Wczytywanie
Teraz jest 23 cze 2021, 05:32

Napisz wątekOdpowiedz Strona 5 z 8   [ Posty: 72 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Powrót obowiązkowej służby wojskowej - jesteście za?
PostNapisane: 04 wrz 2014, 17:59 
Stand User

Gra w: wojny psychologiczne
Draguś - piszesz VI WŚ? A co z IV i V? :|

Obrazek

Spoiler:

PostNapisane: 04 wrz 2014, 18:04 
Kapituła FCoA

Mihtein I napisał(a):
Draguś - piszesz VI WŚ? A co z IV i V? :|

4 i 5 są już dawno zabookowane

Obrazek

PS.
Spoiler:

PostNapisane: 04 wrz 2014, 19:42 
Free Company of Alinor

Lokalizacja: If you go to the discoteque, should Wojtyla stay awake swing around in polka dance
Gra w: Poland-lithuania commonwealth robotic bogaloo union 2
Zakupiłem najlepszy nóż kuchenny i znalazłem najdłuższy kij z lasu, ręcznie zrobiona dzida jest gotowa na każde starcie z F-16 ^^.

Hueston the heister

I Did Not Have Sexual Relations With Yuri Ovsiakow

Unkown peasant

PostNapisane: 04 wrz 2014, 20:05 
Nałogowiec
Nałogowiec

To i ja wtrącę swoje trzy grosze.

Jeszcze niedawno byłem za przywróceniem poboru, ale... No właśnie, ale. Mam kilka relacji z wojska z czasów poboru. Po pierwsze- może to czasem kształtowało charakter- ale w dużej części go niszczyło. Człowiek po obowiązkowej służbie, jeśli nie był serio silną psychicznie osobą, wracając z jednostki do domu był zupełnie inną osobą. W złym znaczeniu tego słowa.

Uznawanie emigrantów za mendy też jest dość... głupie. Gdyby rząd RP nie wyemigrował podczas drugiej wojny, to mielibyśmy bohatersko zmarłych polityków i... i tyle. A tak to, możliwa jest jakakolwiek koordynacja działań państwa- jeszcze istniejącego, czy podziemnego. Gdyby zostali w kraju i zostaliby rozstrzelani, to nawet nie byłoby polskiego, niepodległościowego przedstawiciela na Zachodzie. Nie byłoby nawet rozmów o kształcie powojennej polski- komuniści nie musieliby nawet zachowywać pozoru dbania o "lud pracujący Polski".

Dobrą opcją byłoby organizowanie obowiązkowych szkoleń dla wszystkich zdolnych do służby, odnawianych co jakiś czas. Człowiek przeszedłby kilkumiesięczny- półroczny kurs, który musiałby odnowić za parę lat. Może wtedy już nie pełny, a jakiś "powtórkowy". Ewentualnie coroczne manewry takich rezerwistów, żeby nie zapomnieli wszystkiego.

Poza tym, tak jak ktoś już tu pisał- współczesna wojna będzie wyglądać zupełnie inaczej- czysta logistyka. Wielkie armie nie będą miały nic do gadania. Zamiast w milionową armię, lepiej inwestować w sprzęt, infrastrukturę (cywilną i wojskową) oraz logistykę.

Aha- przede wszystkim to przywróciłbym jakieś porządne PO w szkołach. Przynajmniej ludzie mieliby podstawowe przeszkolenie. I mówię tu o jakimś sensownym programie pół na pół praktyki i teorii. Bo to całe obecne EDB i ględzenie o niczym to jakieś dno.

Zdaje mi się, że w kwestii bezpieczeństwa cywilnego za wzór można postawić Szwajcarię- tam ludzi nie pcha się na siłę na front, ale w razie czego każdy wie jak się zachować czy obsługiwać podstawowy sprzęt wojskowy.

Obrazek
Aby dołączyć, kliknij w obrazek.

Free Company of Alinor- Ktoś

PostNapisane: 04 wrz 2014, 20:58 
Stand User

Wielka Neutralna Szwajcaria, której wieczystą neutralność jeszcze na kongresie wiedeńskim uznano?
Prawda jest taka - człowiek NIGDY nie będzie wiedział, co by robił w sytuacji wojny. Oczywiście, zaraz posypią się teksty "Ja na pewno będę walczył, nie ma bata, żebym uciekł" - kupo-prawda (żeby nie powiedzieć brzydko). Człowiek nie jest w stanie przewidzieć swojego zachowania i okoliczności, w jakich przyjdzie mu egzystować w razie konfliktu zbrojnego. I założę się, że ponad 78% tych "patriotów" by się bała ruszyć tyłek. I właśnie im ktoś więcej krzyczy, jakim jest patriotą i jak to będzie walczył... cóż, "krowa, co głośno ryczy, mało mleka daje" (coby przysłowiem zarzucić). Dla mnie prawdopodobnie by była emigracja - ale też nie wiem tego na pewno.
Co więcej, mam negatywne nastawienie wobec prawicowych idei, jakimi jest obecnie przesiąknięta "patriotyczna młodzież". "Bóg, honor, ojczyzna" - a jeśli z jakimś z nich się nie zgodzę, to wtedy co poniektórzy (znam z własnego doświadczenia), już mówią "zdrajca". Zresztą - co wszyscy już chyba mówili - obecnie wojny nie wygrywa się ludźmi, tylko technologią.

Obrazek

Spoiler:

PostNapisane: 04 wrz 2014, 21:40 
Nałogowiec
Nałogowiec

Co do twoich 78% to rozumiem, że, gdyby faktycznie do wojny doszło to zaliczał byś się do nich? Pytam tylko hipotetycznie. Wiadomo, że nie każdy pójdzie na front ci, którzy nie mogą walczyć mogliby w inny sposób się przysłużyć ojczyźnie.

@Amandir-"Uznawanie emigrantów za mendy też jest dość... głupie. Gdyby rząd RP nie wyemigrował podczas drugiej wojny, to mielibyśmy bohatersko zmarłych polityków i... i tyle. A tak to, możliwa jest jakakolwiek koordynacja działań państwa- jeszcze istniejącego, czy podziemnego. Gdyby zostali w kraju i zostaliby rozstrzelani, to nawet nie byłoby polskiego, niepodległościowego przedstawiciela na Zachodzie. Nie byłoby nawet rozmów o kształcie powojennej polski- komuniści nie musieliby nawet zachowywać pozoru dbania o "lud pracujący Polski"."

Przecież nasz rząd ratował tylko własne skóry no i oni mieli szczęście, bo dla nich nie było problemem ucieczka do bezpiecznego kraju, gdzie, by ich przechowano. Nasi politycy nie mieli pewnie żadnego głosu w rozmowach na Zachodzie. Byliśmy wykorzystywani bądź co bądź przez Niemców i dalej jesteśmy. Nie mamy żadnych polskich zakładów,firm,fabryk wszystko wyprzedane tylko po to, żeby nasi Sąsiedzi mogli bez problemów prowadzić swoje własne zakłady. My tylko pomagamy Amerykanom(Dajemy, im nasze wojsko lub jak, kto woli "naszych najemników"),Niemcom(Firmy,zakłady Niemieckie są w Polsce reszty mówić nie trzeba),Europie. Ale my sami nic na tym nie zyskujemy co najwyżej długi, które zaciągamy biorąc pieniądze z tej "Hojnej Unii".

16GB Pamięc RAM TridentX firmy G.Skill DDR3 2400MHz (2x 8GB)
Płyta główna MSI Z87-GD65 Gaming
Zasilacz Fractal Design Edison M 650W certyfikat 80+ GOLD

PostNapisane: 04 wrz 2014, 21:45 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: Warframe, Stellaris, czeka na MEA
Peragon napisał(a):
A może na lasery i działa jonowe. A może w ramach wojny ŚWIATOWEJ będziemy się bić z mackowatymi kosmitami?

Ja tam szykuję się na inwazję Żniwiarzy

Mihtein I napisał(a):
Zresztą - co wszyscy już chyba mówili - obecnie wojny nie wygrywa się ludźmi, tylko technologią.

Dlatego pisałam kilka postów wcześniej, że misje w Afganistanie i Iraku to szczęścia w nieszczęściu. Wiem, zginęli tam nasi żołnierze. Wiem, że sporo kasy na misje poszło, ale dzięki temu nareszcie ludzie zdali sobie sprawę, że sprzęt też się liczy i zaczęli wydawać kasę na modernizację wojska, a nawet na nowe technologie dla naszego wojska. Co więcej opatrzone logiem "Made in Poland", np. karabin modułowy MSBS-5, czołg PL-01 (co prawda na razie jeden, ale pokazuje, że Polak potrafi) czy liczne drony bezzałogowe. Dzięki temu kupimy sprzęt taniej, serwis będzie na miejscu, no i damy zarobić polskim firmom zbrojeniowym, a nie zagranicznym. Oczywiście ważnym też punktem jest odpowiednio przeszkolony personel, a gdzieś słyszałam, że nasza zawodowa armia to w większości urzędasy, co karabin widzieli tylko w katalogu.

Polecam gierkę ;)

Shep: Ha!
Kasumi: Znalazłeś próbkę DNA?
Shep: Nie, kartę kredytową.

PostNapisane: 04 wrz 2014, 22:02 
Nałogowiec
Nałogowiec

@Handlarz, serio twoim zdaniem lepiej by było, żeby rządzący dali się bez sensu zabić na wojnie zamiast dalej spełniać swoje obowiązki- czyli rządzić? A Rząd II RP na emigracji akurat zdziałał dużo. Nie uniknęli błędów i osobistych animozji (patrz- np. SKiroski, ten ówczesny), ale jednak działali. Wywieźli większość zapasów złota II RP, dzięki czemu mieli fundusze na organizację polskiej armii na emigracji, czy jakąkolwiek inną akcję. Swoją drogą, część tego złota nadal leży w Banku Anglii i Brytyjczycy potwierdzają, że to złote należy do obecnej III RP i są gotowi je w każdej chwili wypłacić. Ale wracając do tematu- wysyłanie inteligencji i władzy na front jest zwyczajne głupie, bo ich zadaniem jest skutecznie rządzić i organizować pracę państwa lub podziemia. W kraju lub spoza niego. Lub i tak i tak, jak to miało miejsce podczas II WŚ (Delegatura Rządu Polskiego na Kraj, chociażby). Akurat tutaj mam wrażanie, że ktoś ci nakładł głupot do głowy, że wszyscy politycy są źli i niedobrzy i trzeba ich dawać na front- co jest zupełnie bez sensu.

Obrazek
Aby dołączyć, kliknij w obrazek.

Free Company of Alinor- Ktoś

PostNapisane: 04 wrz 2014, 22:09 
Stand User

I wspomnijmy, co się stało z inteligencją podczas okupacji. Tak, ci nie wyemigrowali.

Handlarz, czytaj ze zrozumieniem - uważam, że człowiek nie dowie się o swojej postawie w takiej sytuacji, dopóki do niej nie dojdzie. Czy byłbym w tych 78%? Nie wiem, ale wydaje mi się, że tak. Bo ginięcie w sprawie z góry skazanej na klęskę jest patetyczne i ładnie wygląda tylko na kilku kartkach, czy pomnikach.

Obrazek

Spoiler:

PostNapisane: 04 wrz 2014, 22:13 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: Warframe, Stellaris, czeka na MEA
@Amandir, dobry polityk to skarb i o ile rząd zamiast brać się za łby i wszczynać wojny polsko-polskie, w trakcie wojny stanął by po jednej stronie to było świetnie.

@Handlarz, prawda jest taka, że to wielka trójca, a zwłaszcza Churchill odsunął naszych delegatów od rozmów, co by nie denerwować "wielkiego brata" (czytaj ZSRR). Poza tym warto pamiętać, że w razie okupacji kraju na pierwszy ogień wśród żołnierzy idą oficerowie, a wśród cywilów inteligencja. Ogłupiałym narodem łatwiej się rozporządza.

Polecam gierkę ;)

Shep: Ha!
Kasumi: Znalazłeś próbkę DNA?
Shep: Nie, kartę kredytową.

Napisz wątekOdpowiedz Strona 5 z 8   [ Posty: 72 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona