Wczytywanie
Teraz jest 27 maja 2019, 10:52

Napisz wątekOdpowiedz Strona 27 z 31   [ Posty: 301 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Wymagania - pomoc w rozwianiu wątpliwości
PostNapisane: 08 lip 2015, 13:53 
Pierwszy gamepad
Pierwszy gamepad

sierrafreak napisał(a):
Witam panowie pomocy sprzęt to
lenovo y70
i7 4720hq
16 GB RAM
Gtx960m 4 GB
Win 8.1 64bit
Zainstalowałem wieśka i dupa blada bo nawet na najniższych ustawieniach grafiki nie da się grać
Co może być nie tak?

Grafika słabiutka, duużo gorsza od minimalnych wymagań:
http://gpuboss.com/gpus/GeForce-GTX-960 ... ce-GTX-660
procek też jest minimalnie gorszy od minimalnych zalecanych:
http://www.cpu-world.com/Compare/281/In ... 720HQ.html

Jesli możesz to zmień grafę w lapku

PostNapisane: 10 lip 2015, 09:08 
Pierwsza zarwana nocka
Pierwsza zarwana nocka

Zanim napiszę to "mówię" od razu. Sprzęt dopiero mam zamiar kupić. Nie zależy mi na płynności 60FPS ani 30FPS tylko takiej trzymającej się średnio 20-27FPS. Rozdzielczość o jaką mi chodzi podczas grania to głównie 1024x768. Ale mogą być 800x600 albo 640x480 czy jakoś tak byleby działało na możliwie najniższych ustawieniach. Więc teraz podaje swój sprzęt:
AMD A4-5000 1500Mhz cztery rdzenie i cztery wątki 64bit
AMD Radeon HD 8330 500Mhz nie wiem ile posiada VRAMu, nie wiem też czy to nie przypadkiem karta zintegrowana
Płyta Główna: Jeszcze dokładnie nie wiem jaka jest w nim płyta główna i ile posiada miejsc na kostki RAMu, ale chyba mieści w sobie do 8Gb RAM
Pamięć RAM: 4Gb DDR3 SDRAM
DirectX 11.1 i Shader Model 5.0
Windows 8.1
Dysk Twardy: 500Gb
I nie, nie kupuje go pod Wieśka. Kupuje tylko dlatego, że mam już dość dwu rdzeniowego Intela Pentium, 3Gb RAM DDR2 i GeForce 9400M 256 VRAM. Mam mocno ograniczone fundusze (tak do 1150 zł za laptopa), ale nie chodzi mi tu głównie o laptopa pod Wieśka. I jeśli nie za bardzo to w takim razie jest jakaś szans po dokupieniu RAMu do niego?

I chyba Radeon w tym laptopie spełnia minimalne wymagania, minimalne to AMD Radeon HD 7870 z 2Gb VRAMu, ale reszta (nie licząc RAMu, który dokupie) to dokładnie niej nie jestem pewny.

Poza.Tym czy wymagania minimalne Wiedźmina zaprezentowane choćby Gry Online to wymagania z załączonym FHD, HD czy poprostu minimum jaki można ustawić?

I nie podawać mi proszę programów typu System requirements Lab ponieważ nawet w połowie nie podają mi prawdziwych testów. Wg tego programu takie gry jak Call of Duty 6, 7 i 8 łącznie z ME3 działać mi nie powinny nawet na minimalnych na moim dwu rdzeniowcu, a śmigają na.wysokich.

Czasem sam sobie imponuje - Reyes Vidal

PostNapisane: 10 lip 2015, 18:20 
Adept analogów
Adept analogów

Twoja karta graficzna to zwykła integra, której bardzo daleko do tej z minimalnych wymagań (mimo tego szalonego numerka 8330). Na minimalnych nie będzie płynnej rozgrywki, pewnie nawet nie osiągniesz 15 fps. Są tweaki, które obniżą grafikę to totalnego minimum i wtedy możesz próbować, tylko gra wygląda wtedy okropnie. Tak czy inaczej o grze na takim sprzęcie zapomnij.

PostNapisane: 10 lip 2015, 18:28 
Pierwsza zarwana nocka
Pierwsza zarwana nocka

Dzięki za odpowiedź. Coś tak nawet myślałem, że to tylko zwykła integra, ale zwyczajnie nie miałem pewności. Zaś jeśli chodzi o resztę grafiki to aż tak zdesperowany nie jestem, ale pobawić się takimi ustawieniami zawsze można. No, ale naprawdę. Szkoda.

EDIT: A jeśli dokupie RAM tak jak pisałem powyżej to już za.dużo nie zmieni? Pytam się ponieważ Odnośnie Wieśka 2 też ludzie mi pisali, że nic nie da rady zrobić i "powodzenia" w nie udanej optymalizacji, ale koniec końców i tak gra na tych minimalnych działa całkiem dobrze. No, ale także nie ma 100% pewności na to, że się będzie ciąć.

I jakbym miał składać komputer/laptopa pod Wiedźmina to, jaki mi możecie polecić i czy jest możliwe zmienienie karty graficznej bądź procesora w takim laptopie?

I czy Laptop Lenovo G50-30
Intel N35400 @2660Mhz
Pamięć: 4Gb RAM DDR3
Intel HD Graphics (nie wiem czy jest jeszcze karta dedykowana, ale chyba powinna)
Dysk Twardy: 500Gb miejsca
Windows 8.1
DirectX i Shader Model jest w tym modelu dla mnie nie znany, ale wiem, że ma jeszcze zintegrowana kartę dźwiękową.
I czy opłaca się bardziej od tego, który opisywałem powyżej?

PostNapisane: 10 lip 2015, 22:26 
Adept analogów
Adept analogów

Gra w: Skyrim, Wiedźmin 3
Nie ma szans. Masz netbookowy procesor z mocno przyciętą zintegrowaną grafiką (nie jest to nawet HD 4000). Laptop za 1000 zł nie ruszy Wiedźmina. Trzeba wydać co najmniej 3500 za nówkę z GTX 960M ;) W 90% laptopów nie ma żadnych możliwości wymiany CPU, czy dedykowanego GPU. Takie opcje istnieją w wybranych laptopach gamingowych za 4-5 i więcej tysięcy złotych. O laptopach pisałem na mojej stronie. Z nówek najtaniej wychodzi Lenovo y50-70 (czy ew Lenovo y70-70), a dalej można już patrzeć na Clevo (Hyperbook) z GTX960M i przy większych budżetach - z silniejszymi, z wymienialnymi GTX >= 965M

Najtaniej to złożyć odpowiedniego PC, np. z Allegro i dorzucając przyzwoitą grafikę. Ja miałem starego blaszaka z IvyBridge to z Allegro złapałem Core i5 IvyBridge (nawet niskonapięciowy model się trafił) i nówkę AMD R9 270.

PostNapisane: 10 lip 2015, 22:33 
Pierwsza zarwana nocka
Pierwsza zarwana nocka

Dzięki za odpowiedź. Chyba postaram się zaoszczędzić te fundusze i kupić poprostu porządnego laptopa bądź złożyć komputer. Jeszcze raz dziękuję za odpowiedzi.

EDIT: A gry takie jak Mass Effect zadzialają na najwyższych z mocami graficznymi? Ponieważ gram poraz kolejny i na najwyższych możliwych i bardzo ładnie to wygląda.

PostNapisane: 11 lip 2015, 09:31 
Adept analogów
Adept analogów

To nie lepiej kupić za tą kasę np PS4? Niedawno gościu wystawiał nówkę sztukę za 1099 z jednym padem. Masz wtedy pewność, że pograsz w nowości.

PostNapisane: 11 lip 2015, 10:58 
Pierwsza zarwana nocka
Pierwsza zarwana nocka

Ale jeśli chodzi o Wiedźmina to wolę zagrać na PC już ze względu na zapisany stan gry z poprzednich części do importu. Chociaż wiem, że dużo to on nie daje, ale takie coś pasuje mi bardziej.

PostNapisane: 11 lip 2015, 15:23 
Adept analogów
Adept analogów

Nawet na PS4 jest możliwość wskazania wyborów z poprzednich części, więc save nie jest potrzebny.

PostNapisane: 11 lip 2015, 19:14 
Pierwsza zarwana nocka
Pierwsza zarwana nocka

Wole jednak PC. I chyba jest jeszcze parę smaczków związanych z importem choćby tatuaż Niebieskich Pasów.

Napisz wątekOdpowiedz Strona 27 z 31   [ Posty: 301 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31  Następna strona