Teraz jest 15 lis 2018, 19:37

Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 1 ]
Autor Wiadomość
 Tytuł: O wiki słów kilka - statystyki, przechwałki, zachęty
PostNapisane: 03 mar 2015, 21:35 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: ME, DA, AC, Fable, Fallout, TES
Polską wiki Dragon Age znajdziecie tutaj.

Zakładam, że wielu z was trafiło kiedyś na polską wiki Dragon Age, na której od dawna niewiele się działo. Przejąłem ją blisko miesiąc temu i chciałbym pochwalić się tym, co udało się – z pomocą kilku osób stąd – w ciągu tego miesiąca osiągnąć, czym byś może zachęcę was do odwiedzin i swojego wkładu w to dzieło.

Przede wszystkim, co najbardziej rzuca się w oczy, całkowicie zmieniona została oprawa graficzna – teraz wiki wygląda zachęcająco i efektownie (a przynajmniej mam taką nadzieję, bo napracowaliśmy się nad tym, żeby było z klasą i efektownie, ale bez zbędnych wodotrysków). Dodatkowo całkowicie przebudowana została strona główna, która również zyskała na efektywności i mam nadzieję, że się wam spodoba.

W momencie przejmowania przeze mnie wiki znajdowało się na niej 455 artykułów i 615 grafik – tyle uzbierało się w ciągu pięciu lat jej istnienia. Obecnie, niecały miesiąc później, mamy 628 artykułów i 1244 grafiki, co znaczy, że w ciągu niecałego miesiąca wgrano na wiki raz tyle obrazów, co przez pięć lat, zaś liczba artykułów wzrosła o 1/3 liczby, która uzbierała się przez pięć lat.

W styczniu na wiki trzech edytorów dokonało więcej niż 5 edycji, a tylko jeden (notabene ja) ponad sto – w lutym ponad sto edycji wykonało dwóch edytorów, dwóch wykonało ich ponad pięćdziesiąt, a kilku ponad pięć. Nie jest to może oszałamiająca statystyka, ale ważne, że poszło w górę i mamy nadzieję, że w najgorszym razie ten stan się utrzyma.

Na początku lutego staliśmy bardzo nisko w Wikia Activity Monitor, czyli stronie monitorującej aktywność na wikiach. Obecnie sukcesywnie idziemy w górę, na chwilę obecną utrzymujemy się na 11. miejscu najbardziej aktywnych wiki w kategoriach poświęconych grom i w pierwszej trzydziestce najbardziej aktywnych polskich wiki w ogóle.

5 lutego ilość tygodniowych odwiedzin strony wynosiła około 22 tysięcy, w chwili obecnej – za ostatni tydzień – jest to 28.5 tysiąca.

Korzystając z okazji chciałbym podziękować użytkowniczkom Alohaohara i El2233 (niestety nie wiem, jakie macie tu nicki) za aktywne włączenie się w tworzenie i rozbudowę artykułów, miszczu1234 za pomoc z infoboksami, master_rpg za materiały do prac, wszystkim tym, którzy wysłali potrzebne screeny, tym, którzy dokonywali edycji jako niezalogowani albo zalogowani, ale o nich nie wiem, że są stąd i Severanowi za to, że mi zaufał i oddał projekt Cudów Thedas pod moją opiekę.

Skoro już się pochwaliłem, nieśmiało zachęcam do wspomożenia tego zacnego dzieła. W ciągu miesiąca w kilka osób dość sprawnie udało nam się tę wiki podnieść w rankingach i sprawić, że zaczęła wyglądać i powoli budzić się do życia, a z pomocą większej ilości użytkowników ma ona realną szansę stać się jedną z najlepszych polskich wiki poświęconych grom. Angażując się w rozbudowę wiki gwarantujecie satysfakcję sobie, a pomagacie innym fanom szukających informacji na temat lubianej przez nas serii.

Aktualizacja: wiki zakwalifikowała się na tzw. spotlight, co znaczy, że przez cały kwiecień jej reklama będzie wyświetlana na innych polskich wikiach. Przynajmniej u tych piętnastu osób, które nie wyłączyły reklam na wikiach i nie korzystają z AdBlock Plus.

Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 1 ]