Wczytywanie
Teraz jest 28 lut 2021, 13:31

Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 6   [ Posty: 52 ]
Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: SOPA, ACTA, PIPA
PostNapisane: 20 sty 2012, 23:10 
Oficer Armii CoD

Gra w: Call of Duty: Modern Warfare 3 || Dragon Age: Początek || League of Legends
Witajcie serdecznie. Zapewne wszyscy Was słyszeli o proteście przeciw w/w korporacjom. Polska także wyraziła swoją chęć do podpisania ACTY. Co wy o tym sądzicie?

"Serwis Megaupload został zablokowany i zamknięty w związku z "łamaniem praw wytwórni fonograficznych". Anonymous już odpowiedzli akcją odwetową na serwery federalne."

"Na wojnie ten wygrywa, kto najmniej błędów popełnia" - Napoleon Bonaparte

Tytuł: Re: SOPA, ACTA, PIPA
PostNapisane: 21 sty 2012, 01:21 
Morelowaa Dziffka

Gdzieś pisali, że sytuacja przypomina Mirror's Edge albo Deus Ex, to tak do gier nawiązując. SOPA i PIPA w Polsce, z tego co wiem miejsca nie zagrzeją. ACTA z kolei ma być podpisane za niecały tydzień, i jedyne co jestem w stanie zrobić to jak najszybciej kupić sobie dysk zewnętrzny, tak około 500gb i ściągać co się da. Tutaj już nawet nie chodzi o piractwo, a rzeczy ważne dla wielu ludzi, zazwyczaj w Polsce niedostępne. Jeśli ACTA wejdzie w życie, rząd będzie mógł na dobrą sprawę kontrolować jedyne tak wolne, jak do tej pory medium, oczywiście w granicach kraju. Jak to się przyjmie, potem może być tylko gorzej.

Jeśli europarlament chce w ten sposób zarobić trochę pieniędzy (no bo przecież ludzie zaczną KUPOWAĆ płyty, książki i inne materiały znacznie częściej niż dotychczas), to równie dobrze można zamknąć dopływ wody do wszystkich domów i zacząć sprzedawać litr wody za 10zł w każdym sklepie. Moje stanowisko, to kure*sko ogromne NIE. Kiedy Anonymous wchrzaniali się na PSN byłem dosłownie wściekły, i choć nie pochwalam ich działania w stu procentach, to mam nadzieję, że tym razem zrobią z tym porządek.

PostNapisane: 21 sty 2012, 14:09 
Wiedźma z Głuszy

Gra w: Wiedźmin, DA, Skyrim

Obrazek

PostNapisane: 21 sty 2012, 15:54 
Adept analogów
Adept analogów

Gra w: komputer
Czemu uderzają na serwisy, na których nie trzeba płacić? Albo limity nie przeszkadzają aż tak? Już od dawna to się dzieje.

PostNapisane: 21 sty 2012, 21:00 
Morelowaa Dziffka

Nie chodzi o serwisy na których trzeba płacić, a o wszystkie serwisy powiązane z piractwem, albo podejrzane o posiadanie nielegalnych plików. W sumie to nawet YouTube mogliby zamknąć z tego powodu.

PostNapisane: 21 sty 2012, 21:27 
Oficer Armii CoD

Gra w: Call of Duty: Modern Warfare 3 || Dragon Age: Początek || League of Legends
"W sobotę kilkanaście minut po godz. 19 padła strona internetowa Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej. Do zdezaktywowania serwisu przyznają się hakerzy z grupy Anonymous. Dyrektor biura prasowego Sejmu, dementując plotki, twierdzi, że strona nie działa z powodu usterki technicznej.

Jeżeli będziecie chcieli spróbować połączyć się ze stroną internetową Sejmu RP, nie uda się Wam - "witryna internetowa jest niedostępna" i najprawdopodobniej padła ofiarą zorganizowanej akcji hakerów.

Do ataku przyznała się znana (m.in. z wyłączania stron FBI w ostatnich dniach) grupa Anonymous. Jej członkowie opublikowali na Twitterze wpis: "TANGO DOWN - sejm.gov.pl", co oznacza mniej więcej "wróg unieszkodliwiony".

Przed całkowitym wyłączeniem strony, wchodząc w adres http://www.sejm.gov.pl, zobaczylibyśmy zdjęcie, na którym dwóch mężczyzn... całuje się. Poniżej widniała adnotacja: "Nie ma rzeczy niemożliwych. Pozdro panowie!!!"."

Anonymous mnie coraz bardziej zadziwia :P

PostNapisane: 21 sty 2012, 21:46 
Nazi Zombie

Gra w: komputer :P
A teraz ode mnie ;)

Tak na poważnie to przez ACTA również i GW może trząść portkami, gdyż na jej mocy wielkie koncerny i producenci gier mogą sobie rościć prawa do wyłącznego emitowania autoryzowanych stron o ich grach, a nasze wortale, które powstawały przez długi czas w bólach, bo nie zaprzeczycie, że wszyscy ciężko pracowaliśmy, mogą spłonąć na rządowym stosie.

W ten sposób może z internetu zniknąć znaczna część stron, które bytują na serwerach ulokowanych w krajach podpisujących ACTA. Zostanie nam nic innego jak zgrywanie kompletnych stron na dyski, bo tak jak już mówił Apricot program ten całkowicie zagrozi nieautoryzowanym materiałom.

Zamierzacie patrzeć na to obojętnie? Ja nie. Dlatego zachęcam Was wszystkich do składania oficjalnych petycji do prezesa rady ministrów oraz wysyłania maili do posłów i europosłów, którzy mogą jeszcze wpłynąć na to co się wydarzy. Nie ukrywając winę ponosi Komisja Europejska, która jakoby narzuca swoim członkom udział w ACTA, co jest swoistym pogwałceniem naszych praw konstytucyjnych. Aby nie działać w przyszłości w internetowym podziemiu trzeba powstrzymać tą machinę zanim jeszcze wystartuje, bo kto z nas nigdy nie pobrał nielegalnie mp3, lub nie skopiował obrazka z google? Wszyscy jesteśmy zagrożeni.

Działajcie bracia i siostry ;) Dla wspólnej sprawy.

PostNapisane: 21 sty 2012, 23:35 
Casual
Casual

Dla mnie to wszystko jest wciąż jakimś żartem, nie wierze, że doczekałam podobnej sytuacji. Chyba jest trochę prawdy w tej apokalipsie 2012 :/ Do ostatniej chwili będę liczyć na odrobinę( więcej już nie potrzeba) rozsądku ze strony naszej władzy.

PostNapisane: 22 sty 2012, 00:01 
Oficer Armii CoD

Strony rządowe padły i w dodatku hakerzy wzięli się za najważniejsza: http://justinbieberweb.com
hahahaha, teraz onet i tvn chcą skasować. Przy okazji strona VISY, MasterCard i policji zablokowali w Brazylii :)

PostNapisane: 22 sty 2012, 00:41 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: DA,ME,LiS,TWD,OW,CS
Wszystko blokują :P Nawet jakąś przypadkową stronę o CS-ie chcieli zhakować :P

Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 6   [ Posty: 52 ]
Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona