Wczytywanie
Teraz jest 23 mar 2019, 19:04

Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 3 ]
Autor Wiadomość
 Tytuł: Procesor do Wiedźmina i błąd z dialogami
PostNapisane: 29 maja 2015, 23:31 
Casual
Casual

Witam. Mam problem z najnowszą wersją Wiedźmina. Otóż wszystkie dialogi są ucinane. Napisy są okej, pełne. Dialogi czytane normalnie aż tu nagle scenka się urywa. Napisy zdążę przeczytać, ale jak dubbing urywa ostatnie (2-3 słowa) albo utnie w połowie ostatniego wyrazu to jest to denerwujące. Instalowałem sterowniki wszelakie, te do dźwięku też. To wygląda tak jakby te scenki się skracały, w jakichś 4/5 długości sceny. Instalowałem też grę z różnych platform (oryginał GOGa) i miałem dwie inne kopie. Czym może być wywołane to zjawisko i jak mu zapobiec? Proszę o pomoc.

Specyfikacja kompa:
Procesor: AMD Athlon 2 X2 3.00 GHz (OC 3,3GHz)
Karta: Radeon 1GB HD7750 OC
RAM: 4GB

Gra mi śmiga w miarę stabilnie na mieszanych ustawieniach (od niskich do wysokich) w ~30fpsach. W bardziej wymagających lokacjach są spadki do 22, a w Novigradzie nawet do 18-20. Ale w gruncie rzeczy wszędzie jest 28-34 i gra się wyśmienicie. Dodam też, że po dłuższej rozgrywce czasami wydajność procesora skacze do 100% i tak się przez dłuższy czas utrzymuje i potrafi przyciąć grę od czasu do czasu. Wtedy musze dać mu odpocząć. I tutaj kolejne pytanie. Moja płyta główna obsługuje procesor AMD Phenom II X4. I czy opłaca mi się kupić ten procesor? Czy płynność gry, fpsy itd. poprawią się? Bo wydaje mi się, że karta radzi sobie świetnie, a procesor nie daje rady tej grze. Choć na tych 30 fpsach gra mi sie bardzo dobrze, to jestem skłonny kupić nowy procesor i troche pamieci ram. Ale czy to się opłaca, tzn. przyniesie jakichś efekt? Nie ogarniam za bardzo technicznie komputera dlatego pytam.

Tytuł: Re: Procesor do Wiedźmina i błąd z dialogami
PostNapisane: 30 maja 2015, 07:39 
Niedzielny gracz
Niedzielny gracz

MHO możesz próbować zawsze będzie coś lepiej ale z tego co podałeś wynika że karta grafiki jest dwa razy słabsza niż wymagania minimalne a procesor o którym piszesz że możesz zmienić też nie spełnia wymagań minimum (porównałem z wymaganiami minimalnymi wiedźmina na stronie Benchmark.pl). Sam zdecyduj czy jest sens pakować pieniądze w reanimację. Jak coś nie spełnia wymagań minimum to nie ma bata, zawsze będą jakieś problemy.

Tytuł: Re: Procesor do Wiedźmina i błąd z dialogami
PostNapisane: 30 maja 2015, 11:03 
Casual
Casual

Ja rozumiem to. Ale mam wrażenie, że karta daje sobie rade. Bo bez znaczenia czy ustawie wysokie czy niskie ustawienia graficzne. FPSy te same. Tak jakby procesor tylko nie dawał rady. I nie oczekuje gry na ultra w 60 klatkach tylko ogólnie jakiejś poprawy. Tzn. fakt, jeśli to będzie 5fpsów więcej to nie warto tak jak napisałeś.

@EDIT

Heh... okazało się, że ucinające się scenki wraz z dubbingiem wynikają z OC procka. Cofnąłem do standardowych 3.0GHz i śmiga wszystko pięknie ładnie :D A gra nie straciła na płynności więc będę grał bez OC :D Teraz pozostaje tylko pytanie czy warto na moim miejscu kupić ten procesor?

Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 3 ]