Wczytywanie
Teraz jest 06 maja 2021, 00:19

Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 3 ]
Autor Wiadomość
 Tytuł: Jak grać? Fabularne pytania od nowicjusza
PostNapisane: 04 gru 2015, 23:51 
Casual
Casual

Cześć,

W temacie wiedźmina jestem świeży. Chciałbym się dowiedzieć, jak to jest z questami pobocznymi i z wymaganym levelem.

Przeszedłem prolog i uaktywniło się u mnie zadanie w Velen. Jednak sugerowany poziom postaci był bodajże 5. Ja miałem 3, więc postanowiłem poszukać nieco zadań pobocznych. Zrobiłem w kilka zadań w białym sadzie ale nie mogę zrobić reszty. Odkryłem wszystkie znaki zapytania na mapie w białym sadzie.

- Kowal nie daje mi zadania "Zabawy z ogniem" - dlaczego?
- nie spotkałem nikogo interesującego w spalonej wsi, kto dałby mi zadanie widoczne na tablicy ogłoszeń
- Na łożu śmierci - tutaj niestety moja wina, pacjent zmarł zanim przyrządziłem jaskółkę :)

Jak to jest z zadaniami? Kiedy mogę spodziewać się zadania od kowala? czy w Velen faktycznie ten 5 poziom jest zalecany? Czy gdy pójdę daleko z wątkiem fabularnym mogę wykonać jakieś "starsze" zadania poboczne?

Wybaczcie takie pytania, ale to praktycznie pierwszy wiedźmin, w którego gram i nie do końca wszystko jest dla mnie zrozumiałe :) Gram na ps4, jeżeli to ma jakieś znaczenie. Chyba na najłatwiejszym poziomie trudności...

Tytuł: Re: Jak grać? Fabularne pytania od nowicjusza
PostNapisane: 05 gru 2015, 12:21 
Niedzielny gracz
Niedzielny gracz

Nie wiem czemu kowal nie chce Ci dać zadania z podpalaczem. Rozumiem, że próbujesz wziąć to zadania już po ukończonym wątku fabularnym w Białym Sadzie? To może być problem. Dlatego najlepiej jest wykonywać zadania poboczne w między czasie, a nie zostawiać je na zrobienie po skończeniu wątku w danym regionie. Zadania sugerują Ci lvl potrzebny na ich ukończenie. Dajmy na to przy zadaniu na 18 lvl może się zdarzyć, że przy jego ukończeniu będziesz musiał zabić jakąś bestie o takim lvlu, ale może się zdarzyć, że i takie zadanie ukończysz na 5 lvl bez większego problemu. Jeśli grasz na najłatwiejszym poziomie trudności to wykonywanie zadań na sugerowany lvl, który jest o dwa wyższy od Twojego nie powinno sprawiać Ci najmniejszych problemów.

Możliwe, że niektóre zadania poboczne się blokują wraz z postępem w fabule głównej, a możliwe, że przytrafił Ci się pechowy błąd.
Na przyszłość najlepiej brać wszystkie dostępne zadania od razu, te z lvl zbliżonym do Twojego wykonuj od razu, a gdy trafi się jakieś zadania na o wiele wyższy lvl to zawsze możesz do niego wrócić w dowolnym momencie gry. Tak czy siak proponuje brać wszystkie, nic Cię to nie kosztuje, a będziesz miał wybór, które robić od razu, a do którego wrócić w późniejszym etapie. No i nie będzie problemu, że ktoś potem nie będzie chciał z Tobą gadać. ;)

Tytuł: Re: Jak grać? Fabularne pytania od nowicjusza
PostNapisane: 11 gru 2015, 12:18 
Pierwsza zarwana nocka
Pierwsza zarwana nocka

Na najwyższym poziomie trudności (zaczynam grę od nowa) spokojnie robię zadania poboczne które mają 4-5lvl większe sugerowanie.
Fakt jest to męczące, jeżeli chodzi o bestie ze zleceń ale to wina kiepskiego miecza srebrnego :(

Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 3 ]