Wczytywanie
Teraz jest 19 kwi 2021, 20:35

Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 1 ]
Autor Wiadomość
 Tytuł: Operacja Monolit - Rekrutacja
PostNapisane: 04 lip 2015, 19:48 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: Papers please, Dirt 3, World of Tanks, OSU!
Operacja Monolit

Jesteście w budynku SBU w Kijowie. Wchodzicie do gabinetu szefa operacji specjalnych. Gabinet jak gabinet - nic nadzwyczajnego. Na fotelu siedział Radczenko - szef operacji specjalnych, a obok niego stał jakiś człowiek w spodniach od marynarki i białej koszuli.
- Przejdę od razu do rzeczy - odezwał się Radczenko ze śmiertelnie poważną miną - zostaliście wyselekcjonowani spośród wszystkich naszych agentów, byście zostali przeszkoleni i wysłani do zamkniętej Strefy Czarnobylskiej. Ten człowiek - wskazał gestem otwartej dłoni na faceta obok - dostarczył nam niezwykle ważnych informacji i dokumentów. Wasze cele są następujące: przedostać się do sterowni Monolitu, zabezpieczyć wszystkie znalezione dokumenty, aresztować naukowców odpowiedzialnych za projekt Świadomość-Z, zniszczyć sterownie a następnie wezwać śmigłowce ewakuacyjne. Cel uświęca środki - kiwnął głową w stronę teczki dokumentów na biurku przed wami - Tu macie wszystkie informacje jakie udało nam się zebrać przez te wszystkie lata na temat Zony. Wkroczycie do niej pod przykrywką grupy przyjaciół żądnych przygód. Jednak nie zapominajcie, kto jest waszym dowódcą i jak ważne dostaliście zadanie. Z logicznych powodów nie możecie się też ujawniać. Macie trzy tygodnie na przejście całego treningu i zżycie się ze sobą. To wszystko. Odmaszerować. - Radczenko skończył wygłaszać swój monolog, po czym zabraliście teczkę i wyszliście z gabinetu

Obrazek

Witam was w mojej drugiej sesji. Tym razem w uniwersum Stalkera. Jak już zapewne zauważyliście, bardzo przyłożyłem się do stworzenia tej sesji i zamierzam poprowadzić ją do końca, lub ostatniego zgonu. Mam jednak nadzieję, że wszyscy dotrwacie do epilogu. Zapewniam też, że będę miał czas na odpisy w zarówno tej sesji, jak i w Ayice. Chciałbym od razu zaznaczyć, abyście nie traktowali tej sesji ani leksykonu jako pewną bazę wiadomości o uniwersum Stalkera. Kilka rzeczy pozmieniałem, aby fabuła mi się kleiła. Wiele rzeczy jednak jest bez zmian jak np. anomalie, artefakty, frakcje czy mutanty. O resztę rzeczy musicie pytać. W tedy wam powiem, czy coś jest przeze mnie zmienione czy też nie.

Jak po kalendarium widać, akcja będzie się toczyć między Czystym Niebem a Zewem Prypeci. Z tym, że Zew Prypeci nigdy nie nastanie, gdyś Strielok zawiódł przy próbie wyłączenia Mózgozwęglacza i cała dalsza fabuła poszła do d.. Do piachu. Wasz cel jest prosty i podany wyżej. Chciałbym też zaznaczyć, że musicie stworzyć takie postacie, które mogłyby faktycznie zostać przyjęte do SBU. Nie muszą być to sztywniaki, ale żeby przynajmniej umieli stwarzać odpowiednie pozory. Przecież nudna byłaby sesja, w której grałoby sześciu Redhillów (koleś z kijem w tyłku aż po samą szyję z obsesją na punkcie regulaminu, co w połączeniu z paroma innymi charakterami może stworzyć nawet ciekawą mieszankę). Na wszelkie wasze pytania odpowiem w komentarzach.

Wzór do karty postaci:

Spoiler:

Wszystkie zrobione Karty Postaci wysyłajcie mi na PW. W odpowiednim momencie założę temat z KP, w którym wstawicie swoje postacie. Gra zacznie się, gdy dostanę przynajmniej cztery karty. A sam limit jest nieograniczony. Poniżej jeszcze tylko walnę mały regulamin, spis rad ode mnie i możecie zabierać się za tworzenie postaci.

Zbiór zasad i porad dla was:

1. Jeśli nie masz wystarczających argumentów - MG ma zawsze racje
2. Przypada jeden post gracza na jeden odpis MG (nie licząc rozmów i drobnych akcji)
3. Preferuję storytelling ale kości również się pojawią (najczęściej przy losowych zdarzeniach i walkach dystansowych ale nie tylko)
4. Sesja zakończy się gdy dowódca wezwie śmigłowce ewakuacyjne po ukończeniu wcześniejszych celów misji
5. Nie zmarnujcie wszystkich pieniędzy na najlepszą broń. Dobierzcie najpierw jakiś sprzęt, który ze sobą weźmiecie, a dopiero potem zajmijcie się bronią i ubraniem/kombinezonem.
6. Budżety są przeze mnie ustalone i sprawdzone. Dobrałem sobie dobry moim zdaniem ekwipunek na powitanie Zony i dodałem do tego po 300 Rubli więc nie mówcie, że to za mało.
7. Jeśli chcecie poczuć to napięcie, że musicie zbierać kasę na lepszy sprzęt, dobierzcie sobie na start coś słabego. Części pozostałych rubli do dyspozycji możecie się zrzec.
8. Przy tworzeniu opisu klasy dowódcy i wypisaniu umiejętności pomógł mi 4EveR
9. Sesja będzie prowadzona w sposób realistyczny.
10. Wszelkie nieścisłości, uwagi i tym podobne mogę spokojnie wyjaśnić lub poprawić co trzeba, jeśli mi o tym powiecie.
11. Osoby, które stworzyły KP do sesji Spełniacz Życzeń, mogą oczywiście użyć tych samych postaci do mojej sesji, jednak wymagane jest wprowadzenie stosownych poprawek, by wasza postać pasowała do mojej sesji.
12. Cała Zona będzie żyła własnym życiem. Nie będziecie panami świata, od których wszystko zależy. Będziecie jedynie jego elementami, które próbują wypełnić określone zadanie i przeżyć nadchodzący dzień. Mimo to, wiele będzie od was zależało. Jeśli na przykład dołączycie do Samotników i wybijecie jakiś oddział Powinności, staną się oni wrogo nastawieni do wszystkich innych Samotników. Oni sami także mogą was za to znienawidzić, więc uważajcie.
13. Będę starał się zachować klimat uniwersum Stalkera, aby nie tworzyć tu czegoś innego. Postaram się, aby walka nie stała na pierwszym miejscu. Będę chciał nastawić tą sesję bardziej na samo przetrwanie i dojście do epilogu niż strzelaniny co kilkanaście tur, ale o to też nie musicie się martwić. Będą i strzelaniny.

To by było na tyle. Mam nadzieję, że zachęcę więcej niż 4 osoby do wzięcia udziału w mojej sesji. Tak przy okazji zauważyłem, że dużo więcej przyjemności sprawia mi pisanie o klimatach post apokaliptycznych lub przynajmniej współczesnych, niż średniowiecznych. Możecie się zatem spodziewać tur dużo częściej niż w Ayice. Pewnie większość z was uzna, że kompletnie niepotrzebnie pisałem aż tyle w leksykonie, wyposażeniu itp. ale mi to sprawiało przyjemność i wyszło tyle ile wyszło. Tworzyłem to wszystko na przestrzeni wielu tygodni, więc niektóre elementy mogą się nie zgadzać. Gdyby ktoś coś takiego zauważył, od razu mi piszcie a ja postaram się to poprawić.

Powodzenia. Niech zona będzie z wami :)

Zatwierdzone - Onegda

Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 1 ]