Wczytywanie
Teraz jest 22 cze 2021, 02:08

Napisz wątekOdpowiedz Strona 5 z 8   [ Posty: 74 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: O wszystkim i o niczym
PostNapisane: 03 paź 2012, 00:19 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: Wiedźmin, Dragon Age
waber - oczywiście trzymam kciuki za Ciebie i zmiany w życiu zawodowym. Z jednej strony oczywiście jest to frustracja i niepewność, z drugiej - przynajmniej w moim przypadku - wszelkie zmiany przynoszą jakieś takie radosne oczekiwanie. W końcu zawsze chcemy zmienić sobie "na lepsze" :) I tak podziwiam, że wytrzymałaś w korporacji tyle czasu. Chyba bym nie potrafiła - już wolałabym nawet rowy kopać w zimie.

A do młodzieży - marzenia i plany warto mieć. Być może nie wszystkie uda się spełnić, ale zawsze trzeba się zastanowić ile jest się w stanie poświęcić. Ile pieniędzy (nie zarobionych) - dla pewnej wolności lub rodziny, czy też ile czasu, ile "duszy" - dla pieniędzy.
Sama miałam po studiach nieciekawie (bo sytuacja w domu zmusiła mnie wtedy do rezygnacji z wyuczonego zawodu), ale nie potrafię zrozumieć uczestnictwa w wyścigu szczurów. Nie umiem tak. Przeprowadzek i zmian pracy też się niemal nie doliczę - tyle ich było (cygańskie życie nawet ma swój urok ;)) i szczerze mówiąc najmilej wspominam fizyczną robotę w fabryce doniczek (firma niestety padła parę lat temu). Teraz pracuję w biurze i chociaż to biznes rodzinny to... łolaboga co za nuda... Nie powiedziane, że wkrótce też nie będę rozglądać się za kolejnymi zmianami. Jak to się mówi, raz kozie śmierć... ? ;)

Obrazek

"Walkę kończy śmierć, każda in­na rzecz walkę je­dynie przerywa." - Ciri

PostNapisane: 03 paź 2012, 10:57 
Wiedźma z Głuszy

Gra w: Wiedźmin, DA, Skyrim
Vadi, wytrzymalam tyle lat (w sumie ok. 15...) w korporacjach, bo pracowałam w świetnych ekipach.
Spoiler:

Zatem - jak szaleć, to szaleć! Colę i pięć rurek proszę! ;)

Obrazek

PostNapisane: 05 paź 2012, 08:50 
Nałogowiec
Nałogowiec

A co tam pięć rurek - szósta też się załapie.
Faktycznie w pracy cholernie dużo zależy od szefa. Wiesz, zastanawia mnie jedno, jak ludzie stają się ślepi i nie widzą, że firma traktuje ich jak trybiki w maszynie? Dlaczego przyjmują rolę robotów i jeszcze się z tego cieszą? Mi się to "w pale" nie mieści po prostu. Jak tak piszesz o tym, jakie puste wydaje Ci się życie wśród tych "korporacyjnych szczurów", to bardzo dobrze rozumiem. Na mnie takie towarzystwo działa odpychająco, że się tak wyrażę: "od progu". Mam chyba alergię, bo pamiętam, że kiedyś, jak byłam przez rok w samorządzie studenckim zorganizowano jakaś konferencję samorządów z wielu uczelni. Uczelnia wysyłała nas na zjazd w hotelu, gdzie miały być skonsultowane i udoskonalana sposoby organizacji itp, jakieś referaty, dyskusje, wymiana rozwiązań między uczelniami. A co było - no po prostu g...o! Znudzenie na sali, przechwałki która to uczelnia lepsza (po której więcej dyrektorów ;)), kto ma większą WŁADZĘ w samorządzie, jakie KONEKSJE w towarzystwie itp (przodowała w tym niestety stolica :)). Odniosłam wrażenie, że większość uczestników poluje tylko na to kogo WARTO poznać, z kim się napić i gdzie się wkręcić, żeby w tym towarzystwie później BYWAĆ. No i z trudem wytrwałam tam te dwa dni, bo instynkt kazał mi uciekać jak najdalej. Nieprzypadkowo chyba nazywali mnie w akademiku "dziczą z południa" :D
Dla mnie ideałem byłaby praca, gdzie trzeba gimnastykować i umysł i mięśnie. No ale jak się nie ma, co się lubi - to się lubi, co się ma. Fizyczną robotę mam w ogrodzie, ale tez nie o to chodzi, żeby 6 godzin nie odchodzić od kompa, a następne 4 tyrać "w polu" ;) A na własny biznes jestem po prostu "za dobra" - zamiast sprzedać to bym biedniejszym rozdała oferowane towary hehehehehe.

Obrazek

PostNapisane: 05 paź 2012, 09:24 
Wiedźma z Głuszy

Myślimy podobnie, siostro graczko ;)
Ja nigdy nie zrobię szału w biznesie i handlu - to nie mój świat. Jestem jak ten rybak z pewnej przypowieści, znanej w kręgach psychologów i szkoleniowców, którą w skrócie tu przytoczę.

Pewien bogaty turysta, spacerując egzotyczną plażą, natknął się na niewielką łódkę przycumowaną do brzegu. W łodzi, w promieniach slońca odpoczywal starszy rybak. Turysta podszedł do niego i zapytał dlaczego zamiast łowić ryby, mężczyzna leży w środku dnia w łódce i się opala? Na co rybak odparł, że zlowił juz dzisiaj wystarczająco dużo ryb, żeby utrzymać siebie i rodzinę więc odpoczywa po pracy. Turysta stwierdził:
- Przecież gdyby pan teraz nie leżał, tylko złowił więcej ryb, to miałby pan więcej pieniędzy dla siebie i rodziny!
Rybak odpowiedział pytaniem:
- A po co?
Turysta:
- No jak to po co?! Gdyby pan miał więcej pieniędzy to mógłby pan kupić duży kuter i łowić jeszcze więcej ryb i zarabiać jeszcze więcej pieniędzy.
Rybak, niewzruszony, odparł:
- No ok, ale po co?
Turysta nieco poirytowany brnie dalej:
- Panie! przecież mógłby pan kupić wtedy więcej kutrów, zatrudnić załogę, łowić mnóstwo ryb, sprzedawać je na calym świecie i zarabiac grubą kasę!
Rybak lekko uniósł głowę i zadał po raz kolejny to samo pytanie:
- Rozumiem, tylko po co?
Turysta:
- Człowieku! Przecież mając taki biznes, tyle kasy, mógłbyś prawie nic nie robić, leżeć pół dnia na plaży i niczym się nie martwić!
Na co rybak z uśmiechem odpowiedział:
- A co według pana ja teraz robię?
;)

Przesłanie tej opowieści jest oczywiste dla ludzi, dla których ważniejsze jest BYĆ niż MIEĆ, chociaż, jak pisalam kilka wiadomości wcześniej, żeby "być" trzeba jednak odrobinę "mieć". Ważne, żeby zachować pomiędzy tymi dwoma stanami zdrowe proporcje.

Obrazek

PostNapisane: 10 paź 2012, 22:47 
Nałogowiec
Nałogowiec

Hehehe. No ja jak ten rybak teraz leżę (bo choruję) ale się nie opalam, tylko czytam. A o czytaniu też znam kawał, tylko że raczej mniej pochlebny ;)

Obrazek

PostNapisane: 13 paź 2012, 10:15 
Wiedźma z Głuszy

Mam nadzieję Vadi, żeś już cudownie ozdrowiała. W razie czego domowym sposobem próbuj gadzinę pokonać - wódka z pieprzem ponoć cuda czyni ;)

Ja zaczynam urlop - DiabloIII leży na biurku i czeka na instalację :)

Obrazek

PostNapisane: 14 paź 2012, 19:54 
Nałogowiec
Nałogowiec

Ha- zarazę pokonałam domowymi sposobami, chociaż zamiast wódki z pieprzem używałam raczej herbaty z cytryna i miodem oraz soku z dzikiego bzu :) Ale do pokonania zarazy zmusiła mnie przede wszystkim misja specjalna polegająca na ostatnim koszeniu przed zimą - nie było siły, robotę trzeba było wykonać. O dziwo zamiast potem paść na zapalenie płuc, wyzdrowiałam :P
Fajny taki urlopik przy Diabełku (a ja tyle skorzystałam z choroby, że dwie książki przeczytane i w Skyrima podciągnęłam trochę).

Obrazek

PostNapisane: 21 cze 2013, 10:31 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: TESV TESIV DiabloIII AssasinCreed Wiedźmin DragonAgeII RO2 Wargame:ZW CoH2 SniperElite2
Wyniki egzaminu gimnazjalnego!
100% z historii!
84% z polskiego!
A z angielskiego 75%!
Z matmy 48%
Z przyrodniczych 68%
75 punktów mam za egzaminy, za oceny 51!
126 punktów mam na koniec, dostanę się do tego liceum co chciałem!!! :D :D
Nie wierzę! Sądziłem że razem będę miał max 120 punktów, ale obawiałem się że 110 (a nawet mniej).

Jak tylko te oceny zobaczyłem to wraz z jedną czwartą mojego miasta słuchałem mojego ukochanego utworu

Nie wiem czy chcieli słuchać. Ale musieli. Głośniki są moje i mam prawo je sobie ustawić tak głośno jak tylko chcę :P

Już się nie mogę doczekać co będzie po wakacjach! Laski, laski, laski, liceum klasa humanistyczna a nie ta sterta bzdur zbędnych jaka jest w gimbazjum, laski no i nie zapominajmy- laski! O czymś zapomniałem... a no tak, nie wspomniałem że mam nadzieję że będą fajne laski.

JEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEESSSSSSSSSSSTTTTTTTTTTTTTTT!!!!!!!!!!!

Niecierpliwe wielkich czynów i przelanej krwi
Nie ma nigdy w sercach naszych ani cienia trwogi
A dla wrogów też litości nie ma ani krzty"

PostNapisane: 21 cze 2013, 10:36 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: Batmen
BRAWO!!! Za historię oczywiście :D (nie było trudne, alee...) i tak gratulację :D
A na jaki profil i do szkoły chcesz iść?

PostNapisane: 21 cze 2013, 11:34 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: TESV TESIV DiabloIII AssasinCreed Wiedźmin DragonAgeII RO2 Wargame:ZW CoH2 SniperElite2
Liceum, dałem na humanistyczną i dziennikarską.

Awaryjne liceum to klasa humanistyczna i politologiczna.

Mając do wyboru dziennikarską w tym pierwszym a humana w awaryjnym wolę dziennikarską w tym pierwszym, do którego chcę iść niż w tym awaryjnym.

Niecierpliwe wielkich czynów i przelanej krwi
Nie ma nigdy w sercach naszych ani cienia trwogi
A dla wrogów też litości nie ma ani krzty"

Napisz wątekOdpowiedz Strona 5 z 8   [ Posty: 74 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona