Wczytywanie
Teraz jest 25 maja 2019, 16:06

Napisz wątekOdpowiedz Strona 11 z 31   [ Posty: 301 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 31  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Wymagania - pomoc w rozwianiu wątpliwości
PostNapisane: 09 maja 2015, 23:25 
Fechmistrz krzyżaka
Fechmistrz krzyżaka

Witam. Pytanko - czy karta graficzna GTX 970 pozwoli mi się cieszyć grą na trybie ultra?

Do tego zestawu z tą kartą jest jeszcze procek Procesor Intel Core i7-4790
4x 4Ghz , technologia 22nm oraz 16GB pamięci operacyjnej DDR3 1600MHZ

Ew. procek i7-4790k reszta tak samo. Proszę o pomoc :(.

Tytuł: Re: Karta czy procek?
PostNapisane: 10 maja 2015, 08:26 
Casual
Casual

:p3: Wróżenia z fusów ciąg dalszy, jako że dopóki nie ma gry dostępnej na rynku to trudno o dokładne wymagania Wiedźmina. Jednakże skoro magia nie jest nam obca to spróbujmy:

Vendetta napisał(a):
8 gb RAM
GeForce GTX 650 2gb
i3 - 3225 3,3GHz 2 rdzenie
Lepiej będzie wymienić procesor czy kartę graficzną? W grę wchodzą tylko podzespoły z AMD, nie będę płacił dwa razy drożej. Z Radeonów są względnie tanie procki 8 rdzeni 4Ghz i niezłe karty 3gb.

Po pierwsze jeśli chodzi o Wiedźmina (a nie tylko) - gra prawdopodobnie będzie lepiej się sprawowała na kartach nVidii. Po drugie nie są one wcale dwa razy droższe. Ja osobiście miałem trzy Radeony z rzędu, by niedawno powrócić do GTXów i wiem, że ta pozorna oszczędność niesie za sobą wiele rozczarowań. Jeśli chodzi o procesor to ich producentem jest Intel albo AMD. Radeony to karty graficzne od AMD. Wracając do tematu jeśli chciałbyś pozostać przy swojej płycie głównej i wymienić tylko procek to możesz użyć tylko procków Intela. Proponuję i5 3470.
Nie napisałeś ile chcesz wydać. Jeśli uporasz się z prockiem to pomyśl o karcie typu GTX 960.

przemowos77 napisał(a):
witam,
jak każdy mam dylemat z zakupem nowego sprzętu pod wieśka.
zastanawiam się między konsolą PS4, a dwoma laptopami (skrzynka nie wchodzi w grę).
jeden z nich to Asus G751JT z i7 4710HQ, 8gb RAM i z 3GB GDDR5 Nvidia gtx970M cena ok 6500 zl,
drugi to Lenovo Y70-70 z i7 4720HQ, 8GB RAM I Z 4GB DDR5 Nvidia GTX960M cena ok 5500 zl.
Jak myślicie, co warto kupić, co daje lepsze osiągi, które z powyższych zagwarantuje lepszą frajdę?
za pomoc z góry dzięki.

Wybór między lapkiem, a konsolą wbrew pozorom jest w miarę prosty. Wszystko zależy od tego w jakie gry lubisz grać, czy chodzi tylko o gry, czy masz jakiś większy wyświetlacz (monitor/tv) i w jak wiele tytułów zmierzasz grać. Konsola jest znacznie bardziej opłacalna, nawet mimo cen gier. Laptopy do grania to zawsze pewien przerost formy nad treścią. Oczywiście zależy kto co lubi. Lapek to mały wyświetlacz - można go oczywiście podpiąć pod monitor/tv ale wówczas wolałbym stacjonarkę w małej obudowie - zwłaszcza za cenę tych laptopów. Konsola daje Ci pewność, że przez dłuższy czas każdy tytuł Ci pójdzie, tyle, że bez pewnych wodotrysków. Jeśli wolisz strzelanki i strategie to zdecydowanie komputer. Ja osobiście mam niezłą stacjonarkę podłączoną do monitora oraz do smarttv. Do tego 4 pady od Xbox 360, więc jeśli chcę odpalić jakiś typowo zręcznościowy tytuł to siadam na kanapie i odpalam pad. Wiedźmin, Fifa itp. zdecydowanie na padach. Battlefield, Diablo itd. zdecydowanie mysz i klawa.
Gamingowy laptop ma sens moim zdaniem tylko wtedy, gdy bardzo dużo podróżujesz i potrzebna jest Ci mobilność.

Ostatnio edytowano 10 maja 2015, 08:40 przez Crucifix, łącznie edytowano 1 raz

PostNapisane: 10 maja 2015, 08:35 
Casual
Casual

Heimdall napisał(a):
Witam. Pytanko - czy karta graficzna GTX 970 pozwoli mi się cieszyć grą na trybie ultra?

Witam. Taki zestaw powinien pozwolić odpalić Ci Wiesia 3 spokojnie na wysokich + część detali ultra. Najbezpieczniejszym rozwiązaniem jest zakupienie komputera z GTX 980, ale w związku z tym, że jej cena zaczyna się od 2400 zł (1000 zł drożej od GTX 970) to odradzam takiego przepłacania.
Jeżeli chodzi o procek to spokojnie Ci wystarczy i7-4790. Jeżeli będziesz chciał podkręcać to i7-4790K (odblokowany mnożnik).
Podsumowując na takim zestawie komputerowym pójdzie Ci na luzie i będzie wyglądać bardzo dobrze, a jak będziesz miał wyłączone uberpróbkowanie czy też efekt mokrego futra to i tak nawet różnic nie zauważysz :)

przemowos77 napisał(a):
witam,
jak każdy mam dylemat z zakupem nowego sprzętu pod wieśka.
zastanawiam się między konsolą PS4, a dwoma laptopami (skrzynka nie wchodzi w grę).
jeden z nich to Asus G751JT z i7 4710HQ, 8gb RAM i z 3GB GDDR5 Nvidia gtx970M cena ok 6500 zl,
drugi to Lenovo Y70-70 z i7 4720HQ, 8GB RAM I Z 4GB DDR5 Nvidia GTX960M cena ok 5500 zl.
Jak myślicie, co warto kupić, co daje lepsze osiągi, które z powyższych zagwarantuje lepszą frajdę?
za pomoc z góry dzięki.

Od razu mogę Ci napisać , że kupowanie kompa z kartą GTX 960 nie ma sensu. Jeżeli już to GTX 970.
Uważam, że zakup lapka za 6500 o tych parametrach to przepłacenie. Stacjonarki o lepszych parametrach kosztują po 3600 zł. Skoro interesuje Cię Wiesio 3 to już lepiej zaoszczędzić kilka klocków i kupić PS4 :)

PostNapisane: 10 maja 2015, 08:48 
Casual
Casual

Heimdall napisał(a):

Kolega powyżej już Ci odpowiedział. Do Ultra potrzebowałbyś dwóch GTXów 970 w SLI. Sam jestem posiadaczem jednego i póki co to najbardziej opłacalna karta (stosunek ceny do wydajności) na rynku. Wspomniany GTX980 za parę stówek więcej jest "łykany" przez dwa GTX970 w SLI. Niestety o tym trzeba myśleć wcześniej, a więc mieć odpowiednią płytę główną oraz zasilacz.
Moim zdaniem na i7-4790 oraz GTX 970 gra powinna działać płynnie przy Wysokich ustawieniach oraz bez zbędnych 'ulepszaczy'. Zagadką oczywiście pozostaje antyaliasing, który zawsze jest (dla mnie) ważną sprawą, a który niestety często dużo mocy pochłania. Będzie dobrze ;)

PostNapisane: 10 maja 2015, 09:43 
Fechmistrz krzyżaka
Fechmistrz krzyżaka

Ok dzięki za odpowiedzi :). Jestem naprawdę wdzięczny. Niestety mam jeszcze parę pytań.

http://allegro.pl/intel-i7-4x4ghz-1tb-1 ... 21232.html

To jest ogólnie komputer o którym pisałem. Co o nim myślicie? Warto? A może lepiej coś w nim zmienić, na coś droższego/tańszego? Może macie jakiś komputer godny polecenia, który by wystarczył na takie same wymagania co ten. Najbardziej zależy mi na tych ultra, z racji iż bym chciał pograć na naprawdę dobrych detalach, ew. ultra bez paru rzeczy.

Crucifix- nie wiem czy dobrze zrozumiałe, ale rozumiem że na tym sprzęcie pogram na wysokich bez niczego więcej?

PostNapisane: 10 maja 2015, 10:51 
Casual
Casual

Heimdall napisał(a):
Ok dzięki za odpowiedzi :). Jestem naprawdę wdzięczny. Niestety mam jeszcze parę pytań.

http://allegro.pl/intel-i7-4x4ghz-1tb-1 ... 21232.html

To jest ogólnie komputer o którym pisałem. Co o nim myślicie? Warto? A może lepiej coś w nim zmienić, na coś droższego/tańszego? Może macie jakiś komputer godny polecenia, który by wystarczył na takie same wymagania co ten. Najbardziej zależy mi na tych ultra, z racji iż bym chciał pograć na naprawdę dobrych detalach, ew. ultra bez paru rzeczy.

Crucifix- nie wiem czy dobrze zrozumiałe, ale rozumiem że na tym sprzęcie pogram na wysokich bez niczego więcej?

PC, który wysłałeś jest mocny, ale też i sporo kosztuje. Na pewno pograsz na nim na wysokich/ultra w Wiesława. Polecam Ci obczaić zestawy komputerowe w sklepie ESC.pl, sam niedawno tam zamawiałem. Możesz sobie skonfigurować zestaw jak chcesz, do GTX 970 dostajesz klucz do Wiedźmina 3 i Batmana.
Ciekawy zestaw: http://www.esc.pl/product_info.php?cPat ... s_id=18094
W odróżnieniu od Twojego ma 8 gb pamięci i jest bez systemu (możesz oszczędzić 400 zł i ogarnąć we własnym zakresie). Wiadomo, że płyta główna i zasilacz można by wymieniać na lepsze modele, ale te też dobrze się spisują. Poza tym to zaufane miejsce i ma dużo dobrych opinii.
Zagłębiając się w temat to ludzie na ogół odradzają zakupu i7 i polecają wzięcie i5-4690 pod argumentem, że potencjał i7 nie jest wykorzystywany w grach. Kilka stów różnicy w cenie, które można przeznaczyć na lepszą płytę główną czy dysk SSD. Osobiście czy potencjał i7 będzie wykorzystywany w Wiedźminie 3 ciężko na dzień dzisiejszy stwierdzić.
Podsumowując myślę, że i7-4790, GTX 970, 8gb RAM, zasilacz 550W i ew. dysk SSD i Wiesio będzie hulał :)

PostNapisane: 10 maja 2015, 12:51 
Niedzielny gracz
Niedzielny gracz

Szanowni forumowicze,

rozwiejcie moje wątpliwości, bo się popłaczę! Opłaciłem preorder wieśka 3 i nagle dowiaduje się, że z trudem pójdzie mi na minimalnych. Możecie rzucić okiem na moją specyfikację i potwierdzić/zaprzeczyć?

i7-4700HQ 2,4-3,4 ghz
GeForce GTX 860M 2 gb (architektura Maxwell)
8gb ramu

Help!

PostNapisane: 10 maja 2015, 13:03 
Casual
Casual

Spokojnie pójdzie na minimalnych, może i nawet z częścią opcji na średnich. Z tego co wiem to karta mobilna 860M odpowiada wydajnością GTX 750 Ti / GTX 660, a te określone są jako minimalne w wymaganiach producenta.
Wiedźmin 3 nawet na minimum/średnie będzie wyglądał ciekawie :)

PostNapisane: 10 maja 2015, 13:39 
Niedzielny gracz
Niedzielny gracz

Bo właśnie boję się tego, czy tekstury nie będą na niskich rozmazane jak te w wiedźminie 2. Pamiętam jak grałem na poprzednim laptopie w wieśka 2 i tekstury to była porażka - rozmazane jak błoto i brzydkie po prostu. Jestem w stanie wyłączyć wszystkie wodotryski w 3 części, promienie światła i inny pierdoły, byle nie schodzić z jakości tekstur. Ale dzięki, podtrzymałeś mnie na duchu, bo zastanawiam się poważnie czy nie anulować preorderu. Jak się człowiek wda w te wszystkie różnice między kartą zalecaną gtx 970 amoją i poczyta co piszą na oficjalnym forum to nic, tylko anulować.

PostNapisane: 10 maja 2015, 15:03 
Casual
Casual

Pamiętaj, że zawsze możesz sobie zmniejszyć rozdzielczość i odpalać na wyższych detalach :)

Napisz wątekOdpowiedz Strona 11 z 31   [ Posty: 301 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 31  Następna strona