Wczytywanie
Teraz jest 20 lip 2019, 03:44

Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 2   [ Posty: 13 ]
Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Ogłoszenie Elex
PostNapisane: 04 lip 2015, 11:40 
Adept analogów
Adept analogów

A więc Piranie ujawniły nazwę i podstawowy koncept na ich nową grę. Jestem bardzo ciekawy co z tego wyjdzie. Z tego co wyczytałem, to akcja tej gry będzie rozgrywała się w postapokaliptycznym świecie z elementami science fantasy. Więc możliwe że nie będą tylko klimaty średniowieczne, może pozostanie broń palna. Oby duży nacisk położyli na te elementy, które zapewniły popularność Gothickom, liczę na jakieś nowe rozwiązania, i byłbym rozczarowany, gdyby znów w dużym stopniu kopiowali rozwiązania Bethesdy czy Bio Ware. Z ekipy która stworzyła Gothicka został ponoć w PB tylko Bjorn Pankratz, jestem więc pełen obaw, ale i nadziei. A Wy co myślicie ?

Tytuł: Re: Elex
PostNapisane: 06 lip 2015, 11:59 
Niedzielny gracz
Niedzielny gracz

Gra w: Risen
Na oficjalnym forum ELEX jeden z użytkowników zadał pytanie na temat broni i moderator udzielił odpowiedzi, że w grze pojawi się zarówno nowoczesna broń, jak i ta archaiczna (miecze, łuki, tarcze). Tylko jak oni wytłumaczą takie połączenie?

Wyobrażam to sobie tak, że nowoczesna broń będzie miała trochę inne zastosowanie i inne atrybuty. Jeżeli gra jest osadzona w świecie post apokaliptycznym, możemy nie uświadczyć broni palnej, tylko np. laserowej/plazmowej/elektrycznej o dużej sile rażenia, która jednak może będzie trudna w użyciu i trudno dostępna. Z kolei broń biała będzie zadawała mniej obrażeń, ale za to będzie szybka i łatwa w użyciu :)

Wygląda na to, że konkretne wieści pojawią się na Gamescomie. Zapewne jakaś krótka rozgrywka, cechy gry, świat, postacie, fabuła... Przyznam szczerze, że tuż po ogłoszeniu gry miałem mieszane uczucia. Seria Risen została opuszczona do odwołania, fabuła rozgrzebana, kiepskie zakończenie, a Piranhie zabierają się za coś zupełnie innego. Z drugiej strony, jak się okazuje współpraca z Nordic Games zapowiada się owocnie. Podobno jeszcze nigdy nie mieli takiej swobody w tworzeniu jak teraz. Z całych sił wierze, że będzie to ich prawdziwy "powrót do korzeni" :)

Tytuł: Re: Ogłoszenie Elex
PostNapisane: 10 lip 2015, 17:51 
Pierwszy gamepad
Pierwszy gamepad

Powrót do korzeni? Jakich? Chyba nie chodzi ci o Gothica? (no jasne ze o to chodzi)

Kurde ludzie ja powiem tak - im szybciej ludzie uzmyslowią sobie ze Gothic jest juz martwy i nie wroci tym lepiej dla wszystkich poczawszy od graczy a konczywszy na developerach oczywiscie. Bo co nowa gra piranii to ludzie oczekuja ze to bedzie kolejny gothic. A dupa blada. Czas raz na zawsze odciąc pepowine. Pirania powinna juz dawno wyjsc i powiedziec - koniec z gothiciem raz na zawsze!!!!!

PostNapisane: 10 lip 2015, 23:25 
Adept analogów
Adept analogów

W jakim sensie martwy ? Że Piranie już nigdy do Gothica nie wrócą ? czy raczej nie chcą wrócić, bo boją się reakcji fanów na nowego Gothica ? Ja przez powrót do korzeni rozumiem przyjęcie w Elexie pewnych rozwiązań, które uczyniły Gothica tak dobrą grą, która wyróżniała się na tle pozostałych erpegów. Był to dla mnie żywy, logiczny realny świat, brak heroizmu i prawdziwy nacisk na odgrywanie roli. Inne RPG w dużej części to gierki akcji, w których chodzi głównie o nabijanie levela i zbieranie nowych mieczyków. Gothic taki nie był, oby Elex również. Delikatne nowości na które odważyły się Piranie w Risen 2 zostały ogółem przez fanów Gothicka przyjęte źle, mam na myśli nacisk na broń palną. Mogliby popracować nad balansem tego aspektu rozgrywki, uczynić system podłych sztuczek przystępniejszym i położyć większy nacisk na nich, co zaowocowałoby nowym systemem walki, który mógłby być naprawdę fajny. Oby tylko ten lament fanów po R2 i R3 nie odstraszył PB od eksperymentów, bo tylko w ten sposób mogą jakoś nas zaskoczyć na nowo, tak jak to zrobili z pierwszym Gothickem.

PostNapisane: 12 lip 2015, 09:49 
Casual
Casual

Mi wydaje się że ten element nowoczesny będzie oparty o energie elektryczną. Na przykład miecze które będą raziły prądem. W końcu ELEX to skrót od „eclectic, lavish, exhilarating, xenial”.

PostNapisane: 13 lip 2015, 07:51 
Niedzielny gracz
Niedzielny gracz

Gra w: Risen
Poprzez zdanie "mam nadzieję na ich powrót do korzeni" miałem na myśli to, co napisał kolega Kefas, czyli powrót do pewnych rozwiązań i elementów gry, które tworzyły unikalny klimat produkcji Piranha Bytes, a z których mniej, lub bardziej zrezygnowano w Risen 2 i Risen 3. Gdybym chciał nowego Gothica, to bym lamentował, że nowego Gothica nie robią. Proszę czytać ze zrozumieniem.

Co do ELEX, to wszystko wskazuje na to, że jest duża szansa, że ich nowy tytuł będzie powiewem świeżości wypełnionym sprawdzonymi elementami rozgrywki, które tworzą unikalny klimat gier PB. Na forum Jenny pisała o tym, że ich nowa gra to solidne RPG w ich stylu z kilkoma nowościami. Trzymam kciuki.

PostNapisane: 20 sie 2015, 16:49 
Adept analogów
Adept analogów

Z dotychczasowych screenów wywnioskowałem że to uniwersum to będzie jakiś przedziwny mix, coś jak postapo Halo z mieczami... obawiam się, że w tym cieście PB zastosowała zbyt wiele składników... choć w sumie kto wcześniej stworzył połączenie gier fantasy z science fiction ? :) Pomijając to, jeśli fabuła będzie dobra (czyli niebanalna, intrygująca, itd.) to pal licho tą koncepcję świata. Oby tylko za muzykę odpowiadał KaiRo, to takie moje małe marzenie, wtedy gra będzie warta dla mnie każdych pieniędzy...

PostNapisane: 20 sie 2015, 18:41 
Niedzielny gracz
Niedzielny gracz

Gra w: Risen 3, Wolfenstein New Order, HoMM 3-6
taki miks może być bardzo ciekawy :) z tego właśnie powodu, że jest to raczej połączenie niespotykane (zbyt często). Pierwszy raz jak usłyszałem, że nową grą PB będzie Elex, to byłem lekko zniesmaczony z powodu kiepskiego zakończenia Risena 3 i liczyłem bardziej na jego kontynuację (mimo plotek i doniesień, że 3 część będzie prawdopodobnie ostatnia). Jednak z każdym newsem co raz bardziej niecierpliwie czekam na Elex, preorder mają u mnie gwarantowany.

PostNapisane: 24 sie 2015, 16:22 
Fechmistrz krzyżaka
Fechmistrz krzyżaka

Gra w: The best game ever - Gothic.
Kefas napisał(a):
Z dotychczasowych screenów wywnioskowałem że to uniwersum to będzie jakiś przedziwny mix, coś jak postapo Halo z mieczami... obawiam się, że w tym cieście PB zastosowała zbyt wiele składników... choć w sumie kto wcześniej stworzył połączenie gier fantasy z science fiction ? :) Pomijając to, jeśli fabuła będzie dobra (czyli niebanalna, intrygująca, itd.) to pal licho tą koncepcję świata. Oby tylko za muzykę odpowiadał KaiRo, to takie moje małe marzenie, wtedy gra będzie warta dla mnie każdych pieniędzy...

Przecież KaiRo już jakiś czas temu mówił, że nad muzyką do Elex nie pracuje.

PostNapisane: 24 sie 2015, 17:31 
Niedzielny gracz
Niedzielny gracz

Gra w: TES V: Skyrim, Dragon Age, HOMM, Gothic I-II, TDU, Risen I-III, Dungeon Siege III
Owszem, Gothic już nie wróci. A Risen? Dla mnie dobra była tylko pierwsza część. Zresztą i Risen, i Gothic miały za dużo wspólnego. Mam nadzieję, że w ELEX ominą kolejny wątek wybrańca, że będzie mało elementów wspólnych z ich poprzednimi produjcjami. Trzymam za ich kciuki. A miecze? Mam wrażenie, że twórcy po prostu uzależni się od elementów średniowiecznych, ale może się mylę i jest to dobry pomysł.

Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 2   [ Posty: 13 ]
Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona