Teraz jest 20 kwi 2021, 04:20

Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 3   [ Posty: 26 ]
Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: 1 Klasa
PostNapisane: 13 lut 2015, 23:32 
Niedzielny gracz
Niedzielny gracz

Witam. Dzisiaj zakupiłem grę Dragon Age: Inkwizycja. Zastanawiam się jaką postacią rozpocząć swoją przygodę i może wy mi doradzicie. Zawsze w grach RPG gram postacią dystansową (łucznik, lucznik-skrytobójca). Teraz też zastanawiam się czy wybrać tę klasę. Moje pytanie jest takie, czy po kilkudziesięciu godzianch w świecie Dragon Age ta postać sie zrobi się monotonna i się po prostu nie znudzi? Może lepszym wyjściem byłoby wzięcie maga? Jak sądzicie? Proszę o odpowiedz ludzi którzy maja już kilkadziesiąt godzin z grą na liczniku. Dzięki :)

Tytuł: Re: 1 Klasa
PostNapisane: 14 lut 2015, 12:41 
Free Company of Alinor

Gra w: śmierć
Hej.
Akurat co do łotrzyka nie musisz się martwić o ewentualną nudę. Łotrzyk, czy to nastawiony na łuk czy na sztylety jest postacią niezwykle zabawną i wymagającą. Na pewno nie uśniesz a nawet będziesz się świetnie bawił. Ja sam grając gdy nie sterowałem swoim wojownikiem, kierowałem właśnie łucznikiem. :)

PostNapisane: 14 lut 2015, 16:13 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: Batmen
Gdy grałem magiem nie czułem monotonii. Dużo daje fakt rozłożenia skilli (samoodnawiająca się mana <3). Walka w dai jest dynamiczna i bardziej zręcznościowa. Polecam dla łucznika zainwestować w odskok, a dla maga w zaklęcie "krok w pustkę". Te klasy są dystansowe, więc szybka ucieczka dużo im daje :P
Też ważny jest fakt JAKĄ speckę chcesz wziąć.
Dla maga:
nekromanta - magia osłabiająca
mag szczelin - mag bitewny (tak, bitewny! 20% za zwrócenie many i osłabienie przeciwnika ileś tam procent, to mag bitewny ;P)
zaklinacz - wsparcie (chyba) - ogólnie strasznie się ludzie podniecają tą klasą :P

Ja swoje maga zrobiłem bitewnego (speca: szczeliny), ale bez umiejętności obszarowych. Po prostu podpalenie, zamrożenie, błyskawice, kamienna pięść stawały się po ulepszeniach obszarowe. O wiele szybciej było rzucić paroma typowo nie-obszarowymi zaklęciami niż się bawić w obszarówki (z których przeciwnicy uciekali).

PostNapisane: 24 lut 2015, 11:40 
Casual
Casual

Witam, podepnę się pod temat. Ja będę zaczynał Inkwizycje dopiero teraz i jak zwykle od kilku dni zastanawiam się która klasą zagrać. W moim przypadku wybór ogranicza się tylko do wojownika lub maga.
Wojownik ze względu na to że jest to moja ulubiona klasa, mag ze względu na to że ma efektowne czary i zawsze po przejściu gry wojem za jakiś czas przechodziłem ją magiem. Tak przynajmniej było w pierwszej części, druga na to nie zasługiwała :P
Wiem, że ze względu na czas, nie prędko będę tak dużą grę przechodził drugi raz, dlatego skłaniałem się ku wojownikowi. Bliżej mi do zbroi i miecza niż kostura i szlafroku ^^

I w tym momencie bardzo przydatne stało się forum. Wychodzi na to że nawet mag jest najprzyjemniejszy, mało tego, ekwipunek który można spotkać w grze dla wojownika jest kiepski :(
Marzył mi się wojownik z mieczem dwuręcznym, ale chyba trzeba będzie zagrać magiem.
Pomóżcie wybrać ostatecznie decyzję, czy wojownik z mieczem dwuręcznym faktycznie kiepsko wygląda w porównaniu z magiem ? Nie chcę żeby gra wojem znudziła mi sie w połowie gry.

PostNapisane: 24 lut 2015, 18:00 
Casual
Casual

Ja gram wojownikiem z bronią dwuręczną i bardzo jestem zadowolona.

Ponieważ jednak ten wojownik ma na nazwisko Cadash, prawie każda taka broń jest od niego większa :-P

PostNapisane: 24 lut 2015, 21:16 
Casual
Casual

:) Dzięki za odpowiedź.

PostNapisane: 25 lut 2015, 09:39 
Fechmistrz krzyżaka
Fechmistrz krzyżaka

Niektóre bronie dwuręczne są - jak dla mnie - groteskowo wielkie. Kwestia gustu. Jeśli chodzi o zbroje to ogólnie nie ma zbyt wielkiego urozmaicenia, większość wygląda jednakowo, więc zerknij na TyTrąbo i zobacz, które Ci wizualnie pasują. Tym razem magowie nie paradują w szlafrokach, raczej w skórzanych płaszczach. A jeśli zdecydujesz się na specjalizację zaklinacza, to dostaniesz takie fajne zielone ostrze do ciachania wrogów - w sam raz dla lubiących klasę wojownika:-) Natomiast przy wyborze jedno- lub dwuręczny woj, to ja stawiałbym raczej na miecz i tarczę - Kasandra była u mnie stałym członkiem drużyny.

PostNapisane: 04 mar 2015, 21:00 
Pierwszy gamepad
Pierwszy gamepad

Podpinam się pod temat.
Zastanawiam się nad wyborem postaci.
Zależy mi na bardzo wysokich obrażeniach i w miarę dobrej ochronie(czy to pancerz czy styl walki czy jakieś barriery).
Najbardziej do wizerunku Inkwizytora pasuje mi wojownik z 2H albo Mag Bitewny, z klasą Rycerz Zaklinacz.
Zastanawiam się jeszcze nad łotrzykiem, ale raczej odgórnie odrzuciłem tą możliwość, Inkwizytor mi po prostu nie pasuje jako łotrzyk :(.
Zależy mi na widowiskowej walce.
Jeżeli chodzi o Dragon Age Origins, świetnie grało mi się wszystkimi klasami poza magiem(kompletnie mi się nie podobał zarówno wygląd, jak i styl walki).
Natomiast Dragon Age II przechodziłem jako mag i grało się cudnie, mimo iż w ogólnym rozrachunku gra była średnia w porównaniu do Origins, to jednak system walki mimo iż zbyt dynamiczny bardzo mi się podobał, a mag już we wczesnych fazach gry był bardzo skuteczny.
Proszę o sensowne odpowiedzi i pozdrawiam.

PostNapisane: 04 mar 2015, 21:29 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: Batmen
Łotr-skrytobójca powala smoka w 42 sekundy :d są filmiki

PostNapisane: 04 mar 2015, 22:28 
Pierwszy gamepad
Pierwszy gamepad

Widziałem jak gość w 4sec zrobił, oczywiście Tempest.
Odpowie mi ktoś na powyższe, tak dogłębnie.

Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 3   [ Posty: 26 ]
Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona