Wczytywanie
Teraz jest 06 mar 2021, 13:41

Napisz wątekOdpowiedz Strona 2 z 3   [ Posty: 27 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Science Fiction
PostNapisane: 29 cze 2010, 20:11 
Mistrz pada
Mistrz pada

Gra w: Nic
waber napisał(a):
No i przypomniał mi się "Avatar" - oddałabym wszystko - naprawdę wszystko - żeby móc żyć na tamtej planecie. A tu wegetacja w szarym, betonowym syfie...ech...

Ja też oglądałem ten film i przyznam że tamten świat fantasy jest fascynujący, ale to tylko marzenia....

Patrząc z Twojego punktu widzenia to kosmici mogą być na najbliższej planecie. Ale nie do końca się z Tobą zgadzam bo niektóre warunki klimatyczne muszą być podobne co wyklucza dużą ilość planet. Wsiąść by na przykład pod uwagę temperaturę, ona też musi być dość bliska naszej bo przecież ci kosmici(rośliny, zwierzęta, bakterie) albo by zamarzły albo by się spaliły. Więc kosmici nie mogą być na Plutonie lub Wenus.

Ostatnio edytowano 29 cze 2010, 20:50 przez Dirklan, łącznie edytowano 1 raz

PostNapisane: 29 cze 2010, 20:37 
Wiedźma z Głuszy

Gra w: Wiedźmin, DA, Skyrim
Dirklan, drobna uwaga poza tematem - jeśli zwracasz się do kogoś w formie pisemnej per "Ty" (również "Twoja", "Ciebie" itp.), to rób to z dużej litery - to taka ogólnie przyjęta i mile widziana forma grzecznościowa ;) Twoim rozmówcom napewno będzie przyjemniej.

Wracając do tematu - moje założenie wcale nie jest błędne, ani odosobnione. Życie potrafi wykształcić się nawet w warunkach niezwykle ekstremalnych. Nie można zakładać, że inne światy muszą być podobne do naszego, bo inaczej nie zaistnieje na nich żadna żywa forma. To, że my nie przeżylibyśmy bez tlenu i w wiecznych opadach złożonych w większości np. z kwasu solnego, to nie znaczy, że w kosmosie nie istnieją organizmy, które zaadaptowały się do istniejących tam warunków. Gdyby człowiek ograniczał swój intelekt tylko do tego co jest mu już znane, nie zakładał "nierealnych" hipotez i nie próbował ich udowodnić, to dziś nie siedzielibyśmy przed komputerami, tylko - w najlepszym wypadku - biegalibyśmy na czterech łapach.
Otwórz swój umysł i spróbuj wyjść poza utarte schematy, bo może gdzieś w odległej galaktyce jednak istnieje planeta Pandora i trzeba ją tylko odkryć? ;)

Obrazek

PostNapisane: 29 cze 2010, 20:55 
Mistrz pada
Mistrz pada

Poprawiłem.

Ale jak organizm może się przystosować do np. +500 stopni Celsjusza ? Dlatego właśnie mówię, że nie do końca się z Tobą zgadzam.

PostNapisane: 29 cze 2010, 21:20 
Wiedźma z Głuszy

Popatrz na to z innej strony - równie dobrze mógłbyś zapytać jak to możliwe, że na Ziemi istnieją organizmy, które przystosowały się do życia w oceanicznych głębinach, a inne - żyjące na tej samej planecie, nie są w stanie przeżyć choćby przez chwilę tuż pod powierzchnią wody.
Nawet wśród tak prymitywnych form życia jak bakterie, wyróżniamy np.tlenowce i beztlenowce - żyją w całkowicie różnych środowiskach - gdyby zamienić je miejscami zginęłyby. To samo z temperaturą - jedne z organizmów giną z zimna w czasie, gdy inne zpadają w hibernację i odzyskują pełnię funkcji życiowych, kiedy temperatura otoczenia wraca do normy. Jeszcze inne swobodnie brykają sobie w kilkudziesięcio stopniowym mrozie i nie robi to na nich żadnego wrażenia. Teraz spróbuj przełożyć fakty o życiu na Ziemi, na hipotezy dotyczące życia we wszechświecie. Prawdziwy badacz nigdy nie zakłada, że coś jest niemożliwe, tylko dlatego, że nikt tego jeszcze nie udowodnił.

Obrazek

PostNapisane: 29 cze 2010, 21:59 
Mistrz pada
Mistrz pada

http://avatar-forum.pl/topic/149-pandor ... #entry2357
Astronomowie zwracają uwagę, że księżyc „Pandora” może istnieć. Polecam przeczytanie tego tematu.

PostNapisane: 30 cze 2010, 08:15 
Mistrz pada
Mistrz pada

Polecam tan artykuł o Pandorze i innych księżycach. Marzenia się spełniają : "Jeśli Pandora naprawdę by istniała, potencjalnie moglibyśmy ją wykryć i zbadać jej atmosferę w następnej dekadzie". Dekada to 10 lat (sprawdziłem na Wikipedii) więc już niedługo dowiemy się czegoś więcej na temat Pandory. Kto wie może i nawet waber tam poleci :P

PostNapisane: 30 cze 2010, 09:27 
Wiedźma z Głuszy

Dirk, im więcej poczucia humoru wykazujesz, tym bardziej Cię lubię :)
Co do mojego odlotu na Pandorę - tak szybko się mnie nie pozbędziesz, poza tym moja miotła nie rozwija tak dużej prędkości, żeby mnie na niej wysłać w kosmos ;)

Obrazek

PostNapisane: 30 cze 2010, 16:19 
Mistrz pada
Mistrz pada

Dirk - ^^

Może teraz poruszymy inny temat S-F. Mianowicie chodzi mi o Religię. Oglądaliście "Egzorcyzmy Emily Rose" ? Jak tak to będziecie wiedzieć o co mi chodzi. Niedawno oglądałem film dokumentalny o egzorcyzmach. Mały wywiadzik - http://bydgoszcz.gazeta.pl/bydgoszcz/1, ... 00197.html. W Polsce jest ponad 100 egzorcystów(Wiem, że w artykule jest napisane 60 egzorcystów ale data wywiadu jest z 2008 roku). Podobno pod wszystkimi ludźmi którzy np. przepowiadają przyszłość z kart kryje się demon, który prędzej czy późnej opęta tom osobę. Może ktoś z was miał z tym kontakt albo słyszał jakąś straszną historyjkę jak tak to nie żałujcie klawiatury.

PostNapisane: 30 cze 2010, 16:21 
Mistrz pada
Mistrz pada

Jeśli chodzi o religię to najbardziej rozśmieszył mnie Watykan pisząc o "Avatarze", recenzja była zła oczywiści bo Pandorze nie założono żadnych kościołów i nie nawracano Na'vi

PostNapisane: 18 lip 2010, 11:38 
Mistrz pada
Mistrz pada

Wierzycie w duchy ?

Ja osobiście tak. Sam nigdy się z nimi nie spotkałem, ale widziałem wiele filmików i słyszałem wiele historii. Czytałem kiedyś w gazecie o gościu na weselu, który robił foto. Nie miał cyfrówki tylko na klisze. Za kilka dni dostał już gotowe zdjęcia i wtedy zauważył na nich duchy. Zapraszam też do czytania artykułów na Niewiarygodne.pl, a TUTAJ macie fajny artykuł.

Napisz wątekOdpowiedz Strona 2 z 3   [ Posty: 27 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona