Wczytywanie
Teraz jest 26 mar 2019, 21:29

Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 4   [ Posty: 36 ]
Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Problemy z grafiką
PostNapisane: 23 cze 2015, 14:39 
ShadowCaster

Zakładam temat obejmujący wszelkie problemy z poprawnym wyświetlaniem grafiki, tekstur, siatek, oświetlenia, ustawieniami karty graficznej oraz wszelkie zapytania dotyczące wydajności grafiki w Wiedźmin 3.
Temat dotyczy pośrednio sprzętu, ale wszelkie pytania o wydajność np kart graficznych i spełnianie wymogów gry proszę kierować w tematu
Wymagania - pomoc w rozwianiu wątpliwości

notka moderatorska

Przypięty temat powstaje dla uporządkowania forum, które od premiery Wiedźmin 3 przeżywa istne oblężenie, dlatego proszę o zwracanie uwagi do jakiego tematu kierujecie pytanie. Najbardziej istotne posty i tematy o problemach z grafiką jakie powstały do tej pory na forum będą przenoszone tutaj. Kolejne zdublowane tematy i posty o grafice będą kasowane.

Tytuł: Magiczne światełka
PostNapisane: 20 lip 2015, 07:15 
Casual
Casual

Witam
Mam problem, który dość irytuje podczas grania. Podczas rozmów na ekranie pojawiają się
czerwone, zielone i niebieskie światełka, takie punkciki czy kropki, które zaraz znikają jak flesze
aparatu. Nie powstają one na całym ekranie tylko w określonym miejscu, zwykle po bokach
lub poziomo w pasku na środku. Kiedy rozmowa mija kropki szybko zanikają. jest to dość wkurzające,
bo zamiast skupić się na postaciach i rozmowie to gapie się jak sobie światełka mrugają. Zmiany
w grafice nie pomagają. Jest jeszcze częsty problem z zawieszaniem się obrazu ( nie zawieszeniem
całej gry, bo choć obraz " zamarzł" to słyszę muzykę, kroki, machanie mieczem itp.)
Oprócz tych dwóch problemów wszystko pięknie śmiga na ultra np. nie mam żadnych spadków płynności.

Tytuł: Re: Magiczne światełka
PostNapisane: 20 lip 2015, 08:47 
Adept analogów
Adept analogów

Co do tego "zamarzania" obrazu, to jest to wina sterowników. Też mi się to sporadycznie zdarza, ale to już z tym nic nie zrobimy niestety.
Jeśli chodzi o te światełka, to może spróbuj w ustawieniach postprocesu wyłączyć, bloom, winetowanie, aberracje chromatyczną, może to przez to.

Tytuł: Problemy z teksturami po instalacji patcha 1.07
PostNapisane: 20 lip 2015, 21:27 
Casual
Casual

Witam!
Po instalacji patcha 1.07 spotkałam się w grze z dziwnymi błędami. Mianowicie postać Geralta potrafi znikać, tekstury rozciągają się, czasem widoczna jest tylko głowa. Niesamowicie uprzykrza to rozgrywkę. Poza tym po wejściu do ekwipunku przywitał mnie obrazek: http://imageshack.com/a/img537/4660/4CEVph.png
Czy ktoś wie jak można rozwiązać ten problem? :(

PostNapisane: 21 lip 2015, 07:45 
Casual
Casual

Wyłączenie tych ustawień powoduje tylko, że kropki są mniej świetliste:)
Nie wiem, chyba tylko ja mam ten problem...

PostNapisane: 21 lip 2015, 08:16 
Adept analogów
Adept analogów

Jak możesz, to wrzuć screena z tymi światełkami.

PostNapisane: 22 lip 2015, 11:04 
ShadowCaster

Nynun napisał(a):
Witam
Mam problem, który dość irytuje podczas grania. Podczas rozmów na ekranie pojawiają się
czerwone, zielone i niebieskie światełka, takie punkciki czy kropki, które zaraz znikają jak flesze
aparatu.

Podobne artefakty ekranowe pojawiają się gdy umiera karta graficzna. Wrzuć screeny, by niepotrzebnie nie straszyć wizją straty sprzętu.

Tytuł: Re: Problemy z grafiką
PostNapisane: 23 lip 2015, 19:49 
Casual
Casual

http://imageshack.com/a/img538/3121/rJ6DoI.png

Ciężko trafić w ten moment kiedy światła się pojawiają, ale udało mi się zrobić jednego screena zaraz po filmiku na początku. Jest to moment kiedy światełka trwają jeszcze przez chwilę po czym znikają, by znów pojawić się w czasie rozmowy z jakimś bohaterem ( choć muszę dodać, że nie zawsze i z różnym natężeniem).
Jeśli chodzi o ten czarny prostokąt to nie wiem skąd się wziął, bo gołym okiem go nie zauważyłem.
Moja karta GTX 780ti została zakupiona pół roku temu, więc raczej nie umiera ( chyba ) :)

PostNapisane: 24 lip 2015, 03:01 
ShadowCaster

To nie są artefakty z karty, to ewidentne glitche z gry. Masz włączoną pamięć podręczną jednostek cieniowania w panelu nvidia?

PostNapisane: 25 sie 2015, 16:21 
Casual
Casual

Bardzo przepraszam, że tak długo nie odpisywałem, ale nie miałem możliwości.
Wracając do tematu to pamięć podręczna jednostki cieniowania jest włączona, tylko że po wyłączeniu
nie ma żadnej różnicy.
Jeśli jeszcze ktoś przegląda ten temat to prosiłbym o pomoc, chociaż po tym jak długo nie dawałem znaku życia to kto wie. Obiecuję odpisywać regularnie:)

Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 4   [ Posty: 36 ]
Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona