Wczytywanie
Teraz jest 24 cze 2021, 07:56

Napisz wątekOdpowiedz Strona 4 z 91   [ Posty: 909 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 91  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Bronies & Pegasis!
PostNapisane: 20 sie 2012, 15:58 
Niedzielny gracz
Niedzielny gracz

Gra w: Warcaby :D
Tak sobie słuchając dochodzę do wniosku, że do produkcji zaproszono wszystkie moje znienawidzone voice aktorki. Właściwie nie powinno mnie to dziwić, skoro przy wszystkich animowanych serialach pracują te same. (Taki się wniosek nasuwa, bo nowych głosów nie słyszałam już od dawien dawna.) Wrodzony sadyzm? Panie, jesteś czystym złem D:
Małe kucyki pony? WTF?!

Albo za dużo emocji, albo wręcz za mało. Nie wiem co gorsze. Podsumowując - w naszym polskim aktorstwie (głosowym i filmowym) brak realizmu i nic nie zapowiada żeby to się miało zmienić.

Co do samego serialu, to w czasie seansu pierwszego odcinka wymiękłam przy tej ilości naiwności, nauk o przyjaźni i pokonywania zła z jej pomocą. Na prawdę wierzyć mi się nie chciało że jakiś dorosły facet może to oglądać. Było w tym jednak coś interesującego to pomyślałam sobie że jeszcze jeden ep nie zaszkodzi. A potem był kolejny i kolejny itd... :'D W MLP jest coś odprężającego. No i świetne postaci, z których każda reprezentuje co innego. Da się przy tym doskonale bawić.

PostNapisane: 20 sie 2012, 16:34 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: TESV TESIV DiabloIII AssasinCreed Wiedźmin DragonAgeII RO2 Wargame:ZW CoH2 SniperElite2
Uwaga! Nie odpowiadam za szkody psychiczne wynikłe z przeczytania tego artykułu!! Uwaga! Poziom kretynizmu (w przypadku tej strony nihil novi...) przekracza dopuszczalne normy!

http://forum.fronda.pl/forum/pokaz/id/78754

Niecierpliwe wielkich czynów i przelanej krwi
Nie ma nigdy w sercach naszych ani cienia trwogi
A dla wrogów też litości nie ma ani krzty"

PostNapisane: 20 sie 2012, 16:48 
Mistrz pada
Mistrz pada

Gra w: Seria TES, HoMM 3, strategie Paradoxu, seria ME, seria DA, seria AC, P:T
Cytuj:
Wrodzony sadyzm? Panie, jesteś czystym złem D:

Pretensje do moich rodziców, wychowali mnie na Lemie, Monty Pythonie i Gazecie Wyborczej. Z tego nie mogło wyjść nic dobrego ;)

Cytuj:
Albo za dużo emocji, albo wręcz za mało. Nie wiem co gorsze. Podsumowując - w naszym polskim aktorstwie (głosowym i filmowym) brak realizmu i nic nie zapowiada żeby to się miało zmienić.

Nie jest to problem samych aktorów, bo ci nie są wcale aż tak źli. Problem leży w tym, że wcale dobrzy aktorzy marnują swój talent w szmirach, komediach romantycznych, telenowelach, kiepskich kreskówkach itp. W telenoweli, czy komedii romantycznej subtelności nie zagrasz, ludzie pragną ,,dramatów" i wielkich (tzn. przeszarżowanych) emocji. Aktorzy samymi rolami teatralnymi i filmowymi się nie wyżywią, więc są do tych ról zmuszeni, a one z kolei wywierają na nich zły wpływ, budują złe nawyki. Dopóki ,,Kac Wawy" oraz ,,Na Wspólnej' będą popularne i dopóki aktorzy nie będą dostawać większych stawek za filmy nie ma raczej szans na odrodzenie dobrej, polskiej kinematografii (i co za tym idzie dubbingu) Choć pewne promyki słońca spod tej wysysającej powłoki beznadziejności widać (chociażby ,,Wymyk", czy ,,Erratum", oba filmy młodych reżyserów, z niezłymi aktorami, scenariuszem itp. Rola Kreta w ,,Erratum" jest naprawdę na poziomie europejskim, czego nie widziałem w polskich filmach od czasów Kieślowskiego. ) Choć z drugiej strony mamy Wielkiego Mistrza Beznadziejności, ,,Talent", Sztukmistrza Przeszarżowania z Emocjami, Podchorążego Beznadziejnej Gry Aktorskiej Jakuba Gierszała. Zarówno on, jak i ,,Sala Samobójców" to modelowe przykłady ,,Jak nie grać/Jak nie robić filmów" Alem się rozpisał :P Dobrze, kończę już offtop, zawsze tak mam jak rozmowa schodzi na temat moich ukochanych filmów ^_^

Cytuj:
Co do samego serialu, to w czasie seansu pierwszego odcinka wymiękłam przy tej ilości naiwności, nauk o przyjaźni i pokonywania zła z jej pomocą. Na prawdę wierzyć mi się nie chciało że jakiś dorosły facet może to oglądać. Było w tym jednak coś interesującego to pomyślałam sobie że jeszcze jeden ep nie zaszkodzi. A potem był kolejny i kolejny itd... :'D W MLP jest coś odprężającego. No i świetne postaci, z których każda reprezentuje co innego. Da się przy tym doskonale bawić.

Wiem, że mogę się wydawać dziecinny, (i ja to pisze w temacie o fandomie My Little Pony :P ) ale traktuję MLP:FiM nie jako czystą rozrywkę, naprawdę lubię morały i traktuję je poważnie. Można oczywiście mówić, że są one banalne, ale ja tak tego nie widzę. Ilu ludzi na świecie nie kieruje się zasadą ,,Love and Tolerance"? Ilu zajmuje się karierą i pieniędzmi, nie swoimi przyjaciółmi? Ilu jeszcze myśli, że każda kobieta, która nie zachowuje się jak Flutterka przy pierwszym spotkaniu z TS jest stworzeniem szatana? Banałem nazywam oczywistość, coś co wszyscy wiedzą. Gdyby przesłanie MLP było naprawdę banalne dla ludzi to ten świat byłby zdecydowanie przyjemniejszym miejscem ;)

Cytuj:
http://forum.fronda.pl/forum/pokaz/id/78754

Ach, Fronda! Może zdziwię tym my fellow bronies & pegasis, ale naprawdę lubię tę stronę. Nie jest mi z nią po kolei poglądami, w żadnym razie, ale zawsze byłem zdania, że Fronda reprezentują dużo bardziej zdroworozsądkowe podejście do świata niż inne strony internetowe z tego obszaru poglądów politycznych. No a ja poza tym lubię zobaczyć co myślą ludzie inni ode mnie, nie uważam swoich poglądów za jedyne słuszne ;) A propos linku istnieje w świadomości tejże frondowskiej opcji politycznej pewne zamknięcie się na wszystko co nie pasuje do obrazka ,,Prawdziwego Mężczyzny/Prawdziwej Kobiety", jest to dużo bardziej smutne dla nich, niż dla nas, ponieważ sami siebie będą wtłaczać w ten obrazek, będą udawać twardych, nawet jeśli nie są twardzi, będą zajmować się dziećmi, mimo, że w głębi duszy chciały robić karierę itd. Mnie ten mit ,,Męskości" nie ogranicza, jestem sobą, oglądam kucyki, noszę długie włosy. Należy mieć tylko nadzieję, że ci którzy teraz miotają gromy na kucyki sami się kiedyś do nich przekonają ;)

PostNapisane: 20 sie 2012, 17:40 
Niedzielny gracz
Niedzielny gracz

Gra w: Warcaby :D
No co do tego aktorstwa to powiem tyle, że faktycznie zbyt ogólnikowo podsumowałam sprawę. Skupiłam się na tym kiepskim (którego notabene jest więcej) pomijając tą bardziej pozytywną stronę. Problem w tym, że nawet ta pozytywna strona mnie nie przekonuje ostatnimi czasy. Brak mi u nas filmów lekkich, z nieprzerysowanym aktorstwem, ale też scenariuszem bez szczególnego dramatu. Z jednej strony filmy dla kompletnego funu, bez przesłania i z oklepanymi rolami - wszelakie komedie romantyczne i tego typu stuff. A z drugiej mocne aktorstwo i ciężkie klimaty. Odnoszę wrażenie że popadamy z jednej skrajności w drugą. Wiem, wiem - życie jest ciężkie, ale za dużo dla mnie depresji w naszym kinie. Czasami przychodzi człowiekowi ochota na coś pozytywnego, no :'D Zabawne, bo ja takie psychologiczne dramaty zazwyczaj darzę uwielbieniem. Tych polskich mam już po prostu dość. Chyba rzeczywistość zbytnio nas przygniata. Ach, jak ja uwielbiam takie offtopy ciągnąć.

Wracając do MLP - podstawą dobrej animacji dla dzieciaków są morały, ale powiedzmy sobie szczerze - to nie te morały zapewniły kucykom rzeszę fanów. Gdyby chodziło o to, serial zostałby w sferze tych, które oglądają małe dziewczynki i nikt by się zbytnio tym nie przejmował. Na szczęście dostaliśmy wszelkie przesłania podane na tacy w ładnej, interesującej otoczce. Takie banalne to one znowu też nie są, do każdej sytuacji możemy się odnieść prywatnie. I właśnie to kocham w tym najbardziej. Nie jest depresyjnie, nie muszę zastanawiać się nad wszystkim co widzę, a i tak odcinek da mi jakąś naukę z którą mogę się odnieść do mojego prywatnego życia.
Pomijając ten nieszczęsny pierwszy odcinek. Nie będę tego trawić do końca swoich dni. Po prostu to zakończenie... Za dużo fluffu tam dla mnie było.

Hmm, ta cała "Fronda" i komentarz o MLP co najmniej intrygujące. Nie zapoznałam się jeszcze z poglądami głoszonymi przez stronę i nie potrafię ocenić czy to sprytna prowokacja czy ktoś na prawdę darzy kuce szczerą nienawiścią. Ciśnienie mi to podniosło, ale co zrobić? Każdy ma prawo do swojej opinii, a takich 'wojujących' jak autor wypowiedzi nie da się przekonać do swoich racji. Ten model płci - będzie mnie to bawić forever and ever. Faceci - rąbać drewno i sio do kopalni! Kobiety - do garów!

PostNapisane: 20 sie 2012, 18:13 
Mistrz pada
Mistrz pada

Cytuj:
Ach, jak ja uwielbiam takie offtopy ciągnąć.

So am I :D

Cytuj:
Brak mi u nas filmów lekkich, z nieprzerysowanym aktorstwem, ale też scenariuszem bez szczególnego dramatu.

Sczerze mówiąc mi wystarczą te ciężkie, a dobre, których wcale aż tak dużo nie ma. ,,Wymyk" i ,,Erratum" to jak już mówiłem jaskółki, małe reżyserskie objawienia. (O, właśnie, reżyserzy. Albo mamy starą gwardię, której zdarzały się świetne filmy, czyli Wajdę i Holland albo kiepskich debiutantów. Te dwa filmy cenię właśnie bardzo za to, że raz pokazały dobrych aktorów (Kret, Więckiewicz, choć go nie lubię) i że dwa - dobrych reżyserów, bo bez nich to renesansu polskiego kina nie będzie) Pytanie, co przyleci po tych jaskółkach. Inna sprawa, że przydałoby się trochę luzu w polskiej kinematografii, faktycznie. ;) Przypomniał mi się ,,Ubu Król" Szulkina, film który określam, że jest niegłupi, ale debilny. Nie jestem pewien, czy by ci się spodoba.ł Polecam ci go, jeśli jeszcze go nie oglądałaś, a także pozostałe filmy Szulkina, choć one są sporo mroczniejsze (,,O-bi O-ba, Koniec Cywilizacji", ,,Wojna Światów; Następne stulecie", ,,Ga, ga: Chwała Bohaterom" Nie sugeruj się tytułami, przeważnie ich związek z treścią jest żaden albo bardzo luźny ;))

Cytuj:
Zabawne, bo ja takie psychologiczne dramaty zazwyczaj darzę uwielbieniem.

Z polskich, ale świetnych mogę ci polecić ,,Dantona", jak dla mnie najlepszy film Wajdy, jak już wcześniej pisałem filmy Szulkina, Koterskiego, no i oczywiście ,,Dekalog" oraz ,,Przypadek" Kieślowskiego. Z zagranicznych wszystkie filmy Hanekego (,,Biała Wstążka") i Herzoga(,,Stroszek", ,,Fitzcarraldo'), choć oni to jest już wyższa szkoła jazdy obok Tarkowskiego, Bergmana (,,Siódma Pieczęć" O_O) i Bunuela. Boże, jaki offtop. Piszę o Bergmanie i Tarkowskim w temacie o MLP.

Cytuj:
Wracając do MLP - podstawą dobrej animacji dla dzieciaków są morały, ale powiedzmy sobie szczerze - to nie te morały zapewniły kucykom rzeszę fanów. Gdyby chodziło o to, serial zostałby w sferze tych, które oglądają małe dziewczynki i nikt by się zbytnio tym nie przejmował.

Oczywiście, zgadzam się, to nie przesłania stworzyły fandom, ale to one uczyniły go takim jaki jest. Pełnym ,,Love and Tolerance". Zwłaszcza, że nie są to morały pt. ,,Typowy morał z bajki dla dziewczynek nr. 34", nie są tworzone od niechcenia, naprawdę widać, że były robione z przekonaniem. Nie zdziwiłbym się nawet, gdyby Dash naprawdę była lesbijką, a pegazy z Cloudsville ją za to prześladowały :D

PostNapisane: 20 sie 2012, 19:16 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: TESV TESIV DiabloIII AssasinCreed Wiedźmin DragonAgeII RO2 Wargame:ZW CoH2 SniperElite2
Liu_tenet napisał(a):
ie jest mi z nią po kolei poglądami, w żadnym razie, ale zawsze byłem zdania, że Fronda reprezentują dużo bardziej zdroworozsądkowe podejście do świata niż inne strony internetowe z tego obszaru poglądów politycznych

No, fajnie poczytać co inni sądzą. No i zawsze można się pośmiać :D

Wieru napisał(a):
Nie zapoznałam się jeszcze z poglądami głoszonymi przez stronę i nie potrafię ocenić czy to sprytna prowokacja czy ktoś na prawdę darzy kuce szczerą nienawiścią.

Ideologia Frondy to Moheryzm Pospolity
Liu_tenet napisał(a):
choć oni to jest już wyższa szkoła jazdy obok Tarkowskiego

Tarkowski!!! Znam "Stalkera" i "Ofiarowanie" :D
Jego filmy są wręcz genialne!
Liu_tenet napisał(a):
Nie zdziwiłbym się nawet, gdyby Dash naprawdę była lesbijką, a pegazy z Cloudsville ją za to prześladowały

Nie oglądałem jeszcze, przyznaję się (jutro albo pojutrze oglądnę, co oznacza czas bliżej nieokreślony u mnie ("Sensacje XX wieku" Wołoszańskiego, odcinek o feldmarszałku Erwinie Rommlu i jego związkach z opozycją antyhitlerowską ( tak przypuszczam, o tym głównie był rozdział "Najwierniejszy żołnierz Hitlera z "Ten okrutny wiek") oglądam od tygodnia) ,rozwiniesz o co z tą teorią tobie chodzi? Nie dawaj nazbyt dużo spoilerów, ale skąd ty to wziąłeś?

PostNapisane: 20 sie 2012, 19:34 
Mistrz pada
Mistrz pada

Cytuj:
Tarkowski!!! Znam "Stalkera" i "Ofiarowanie" :D
Jego filmy są wręcz genialne!

,,Ofiarowania" wstyd, nie oglądałem, ale ,,Stalkera" oraz ,,Solaris" jak najbardziej. ,,Ofiarowanie" jest w kolejce przed ,,Rublowem" Z tej samej klasy mogę ci polecić właśnie Hanekego, Herzoga i Bergmana, szczególnie ,,Biała Wstążka", ,,Stroszek", ,,Siódma Pieczęć" oraz ,,Fanny i Aleksander" No i z polskich oczywiście ,,Dekalog" i ,,Przypadek" Kieślowskiego ;)

Cytuj:
Ideologia Frondy to Moheryzm Pospolity

Nie aż taki pospolity. Jest to oczywiście mocno zaprawiony chrześcijaństwem konserwatyzm, ale nie jest on ślepy. Ba, czytałem nawet na Frondzie krytykę ONRu i podobnych ugrupowań! Choć swoją drogą czasami wzbudzają mdłości jak ostatnio z pochwaleniem wyroku na Pussy Riot.

Cytuj:
rozwiniesz o co z tą teorią tobie chodzi? Nie dawaj nazbyt dużo spoilerów, ale skąd ty to wziąłeś?

Znaczy się sprawa jest skomplikowana. :P Fandom MLP jest niezwykle bogaty i różnorodny, ale jest tworzony przeważnie przez ludzi 15-30 i to widać. Shippingi (tj. dobieranie bohaterów w pary, a potem przedstawianie ich związku w fanfikach) są powszechne, a największą ich ,,ofiarą" była właśnie RD z dość oczywistych powodów. (podejrzany związek z Applejack i Fluttershy, tęczowa grzywa, chłopczyca, choć nie lubię tego określenia) Twórcy serialu są najlepszymi ludźmi na świecie, więc często korzystają z radosnej twórczości fanów (o Derpy pewnie słyszałeś?) i w jednym z ostatnich odcinków 2 sezonu RD... cmoknęła w policzek Fluttershy :D Oczywiście wszystko trwało sekundę i pewno nikt oprócz bronies się nie zorientował. A teraz fantazując z lekka - przesłanie MLP to m.in tolerancja, równouprawnienie, pokazanie dziewczynkom, że mogą być kim chcą, nie tylko gotować schabowe z kapustą. Czy ujawnienie RD jako homo nie wpisałoby się w ten schemat idealnie? ]:-> Pomyśl tylko - idzie na randkę z jakąś klaczą, zauważają ją pegazy z Cloudsville, (które w innych odcinkach już się jej dawały we znaki) rozgłaszają plotkę, RD jest załamana, wchodzi Mane 6 i mówi jej, że będzie ich przyjaciółką niezależnie od jej orientacji, i że homoseksualizm to nie coś co można napiętnować... Wiem, że ograne strasznie, ale coś w tym stylu byłoby jak dla mnie bezcenne, no i prawdziwe :D

PostNapisane: 20 sie 2012, 20:39 
Nałogowiec
Nałogowiec

Liu_tenet napisał(a):
,,Ofiarowania" wstyd, nie oglądałem, ale ,,Stalkera" oraz ,,Solaris" jak najbardziej. ,,Ofiarowanie" jest w kolejce przed ,,Rublowem" Z tej samej klasy mogę ci polecić właśnie Hanekego, Herzoga i Bergmana, szczególnie ,,Biała Wstążka", ,,Stroszek", ,,Siódma Pieczęć" oraz ,,Fanny i Aleksander" No i z polskich oczywiście ,,Dekalog" i ,,Przypadek" Kieślowskiego ;)

Trochę inna kategoria filmów, ale warte oglądnięcia:
-Agora
-Labirynt Fauna
-Siostry Magdalenki
Polecam :)

Liu_tenet napisał(a):
Nie aż taki pospolity. Jest to oczywiście mocno zaprawiony chrześcijaństwem konserwatyzm, ale nie jest on ślepy. Ba, czytałem nawet na Frondzie krytykę ONRu i podobnych ugrupowań! Choć swoją drogą czasami wzbudzają mdłości jak ostatnio z pochwaleniem wyroku na Pussy Riot.

Oj, bardzo mocne chrześcijańskie konserwy to. Bardzo, bardzo.
Liu_tenet napisał(a):
Znaczy się sprawa jest skomplikowana. :P Fandom MLP jest niezwykle bogaty i różnorodny, ale jest tworzony przeważnie przez ludzi 15-30 i to widać. Shippingi (tj. dobieranie bohaterów w pary, a potem przedstawianie ich związku w fanfikach) są powszechne, a największą ich ,,ofiarą" była właśnie RD z dość oczywistych powodów. (podejrzany związek z Applejack i Fluttershy, tęczowa grzywa, chłopczyca, choć nie lubię tego określenia) Twórcy serialu są najlepszymi ludźmi na świecie, więc często korzystają z radosnej twórczości fanów (o Derpy pewnie słyszałeś?)

To fajnie że słuchają się trochę fanów :) To, niestety, dość rzadko się dzieje.
Liu_tenet napisał(a):
i w jednym z ostatnich odcinków 2 sezonu RD... cmoknęła w policzek Fluttershy

Fluttershy to ta złota/żółta taka?

Liu_tenet napisał(a):
i w jednym z ostatnich odcinków 2 sezonu RD... cmoknęła w policzek Fluttershy :D Oczywiście wszystko trwało sekundę i pewno nikt oprócz bronies się nie zorientował. A teraz fantazując z lekka - przesłanie MLP to m.in tolerancja, równouprawnienie, pokazanie dziewczynkom, że mogą być kim chcą, nie tylko gotować schabowe z kapustą. Czy ujawnienie RD jako homo nie wpisałoby się w ten schemat idealnie? ]:-> Pomyśl tylko - idzie na randkę z jakąś klaczą, zauważają ją pegazy z Cloudsville, (które w innych odcinkach już się jej dawały we znaki) rozgłaszają plotkę, RD jest załamana, wchodzi Mane 6 i mówi jej, że będzie ich przyjaciółką niezależnie od jej orientacji, i że homoseksualizm to nie coś co można napiętnować... Wiem, że ograne strasznie, ale coś w tym stylu byłoby jak dla mnie bezcenne, no i prawdziwe :D

No, wpisałoby się, zresztą sugestię w tym kierunku już zrobili dość jednoznaczną. Przypuszczam po tym co mówisz że coś takiego będzie.
Przypuszczam też że mohery dostające naszału prawa kobiet bo jedyne prawo kobiety to gotować sprzątać i produkować setki gówniarzy dostaną mega szału, dostaną bo żyją w średniowieczu i nie rozumieją że "Zaprawdę, ludzie sami nadali sobie wszelkie swe zło i dobro. Zaprawdę, nie przejęli go, ani go nie znaleźli, nie spadło im też ono jako głos z nieba." (Fryderyk Nietzsche)

Ostatnio edytowano 20 sie 2012, 20:55 przez Wollannd, łącznie edytowano 1 raz

PostNapisane: 20 sie 2012, 20:52 
Mistrz pada
Mistrz pada

Cytuj:
Labirynt Fauna

Oglądałem, jak dla mnie jest to dobry film z kategorii filmów kiepskich, co nie jest wcale w mojej skali złą oceną, bo tuż obok pierwszych 2 Batmanów, tych Burtona, które bardzo lubię ;]
Cytuj:
Agora

To to z Hypatią, Aleksandria itd.? Widziałem trailery, liczba filtrów mnie przeraziła. Czy oni muszą do każdego filmu dawać tony jakichś badziewnych filtrów, które sprawiają, że kolory wyglądają jak z Photoshopa? Ja już wolę stare, czarno-białe, filmy amerykańskie, z Mitchumem i Bogartem.
Cytuj:
Siostry Magdalenki

Never heard

Jeśli ja miałbym ci napisać jakie filmy ci polecam to by mi limit słów się wyczerpał. :O Co najwyżej na PW mógłbym.

Cytuj:
Fluttershy to ta złota/żółta taka?

Nom, RD właśnie się z Flutterką oraz z Applejack najlepiej dogadywała, no i jeszcze z Pinkie, ale mniej.

Cytuj:
No, wpisałoby się, zresztą sugestię w tym kierunku już zrobili dość jednoznaczną. Przypuszczam po tym co mówisz że coś takiego będzie.

Muszę przyznać, że byłbym wtedy dość... nie powiem, że zdziwiony, ale pod wrażeniem. Ale czy jest jakikolwiek inny serial animowany który byłby w stanie przekroczyć następną granicę? :D BTW:

PostNapisane: 20 sie 2012, 21:10 
Nałogowiec
Nałogowiec

Przypuszczam ogólnie że trzecia seria będzie dalej w swoim klimacie zarazem jednak trochę mniej "typowo-bajkowa". Trochę bardziej do wieku większości fanów ale też bez przesady. Tak przypuszczam.

Siostry Magdalenki, nagrodzone w Wenecji złotym lwem, "hańba festiwalu" jak określili księża. Tematem filmu jest to co się działo w pralniach sióstr magdalenek w Irlandii, słyszałeś, nie?

A jak offtop to offtop- atakująca mnie Ria, cesarscy i gromowładni to wynik błędów Bethesdy czy mody coś zepsuły?

PS: co w filmiku jest? Mam dość głośno głośniki i Marduka słucham, wolę się spytać nim w to kliknę...

Napisz wątekOdpowiedz Strona 4 z 91   [ Posty: 909 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 91  Następna strona