Teraz jest 22 kwi 2021, 01:32

Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 2   [ Posty: 20 ]
Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Ekwipunek dla maga
PostNapisane: 08 gru 2014, 16:55 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: DA, ME, TES, TLJ
Jak w temacie. Usiłuję znaleźć/stworzyć/kupić dobry pancerz i kostur, ale to wcale nie jest takie łatwe. Udało mi się zrobić pancerz i kostur, jednakże ich poziom nie zachwyca. Niejako z trudem udało mi się kosturem nabić nieco ponad 200 obrażeń (przedmiot arcymistrzowski ze smoczej kości i znakomita runa do tego...). Nie jest to zadowalające, zwłaszcza, że dla łotrzyka łatwo można skombinować sztylety, gdzie poziom obrażeń przekracza próg 300 punktów.

Czy ktoś gdzieś widział zadowalający sprzęt? Albo chociaż schemat?

Obrazek

Dubhenn haern am glǎndeal, morc'h am fhean aiesin.

Tytuł: Re: Ekwipunek dla maga
PostNapisane: 08 gru 2014, 17:40 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: ME, DA, AC, Fable, Fallout, TES
Z tego co czytałem na zagranicznych forach, najlepsze kostury, jakie możesz znaleźć w grze, bazowo zadają ok. 120 punktów obrażeń, a po ulepszeniu ich odpowiednią runą mogą zadawać maksymalnie ok. 195. Tak w każdym razie twierdzą internety, ale gram tyle godzin i jakoś na razie nie udało mi się znaleźć dla moich magów kosturów, które bazowo zadają więcej niż 118. Ponoć najlepsze kostury, jakie są w grze, to te 3. poziomu, jakie możesz sam stworzyć.

Co do pancerza, to dla swojego głównego maga w drużynie mam pancerz dający 200 ochrony i to jak na razie jest najlepsze, co udało mi się znaleźć. Nazywa się toto „coś tam czarmiota”, ale teraz za nic na świecie nie przypomnę sobie, czy to stworzyłem, wydropiłem z jakiegoś smoka, czy gdzieś po prostu znalazłem. W sumie nie wiem, czy działa to w przypadku wszystkich klas, ale ja jak na razie najlepszy sprzęt dla swojej postaci (wojownik) kupiłem u Orlezjanki w Podniebnej Twierdzy – może jak grasz magiem, to jej asortyment dostosowuje się do klasy twojej postaci i ma do sprzedania coś porządnego? W każdym razie internety mówią, że schemat pancerza dla maga dającego ok. 198 ochrony znaleźć można w Emprise du Lion:

Cytuj:
From the 1st tent go to the tower via frozen river. Behind the tower close to 1st rift the chest dropped a battlemage mail schematics.use silverite/dawnstone for 198+ armor rating

I tutaj nie wiem, o co dokładnie chodzi, bo nie sprawdzałem, ale ponoć użycie sylwerytu jako głównego surowca do pancerza może usunąć ograniczenie klasowe pancerza?

PostNapisane: 08 gru 2014, 21:24 
Nałogowiec
Nałogowiec

Tak, wiem o czym mówisz i nawet mam te schematy. Obawiam się, że lepiej nie będzie...
Cóż, dla ciekawskich:
- schemat "Laska pierwszego zaklinacza", poziom 3, [86-112], udało mi się uzyskać 207 (przedmiot arcymistrzowski + znakomita runa, obie rzeczy podnoszą statystyki i obrażenia). Schemat do kupienia u kupca w twierdzy w Empres du Lion.
- schemat "Mocny pancerz czaromiota", poziom 3, [170-221], uzyskałam 268 (także przedmiot arcymistrzowski). Nie pamiętam skąd mam schemat, ale wydaje mi się, że od handlarza mabari na Syczących Pustkowiach.

Kwestii sylwerytu nie sprawdzałam, ale z chęcią to zrobię. Niestety, ale asortyment w sklepach rzadko się zmienia i nawet odpowiednie profity dają słabe efekty. A przynajmniej ja cudów nie zauważyłam.

Obrazek

PostNapisane: 08 gru 2014, 23:24 
Nałogowiec
Nałogowiec

Tak pro forma: chodzi oczywiście o srebryt, a nie sylweryt. Tak coś mi ta nazwa nie pasowała, ale dopiero teraz sobie przypomniałem, jak toto się w polskiej wersji nazywa.

PostNapisane: 09 gru 2014, 00:45 
Nałogowiec
Nałogowiec

Mi też, ale żeby nie wyjść na ignoranta, to powtarzam, bo może ktoś wie lepiej :D

Obrazek

PostNapisane: 09 gru 2014, 03:04 
Nałogowiec
Nałogowiec

Tak w ramach ciekawostki, gdyby ktoś się zastanawiał: używając srebrytu jako materiału na ciężką zbroję, rzeczywiście niweluje to ograniczenia klasowe i w taką zbroję można wyposażyć maga. Co prawda wyglądem dostosowuje się ona do odzienia danej postaci, więc dalej wygląda jak szata maga, a nie pancerz, ale statystyki ma dokładnie takie same jak ciężka zbroja.

Obrazek

PostNapisane: 09 gru 2014, 10:03 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: Batmen
Pottero - toć przecież taka szata dla maga bitewnego to cud :D

PostNapisane: 09 gru 2014, 10:53 
Casual
Casual

Nie do konca taka zbroja to cud. Ze wzgledu na to jakie materialy uzywac musisz przy produkcji ciezkiej zbroi bedziesz duzy wytrzymalszy miec wiecej zycia ale tez ZNACZNIE slabszy ofensywnie. Mistrzowski schemat zbroi maga mozna na pustkowiach u handlarza w kanionie kupic - odblokowuje sie po wzieciu odpowiedniego perka u Josephine (Krotkie.. costam :D) - w opisie jego jest napisane iz kupcy otrzymuja nowe schematy.
Ah i jeszcze apropos przezywalnosci - nie potrzeba ciezkiej zbroi bo idac w zbroje maga mozna podniesc bardzo magie a silniejsza magia oznacza silniejsze bariery.

PostNapisane: 09 gru 2014, 11:22 
Nałogowiec
Nałogowiec

Chyba wolę kombinować ze schematami dla magów. Tak, ten schemat co opisałam jest dostępny właśnie u tego handlarza po wykupieniu Krótkiej Listy.

Obrazek

PostNapisane: 10 gru 2014, 10:24 
Casual
Casual

Osobiście używam wytworzonego przeze mnie kosturu archonta. Arcymistrzowski schemat otrzymujesz po wykonaniu wszystkich zadań dla Talis przy stole narad. Podstawowa kostur ten zadaje tyle co kostur pierwszego zaklinacza ale do jego użycia wykorzystujesz więcej materiału więc daje większe premie do magii. Poza tym wygląda jak Malcolm's Honor z dwójki a to dla mnie spory plus.

Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 2   [ Posty: 20 ]
Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona