Wczytywanie
Teraz jest 04 mar 2021, 16:00

Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 8   [ Posty: 72 ]
Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Powrót obowiązkowej służby wojskowej - jesteście za?
PostNapisane: 02 wrz 2014, 19:57 
Nałogowiec
Nałogowiec

Ostatnio rozmawiałem ze znajomym żołnierzem i trochę się nasłuchałem.
Projekt ustawy dot. przywrócenia obowiązkowej służby już jest, teraz tylko pytanie kiedy ruszy mechanizm legislacyjny.
Zastanawiam się nad powrotem do tego rozwiązania i sam nie wiem. Gdybym teraz musiał pójść do wojska to raczej bym się nie wyłamywał, ale na pewno nie zrobiłbym tego chętnie...
Młodzi panowie w mojej rodzinie już zupełnie sobie nie wyobrażają,żeby mieli pakować manatki i przez 9 miesięcy siedzieć w koszarach.
Ale w obecnej sytuacji właściwie jesteśmy bezbronni, bo stan polskiego wojska jest kiepski a reszta w ogóle niewyszkolona.
Gdyby teraz każdy miał szykować się na wojnę to bylibyśmy prędzej mięsem armatnim niż żołnierzami, trochę nie za późno na te zmiany?

16GB Pamięc RAM TridentX firmy G.Skill DDR3 2400MHz (2x 8GB)
Płyta główna MSI Z87-GD65 Gaming
Zasilacz Fractal Design Edison M 650W certyfikat 80+ GOLD

Tytuł: Re: Powrót obowiązkowej służby wojskowej - jesteście za?
PostNapisane: 02 wrz 2014, 21:39 
Free Company of Alinor

Gra w: śmierć
Zawodowe wojsko zawsze przewyższa obowiązkową służbę. Było tak 2000 lat temu i jest tak teraz.

PostNapisane: 02 wrz 2014, 23:34 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: Wiedźmin, Dragon Age
I będzie. A co do wojny... Polska mocarstwem nie jest i raczej nie będzie. I czy to powszechny pobór, czy nasza zawodowa armia tego nie zmieni. Żeby być wojskową potęgą, trzeba byłoby ładnych paru lat i KUUUUPĘ kasy. Pytanie czy mamy i chcemy oddać tę kasę na wojo ;)
Poza tym ciekawi mnie jedno... Swego czasu na studiach w niedużej (bardzo niedużej) grupce "bab" walczyłam ładne 3 semestry aby móc zaliczać szkolenie wojskowe (które chłopaki mieli z marszu). Tony pism i analiz... Biedna ojczyzna zmusza tych, którzy nie chcą, a gardzi tymi, którzy z własnej woli chcieliby do woja? Żyjemy w świecie absurdów :)

Obrazek

"Walkę kończy śmierć, każda in­na rzecz walkę je­dynie przerywa." - Ciri

PostNapisane: 03 wrz 2014, 08:48 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: DA, ME, TES, TLJ
Osobiście jestem w takiej sytuacji, że jeśli wojna wybuchnie, to automatycznie jestem wciągana do wojska i nikt nie patrzy na to, jaką mam płać. Wybuchła wojna, pora na mobilizację, a ze względu na mój kierunek studiów, to wciągają mnie na pierwszy stopień oficerski. Mimo, że nie mam wyszkolenia wojskowego, jak mają moi koledzy z grupy.
Studiuję na Wacie i wiem jakie są różnice między żołnierzem i żołnierzem-kobietą. Niestety, ale wymagania dot. sprawności fizycznej nie są jednakowe. Pamiętacie Mario? I te jego tunele, w które skakał? Właśnie - faceci mają w to wpaść głową w dół na zaliczenie, dziewczyny mogą się wsunąć od góry i opuścić na rękach. Ot, sprawiedliwość. A przecież w warunkach bojowych czeka ich dokładnie to samo. Obładowana dziewczyna z bronią w rękach, może wymięknąć, żeby skoczyć głową w dół.
Obowiązkowa służba wojskowa? Jestem za. Dla każdego, niezależnie od płci. Wiadomo, że nie zastąpi się armii zawodowej, ale w przypadku mobilizacji nie ma miejsca na chociaż podstawowe przeszkolenie. A tak, to każdy byłby zmuszony podczas służby oddać kilka serii, kilka rzutów granatem. Nawet na uczelni wojskowej strzelanie jest bardzo rzadko - chłopaki mają szczęście, jak im się trafi dwa, trzy razy w miesiącu.
Pytanie tylko kiedy? Ano po maturze. Albo wtedy, kiedy ktoś kończy naukę po szkole technicznej lub zawodowej. Kiedy się nie uczy, to wziąć go po 18 roku życia. Ile powinna trwać? Przynajmniej dwa lata. I dopiero potem, po odsłużeniu, heja na studia.
Skąd wziąć kasę? Dla mnie to proste, ale może dlatego, że wciąż postrzegam świat jako bardziej czarno-biały, niż szary. Polityków mamy takich, a nie innych - starczy mniej nakraść, to i wystarczy na obowiązkową służbę wojskową. Pytanie brzmi, tylko po co?

Istnieje jeszcze NSR, z tego co kojarzę, to co jakiś czas mają szkolenia. Muszę powiedzieć, że akurat tym jestem zainteresowana. Także jeśli komuś brakuje służby i chciałby pomóc kraju w wojnie, to ręce ma rozwiązane.

Plus wojsko z każdej miękkiej ciapki zrobi mężczyznę. Wiem, bo widziałam :)

Obrazek

Dubhenn haern am glǎndeal, morc'h am fhean aiesin.

PostNapisane: 03 wrz 2014, 09:40 
Nałogowiec
Nałogowiec

W Izraelu służba wojskowa jest dla wszystkich niezależnie od płci. Z tego wniosek, że można. Ale w naszym (ponoć lewackim? ... aha... serio?) kraju nadal w kwestii źle pojętego dżentelmeństwa jesteśmy tacy hop do przodu. Całus w rączkę, idiotyczne ulgi, zupełnie wydumane i niesprawiedliwe "parytety". Bzdura i humbug na kaczych nóżkach (tu akurat bez skojarzeń politycznych, za to jak najbardziej ze skojarzeniami niecenzuralnymi). Ot... Polski surrealizm.

Obrazek

PostNapisane: 03 wrz 2014, 12:31 
Stand User

Gra w: wojny psychologiczne
Sorka, we mnie się taki odruch otwierania kobietom drzwi zrobił za młodu i nie odpuścił - czyli jestem zły i antyfeministyczny? ;(

Służba wojskowa kiedyś była obowiązkowa - i wszyscy kombinowali, jak się z tego wymiksować. Teraz by było tak samo.

Obrazek

Spoiler:

PostNapisane: 03 wrz 2014, 14:27 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: Warframe, Stellaris, czeka na MEA
Onegda napisał(a):
Osobiście jestem w takiej sytuacji, że jeśli wojna wybuchnie, to automatycznie jestem wciągana do wojska i nikt nie patrzy na to, jaką mam płać.

Z ciekawości zapytam - jesteś przyszłą panią doktor? ;)
Cytuj:
Skąd wziąć kasę? Dla mnie to proste, ale może dlatego, że wciąż postrzegam świat jako bardziej czarno-biały, niż szary. Polityków mamy takich, a nie innych - starczy mniej nakraść, to i wystarczy na obowiązkową służbę wojskową. Pytanie brzmi, tylko po co?

Ale przecież politycy w ten sposób nie będą mieli na życie. Kto spłaci ich kredyty, ich rachunki? Kto zasponsoruje takiemu biednemu politykowi nowy wypasiony telefon albo najnowszy model samochodu? A kto dzieciom polityków na życie?
Cytuj:
Istnieje jeszcze NSR, z tego co kojarzę, to co jakiś czas mają szkolenia. Muszę powiedzieć, że akurat tym jestem zainteresowana.

A myślałam, że tylko ja jestem taka dziwna i się za tym rozglądam :D
Cytuj:
Plus wojsko z każdej miękkiej ciapki zrobi mężczyznę. Wiem, bo widziałam :)

Jak dla mnie to jest największy plus obowiązkowej służby wojskowej. Jak patrzę na tych wszystkich "chłopaczków" mających tony tapety na twarzy, wyżelowane włosy i nic pomiędzy nogami to aż szlag mnie trafia.
Jestem również za obowiązkową służbą kobiet, a zwłaszcza dla panienek typu nic-nie-zrobię-bo-mi-się-paznokietek-złamie-i-makijaż-oraz-fryzura-zniszczą. Ciekawe jak by się czuły w kamuflażu na twarzy.

Polecam gierkę ;)

Shep: Ha!
Kasumi: Znalazłeś próbkę DNA?
Shep: Nie, kartę kredytową.

PostNapisane: 03 wrz 2014, 17:19 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: DA, ME, TES, TLJ
@up, panią doktor nie, ale jestem przyszłą panią kryptolog - specem od szyfrów, przekazywania tajnych wiadomości etc. I studiuję na WAT, a to uczelnia wojskowa i taki jest regulamin :)

MihteinI, nie, nie jesteś antyfeministą. Poza tym to temat na inną dyskusję. Osobiście uważam, że nie ma czegoś takiego jak równość płci, bo przecież jesteśmy różni, mamy różną fizjonomię i po prostu z reguły kobiety nie radzą sobie z jednym, a mężczyźni z innym. Taki jest świat i to jest ok. A służba wojskowa również dla kobiet jest potrzebna, bo w przypadku zagrożenia, każda para rąk się liczy. Wojsko też kształtuje charakter i jak powidziała Dragon05, byłoby mniej panienek, które piszczą "bo paznokieć czy błoto".

Obrazek

Dubhenn haern am glǎndeal, morc'h am fhean aiesin.

PostNapisane: 03 wrz 2014, 17:28 
Stand User

Gra w: wojny psychologiczne
W grach wszyscy są równi... chyba :| Zależy, jakie masz szczęście do dropa :mysli: W każdym razie - czyli mogę otwierać nadal komuś drzwi i jestem w porządku, tak? Uff, całe szczęście ^^

Ale co do wojska - to mam pytanie. pomijając owe... męskie mimozy i plastikowe dziewczynki, to co z osobami, które są pacyfistami i udzielają się przeciw konfliktom zbrojnym?

Obrazek

Spoiler:

PostNapisane: 03 wrz 2014, 18:52 
Nałogowiec
Nałogowiec

W grach wszyscy równi :D Może dlatego tak lubimy grać ;)

Drzwi Misiek, czy też inne zwyczajne grzecznościowe gesty absolutnie nie uważam za "antyfeministyczne" - bo przede wszystkim zależy dlaczego i jak ktoś do tego podchodzi. Za to widziałam parę odrażających typów, którzy te symboliczne drzwi otwierali z takim komentarzem, że miałam chęć zamknąć je im po prostu na twarzy. Z całej siły (pocieszę cię - ani razu nie tyczyło to młodego pokolenia) :)

Wracając zaś do tematu - sam obowiązek służby wojskowej nie rozwiązywał sprawy dawniej i nie rozwiązałby teraz. Bo ludzie się migali. Bo "mimozy" i "panienki" i tak by się wymigały. Nie ma się co łudzić. Prawda, ale mimo wszystko sporo osób wojo by zaliczyło. Ja tam jestem za, chociaż z racji wieku to już się tylko chyba do partyzantki nadaję :P

Obrazek

Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 8   [ Posty: 72 ]
Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna strona