Wczytywanie
Teraz jest 09 mar 2021, 06:19

Napisz wątekOdpowiedz Strona 3 z 3   [ Posty: 26 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Planszowa gra fantasy
PostNapisane: 14 paź 2015, 13:43 
ShadowCaster

DLC już przewidziałem :) nie ma takiej opcji, żeby udało się wepchnąć w pierwszej edycji wszystkie pomysły, bo gra rozrosłaby się do absurdalnych rozmiarów (podobnie jak jej koszt). Szczytem sukcesu będzie jak koszty przynajmniej się zwrócą i wyjdę na zero %)

PostNapisane: 14 paź 2015, 14:31 
Adept analogów
Adept analogów

Gra w: TES V Skyrim
Nocny, bajerować to My, a nie Nas ;) ... Poświęcasz się projektowi z myślą o cyferce 0? Prawdziwy Samarytanin z Ciebie <3 . Nawet nie pomyślałem o wyrwaniu od Ciebie kasy, a Ty już robisz uniki... Mnie interesuje świetny produkt, nowa zabawka, tańsza od super komputera do napakowanych gier i Ty ją możesz dla mnie zrobić. Nie bądź głupi i weź pod uwagę wszystkie nasze propozycje (są za darmo), bo to My będziemy kupować Twój produkt... :P . Zamierzasz wypuścić w świat swoje "dziecko" i dopiero posłuchać tekstów: Dlaczego ten Gość nie dodał tego czy tamtego..., lub: Po co On to tu wrzucił..., a na końcu: Kupiłbym za dwa razy tyle, ale Facet chyba myślał jedynie o zadowoleniu siebie... :(

PostNapisane: 14 paź 2015, 22:35 
ShadowCaster

to nie jest tak kolego, trzeba trzymać się realiów życia. Nie jestem żadnym Samarytaninem, zwyczajnie finansuje mój projekt z własnej kieszeni. Oczywiście jest to droga kami-kaze, bo trzeba prawilnie zlecić to wydawnictwu. Problem jest taki, że wydawnictwo przejmuje twój projekt jako własność na prawach producenta. Nawet to nie to, że zabierają ci 60% dochodu z twojej pracy. Najgorsze, że nie masz wiele do powiedzenia po tym fakcie. Zmieniają grafiki w grze, bo mają swojego artystę na etacie, obcinają zasady, bo instrukcja będzie za długa, więc za droga w druku i tego typu zagrania. Nie dziękuję.
Jeśli wyjdę z grą na zero to znaczy, że już udało się bardziej niż dobrze. Pokaż mi dowolnego twórcę gry, który wydał ją samodzielnie w naszym kraju bez narażenia się na kompromis wydawniczy. Dlatego myślę bardziej o projekcie tej gry w kategoriach owocu mojego hobby niż o komercyjnym interesie.

PostNapisane: 15 paź 2015, 12:03 
Adept analogów
Adept analogów

Nocny, ja to doskonale rozumiem, wręcz wiem z własnego doświadczenia (pisałem już na tym forum o mojej "artystycznej" przeszłości). Musisz mieć naprawdę genialny produkt, żeby wypaliło. Obawiam się jednak, że nie wypali, bo traktujesz to jako uwieńczenie Twojego hobby. To tragiczne w skutkach podejście. Jeśli robisz coś dla ludzi, to zapomnij o swoim EGO, bo uszyjesz garnitur wyłącznie pasujący na Ciebie i zero w tym momencie, to bardzo optymistyczna wizja. Sam zrób dwie wersje, pierwszą, by zarobiła na wydanie drugiej, autorskiej. To najlepsze wyjście. Ludzie są leniwi, to nie goście, którzy większość czasu poświęcają na modowanie Skyrim niż na granie. Chcą produktu łatwego i przyjemnego w "konsumpcji". Wspomniałeś coś o instrukcji i tu popieram Tych, co Ci ją skrócą. Problem w tym, że jak Oni to zrobią to się zwyczajnie popłaczesz https://www.youtube.com/watch?v=mCajFZcxPEA . Nie poznasz swojego produktu. Może problem w tym, że nie wyjaśniłeś kilku rzeczy na samym początku. Czy robisz grę dla siebie, czy dla ludzi? A jeśli dla ludzi, to ma być skierowana dla jakiegoś wąskiego grona, czy do jak największej części populacji tej planety? Ja Cie doskonale rozumiem, ale miałem styk już z czymś podobnym i wiem, że jeśli chcesz zaistnieć, to jedynym sposobem na to jest przemycanie siebie, bo żeby pokazać siebie, to trzeba być Sewerynem Krajewskim, który ma własne, wysokiej klasy studio nagraniowe i On może sobie pozwolić na "afiszowanie" się sobą. Nie zapominaj o ewentualnych fanach, bo to kolejne "ograniczenie" Ciebie. Będziesz musiał ich słuchać, bo inaczej pójdą do kogoś innego. Nocny, chcesz sam sobie postawić "pomnik", to nie mam żadnych zastrzeżeń do Twojego pomysłu, jaki by nie był. Chcesz "wcisnąć" siebie ludziom, schowaj ego do kieszeni, bo na pewno się o nie potkniesz. Jeśli masz żonę, to wiesz o czym mówię. Zdobywamy kobietę nie własnym ego ale tym, że Ją zadowalamy, że staramy się być dla Niej. Jak Ci się zdaje? Dlaczego jesteś Jej wymarzonym? Bo się postarałeś "wpasować" w te Jej marzenie. Potraktuj wydanie gry jak romans..., może żona z domu nie wyrzuci :rotfl: . Pozdrawiam i napisz w końcu jakieś konkrety np. ile stron ma instrukcja obsługi do gry %) i na jakim formacie? Jaki kształt ma plansza? Wiesz, coś do czego możemy się przyczepić i skrytykować ;) ...

PostNapisane: 16 paź 2015, 00:50 
ShadowCaster

Myślę, że nie muszę mieć genialnego produktu, żeby wypaliło, bo nie stawiam na "wypalenie".
Zupełnie, nie rozumiem, po co mieszać do tego wszystkiego pojęcie Ego, bo nie widzę tutaj żadnego powiązania. Ale to kwestia definicji. Nie ma o co kruszyć kopii.
Tworzę grę dla dla ludzi, którzy chcą w grze poczuć wciągający klimat. Taki mi przyświeca cel aktualnie i taki towarzyszy mi od lat. Wyrosłem na starych dobrych systemach RPG jak AD&D, założyłem w latach 90-tych jeden z pierwszych w naszym kraju klubów rpg, słynny "Gryfon" w Małopolsce, gdzie królował jeszcze system "Kryształy Czasu" Artura Szyndlera, drukowany wówczas w odcinkach w pierwszym piśmie o grach "Magia i miecz", a pierwszą edycję "Warhammer" wszyscy dopiero subskrybowaliśmy.
Nie zamierzam wdawać się w konszachty z wydawniczymi hienami, które myślą jak tu tylko przyciąć na kasie, pracuje od 15-lat w branży wydawniczo-reklamowej i napatrzyłem się dostatecznie na ich "priorytety", które zawsze równają jakość do $.
Twoje argumenty (wiem, że napisane w dobrej wierze) zupełnie do mnie nie trafiają, wybacz ziomku. Wolałbym się skupić na tym o co pytałem, czyli co lubicie w tego typu grach, by przyjemnie się w nią grało, bo to jest mój priorytet, a nie zysk.

PostNapisane: 16 paź 2015, 09:30 
Adept analogów
Adept analogów

Oki. Myślałem, ze chcesz przy okazji zarobić. Wiesz, fajnie jest robić to co się lubi, wstawać do pracy jak na randkę z piękną kobietą i jeszcze dostawać za to godziwe wynagrodzenie... Marzenia...
Co do treści właściwej, to ogólnie napisałem: dynamika, no dodałbym do tego intuicyjne zasady, wiesz żeby nie trzeba było siedzieć z instrukcją kilku dni zanim rozłoży się planszę. Wziąłbym również coś z Pomysłów na Tes6 (może dałoby się coś zaadaptować lub czymś pobudzić własny koncept). Prawda jest taka, że nie prosisz o coś trudnego, sęk w tym, że nie wiemy co już masz. W sensie, czego nie zmienisz na pewno, co jesteś gotowy zmodyfikować, a czego może Twojej grze brakować i człowiek zwyczajnie nie wie co Ci napisać. Jaki schemat i kształt ma Twój świat, jakie prawa w nim rządzą? Ja nawet nie mam pojęcia jaki kształt i wielkość ma Twoja plansza... Co można na nią wcisnąć. Zrób plaster miodu z wymiennymi polami albo inny bajer, tyle że to tylko oprawa. Napisz z czym masz problem, na co zabrakło Weny, albo co budzi Twoje wątpliwości. Ułatw Nam odrobinę zadanie...

Napisz wątekOdpowiedz Strona 3 z 3   [ Posty: 26 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3