Teraz jest 21 kwi 2021, 05:30

Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 3   [ Posty: 23 ]
Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Multiplayer
PostNapisane: 12 sie 2015, 02:39 
Niedzielny gracz
Niedzielny gracz

Zna ktoś jakieś fajne buildy postaci w multi?

Tytuł: Re: Mutliplayer
PostNapisane: 23 sie 2015, 20:32 
Pierwszy gamepad
Pierwszy gamepad

Zaczyna mnie to forum denerwować. Dwa razy się opisałem szczegółowo i mnie wylogowało.

Ogólnie to polecam łupieżczynie i legionistę. Jeśli ktoś chce szczegółów to napiszę i nawet zrzuty zrobię ale 2 wywalenia z forum to za dużo chwilowo, żeby wszystko przepisywać.
Więc jak ktoś jest zainteresowany to opiszę bliżej temat ale ogólnie na początku trzeba zrobić łupieżczynię, legionistę, nekromantkę i zabójczynię. Tylko te klasy wymiatają bez sprzętu.
Potem mogę dodać jak sprzęt pozyskać i kasę. A są jeszcze resety postaci i wracasz do gry na 1 poziomie i z pełnym wyposażeniem ale jyż z bonusami dla wszystkich klsa nawet jeszcze nie odblokowanych.
Ja odblokowałem 11/16 i wydaje mi się, że skoro gram na 3 poziomie trudności to mogę coś doradzić ale niech ktoś coś napisze to wtedy. Ogólnie buildy są dość mocno związane ze sprzętem i z klasą, którą gramy i jeśli ktoś ma problem niech napisze jaka klasa go interesuje.
Edit:
Jedna ważna kwestia; postać na multi to trzeba założyć od razu bo za weekendy są darmowe skrzynie. Przykładowo nie grałem kilka miesięcy a za każdy tydzień coś dostawałęm i wziąłem to jak wszedłem do gry. Więc niech żałuje każdy kto nie założył postaci. Ale to jest do odrobienia. Ze sklepu to kupujemy tylko postacią na 20 poziomie i to ekskluzywne skrzynie jak mamy 10 tys sztuk zeta ( wcześniej tylko mikstury). Zakup na 20 poziomie 2-4 skrzyń prawie gwarantuje 1-2 fioletowe itemy. A skrzynia kosztuje 2 tys więc ja zazwyczaj robię postać od zera, ewentualnie resetuję i dopiero na 20 poziomie kupuję itemy. Nawet nowa postać może nosić itemy 23 lvl. Ja jak na razie to się pochwalę, że mam pas i amulet fiotetowy i co ciekawe każda postać może nosić ten sam item. Tzn samych fioletów to widziałem masę ale nie wszystko na lvl wyskoi niestety.
Resztę dodam może jutro. Zrobię opis łupieżczyni chociaż sam jeszcze jeden buil chce przetestować więc jutro nawet jak ją zresetuję to do końca nie dam odpowiedzi ale ogólnie wiem, że wymiata z tym, że nie z młotem. Młot jest za powolny.

PostNapisane: 28 sie 2015, 14:08 
Pierwszy gamepad
Pierwszy gamepad

Wprawdzie nikt aktualnie nie jest zainteresowany ale... wychodzą dodatki i może ktoś tam zechce coś wiedzieć o multi.
Postanowiłem posiać co nieco dwie klasy: łupieżczynię i legionistę bo są to moim zdaniem klasy wymiatające.
Nie trzeba wiele aby nimi grać na poziomie "wymagający" a ten poziom gwarantuje szybkie levelowanie i sporo złota 800 - 1000 za misję.
Co do łupieżczyni to moim zdaniem wymiata od pierwszego poziomu ( niestety nie pamiętam czy jest dostępna od razu czy też trzeba ją odblokować znajdując bądź robiąc dla niej zbroję).
Ale do rzeczy. Ma dwie umiejętności na starcie i wystarczy dodać "Krąg Bólu" ; stojąc w nim non stop regeneruje życie jeśli ma co bić. Następnym posunięciem jest dojsćie do "Gniewna" co daje siła +6; kondycja +6;
Ostatecznie proponuję też wziąć "Amok", który zapewni przetrwanie niemal zawsze. Ja biorę tez zawsze "Przewotkę" z udoskonaleniem bo raz , że pozwala szybko podejść do przeciwnika bez szwanku to jeszcze usuwa wszelkie zamrożenia, podpalenia itp.
Co do zbroi to od razu mówię, że lepsze są starsze do zrobienia niż te co mają lepszy wygląd.
Co do broni to głównie jadę na tym toporze:

Obrazek

Teraz powiem, że są lepsze bronie, np taki koński łep. Niestety mocno powolna.

Zmiana na legionistę.
Tutaj zacznę od tego, że nie każdy wie jak posługiwać się gardą i skąd ona się bierze. Początkowo na pojedyńczych przeciwnikach trzeba ją nabijać na maxa a robi się stojąc naprzeciw i naciska się klawisz 4.(raz) Potem dłubie się w zębie aż nabije mu max. Z czasem możemy zdobyć itemki a nawet specjalność, która zrobi to za nas.
Ogólnie to polecam taki build dla legionisty:
idziemy do "Zachartowany" siła +3; kondycja +6;
potem w dół do "Kontratak" ( wielka rzecz; używamy jej na początku walki i mamy pełną gardę a potem w miarę potrzeb jak nam się kończy; nie ma sensu objaśniać szczegółów ale jest niezbędna do ukończenia misji na 3 poziomie jak się ma dość kiepską drużynę; ogólnie to można zabić wszystko nawet jak wszyscy padną);
jest też w drugim drzewku "Chodząca Forteca" całkowicie niezbędna umiejętność bo daje nam nietykalność na 6 sek a czasem trzeba walczyć z emisariuszami czy demonami rozpaczy, które mając śmiercionośny promień zabiją każdego kto się nie umie schować za winkiel)
Dam zrzut mieczyka, który pomaga legioniście żyć i spokojnie zapewnia wygraną na wymagającym poziomie:

Obrazek

Jednak nie jest niezbędny. Bardziej pomaga w szybki przejściu niskich poziomów. Potem mając Kontratak nic w zasadzie nie jest w stanie zaszkodzić leginiście.

U obu postaci warto brać "Niezłomność" bo dodaje 20 % do pancerza.

Teraz jeszcze ekwipunek. Każdy może nosić to samo więc jest łatwiej ale i nic nie leci często. Ogólnie lecą fiolety ale rzadko. Trzeba nabijać tak: do 10 poziomu- pierwszy poziom trudności; potem 2 do 16 poziomu ( bo można już mieć co chcemy) a na 3 poziom to idziemy jak mamy z czym. Ogólnie trzeba robić prestiż , żeby mieć nowe przepisy. Jest tak:
-Każda odblokowana postać ma zrobić 5 misji - ukończonych i nabić chyba 500 tys doświadczenia;
Potem jest co pisałem, żeby kupować tylko na 20 lvl skrzynie za 2 tys i resetować postać;
Ogólnie jak zresetujemy wojów po kilka razy to mamy sporo kondycji a to nie tylko pkt życia ale też obrona w zwarciu.
Są zasady w/g których nie robimy broni ale robimy ulepszenia do broni, całkiem wypasione. Runy dajemy od razy co mamy bo będę na masę na 20 poziomie takie po +25 obrażeń. Lepszych nie widziałem.
Nie robimy ulepszeń do pancerzy ale trzymamy te najlepsze na zbroję niebieską, nie widziałem fioletowych zbroi. Pewnie przez to, że tutaj każda klasa ma swoje zbroje i nie można założyć tej samej innej postaci w przeciwieństwie do całej reszt.
Co do amuletów i pierścieni to zapewne każdy trafi fioletowe ale trzeba pograć.
Ja mam kilka , nawet pas +10 % obrony przed atakami dystansowymi. Ogólnie tutaj trzeba się bać ataków dystansowych zrówno magicznych jak i fizycznych zadawanych przez łuczników.
Dlatego każdy sprytny wojownik chowa się we wnęce i czeka aż przyjdą całym stadem. Wtedy 3 ciosy i nie ma nikogo.
Edit:
Jeszcze warto poza robieniem gardy nauczyć się doskakiwać do wroga. Robimy to trzymając wciśnięty klawisz kierunku do przodu (domyślnie E; ja to przerzuciłem na strzałki i mysz) a potem klikamy LPM. Jeśli zrobimy to szybko to nawet tzw 10 metrów w grze postać robi natychmiast. Nie przytrzymujemy LPM bo to nam nie pozwala się ruszyć dalej. Ogólnie dużo klikamy i skaczemy. Turlamy się i chowamy za rogiem czekając na odnowienie umiejętności, wytrzymałość, manę i czekamy aż przyjdą w dużej liczbie.
Dobra taktyka jest lepsza od całego ekwipunku.
Magiem polecam grać albo opiekunką (bezpiecznie) albo nekromantką ( mocno wymiata). Jest też różdżka co do daje 1 % życia za trafienie. Jak wsadzimy tam ulepszenia z pkt życia za zabicie i damy jej umiejętność odpowiednią to niemal ma zawsze pełny pasek życia i many ale jak ją zmory obsiądą to finito....

PostNapisane: 28 sie 2015, 20:08 
Casual
Casual

Xervex dzięki za porady.
Mam kilka pytań do ciebie:
Kiedy i jakie bronie ulepszać i jakimi bonusami?
Ile pancerza mają najlepsze zbroje dla danej klasy?
Z jakim sprzętem (już ulepszonym czy z dużym dmg bądź porządnym pancerzem) wybierać się na 3 poziom trudności?

PostNapisane: 31 sie 2015, 14:57 
Pierwszy gamepad
Pierwszy gamepad

Do legionisty dodał bym jeszcze, że "roztrzaskiwanie tarcz" z ulepszeniem to dobra umiejętność bo można daleko doskoczyć a nawet jak się pomyliliśmy w ocenie to można ponownie zastosować a zadaje konkretne uderzenia.
Teraz odpowiedzi:
-Broń jest dobra jak zadaje ok 200 obrażeń bez runy ( broń i tacza), dwuręczna to ok 270 bez runy, u maga to 100 to już jest coś, sztylety ogólnie zbliżają się do 300. Zapewne są lepsze ale jak mamy już taką broń to spokojnie inwestujemy najlepsze runy (ogólnie run nie chowamy w plecaku bo często lecą) i najlepsze ulepszenia. Zanim znajdziemy lepszą broń spokojnie uzbieramy materiały na kolejne ulepszenia.
Zbroje w multi są całkiem inne niż w normalnej grze. jeśli zrobisz niebieską to obojętnie czy najlepsze czy najgorsze składniki to masz taka samą. Różnią się kolorem. Ogólnie do niebieskiej zbroi to można dawać już najlepsze ulepszenia jakie mamy pod warunkiem, że zamierzamy grać tą klasą.
3 poziom trudności jest moim zdaniem najłatwiejszy tak jak pisałem dla łupieżczyni i legionisty. Inne klasy to trzeba by nie wiem jaki ekwipunek zdobyć żeby liczyć na coś więcej niż szczęście i wsparcie innych.
Jednak trzeba grać na 3 poziomie dość szybko bo lecą tam nawet fioletowe itemy ze skrzyń, gdzie na zwykłym co najwyżej 33 szt złota.
Na wyższych poziomach trzeba zwyczajnie kombinować. Nie pchać się na otwartą przestrzeń. Czekać za filarem aż podejdą. Albo stać obok opiekunki, która daje barierę. Jest też trochę broni, które wysysają życie i to dużo daje. Ale akurat łupieżczyni wysysa non stop a na Amoku to bije jak błyskawica. Dlatego ją polecam na początek.

PostNapisane: 01 wrz 2015, 20:45 
Casual
Casual

Dzięki za odpowiedzi.
W inkwizycję jeszcze nie grałem, testuję wersję próbną więc o zbrojach nic nie wiem.
Jeszcze mam pytanie jakie profity masz z awansowanych postaci.

PostNapisane: 09 wrz 2015, 14:28 
Casual
Casual

Ale masakra to jest z dropami sztylety łuki i laski to padają co skrzynkę a na topór dwuręczny to musiałem wydać ze 30 k

Fajnie by było jak by ktoś napisał jakie skille posiada dana postać albo gdzie to można znaleźć .
Pozdrawiam

PostNapisane: 10 wrz 2015, 11:15 
Casual
Casual

Temat zastojały wiec po kilku dniach grania na multi w DA:I wypowiem się ja:
Co do postaci którymi dosyc łatwo sie gra to: Legionista , Katari , Łupieżczyni , Milcząca siostra w sumie mało wiecej odblokowalem postaci ale postaram sie pomóc i je opisać.

Legionista ma dużo panceża i skill: Mur tarcz moim zdaniem dla niego najwazniejszy bo daje mu gardę reszta to : Odwet , cios tarczą , doskok i cięcie reszta idzie w pasywy , które dają duzo do obrony i ataku.

Katari - jedna dla mnie z fajniejszych postaci :] garda się nabija samoistnie po zadaniu uszkodzeń wrogowi - według mnie najważniejsze skile od początku to : szarżujący byk + potężny cios rozwinięty ( szturm powala przeciwników a potężny cios wali w tych powalonych z ogromną siłą - biega się dużo ale warto)
pozniej idziemy w wirujący cios z ulepszeniem daje sporo gardy i całkiem niezły damage - reszta pasywki jakie chcecie najlepiej dobrane do sprzętu.

Łupieżczyni - jej zaleta jest odnawianie życia po zadawanych ciosach ale bez broni , która daje gardę (nie wiem czy taka istnieje bo nie wydropiłem ) - najważniejsze skile to : Pożarcie z ulepszeniem i lecimy jak najszybciej do smoczy szał tez z ulepszeniem do tych dwóch proponuję zrobić MASAKRA I GNIEWNA ( ja gram tymi dwoma skilami - smoczy szał dwa uderzeniea i pożarcie ) reszta idzie w pasywy jakie sobie wybiezecie przewrotka tez jest niezła ale dla wprawionych graczy.

Milcząca siostra -(garda sie nabija po zadaniu dmg podobne skile co do Katari tez moim zdaniem najważniejszy skill: szarżujący byk , noże do rzucania i błysk stali narazie wiecej niewiem bo dopiero zaczynam nią grać ale daje radę.

Podsumowując to tak wszystkie klasy oprócz Legionisty trzeba je zdobyć wykonując im zbroję ale to da się zrobić grając na początku legionistą do 20 poziomu.

Co do sprzętu to może być trudno mi przeważnie lecą sztylety łuki i laski ale trafiłem na topór dwuręczny 260 dmg niebieski i naprawdę daje rade na Katari i Łupieżczyi ( runy walić jakie macie najlepsze do teraźniejszego sprzętu często wypadają więc nie ma co wnikać.

Na razie mam zbroję i broń na łupieżczyni co mogę pograć nawet na NIEBEZPIECZNY poziom trudności ale jest ciężko trzeba trochę pograć i mieć eq żeby iść wyżej.

Reszta to jak kolega wyżej opisał do 10 poziomu trzymamy się najniższego poziomu trudności później drugi a co do trzeciego i wyżej zależy od sprzętu i umiejętności

PostNapisane: 23 wrz 2015, 13:33 
Pierwszy gamepad
Pierwszy gamepad

Ostatnio sporo testowałem postacie władające magią. Mogę powiedzieć, że najzabawniej gra się Saararbaską ale najsilniejszy jest Mistyczny Wojownik.
Wypróbowałem wszystkie umiejętności klasy Saarebas i najskuteczniej gra mi się na takich:
1) Ochrona: wszystko w dół do Zestrojenia Żywiołów. Z bocznych' Psychiczny Cios-Mistrzostwo; Duch Opiekuńczy; Z Siłą - Wytzrymałość; W Równowadze - Bezruch.
2)Mistrzostwo: wszystko do dołu; z ocznych: Eksplozja Itwa-Adin z ulepszeniem (Tutaj uwaga, że jest podstawowy czar, którym spamuje niemal non stop. Składa się z 3 etapów, najpierw wybuch od którego mogą zginąć inni przeciwnicy, potem zamieć itd. Ogólnie najmocniejsze zaklęcie i nie trzeba podchodzić blisko) z innych bocznych to: W Ignorancji, Słabość; Przyspieszony Zgon. Ulepszamy tylko Skok Assary i ten w/w. Właściwie innych zaklęć nie używam a to dlatego, że każde zaklęcie ma 3 etapy i trzeba pod rząd nacisnąć ten sam klawisz. Na inne zaklęcia nie ma miejsca. Jeśli jesteśmy w kłopotach non stop spamujemy Skokiem Assary czyli: do przodu, do tyłu i ten skok z góry. Na pierwszym poziomie można się tym fajnie bawić bo wystarczy do wybicia wszystkiego. Wadą Saarebas jest brak ochrony. Zaklęcie typu bariera, które ma bardzo szybko znika i w praktyce trzeba by non stop spamować tylko tym a dopiero 3 etap jest na cały pasek bariera + na całą drużynę niezależnie od miejsca. Wypróbowałem wszystko i w praktyce stosuję tylko Eksplozję Itwa-Adin stojąc w bezpiecznym miejscu. Chyba, że muszę uciekać wtedy Skok Asaary. Ogólnie gra Saarebaską jest bardzo przyjemna.
Teraz Mistyczny Wojownik.
To chyba jedyna klasa z magów, która może grać na co najmniej na 3 poziomie trudności. Jest tak dlatego, że tworzy barierę w trakcie atakowania wrogów. W praktyce w zaciętej walce ma non stop pełną barierę. Warunek jest jednak taki, że trzeba wziąć umiejętność przedłużającą czas działania bariery.
1)Mentalizm: do Siła Duchów; z bocznych: Siła Woli, Duch Opiekuńczy, Opanowanie, Zaklęty miecz. Ponadto wybieramy albo Aurę Spokoju lub Fazowanie.
2)Żywiołak: wszystko w dół + Krok w Pustkę z rozwinięciem.
Walka wygląda tak, że rzucamy Wir Otchłani, który ściąga wrogów do środka i rzucamy Seryjne Błyskawice. Krok w Pustkę służy do ucieczki gdybyśmy zostali np trafieni kulą ognia przez smoka. Natomiast pod klawiszem 4 jest od razu Zaklęty Miecz, którego nie rozwijamy bo nie zmienia to obrażeń a i tak daje nawet do 3 tys na Wymagającym poziomie. Tego używamy gdy ktoś podejdzie bardzo blisko (brak zasięgu) albo sami podchodzimy by zdjąć gardę np z Bossa.

Jeszcze dorzucę kilka itemków na które warto polować:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Najciekawszy jest amulet. Nadaje się zarówno dla magów jak i łuczników i faktycznie zmniejsza wrogość. Często widzę jak mijają mnie wszystkie stworki i biegną do kogoś z tyłu. Nawet Mistyczny Wojownik powinien go nosić bo od czasu do czasu ktoś i tak przyjdzie aby dostać zaklętym mieczem.

PostNapisane: 24 wrz 2015, 13:11 
Pierwszy gamepad
Pierwszy gamepad

Jeszcze postanowiłem wypowiedzieć się w kwestii strzelców wyborowych. Łucznik zadaje nieprawdopodobne obrażenia jednemu celowi, sądzę że 15 000 to nie jest przesad bo dzisiaj strzeliłem za 13 000 na wymagającym poziomie z pełnego naciągnięcia i to bez podwyższenia. Jednak naprawdę wymiata Łowca, który ma mniejszy mnożnik TK ale ma miny i nawet jak straci przytomność a ktoś wejdzie na miny to może sam wstać. Warunek - wyposażenie. Dlatego pokażę co mam bo myślę, że to już chyba max:

Obrazek

Ten łuk to możliwe, że jest ciut lepszy na 25 lvl ale zapewnia niemal nieśmiertelność bo pomimo braku jakiejkolwiek ochrony poza mizernym pancerzem, jak już pisałem łowca może wstać sam z tym łukiem. Każdemu w końcu się trafi. Teraz umiejętności.
1)Pierwsze drzewko do dołu 4, do Atak w Ruchu i rozwijamy Wybuchowy Strzał; z bocznych to: Miny Żywiołów (coś co wymiata) + rozwinięcie; Zastawianie Sideł i Zaprawiona w boju ? (przecież to facet);
2)drugie drzewko do doły wszystko; z bocznych Luki w Pancerzu, Ukrycie + (zastępujemy tym nieszczęsny kołek, który guzik się nadaje), Nóż w cieniu, i teraz mamy do wyboru albo Odskok albo Strzał z Wyskoku+; Jeszcze nie zdecydowałem, które lepsze ale chyba strzał. Chodzi o to, żeby mieć jedną umiejętność dzięki której można się wyrwać z okrążenia bądź uciec z obszaru zaklęcia obszarowego.
Strategia dość prosta; stoimy na minach zawsze bo jak ktoś wskoczy, wyłoni się z cienia to zginie. Ponadto jak zostaniemy sami na placu boju to ukrycie i rzucamy miny ale nie atakujemy łukiem. Nie widzą. Potem odchodzimy za róg i czekamy aż znowu możemy się ukryć. Widziałem speców co te miny rzucają po 3 razy ale nie wiem jak. Może 2 pierścienie z czasami skrócenia ale to daje 60 % skrócenia i nie sprawdzałem bo aktualnie nie mam tych pierścieni, spalone.
Ogólnie wymiatająca postać na 3 poziom co najmniej ale trzeba grać ostrożnie w dużych grupach wrogów i nie dać się ponosić emocjom, że sobie do nich strzelę.
Niech chroni Cię cień!

Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 3   [ Posty: 23 ]
Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona