Wczytywanie
Teraz jest 19 kwi 2021, 20:56


Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 2   [ Posty: 12 ]
Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Operacja Monolit - Wyposażenie
PostNapisane: 04 lip 2015, 21:20 
Nałogowiec
Nałogowiec
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 kwi 2014, 16:54
Posty: 2750
Lokalizacja: Mentalnie Yokio
Gra w: Papers please, Dirt 3, World of Tanks, OSU!
Uzbrojenie


Broń biała


Nóż


Spoiler:Świetny nóż w swojej prostocie. Ostrze jak brzytwa długości 18,5 cm z ostrymi zębami po przeciwnej stronie, dzięki którym można przeciąć każdą linę. Waży zaledwie 250 g, ale za to może wytrzymać znacznie więcej. Przystosowane do wykorzystywania przez oddziały specjalne.

Cena: 200

Maczeta


Spoiler:


Świetnie wyważona maczeta sprawdzająca się w każdych warunkach. Bardzo rzadko spotykana w Zonie. Większość Stalkerów woli walczyć na odległość, więc decydują się w większości na zwykły nóż. Maczetę można spotkać głównie u myśliwych, którzy odcinają części ciała zabitych mutantów jako swoje trofeum.

Cena: 600

Broń krótka


Glock 17


Spoiler:


Pistolety Glock opracowane i produkowane przez austriacką firmę Glock GmbH z Deutsch-Wagram, założoną w 1963 przez Gastona Glocka – specjalistę od wysokowytrzymałych tworzyw sztucznych (wcześniej firma produkowała, między innymi, parasole). W maju 1980 armia austriacka ogłosiła konkurs na opracowanie zupełnie nowego wzoru pistoletu. Do konkursu mogły stanąć tylko firmy austriackie. W ciągu 6 miesięcy w biurze projektowym firmy opracowano prototyp pistoletu, który stał się światowym hitem i zyskał miano "broni XXI wieku".

Kaliber: 9 mm
Magazynek: 17 naboi
Nabój: 9x19 Parabellum
Celność: +1
Poręczność: +1

Cena: 1 100

Walter P99


Spoiler:


Niemiecki pistolet samopowtarzalny. 4 stycznia 1994 roku rozpoczęto prace nad nowym pistoletem samopowtarzalnym. Nowy pistolet był pierwszym od kilkudziesięciu lat pistoletem Walthera z bezkurkowym mechanizmem uderzeniowym. Pierwsza prezentacja prototypu nowego pistoletu oznaczonego jako HLP miała miejsce podczas targów IWA w 1995.

Kaliber: 9 mm
Magazynek: 16 naboi
Nabój: 9x19 Parabellum
Celność: +1
Poręczność: +1

Cena: 1 000

Beretta M9


Spoiler:


Amerykański pistolet samopowtarzalny. Pistoletem M9 została Beretta. W Ameryce znów zawrzało, rodzime firmy zbrojeniowe wszelkimi środkami, w tym poprzez zakulisowe naciski i nagonki prasowe, usiłowały wpłynąć na władze służby uzbrojenia, w końcu S&W, H&K i SIG-Sauer złożyły odwołanie od decyzji do Sądu Najwyższego, ale bezskutecznie. S&W podał wówczas do sądu Departament Obrony, oskarżając jego władze o nieuczciwość i stronnicze prowadzenie testów, również bezskutecznie. Lata protestów doprowadziły w końcu w roku 1988 do powtórzenia testu po serii wypadków z pistoletami Beretta. Nowy konkurs na pistolet XM10 zgromadził na starcie Berettę M92F, SIG-Sauera P226, Smith & Wessona 459 i nowego konkurenta, Rugera P85 firmy Sturm, Ruger. W maju 1989 ogłoszono powtórzone zwycięstwo Berrety

Kaliber: 9 mm
Magazynek: 15 naboi
Celność: +1
Poręczność: +1

Cena: 1 250

Colt M1911A1


Spoiler:


Amerykański pistolet samopowtarzalny kalibru .45. Wywodzi się z konstrukcji zaprojektowanej przez Johna Browninga w 1900. W roku 1911 Colt M1911 wszedł do wyposażenia armii amerykańskiej, a w 1926, po kolejnych niewielkich zmianach wynikających z doświadczeń I wojny światowej, opracowano wersję: M1911A1 którą można rozpoznać po podfrezowaniu w okolicy spustu, które ma ułatwiać strzelanie z tego pistoletu osobom o krótszych palcach, oraz tylnej części chwytu z frezowanymi podłużnymi nacięciami zmniejszającymi obracanie się broni na boki.

Kaliber: 11,43 mm
Magazynek: 7 naboi
Nabój: 0.45 ACP
Obrażenia: +1
Poręczność: +1

Cena: 2 000

Pistolet Makarowa


Spoiler:


Radziecki pistolet samopowtarzalny. W 1945 roku w Związku Radzieckim ogłoszono konkurs na nowy pistolet służbowy, mający zastąpić używany dotychczas pistolet TT. Nowy pistolet miał być przede wszystkim mniejszy i lżejszy oraz bardziej niezawodny i celniejszy. Założeniem było również zachowanie dotychczasowej zdolności rażenia. W konkursie propozycję swoją przedstawił m.in. Nikołaj Makarow. Jego projekt pistoletu samopowtarzalnego najlepiej przeszedł próby poligonowe i w 1951 roku został przyjęty do uzbrojenia Armii Radzieckiej jako „9 mm PM”. Stał się również służbowym pistoletem radzieckiej milicji. Natomiast nabój 9 x 18 mm Makarowa stał się standardowym nabojem pistoletowym w państwach Układu Warszawskiego. Mimo że nabój ma podobne parametry do niemieckiego 9x18 mm Police, nie jest z nim wymienny. Oprócz Związku Radzieckiego PM został również przyjęty w Chinach, Bułgarii i w NRD gdzie produkowany był na licencji.

Kaliber: 9 mm
Magazynek: 8 naboi
Nabój: 9x18 Makarowa
Poręczność: +1

Cena: 900

Pistolet TT


Spoiler:


Pistolet samopowtarzalny konstrukcji radzieckiej. Działa na zasadzie krótkiego odrzutu lufy. Pierwszy prototyp pistoletu skonstruowanego przez grupę konstruktorów kierowaną przez Tokariewa był gotowy w 1930 roku. Posiadał on sprężynę powrotną owiniętą naokoło lufy, ale następny prototyp z tego samego roku miał już sprężynę powrotną umieszczoną pod lufą. Konstrukcja pistoletu Tokariewa była wyraźnie wzorowana na konstrukcjach Johna Browninga. Oryginalnym rozwiązaniem Tokariewa był mechanizm spustowo-uderzeniowy wykonany w postaci oddzielnego zespołu, ze sprężyną umieszczoną wewnątrz kurka. W tym samym roku odbyły się próby wojskowe w czasie których pistolet Tokariewa był porównywany z pistoletami skonstruowanymi przez Siergieja Korowina i S. A. Priłuckiego, a także pistoletami zagranicznymi. W wyniku prób postanowiono do uzbrojenia przyjąć pistolet Tokariewa

Kaliber: 7x62 mm
Magazynek: 8 naboi
Nabój: 7,62x25 mm
Celność: +1
Poręczność: +1
Obrażenia: -1

Cena: 750

S&W 36


Spoiler:


Rewolwer wyprodukowany przez Amerykańską firmę Smith & Wesson. (Nie mogłem znaleźć historii)

Kaliber: 0.38 S&W Special
Bęben: 5 naboi
Nabój: 0.38 S&W
Obrażenia: -2
Celność: +2
Poręczność: +2

Cena: 1 700

S&W 357


Spoiler:


Również wyprodukowany przez firmę Smith & Wesson.

Kaliber: .357
Bęben: 6 naboi
Nabój: .357 Magnum
Obrażenia: +2
Celność: -2
Dźwięk: +1

Cena: 2 300

Desert Eagle


Spoiler:


Broń została zaprojektowana w 1979 roku przez amerykańską firmę Magnum Research, Inc. założoną w St. Paul w stanie Minnesota. Następnie w wyniku porozumienia z Israel Military Industries była m.in. produkowana na licencji. Użycie bardzo silnej amunicji zmusiło konstruktorów do zastosowania rzadkich i nietypowych w pistoletach rozwiązań. Broń działa na zasadzie wykorzystania energii gazów odprowadzanych z przewodu lufy. W momencie strzału gazy wyrzucają pocisk do przodu. Gdy minie on specjalny otwór z przodu lufy, część gazów przedostaje się i przewodem trafia na tłok w komorze gazowej ułożonej poniżej. Ciśnienie w cylindrze gazowym wymusza przesunięcie zamka (a raczej suwadła, bo nie jest to typowy zamek) do tyłu. Odryglowanie następuje w momencie gdy pocisk już opuścił lufę, a ciśnienie gazów w przewodzie lufy spadło do bezpiecznych wartości.

