Wczytywanie
Teraz jest 14 sie 2020, 08:12

Napisz wątekOdpowiedz Strona 48 z 56   [ Posty: 554 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51 ... 56  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Bohaterowie Galaktyki - Komentarze
PostNapisane: 02 lip 2015, 09:50 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: Wiedźmin, Dragon Age
Hearthcliff napisał(a):
Boże... Kiedy przeczytałem tę turę (zwłaszcza dla Andrei) od razu przypomniały mi się te idiotyczne kreskówki dla dzieci... Żałosne

Heart, po pierwsze to raczej dziwne, bo wyobraź sobie hm, z jaką siła musiałby skoczyć taki np. wrestler, żeby obalić dwóch dość potężnych chłopów? A teraz sobie pomyśl, czy fizycznie możliwe jest przewrócić się z takim impetem... No chyba że się ma masę słonia, już nawet nie kroganina ;) Ale to jest sesja i zabawy integracyjne, równie dobre, co rozbierany poker na początku NŻ.
Żałosne to jest lenistwo niektórych graczy. Niestety.

A Chloe i Jesfis chyba dostaną ksywki zainspirowane "Zabójczą bronią" - Chaos i Masakra. :rotfl:

Obrazek

"Walkę kończy śmierć, każda in­na rzecz walkę je­dynie przerywa." - Ciri

PostNapisane: 02 lip 2015, 09:53 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: Papers please, Dirt 3, World of Tanks, OSU!
Dla mnie żałosne. Ale dziwne też może być. Jeśli waszym zdaniem tak to ma wyglądać, to najwyraźniej nie będzie mi się dane dobrze z wami bawić. Niestety, ale ja wole bardziej realistyczne sesje :P

PostNapisane: 02 lip 2015, 09:55 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: DA, ME, TES, TLJ
Paranormalny efekt łańcuchowy? Ok, kreskówki są w jakiś sposób przerysowane, ale fizyka mówi jasno - każda akcja wywołuje reakcję, a my jeszcze poruszamy się w tej sesji w świecie Space Opery, więc to, co się stało jest w pełni uzasadnione. Istnieje też tzw. efekt motyla - drobna nieznacząca pozornie akcja, może mieć katastrofalne skutki, więc większość ciągów przyczynowo-skutkowych ma sens. Ten tutaj też i wcale cały odpis nie był żałosny. Akurat sesje Ada są realistyczne jak rzadko które. A w Twojej sesji tej realności nie widać... Jak chociażby w wątku Vendry, jak ona biegła niby w panice się rozglądając :)

Obrazek

Dubhenn haern am glǎndeal, morc'h am fhean aiesin.

PostNapisane: 02 lip 2015, 09:57 
Nałogowiec
Nałogowiec

To powiedz mi Heart, w którym momencie ja akurat nie trzymam się norm "filmowego" realizmu? A Ondzia dobrze wspomniała Ayikę - gdzie nagle "realistycznie" odległość 3 km urasta do szerokości górskiego łańcucha... Czyżbyśmy się przenieśli do krainy liliputów? ;)

Obrazek

PostNapisane: 02 lip 2015, 10:21 
Nałogowiec
Nałogowiec

W takim razie może zwyczajnie nie zauważyłem realizmu w tej turze :P

Onegda - Vendra nie biegła w panice, rozglądając się... Rozglądała się dopiero kiedy była przy wejściu do kryjówki, a panika nie dotyczyła jej, tylko że tamten ryk nie był powodem do paniki - dla dodatkowego wyjaśnienia - wśród mieszkańców wioski czy miasta. Z resztą ten wątek już sobie chyba wyjaśniliśmy :P

Vadi - Kiedy ja Ci cokolwiek zarzuciłem? Napisałem, że tura wypadła żałośnie a nie, że któraś z postaci zrobiła coś głupiego czy coś w tym stylu. A co do tej odległości to jej nie mierzyłem. Po prostu walnąłem na ślepo byleby pokazać, że tamten ryk był po prostu daleko. Nie wiem ile może być od niego do kryjówki. Choć fakt, 3 km to serio za mało. Nie wiem ile... 10? 20? 30? Jak wstawię mapy, to sami ocenicie. Może się nawet okaże, że po takim dystansie w truchcie nawet świetny zwiadowca by się zmęczył. Maratończycy biegają po 42 km o ile się nie mylę, tyle że na ubitym asfalcie bodajże. Nie znam się na tym. Vendra tym czasem biegła zdecydowaną większość po miękkiej ziemi, wysokiej trawie i w sumie zapomniałem o tym wspomnieć, ale musiała też przeprawić się przez rzekę xD Ale nie tak dosłownie, bo ludzie z Grupy usypali tam trochę ziemi, żeby woda sięgała jedynie do kolan. Wystarczyło podwinąć kiece i przejść

PostNapisane: 02 lip 2015, 10:29 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: DA, ME, TES, TLJ
Tak, wątek był wyjaśniony, ale na tym polega dowcip - zarzucasz brak realizmu w turze, a kiedy piszesz sam turę, gracze muszą niejako walczyć, żeby pewne kwestie rozwiązać. Twoje własne słowa:

Cytuj:
Vendra tym czasem biegła zdecydowaną większość po miękkiej ziemi, wysokiej trawie i w sumie zapomniałem o tym wspomnieć, ale musiała też przeprawić się przez rzekę xD

Serio, Heart? Takie rzeczy się pisze. Nie dziw się, że zarzucamy Ci brak realizmu, jak napisanie składnej tury niekoniecznie Ci wychodzi. Jeżeli czegoś jako MG nie napisałeś, to znaczy, ze tego nie ma! Nie ma "zapominania". Nie ma "pisania na odczepnego, bo rzuciłem te 3km, ale mogło być więcej i się nie znam". Tury od MG powinny być jednoznaczne, a jeśli nie są, to znaczy, że jest w tym jakiś cel, podpucha, którą trzeba zauważyć. Poza tym to jest Twój świat, jesteś MG - powinieneś wiedzieć jak wygląda cykl rozrodczy żuka, jeśli ktoś o niego zapyta. Powinien wiedzieć jak się włosie na jeleniu układa, jeśli to ma cel. A już na pewno w jakiej odległości to ryczy...

Obrazek

Dubhenn haern am glǎndeal, morc'h am fhean aiesin.

PostNapisane: 02 lip 2015, 10:33 
Nałogowiec
Nałogowiec

Skoro tak stawiasz sprawę, to pozostaje mi jedynie przeprosić i obiecać poprawę ^^

PostNapisane: 02 lip 2015, 10:38 
Nałogowiec
Nałogowiec

Co do biegów - 3 km, 3 km z przeszkodami, 5 km, 10 km i maraton wliczają się do olimpijskich dyscyplin długodystansowych (pomijam tu kategorie średnich dystansów oraz sprintu). Są też biegi górskie, przełajowe i biegi po schodach jako zawody nieoficjalne. Dystanse różne, dla amatorów (np uczniów szkół średnich) przełaj to zwykle 1 km.

Ale to mówimy o zawodach. Co do postaci Vendry ja bazuję raczej na tym, co pamiętam z czytanych dawno temu (za szkolnych czasów) książek Sat'Okha - to są "indiańskie" westerny typu "Winnetou" (notabene autor był pół-Polakiem pół-Indianinem i wiele z tego co opisywał po prostu widział). Indianie, czy też np. dzisiaj tacy "dzicy" Etiopczycy byli przez tryb życia przystosowani do biegania. Nie na czas - nie na zawody - pokonywali w ten sposób niejako "naturalnie" znaczne odległości. A przecież w Ayice Vendra jest na wpół zwierzęciem, nie panienką z miasta. Dzikość chyba powinna jej dawać pewne atuty kosztem innych (np. kosztem umiejętności społecznych). Bo inaczej to nie ma sensu obmyślanie postaci takiej właśnie klasy.

Obrazek

PostNapisane: 02 lip 2015, 11:02 
Nałogowiec
Nałogowiec

Vadi napisał(a):
Vendra jest na wpół zwierzęciem, nie panienką z miasta. Dzikość chyba powinna jej dawać pewne atuty kosztem innych (np. kosztem umiejętności społecznych).

Faktycznie, o czymś takim nie pomyślałem... Mój błąd. Postaram się następnym razem dawać dla was trafniejsze tury. Całe szczęście, że to moja pierwsza sesja na której się uczę, a nie któraś z kolei ^^

PostNapisane: 02 lip 2015, 17:06 
Nałogowiec
Nałogowiec

A mnie zastanawia czy jest jeszcze potem sens dalszej Integracji czy po prostu niech MG załatwi wszystko jednym opisem po ten walce o puszkę xD

Stand fast and die like Guardsmen!

Napisz wątekOdpowiedz Strona 48 z 56   [ Posty: 554 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51 ... 56  Następna strona