Wczytywanie
Teraz jest 08 mar 2021, 09:32

Napisz wątekOdpowiedz Strona 2 z 5   [ Posty: 48 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Euro 2012
PostNapisane: 07 cze 2012, 07:39 
Pierwsza zarwana nocka
Pierwsza zarwana nocka

Gra w: Skyrim, Orcs Must DIe, Dungeon Siege III, Deus Ex: Bunt Ludzkości, Super Meat Boy
Ale przecież hymnem jest Endless Summer i wybrała go UEFA. Kokoko to polskiej reprezentacji i chyba tylko przed 1 meczem ma być - no i to wybrali sami Polacy.

PostNapisane: 07 cze 2012, 09:33 
Nałogowiec
Nałogowiec

Szczerze, nie odczułem nigdzie takiej ankiety - a już na pewno nigdzie poza siecią. Przecież gro osób dorosłych nie korzysta z sieci, nie śledzi jej - co z nimi? No, można zawsze strzelać, jak jakiś ośrodek statystyczny. Wyjść na ulicę jednego miasta i złapać ileś osób, ale i to, nadal mało (szczególnie, że na tej podstawie robi się zaokrąglenie do całej nacji).
W takiej kwestii powinno być referendum (połączone także z innymi pytaniami do społeczeństwa, aby upiec większą ilość pieczeni na jednym rożnie) - a czemu aż referendum? Bo przecież Euro nie odbywa się tutaj codziennie i drużyna rodzima reprezentuje nację, nie tylko na murawie.

PostNapisane: 07 cze 2012, 11:21 
Nałogowiec
Nałogowiec

Może i przed jednym meczem, ale jednak zapamiętają - w końcu żeby gospodarze sami się ośmieszyli?

Błąd Czasu
Jedz jak oni.
Kochaj to co oni.
I żyj tak jak oni.
Ubieraj się jak oni.
Jedź razem z nimi.
I bądź razem z nimi.

PostNapisane: 07 cze 2012, 13:26 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: W3/Gwint
Był koncert przed ogłoszeniem składu reprezentacji, transmitowany w telewizji publicznej. A głosowanie było smsowe, bo na tym się da zarobić, w przeciwieństwie do referendum :]
A co do Koko to polecam posłuchać sobie piosenki-konkurentki. Ja miałam nieprzyjemność cały ten koncert obejrzeć, tak żenującego widowiska dawno nie widziałam (chociaż to pewnie przez to, że rzadko oglądam telewizję). Na tle odgrzebanych skądś, przebrzmiałych nibygwiazd, które na kolanie skleciły byle jaki tekst i melodię, byle by brzmiała "zachodnio" (np jakiś Doniu czy Liber z zespołem górali z piosenką w latynoskich rytmach-wtf?), Jarzębina wypadła przynajmniej oryginalnie i jakoś tak bardziej radośnie. Nie jest to piosenka, której sobie słucham na co dzień dla przyjemności, ale nie mierzi mnie przynajmniej. I właściwie co w niej jest żałosnego? Ja się nie wstydzę ani starszych ludzi, ani ludowych nawiązań, ani niezbyt mądrego tekstu (przynajmniej się kupy trzyma, nie to co tekst pana Kupichy, który też swoją piosenkę na Euro nagrał).
A wniosek z tego wszystkiego jeden: poziom polskiej muzyki (światowej zresztą też) głównego nurtu jest baaardzo niski.

PostNapisane: 07 cze 2012, 14:18 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: Wiedźmin, Dragon Age
O piosence Jarzębinek wolę nie mówić - po prostu mi się nie podoba. Ale i tak to zupełnie nie ważne, bo pamiętać się będzie tylko grę "orłów". Jeśli się całkiem nie zbłaźnią, to już dobrze. Jak dla mnie mogą nie mieć medali, byle tylko zagrali na przyzwoitym poziomie, aby śmiechu nie było. Natomiast nie rozumiem całego plucia na mistrzostwa. U nas może nie jest wszystko idealne, ale czy... do cholery jasnej... np. w RPA były same luksusy? Może jeszcze ktoś powie, że po ulicach Warszawy białe niedźwiedzie biegają? ;) Pewnie, że z zapowiedzi wyszło może jakieś 10%, ale zawsze coś. Nie w tym roku, to w przyszłym przynajmniej w moje tarnowskie strony może autostradę dociągną, a zapyziały dworzec PKP w zadupiu - Brzesku wyremontowany ślicznie. Jeśli nas (Polskę) na coś "nie stać" to nie na imprezy, drogi i koleje - tylko na niegospodarność lub zwykłe złodziejstwo rządu :C

Obrazek

"Walkę kończy śmierć, każda in­na rzecz walkę je­dynie przerywa." - Ciri

PostNapisane: 07 cze 2012, 14:31 
Nałogowiec
Nałogowiec

Porównujesz RPA z Europą środkową?
Tak, trzeba nasypać solą na to i pieprzem, gdyż wciska się nam cały czas "10%", a 90% znika w tajemniczych okolicznościach. Jak długo będzie się prowadziło taką grę z obywatelami? Euro jest okazją do zrobienia porządków, stąd choćby moje narzekania. Jakość życia powinna rosnąć, a czy rośnie? Chleba i Igrzysk! niebawem chleba może braknąć..

PostNapisane: 07 cze 2012, 15:18 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: Wiedźmin, Dragon Age
Czy rośnie jakość życia? Hmmm... wystarczy porównać ile samochodów jeździło po ulicach np. 10 lat temu, a teraz :) No i dopóki będzie się myślało na zasadzie "sprzątania przed Euro" albo inną imprezą, zamiast o rzetelnej robocie na codzień, to i tak zawsze gówno będzie. Ale przecież to jest dyskusja o Euro, nie o polityce gospodarczej rządu. Dlatego nie widzę przeszkód, aby porównywać do RPA - skoro tam się udały mistrzostwa świata, to niby czemu - jak piszesz: w Europie środkowej, mistrzostwa miałyby być porażką organizacyjną, nawet jeśli faktycznie infrastruktura u nas nie błyszczy.

Obrazek

"Walkę kończy śmierć, każda in­na rzecz walkę je­dynie przerywa." - Ciri

PostNapisane: 07 cze 2012, 15:33 
Nałogowiec
Nałogowiec

Samochody? czy złomy z komisu? W mojej okolicy pojawiło się w ostatnich latach kilka komisów - i jak widać robią pieniądze. I to nie oznacza prosperity; przedtem po prostu się nie dało, bez zwracania na siebie uwagi "organów ucisku". Potem kraj zalała fala złomu z Niemiec. A teraz? kto idzie do salonu i kupuje nówkę? nie znam takiej osoby w swoim otoczeniu. A co potem, skoro paliwa są coraz droższe? kolejne strajko-blokady. Komorowski i Tusk próbowali nakłonić działaczy, aby nie wyrażali swojego niezadowolenia w Euro i zdaję się, że te zabiegi się nie powiodły - i dobrze. Chodzi o to, aby pokazać reszcie świata, że Polska i Ukraina mają się źle.
Euro to JEST gospodarka. UEFA na tym zarabia, lokalni na tym zarabiają, państwo może na tym zarobić - ale musi wiedzieć jak. A kto zarobi, jeśli dróg nie wybudowano wg. planu, kto zarobi, jeśli biletów nie ma dla widzów (a puste miejsca są)?
Jesteśmy w środku Europy, wymaga się od nas więcej - chyba, że nadal chcemy słyszeć, że Polska, "to gdzieś w Rosji jest, jakiś pod-stan".
Jakość życia nie rośnie, podatki rosną, głupie podatki. Euro jest dla osłody, ale jak już wspomniałem, można je wykorzystać do zmian!

PostNapisane: 07 cze 2012, 16:27 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: W3/Gwint
Ja staram się mieć do Euro rozsądne podejście z odrobiną optymizmu. Uważam, że nas na nie nie stać w obecnej sytuacji gospodarczej na całym świecie, ale decyzja o tym była podejmowana w roku 2006 (albo i wcześniej?), kiedy tylko nieliczny przebąkiwali, że czas prosperity kiedyś się skończy i byli oni w dodatku wyśmiewani. Tak więc być może wykazaliśmy się krótkowzrocznością, ale nie my jedni. Na pewno gorzej by było, gdybyśmy się wycofali/zostali odsunięci od organizacji dwa czy trzy lata temu. Zobowiązaliśmy się, to musimy wypełnić to zobowiązanie, i wierzę, że zrobimy to najlepiej jak umiemy i wstydu nam to nie przyniesie. Wierzę, że po Euro będzie można powiedzieć "Cóż, fajerwerków nie było, ale kompromitacji też nie. Przyzwoita robota".

EDIT: A samochody są kiepskim przykładem, bo zwyczajnie nie opłaca się kupować nowego prosto z salonu. Według mnie to, że Polacy wolą te 2-3 letnie, to jest akurat objaw rozsądku, a nie biedy.

PostNapisane: 07 cze 2012, 16:37 
Nałogowiec
Nałogowiec

Także mam nadzieję, ale patrzę dalej niż widzę. Fajerwerki mogły być, problem w tym, że ktoś je zwinął - ale o tym PO, będziemy mówić ;).
Bolączki przygotowań, może wymazać wysokie miejsce drużyny w ostatecznym rozrachunku. Zobaczymy więc, czy te głośne swojego czasu wymiany trenerów, mają skutek pozytywny, czy też było to działanie "kulą w płot".

PS. używki może i są tanie, ale nie spełniają wymogów technicznych. Zła filtracja, kiepskie tłumiki, a nawet ogumienie - to wszystko równa się remontowi, droższemu od samego wehikułu. Nie wspomnę o papierach..

Napisz wątekOdpowiedz Strona 2 z 5   [ Posty: 48 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona