Wczytywanie
Teraz jest 06 mar 2021, 18:00

Napisz wątekOdpowiedz Strona 7 z 8   [ Posty: 72 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Powrót obowiązkowej służby wojskowej - jesteście za?
PostNapisane: 05 wrz 2014, 14:23 
Nałogowiec
Nałogowiec

@Peragon, Myślisz, że, gdyby było tak wspaniale a Polacy przynajmniej większość nie byłaby niewolnikami to wyjechałoby ich stąd tak dużo? Raczej nie. Normalny zwykły polak, który pracuje sam i nie siedzi na utrzymaniu rodziców z różnych powodów najczęstszy pewnie byłby taki, że taki Polak jest na własnym utrzymaniu. To taki Polak nie może gdzieś wyjechać na wakacje zagraniczne powiedzmy, jeśli ktoś miałby taki kaprys. Nie może kupić jakiegoś droższego sprzętu, jeśli chce kupić dom nie mówię tutaj o bloku. To w takich wypadkach Polacy muszą brać pożyczki, które będą spłacać bardzo długo, chyba że wcześniej umrą. Nie wiesz co się takiego może przytrafić tobie lub komuś innemu samochód może się zepsuć lub wymyśl sobie inny przykład z życia wziętego. Gdy samochód,piec się zepsuje nie mówię już nawet o tym, gdy z domem coś się stanie. To w takich momentach trzeba brać pożyczki, bo ubezpieczenie nie pokrywa zawsze wszystkich strat materialnych. Wszyscy, którzy starają się wyliczyć od pierwszego do pierwszego to są właśnie tzw. niewolnicy. Bo, gdzie tu miejsce na wolność, gdy musisz oszczędzać na wszystkim?

Gdyby tak nie było to ci Polacy, którzy właśnie wyjechali a załóżmy, że to co napisałem, by nie istniało i człowiek nie musiał, by zaciągać tych pożyczek z różnych powodów. To ci Polacy nigdy, by stąd nie wyjechali, bo mieliby zapewnioną dobrą pracę i spokojną przyszłość z pewną emeryturą.

16GB Pamięc RAM TridentX firmy G.Skill DDR3 2400MHz (2x 8GB)
Płyta główna MSI Z87-GD65 Gaming
Zasilacz Fractal Design Edison M 650W certyfikat 80+ GOLD

PostNapisane: 05 wrz 2014, 14:26 
Stand User

Gra w: wojny psychologiczne
Astarte napisał(a):
Mihtein I napisał(a):
Niewolnikom chyba się w ogóle nie płaci, soł... Nie wiem, trzeba by niewolników z okresu starożytności zapytać, jak wyglądały ich miesięczne zarobki.

Oczywiście, że niewolnikom się nie płaci, to właśnie jest istotą niewolnictwa. Jeśli ktoś za swoją prace otrzymywał zarobki, to był już sługą, a nie niewolnikiem.

No to jacy z Polaków niewolnicy za grosze? :| Taki paradoksik. To już nazywaj rzeczy po imieniu, jak tak bardzo domagasz się poszanowania swojego zdania :|

I błagam, interpunkcję poznaj... Jak już o tą polskość walczysz, to chociaż znaj zasady polszczyzny <_<

Obrazek

Spoiler:

PostNapisane: 06 wrz 2014, 19:57 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: Skyrim, Wiedżmin 2, Rome II
Mój pomysł o stawieniu się do Narodowych Sił Rezerwowych właśnie upadł z wielkim hukiem. Okazuje się, że już chyba po pierwszym szkoleniu wojskowym, trzeba złożyć patriotyczną przysięgę. Ja patriotką nie jestem i honor nie pozwala mi na ślubowanie wierności Polsce. No więc to by było na tyle. :( Wygląda na to, że nie ma na tym świecie armii, do której mogłabym wstąpić.
I jak tu zaznaczyć swoją postawę i służyć swoim ideom, skoro świat, w którym żyję, ma te idee gdzieś, i próbuje mi narzucić swoje idee, których nie znoszę? Zwykły dylemat romantyka (ja kontra świat). ;)

PostNapisane: 06 wrz 2014, 20:22 
Kapituła FCoA

WUT?! Sorry, że spytam - ale jak to sobie wyobrażałaś? Wojsko zawsze jest organizacją państwową i jej członkowie zawsze podlegają pewnej indoktrynacji i musisz złożyć odpowiednie przyrzeczenia. Rzeczywiście nie ma takiej armii. Nawet Legia Cudzoziemska wymaga służby na rzecz Francji (z resztą i tak po tym możesz garować). Nie rozumiem twoich ideałów - chcesz być w armii, ale po co? Skoro czujesz się obywatelem świata?

PostNapisane: 06 wrz 2014, 21:01 
Stand User

Reptilianie może zaatakują, to wtedy trzeba będzie stworzyć armię ziemską :mysli:

Idź do Szwajcarskiej armii albo zostań najemniczką i tyle :|

Obrazek

Spoiler:

PostNapisane: 06 wrz 2014, 21:47 
Nałogowiec
Nałogowiec

@Peragon:
Przyznam, że obecność przysięgi była do przewidzenia, ale po prostu o tym nie pomyślałam (sama nie wiem, czemu). Czuję się obywatelem Unii Europejskiej i chciałbym bronić wolności Europy, zwłaszcza w obliczu ostatnich wydarzeń. Natomiast wszelkie przysięgi mnie przerażają i generalnie jestem przeciwna składaniu przysiąg, ponieważ jeśli człowiek chce postąpić szlachetnie, to powinien po prostu tak postąpić, a nie przysięgać, że na pewno tak właśnie postąpi. Po prostu złożenie jakiejkolwiek przysięgi, naraża człowieka na krzywoprzysięstwo, a ono jest plamą na honorze wręcz niezmazywalną, jak dla mnie. Jako dorosły człowiek, w pełni odpowiadający za swoje czyny, złożyłam w życiu jedną przysięgę (przed Bogiem, bez świadków). Podczas ślubowania na studiach (przeżyłam dwa, bo studiowałam na dwóch uczelniach), nie wypowiedziałam słów przysięgi wraz z innymi i na wszelki wypadek skrzyżowałam palce za plecami, ale i tak czuję się okropnie na myśl o tym, że złożyłam swoje inicjały pod treścią owych ślubowań. To z pierwszej uczelni właściwie nawet mi nie przeszkadza, bo dotyczy jedynie wierności wobec uczelni i ogólnych ludzkich cnót, natomiast plamą na honorze są moje inicjały pod ślubowaniem na drugiej uczelni, które dotyczy oczywiście służby Polsce. :(

@Mihtein:
A co mnie obchodzi Szwajcaria?

Ostatnio edytowano 06 wrz 2014, 21:52 przez Astarte, łącznie edytowano 1 raz

PostNapisane: 06 wrz 2014, 21:51 
Stand User

Ja się bawisz w honorowego... no, to przepadłaś :| Obecnie składa się przysięgi na wszystko.... Krzywoprzysięstwo jest dla ciebie Be! i fe!, to ciężko ci będzie postępować bez łamania jakiejkolwiek przysięgi :mysli:

Obrazek

Spoiler:

PostNapisane: 06 wrz 2014, 21:59 
Nałogowiec
Nałogowiec

Ja się nie bawię w honorowego, ja staram się postępować honorowo. Niestety z marnym skutkiem, za co siebie nienawidzę. Tak, czy inaczej, mam zamiar unikać wszelkich przysiąg i ślubowań, jak ognia, a obietnice składać jedynie w ostateczności. Zwykle staram się także unikać kłamstw i parę razy miałam przez to w życiu głupio/śmieszne sytuacje. A że się przez to traci? Honor nie byłby honorem, gdyby nie miał swojej ceny. Poza tym masz rację, przepadłam, bo wiem, że straciłam honor, a teraz dumam nad tym, jak go odzyskać. No, ale koniec tego offtopu w offtopie.

PostNapisane: 06 wrz 2014, 22:07 
Stand User

Bogowie.... honor to idea stworzona przez człowieka. To jest jedynie ograniczenie, które ma wymiar czysto moralny na temat właściwego (to znaczy przyjętego przez społeczeństwo) modelu zachowań.
Są jednak różni ludzi - jedni traktują właśnie tego typu idee jako coś właściwego, a inni nie. Dla tych drugich honor to jest jedynie wytwór wyobraźni człowieka, który stworzył je, by uczynić swoje życie łatwiejszym poprzez narzucenie określonego modelu zachowań swoim pobratymcom i samemu sobie :|

Obrazek

Spoiler:

PostNapisane: 06 wrz 2014, 22:41 
Nałogowiec
Nałogowiec

Ok, a dla mnie honor to podstawa szacunku do samej siebie.

Napisz wątekOdpowiedz Strona 7 z 8   [ Posty: 72 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona