Teraz jest 13 gru 2019, 01:48

Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 3   [ Posty: 30 ]
Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Dragon Age Polska Wiki – poszukiwana pomoc.
PostNapisane: 06 lut 2015, 20:02 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: ME, DA, AC, Fable, Fallout, TES
Witam wszystkich bardzo serdecznie.

Jako świeżo upieczony administrator Dragon Age Polska Wiki poszukuję osób zainteresowanych rozwijaniem tego projektu. Projekt dopiero się rozwija, jeszcze nie wykształciła się wokół niego społeczność taka, jak na tutaj na forum, ale mam nadzieję, że to się zmieni.

Ponieważ obecnie pracuję przy projekcie praktycznie sam (nie licząc osób, które raz na jakiś czas się pojawią, poedytują przez kilka dni, a później znikają), poszukuję dosłownie każdego, kto byłby zainteresowany współpracą – robić można to nawet bez tworzenia konta na wiki, jako anonimowy użytkownik. Na chwilę obecną desperacko poszukuję przede wszystkim osoby, która ogarnęłaby oprawę graficzną – infoboksy, wygląd strony głównej itd., ponieważ trochę przerasta to moje możliwości. Ale „techniczny” to nie wszystko – potrzeba również edytorów, którzy by sprawdzali i poprawiali już istniejące hasła, zajmowali się tworzeniem nowych lub tłumaczeniem ich z angielskiej wiki i, mówiąc bardzo ogólnikowo, zapełnialiby wiki treścią.

Praca dość żmudna, ale bez żadnych poważnych zobowiązań – zainteresowanych nie będę gonił, żeby coś napisali albo żeby udzielali się częściej, przyjmę z otwartymi ramionami każdego, kto od czasu do czasu chciałby poświęcić trochę swojego cennego czasu żeby wesprzeć ten projekt. Jako że na chwilę obecną jestem jedyną osobą zarządzającą wiki, dla chętnych i oddanych na pewno znajdą się awanse na biurokratów, sysopów itd., bo te funkcje w chwili obecnej są do obsadzenia.

Pytania, wątpliwości, propozycje itd. możecie kierować tutaj, na prywatną wiadomość albo na mojej stronie dyskusji na wiki.

Tytuł: Re: Dragon Age Polska Wiki – poszukiwana pomoc.
PostNapisane: 06 lut 2015, 22:04 
Pierwsza zarwana nocka
Pierwsza zarwana nocka

Gra w: Życie
Ja mogę jedynie zadeklarować pomoc w formie edycji i wypełnienia wiki treścią, jako że już dostrzegłam sporo błędów w niektórych artykułach. Z chęcią też potłumaczę treści z angielskiej wiki, gdyż od zawsze mnie irytowała ta uboga ilość informacji na tego typu polskich stronach w porównaniu z zagranicznymi. Nic więcej zaoferować nie mogę, gdyż spraw graficznych totalnie nie ogarniam.
Praca żmudna, bo żmudna, ale dla mnie przyjemna i z radością pomogę w rozwoju wiki swojego ulubionego uniwersum :P

Can I get you a ladder, so you can get off my back?

Obrazek
My winter brings all the lampposts to the yard.

PostNapisane: 06 lut 2015, 22:39 
Nałogowiec
Nałogowiec

Jak mówiłem, z otwartymi ramionami przyjmę każdego, kto zechce mnie wspomóc w tym szczytnym dziele :). Uwierz mi, że tłumaczenie artykułów to lekka i przyjemna praca w porównaniu z tym, co ja teraz robię – artykuły tłumaczyłem w wolnym czasie i dawało to satysfakcję, a teraz muszę się zająć pododawaniem wszędzie kategorii, szablonów i innymi pracami porządkowymi :D.

Jeśli się zdecydujesz założyć tam konto albo masz już jakieś w systemie wiki, to daj znać jakie, żebym wiedział, kto stąd przyszedł :).

PostNapisane: 07 lut 2015, 00:00 
Pierwsza zarwana nocka
Pierwsza zarwana nocka

Niedawno założyłam konto o nazwie Narraya i od jakiejś godziny zajmuję się artykułem Alistaira. Myślałam, że zajmie mi to kilka minut, jako że chciałam jedynie zająć się błędami językowymi, ale po zobaczeniu luk i błędów w historii jego postaci nie mogłam się powstrzymać i musiałam coś z tym zrobić. Mam nadzieję, że mnie nikt za to nie zlinczuje, gdyż część tekstu musiałam wymazać i napisać od nowa, opierając się też o komentarze spod artykułu. :P

Obrazek

PostNapisane: 07 lut 2015, 00:17 
Nałogowiec
Nałogowiec

Na chwilę obecną bardzo duża ilość artykułów prezentuje tego typu poziom, tak więc nie bój się i edytuj śmiało, bo wszystkie chwyty dozwolone, żeby koniec końców artykuł błyszczał i wyczerpywał temat :D. A uwierz mi, że artykuł o Alistairze co prawda tak wymaga gruntownych poprawek stylistycznych i uzupełnienia o brakujące informacje, ale i tak prezentuje się jako tako na tle innych. Chociażby tym o Loghainie, który wisiał na wiki od dwóch czy trzech lat, a który był na żywca przepuszczony przez Google Translator i wrzucony na polską wikię...

PostNapisane: 07 lut 2015, 00:35 
Pierwsza zarwana nocka
Pierwsza zarwana nocka

Tam jeszcze nie miałam okazji zajrzeć, ale artykuł z Alistairem wygląda momentami tak samo. Zresztą pracując nad jego artykułem mam włączone 5 innych stron, m.in. angielską wikię, tłumacz do pojedynczych słówek oraz po kilka stronek z synonimami, aby dobrać jak najlepsze tłumaczenie.
Zaczęłam od Alistaira, jako że chciałam na sam początek coś przyjemnego.. teraz wrobiłam się w napisanie przynajmniej paru słów o specjalizacji Templariusza, gdyż takowego wątku nie znalazłam, a wspomniałam o nim w artykule.
Większymi artykułami zajmę się za tydzień, jako że zbliżają mi się ferie i będę miała czasu co nie miara :P

Obrazek

PostNapisane: 07 lut 2015, 01:17 
Pierwszy gamepad
Pierwszy gamepad

Pottero bardzo fajny pomysł. Jak na razie macie moje mentalne wsparcie. Jak znajdę trochę czasu to pod patrze w jaki sposób od strony technicznej wygląda "układanie" takiej strony i może będę mógł coś pomóc.
Pottero napisał(a):
Na chwilę obecną desperacko poszukuję przede wszystkim osoby, która ogarnęłaby oprawę graficzną – infoboksy, wygląd strony głównej itd., ponieważ trochę przerasta to moje możliwości.

Pisząc to masz na myśli głównie grafików odpowiedzialnych za stworzenie banerów i innych grafik czy chodzi o kogoś kto byłby pomocny przy ułożeniu szablonu strony?

PostNapisane: 07 lut 2015, 01:26 
Nałogowiec
Nałogowiec

O szablony rozmaite – układ strony głównej, infoboksy itd. Banerów nie trzeba za dużo albo wcale, ale ktoś umiejący lepiej ode mnie w Photoshopy czy GIMP-y na pewno się przyda do robienia/obrabiania grafik do szablonów czy innych elementów graficznych trony. Tak z grubsza rozumiem, o co w tych szablonach chodzi, to, co teraz jest na tej wiki, to rzeczy, które skopiowałem z angielskiej wiki. Tyle że za diabła nie kumam, co zrobić, żeby polski szablon wyglądał tak jak angielski. Infobox zastosowany w tym artykule to kopia infoboksu, który jest w tym artykule na angielskiej wiki, ale jak widać, różnica jest jak pomiędzy ferrari a polonezem. Pewnie chodzi o parametr {{style|}}, którego nie mogę skopiować z angielskiej wiki, bo nie mogę go znaleźć, a pewnie to jakiś CSS jest, na czym się prawie w ogóle nie znam, bo za moich czasów to się jeszcze z czystego HTML-a korzystało... Ale jak ktoś bardziej ogarnięty ode mnie popatrzy temu w trzewia, to chyba się połapie o co chodzi i odkryje, jak dodać dwa do dwóch, żeby to nie wyglądało tak lamersko jak teraz.

PostNapisane: 07 lut 2015, 18:25 
Pierwszy gamepad
Pierwszy gamepad

Toż to zadanie dla Inkwizycji! Życzę powodzenia, Inkwizytorze Wiki, i również mentalnie wspieram, póki co niestety raczej nie znajdę czasu na coś więcej...

PostNapisane: 07 lut 2015, 18:49 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: MGS V: TPP, Fallout 4
Ja także postaram się pomóc w edycji jaki i w wypełnianiu wiki nowymi treściami na sprawach technicznych się ni cholery nie znam, więc w tym aspekcie niestety nic nie zdziałam.

Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 3   [ Posty: 30 ]
Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona