Wczytywanie
Teraz jest 22 cze 2021, 11:13

Napisz wątekOdpowiedz Strona 3 z 8   [ Posty: 72 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Powrót obowiązkowej służby wojskowej - jesteście za?
PostNapisane: 04 wrz 2014, 08:55 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: DA, ME, TES, TLJ
Podejrzewam, że pacyfizm się kończy, kiedy ktoś grozi Tobie lub Twojej rodzinie i mierzy z broni między oczy.

Leniwe społeczeństwo to jedno, więc trzeba je zmusić. Polskie społeczeństwo jest takie, że kombinować będzie, ale starczy wprowadzić odpowiednie prawo. Które nie mówi, że masz iść bo coś tam, tylko - jak nie pójdziesz, to pożałujesz (bo np. dostaniesz większe ulgi podatkowe albo coś).

Poza tym jakby przyszła wojna, to z powodzeniem połowę naszego społeczeństwa załatwi głupota.

Obrazek

Dubhenn haern am glǎndeal, morc'h am fhean aiesin.

PostNapisane: 04 wrz 2014, 09:04 
Stand User

Gra w: wojny psychologiczne
Onegda napisał(a):
Podejrzewam, że pacyfizm się kończy, kiedy ktoś grozi Tobie lub Twojej rodzinie i mierzy z broni między oczy.

Miałaś ciekawe przeżycia :| Jeśli nie, to taki przykład nie ma sensu.

Czyli przeciętny człowiek ma robić za wykrywacz min, bo dostanie (o ile przeżyje) jakieś 2% ulgi podatku? Trochę to bez sensu... ale pewnie dominująca część społeczeństwa na to pójdzie :|
A "jakby przyszła wojna", to społeczeństwo wyemigruje w drugą stronę, jak to miało już miejsce.

Obrazek

Spoiler:

PostNapisane: 04 wrz 2014, 09:19 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: Wiedźmin, Dragon Age
Ludzie są różni i pewnie z niektórych nic a nic żołnierza nie zrobi. Ale co do ulg podatkowych itp. to ludzie by poszli... kasa to najlepsza marchewka. :P
A jakby przyszła wojna, to ci co mają spier***ć wyemigrować, zrobią to, a inni bez względu na to, czy po służbie czy nie, czy z karabinem czy z "procą" pójdą walczyć.

Obrazek

"Walkę kończy śmierć, każda in­na rzecz walkę je­dynie przerywa." - Ciri

PostNapisane: 04 wrz 2014, 09:24 
Nałogowiec
Nałogowiec

Czemu bez sensu - poproszę argumentację? Na ulicy też mogą na Ciebie napaść i raczej w poważaniu będą mieli, że jesteś pacyfistą. To samo się tyczy wojny - wrogi żołnierz nie ulituje się nad Tobą, bo brzydzisz się przemocą. Ma rozkaz. A Ty masz wybór - albo dać się zabić, albo zabić wroga. I bez przeszkolenia jesteś bez szans.

Poszłoby na to czy nie - dowcip polega na tym, że na służbę wojskową powinniśmy iść dla nas samych. Żeby w przypadku agresji ze strony innego państwa jak najdłużej przeżyć. I być może przeżyć całą wojnę. To, że "nie ma realnego zagrożenia" nie znaczy, że możemy żyć jako rozleniwione społeczeństwo, które nie ma pojęcia o obronie. Jak zarżną nas, to zarżną Polskę. Myślenie "to mi się nigdy nie przyda" jest tak samo mądre, jak nic nierobienie - czyli wcale. Dziś jest tak, a jutro inaczej.

Vi ma rację, kto ucieknie, ten ucieknie - jak nie ma się charakteru i jest tchórzliwą mendą, to się emigruje. Gdyby wszyscy tak myśleli, to nie odzyskalibyśmy niepodległości, tylko dziś mówiłbyś po rosyjsku albo niemiecku.

Obrazek

PostNapisane: 04 wrz 2014, 09:38 
Stand User

Gra w: wojny psychologiczne
Cóż - bo gdybanie, "co z pacyfizmem, jak ci przystawią broń między oczy" jest dla mnie bez sensu. Poza tym - co za różnica z poglądami, jak ci przystawią broń do głowy?

A takie wrzucanie wszystkich do wora "ten ucieka - to tchórz, menda". A starsi, dzieci i tego typu osoby? Jak wyemigrują, to też są mendami? Albo (jak już chcesz gdybać), to taka sytuacja: ojciec samotnie wychowujący 2 dzieci, bez żadnych krewnych. Idzie do woja - kto dziećmi się zajmie?

Obrazek

Spoiler:

PostNapisane: 04 wrz 2014, 09:50 
Nałogowiec
Nałogowiec

Po pierwsze: w trakcie ataku zbrojnego pomóc można na wszystkie sposoby. Nie trzeba od razu iść na front z bronią. Emigracja wg mnie jest tchórzostwem i oznaką, że ktoś nie ma kręgosłupa moralnego. Dla mnie JEST mendą. Tyczy się zarówno starych, jak i młodych. Co innego odesłać gdzieś dzieci, żeby były bezpieczne i jako przyszłość narodu mogły go odbudować. Niedołężni i chorzy także są bez szans, aby pomóc w obronie kraju. Mówię o zdrowych i silnych, którzy są po prostu tchórzami, bo inaczej tego nazwać się nie da. Starsza pani spod piętnastki nie musi strzelać, ale może przenosić wiadomości. II WŚ pokazała, że można. Tylko trzeba chcieć, a nie się chować pod spódnicę Zachodu i czekać, aż minie. Reasumując - jeśli o mnie chodzi ktoś, kto ucieknie i nie będzie próbował ratować swojej rodziny i kraju, to może dla mnie wejść na minę i się rozerwać. Przynajmniej się nie rozmnoży.
Ach, czekaj! Zanim mi odpowiesz, że "emigracja chroni rodzinę" - to niech ich odeśle, ale sam walczy. Walka ma różne oblicza. A jak nie, to mogę podać mu granat.

Po drugie: to jeśli wszystko jedno, jak Ci ktoś przyłoży broń do głowy, to może niech pacyfista schowa pacyfizm do kieszeni i pomyśli. Że mimo wszystko obowiązkowa służba wojskowa nie zrobi mu krzywdy, ba, może pomóc.

Po trzecie: mamy wojnę, a ojciec wychowuje dwójkę dzieci: jak mówiłam, nie musi iść na front z bronią. Może robić coś innego na rzecz ochrony kraju i swojej rodziny. A dzieci można odesłać na wieś lub tam, gdzie front jeszcze nie dotarł. Odpowiesz pewnie tym samym miernym argumentem, że przecież nie ma rodziny - gwarantuję Ci, że ochroną dzieci i starszych zająłby się Czerwony Krzyż lub inna organizacja, nawet ku temu specjalnie powołana.

P.S. Tak, gardę tchórzami, nierobami, leniami i wszystkimi tymi panienkami i chłoptasiami, dla których liczy się cwaniactwo i, nawet jako takie, życie, zamiast walka o rodzinę i kraj. Może i jestem naiwna, może wcale świat nie jest czarno-biały, ale przynajmniej wiem, co zrobię jak ktoś nas napadnie. A napadnie wcześniej czy później i podejrzewam, że jeszcze za naszego życia.

Obrazek

PostNapisane: 04 wrz 2014, 10:47 
Nałogowiec
Nałogowiec

W to ostatnie szczerze wątpię. A czemu? Bo dzisiejsze "wojny" w rozwiniętych cywilizacyjnie regionach odbywają się nie na ulicy tylko za biurkami polityków. Po co niszczyć kraj, skoro można go zwyczajnie kupić? Z bronią wychodzą ci, którzy kupić nie mają za co (jak na Ukrainie). Ale wątpię byśmy sami zaczęli jakiś konflikt zbrojny.

Tchórzami (znaczy takimi, których rzeczywiście paraliżuje lęk, słabość itp) nie gardzę. Ludzie są różni i nie każdy wytrzyma walkę lub nawet nie każdy ma na tyle silne nerwy, żeby robić za kuriera, lub narażać się w inny sposób (a strachliwy może niech lepiej ucieknie, zamiast pogrążyć innych). Za to w pełni się zgadzam co do cwaniaczków, leni i kolaborantów, którzy mają gdzieś wszystko, własny kraj, język, własną historię. Tacy, co to spieprzają tylko dla swojego interesu... Owszem dla nich granat na drogę i mina ;)

Obrazek

PostNapisane: 04 wrz 2014, 14:22 
Nałogowiec
Nałogowiec

Vadi napisał(a):
Tacy, co to spieprzają tylko dla swojego interesu... Owszem dla nich granat na drogę i mina ;)

Czyli granaty dla wszystkich polityków w naszym NIErządzie, którzy kiedyś już Polskę i Polaków zostawili i, gdyby doszło znowu do jakieś wojny to teraz też nie mieli, by zapewne żadnych oporów.

Uważam, że wojna o kraj jest jak najbardziej słuszna, ale, jeśli miałbym jeszcze bronić posesji tych krawaciarzy z "Wiejskiej" to prędzej bym zdezerterował niżbym ich bronił, bo niby i za co?

16GB Pamięc RAM TridentX firmy G.Skill DDR3 2400MHz (2x 8GB)
Płyta główna MSI Z87-GD65 Gaming
Zasilacz Fractal Design Edison M 650W certyfikat 80+ GOLD

PostNapisane: 04 wrz 2014, 14:33 
Nałogowiec
Nałogowiec

No, niestety polityków jakich mamy każdy widzi i wiele złudzeń co do ich postępowania nie mam. A co do społeczeństwa... Przykład idzie z góry :( Niestety.

Obrazek

PostNapisane: 04 wrz 2014, 14:44 
Nałogowiec
Nałogowiec

Ryba psuje się od głowy -.-"

Obrazek

Napisz wątekOdpowiedz Strona 3 z 8   [ Posty: 72 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Następna strona