Teraz jest 21 kwi 2021, 05:03

Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 10 ]
Autor Wiadomość
 Tytuł: SMOKI
PostNapisane: 15 gru 2014, 08:43 
Casual
Casual

Witam jakich towarzyszy polecacie na smoki i jakich umiejętności używacie ?

Tytuł: Re: SMOKI
PostNapisane: 15 gru 2014, 08:52 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: ME, DA, AC, Fable, Fallout, TES
U mnie zawsze ten sam skład: Żelazny Byk, Kasandra i odpowiedni czarodziej. Dorian do ognistych i lodowych, bo rozwinąłem mu umiejętności chłodu i ognia, Vivienne do elektrycznych, bo ją wyszkoliłem w obrażeniach duchowych. I zawsze się ten skład sprawdzał.

PostNapisane: 15 gru 2014, 09:11 
Casual
Casual

Bez łucznika ?Ja smigam z Bykiem ,Vivienne pod ognista minę i Sarą .Zauważyłem że w ustawieniach umiejętności można dać coś na priorytet dla towarzyszy oraz poustawiać od ilu mają się leczyć itd.zastanawiam się czy tam coś poprzestawiać ?

PostNapisane: 15 gru 2014, 09:17 
Nałogowiec
Nałogowiec

Ja na początku brałem Varrika, ale że trudno o jakiś porządny sprzęt dla łotrzyka, to w końcu ich przestałem brać do walk ze smokami – miałem Varrika albo Serę podczas eksporacji, na wypadek jakby trzeba było otworzyć drzwi, ale w walce ze smokami mi się kompletnie nie sprawdzali i padali najszybciej ze wszystkich. Sam grałem wojownikiem, więc miałem trzech wojowników plus mag.

Co do ustawień taktyki, to do walki ze smokami warto ją ustawić przede wszystkim magowi – przykładowo smok, który zieje ogniem, najbardziej podatny jest na mróz, dlatego do walki z nim weź maga, któremu rozwijasz umiejętności lodowe, najlepiej wyposaż go w lodowy kostur, a przed walką ze smokiem w ustawieniach taktyki ustaw zaklęcia lodowe jako preferowane, żeby korzystał z nich jak najczęściej. Przed walką ze smokiem lodowym to samo zrób z magiem ognistym, a przed walką z elektrycznym z magiem duchowym.

Aha, i walcząc ze smokami nie wahaj się używać znamienia szczeliny :D. Najlepiej w momencie, jak smok leży na ziemi i nie może się bronić. I w miarę możliwości poza miksturami leczącymi wyposaż się w mikstury regeneracji i granat lecząca mgła – mi nic innego do walki ze smokami nie było potrzebne, żadne toniki czy coś.

Ale zaznaczam, że to tylko i wyłącznie moja taktyka i nie musi się ona sprawdzić w twoim przypadku :).

PostNapisane: 15 gru 2014, 09:49 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: Batmen
Przede wszystkim - Blackwall - jego ostatnia umiejętność w specjalizacji daje mu niewrażliwosć na jakiś czas.

Co do magów - przede wszystkim, aby miał rozwinięte bariery. U mnie to był Solas i Vivi.
Vivi też potrafi uzdrawiać dzięki swej specjalizacji, więc ją polecam.
Solas ma kamienną pięść, a ona robi wrażliwego przeciwnika na jakiś czas.

Przypomnę, że jedna z umiejętności pasywnych w księdze ognia ma coś takiego "Jeśli bylo obrażenie krytyczne, nie zabiera many za zaklęcie" - bardzo dobre, sprawdza się.

PostNapisane: 15 gru 2014, 10:22 
Nałogowiec
Nałogowiec

Kasandra też jakoś leczy. W sumie nie wiem jak, bo brałem ją tylko do smoków i nie miałem głowy, żeby się zapoznawać z jej drzewkiem umiejętności, ale ona jakąś umiejętnością leczyła całą drużynę.

PostNapisane: 15 gru 2014, 11:20 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: Batmen
Mobilizuje drużynę do walki.

PostNapisane: 15 gru 2014, 13:41 
Niedzielny gracz
Niedzielny gracz

Witam.

A co do tych barier magów, gdzieś na forum widziałem bulid właśnie pod takiego czarodzieja i nie mogę za Chiny znaleźć tematu

PostNapisane: 15 gru 2014, 14:17 
Casual
Casual

tu jest ciekawe ustawienie Sary :)
https://www.youtube.com/watch?v=DAMztVb ... Juty3UDsNg

PostNapisane: 15 gru 2014, 14:18 
Niedzielny gracz
Niedzielny gracz

Gra w: Hearthstone, DA:I, AC:Rogue
Nie ten przypadkiem? viewtopic.php?f=380&t=17285
Ja tak Vivienne zrobiłam i spokojnie każdego smoka mogła solować, mojego maga robię teraz podobnie.

Inkwizytor z dwuręcznym + Blackwall, Cassandra i Vivienne byli moim stałym smoczym/bossowym składem. Zdarzało mi się raz czy dwa wziąć Serę, raz spróbowałam z Żelaznym Bykiem, ale za szybko padali. No i w Byka za bardzo nic nie ładowałam, bo i tak był mi zbędny. :x

Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 10 ]