Kaliber: 12,7 mm
Magazynek: 7 naboi
Nabój: 0.50 AE
Obrażenia: +3
Celność: -1
Dźwięk: +2

Cena: 2 800

GSz-18


Spoiler:


Rosyjski pistolet samopowtarzalny wprowadzony na początku XXI wieku na uzbrojenie rosyjskiej milicji. Jest to pistolet ze szkieletem polimerowym, z bijnikowym mechanizmem uderzeniowym i mechanizmem spustowym z częściowym samonapinaniem.
Kaliber: 9 mm
Magazynek: 18 naboi
Nabój: 9x19 Parabellum
Celność: +1

Cena: 900

PSM


Spoiler:


Niewielki pistolet samopowtarzalny powstał na początku lat 70. XX w. w ZSRR z przeznaczeniem dla najwyższych dowódców Armii Radzieckiej oraz dla służb specjalnych: używało go KGB i STASI. Wprowadzono go na uzbrojenie 9 maja 1975 roku w 30 rocznicę zakończenia II wojny światowej. Jego twórcami są T. Łaszniew, A. Simarin i L. Kulikow. PSM strzela nowym – specjalnie dla niego opracowanym przez A.D. Denisowa – rodzajem amunicji 5,45 x 18 mm. Żeby zwiększyć skuteczność stosunkowo słabego naboju rdzeń pocisku wykonywano ze stali, co dawało mu większą przebijalność.

Kaliber: 5,54 mm
Magazynek: 8 naboi
Nabój: 5,54x18 mm
Obrażenia: -1
Poręczność: +1
Dźwięk: -1

Cena: 550

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Operacja Monolit - Wyposażenie
PostNapisane: 04 lip 2015, 21:23 
Nałogowiec
Nałogowiec
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 kwi 2014, 16:54
Posty: 2750
Lokalizacja: Mentalnie Yokio
Gra w: Papers please, Dirt 3, World of Tanks, OSU!
Pistolety maszynowe


MP5


Spoiler:


Niemiecki pistolet maszynowy produkowany przez firmę Heckler und Koch GmbH z Oberndorf am Neckar. Automatyka pistoletu maszynowego działa na zasadzie odrzutu zamka półswobodnego, zawierającego dwie symetryczne rolki hamujące. Mechanizm spustowy umożliwia strzelanie ogniem pojedynczym i ciągłym, a przełącznik rodzaju ognia jest jednocześnie bezpiecznikiem. Na zamówienie broń może być wyposażona w ogranicznik długości serii. Lufa jest zakończona tłumikiem płomienia. Zasilanie z magazynku pudełkowego lub łukowego o pojemności 10, 15 bądź 30 nabojów. Celownik bębnowy ze szczerbinką i nastawami na 25 i 100 m.

Kaliber: 9 mm
Magazynek: 30 naboi
Nabój: 9x19 Parabellum
Szybkostrzelność: 800 strz/min
Celność: +1

Cena: 7 000

MP5K


Spoiler:


Ten sam pistolet maszynowy co MP5, z tym że jest to wersja skrócona z uproszczonymi, bardzo niskimi przyrządami celowniczymi
Kaliber: 9 mm
Magazynek: 15 naboi
Nabój: 9x19 mm
Szybkostrzelność: 900 strz/min
Celność: -1
Poręczność: +1

Cena: 4 800

MP5SD3


Spoiler:


Taka sama sprawa co u MP5, z tym że to wersja wyciszona z kolbą metalową wysuwaną i chwytem dla strzelców praworęcznych
Kaliber: 9 mm
Magazynek: 30 naboi
Nabój: 9x19 Parabellum
Celność: +1
Dźwięk: -8

Cena: 9 000

Skoripion


Spoiler:


Kompaktowy pistolet maszynowy produkowany w zakładach Česka Zbrojovka z Uherskiego Brodu. Pistolet maszynowy vzor 61 jest indywidualną bronią samoczynno-samopowtarzalną. Zasada działania oparta o odrzut zamka swobodnego z opóźnionym ruchem powrotnym. Broń strzela z zamka zamkniętego. Kurkowy mechanizm spustowy. Bezpiecznik-przełącznik rodzaju ognia z nastawami ogień pojedynczy, ogień ciągły. Zasilanie z magazynków 10 i 20 nabojowych. Przyrządy celownicze składają się z muszki i celownika przerzutowego ze szczerbiną.

Kaliber: 7,65 mm
Magazynek: 20 naboi
Nabój: 7,65 mm Browning
Szybkostrzelność: 850 strz/min
Obrażenia: -1
Poręczność: +1

Cena 5 000

Uzi


Spoiler:


Izraelski pistolet maszynowy produkowany przez Israel Military Industries. W 1951 roku izraelski konstruktor Uziel Gal zaprojektował pistolet maszynowy, który nazwano Uzi, a prace nad jego ostatecznym opracowaniem trwały do 1956 roku. Od 1956 roku pistolet ten był produkowany w zakładach Israel Military Industries, a później także na licencji w belgijskiej wytwórni Farbrique Nationale d'Armes de Guerre. Jest przystosowany do strzelania nabojem pistoletowym 9 x 19 mm Parabellum.

Kaliber: 9 mm
Magazynek: 32 naboje
Nabój: 9x19 Parabellum
Szybkostrzelność: 600 strz/min
Celność: +1
Poręczność: +1

Cena: 6 500

Micro Uzi


Spoiler:


W połowie lat osiemdziesiątych opracowano jeszcze mniejszą wersję pistoletu maszynowego i oznaczono ją jako Micro Uzi. Jest to skrócona i lżejsza wersja Mini Uzi. Działanie i główne mechanizmy pozostały takie same, zasilanie odbywa się tylko z magazynka pudełkowego 20-nabojowego.

Kaliber: 9 mm
Magazynek: 20 naboi
Nabój: 9x19 Parabellum
Szybkostrzelność: 1250 strz/min
Celność: -2
Poręczność: +2

Cena: 3 500

Strzelby


Obrzyn


Spoiler:


Myśliwska lub bojowa broń palna strzelająca nabojami myśliwskimi. Jest to strzelba ze sztucznie skróconą lufą (spotykane również obrzyny z obciętą kolbą) w celu zmniejszenia jej rozmiarów. Często taką modyfikację stosują kłusownicy by łatwiej ukryć broń.

Kaliber: 18,5 mm
"Magazynek": 2 naboje
Nabój: 12 gauge, 16 gauge, 20 gauge, 28 gauge
Celność: -1
Obrażenia: -1
Poręczność: +1

Cena: 3 400

Dubeltówka Fortuna Suhl


Spoiler:


(Nie udało mi się znaleźć żadnych informacji opisujących działanie ani historię)

Kaliber: 18,5 mm
Magazynek: 2 naboje
Nabój: 12 gauge, 16 gauge, 20 gauge, 28 gauge
Celność: +1

Cena: 6 700

Spas 12


Spoiler:


Strzelba automatyczna kalibru 18,5 mm, produkowana przez włoskie przedsiębiorstwo Franchi S.p.A. Strzelba SPAS 12 została zaprojektowana w późnych latach 70. jako odmiana bojowa myśliwskiej strzelby Model 500. Była to broń przeznaczona dla armii i oddziałów policji, do prowadzenia ognia na niewielkie odległości. Przyszli użytkownicy żądali broni o większej szybkostrzelności, niż w przypadku strzelb powtarzalnych, a jednocześnie o dużej niezawodności, mogącej strzelać amunicją wytwarzającą przy strzelaniu gazy prochowe o niskim ciśnieniu. W październiku 1979 przedsiębiorstwo Franchi rozpoczęło produkcję strzelby SPAS 11. Po testach pierwszej serii w konstrukcji wprowadzono drobne modyfikacje i w 1980 rozpoczęto produkcję ostatecznego wariantu SPAS 12.

Kaliber: 18,5 mm
Magazynek: 7 naboi
Nabój: 12 gauge, 16 gauge, 20 gauge oraz 28 gauge

Cena: 10 000

Remington 870


Spoiler:


Amerykańska strzelba typu pump action. Jest używana przez policję oraz cywilów do strzelania sportowego, polowań oraz obrony własnej. John Pedersen zaprojektował Model 10 pracując z Johnem Browningiem, Pedersen pomógł zaprojektować Model 17, który został zaadoptowany przez firmę Ithaca jako Ithaca 37; posłużył także jako pierwowzór do zaprojektowania Remingtona 31. Model 31 był świetną strzelbą, jednak pod względem sprzedaży cały czas stał w cieniu Winchestera 12. Firma Remington znalazła rozwiązanie tego problemu w roku 1950 wypuszczając na rynek nowoczesną, niezawodną, solidną oraz stosunkowo niedrogą strzelbę – Remington model 870 Wingmaster.

Kaliber: 18,5 mm
Magazynek: 8 nabojów
Nabój: 12 gauge, 16 gauge, 20 gauge oraz 28 gauge

Cena: 8 000

AA-12


Spoiler:


W roku 1987 Max Atchisson sprzedał prawa patentowe do strzelby Jerry'emu Baberowi z firmy Military Police Systems, Inc., mającej swoją siedzibę w Piney Flats. MPS po rozpoczęciu prac na bronią zmieniło jej nazwę na Auto Assault-12, a przez 18 lat pracy nad bronią, wprowadziło 188 zmian i udoskonaleń w stosunku do pierwotnej wersji zaprojektowanej przez M. Atchissona. MPS w udoskonalaniu broni współpracowało z Action Manufacturing Company oraz Special Cartridge Company, by przystosować AA-12 do strzelania amunicją wybuchową FRAG-12.

Kaliber: 18,5 mm
Magazynek: 20 naboje
Nabój: 12 gauge, 16 gauge, 20 gauge oraz 28 gauge
Szybkostrzelność: 300 strz/min (automatyczna)

Cena: 14 000

Sajga


Spoiler:


Skonstruowana w rosyjskich zakładach Iżmasz samopowtarzalna strzelba gładkolufowa. Taką samą nazwę noszą produkowane w zakładach Iżmasz samopowtarzalne sztucery myśliwskie wzorowane na konstrukcji karabinu AK. Szefem zespołu konstruktorów został Gienadij Nikonow, a głównym konstruktorem Aleksandr Turkin. W skład zespołu wchodzili także Walerij Afonin, Władimir Cypko, Władimir Abramian i Lew Ponomariew. Konstruując nową strzelbę postanowili oni oprzeć się na sprawdzonej konstrukcji karabinu AK-74.

Kaliber: 18,5 mm
Magazynek: 10 naboi
Nabój: 12 gauge, 20 gauge

Celność: 10 000

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Operacja Monolit - Wyposażenie
PostNapisane: 04 lip 2015, 21:30 
Nałogowiec
Nałogowiec
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 kwi 2014, 16:54
Posty: 2750
Lokalizacja: Mentalnie Yokio
Gra w: Papers please, Dirt 3, World of Tanks, OSU!
Karabiny szturmowe


AK-47


Spoiler:


Potocznie kałasznikow, karabinek automatyczny konstrukcji radzieckiej z okresu po II wojnie światowej. Zastąpiony został przez karabinek AKM. Broń jest niezwykle trwała, niezawodna i odporna na zabrudzenia oraz zaniedbania eksploatacyjne. Jest też prosta w obsłudze i tania w produkcji, przez co idealnie nadaje się do masowej produkcji i wykorzystywania nawet przez słabo wyszkolone oddziały. Do wad zalicza się dość słabą ergonomię i niewielką celność na dystansach ponad 300 metrów. Wziąwszy jednak pod uwagę, że w 85% przypadków z broni tego typu strzela się na odległości poniżej 300 metrów, wada ta nie ma większego znaczenia. Nie licząc produkcji licencyjnej, z konstrukcji karabinka AK bezpośrednio lub pośrednio wywodzą się takie bronie jak fińskie karabiny rodziny Valmet M62 i Sako M95, izraelskie Galile i polskie Beryle.

Kaliber: 6,62 mm
Magazynek: 30 naboi
Nabój: 7,62x39 mm
Szybkostrzelność: 600 strz/min
Obrażenia: +1

Cena: 9 000

AKM


Spoiler:


Radziecki karabinek automatyczny. Zmodernizowana wersja karabinka AK. W 1949 roku do uzbrojenia Armii Radzieckiej przyjęto karabinek AK. W następnych latach produkowano kolejne wersje tego karabinku różniące się rodzajem komory zamkowej. Pierwsze serie posiadały komorę zamkową tłoczoną, później z powodu trudności z opanowaniem tej technologii przez zakłady w Iżewsku powstały dwa typy komór zamkowych frezowanych. W 1956 roku rozpoczęto produkcję kolejnej wersji AK, oznaczonej jako AKM. Tym razem zmiany były większe i obejmowały: ponowne zastosowanie tłoczonej komory zamkowej, Uproszczono sposób mocowania lufy w obsadzie, łoże, pokrywę komory zamkowej, mechanizm spustowy, zmniejszenie masy suwadła, zastosowanie nowego bagnetu, oraz mechanizm powrotny, rurę i komorę gazową.

Kaliber: 7,62 mm
Magazynek: 30 naboi
Nabój: 7,62x39 mm
Szybkostrzelność: 600 strz/min
Obrażenia: +1
Trwałość (w porównaniu do AK-47): +1

Cena: 11 000

AK-74


Spoiler:


Karabin automatyczny, który jest rozwinięciem konstrukcji karabinka AK. Opracowany w 1974, wprowadzony do uzbrojenia Armii Radzieckiej w 1976. Użyty po raz pierwszy w działaniach wojennych po wkroczeniu ZSRR do Afganistanu. AK-74 stanowi obecnie wyposażenie większości armii państw, wchodzących niegdyś w skład ZSRR. Produkowany był lub jest także licencyjnie m.in. w byłej NRD, Bułgarii, Chinach i Rumunii. Karabin AK-74 był używany bojowo podczas wojny w Afganistanie, I i II wojny czeczeńskiej. Stał się także podstawą do opracowania ręcznego karabinu maszynowego RPK-74, karabinów K-3 i Wiepr oraz strzelby gładkolufowej Sajga. Produkowana od 1991 w fabryce Iżmasz w Iżewsk wersja AK-74M jest obecnie zasadniczym wyposażeniem armii rosyjskiej.

Kaliber: 5,45 mm
Magazynek: 30 naboi
Nabój: 5,45x39 mm
Szybkostrzelność: 600-650 strz/min
Celność: +1

Cena: 8 500

AKS-74U


Spoiler:


Rosyjski subkarabinek, wersja karabinu AK-74. AKS-74U został skonstruowany jako broń dla załóg czołgów, artylerzystów, pilotów śmigłowców oraz żołnierzy Specnazu przeznaczona do samoobrony i walki w pomieszczeniach. Budowa AKS-74U jest zbliżona do AK-74. Modyfikacje wynikają ze skrócenia lufy, co wiązało się z koniecznością skrócenia tłoczyska i zastosowania specjalnego urządzenia wylotowego zapewniającego działanie broni pomimo skrócenia lufy, a także pełniącego rolę tłumika płomieni. Ponieważ donośność skuteczna AKS-74U jest znacznie mniejsza niż AK-74, uproszczono także przyrządy celownicze.

Kaliber: 5,45
Magazynek: 30 naboi
Nabój: 5,45x39 mm
Szybkostrzelność: 650-735 strz/min
Celność: +1
Poręczność: +1

Cena: 6 500

M4


Spoiler:


Broń wprowadzona na uzbrojenie armii USA i innych krajów w połowie lat 90. Będąca wersją rozwojową karabinów z rodziny M16. Zbudowana została z powodu zapotrzebowania armii USA na broń o mniejszych wymiarach przeznaczoną dla oddziałów specjalnych i jako broń do samoobrony. Zasadnicze zmiany w stosunku do poprzednich wersji to skrócenie lufy, zastąpienie kolby stałej kolbą składaną. Produkowany jest w kilku wersjach różniących się rodzajem mechanizmu spustowego, rodzajem łoża i komory zamkowej. Skrócenie lufy zmniejszyło zasięg skuteczny. Dodano szynę Picatinny na górnej części broni, dzięki czemu można zdejmować rękojeść do przenoszenia broni i montować w jej miejscu różnego rodzaju celowniki optyczne lub kolimatorowe.

Kaliber: 5,56
Magazynek: 30 naboi
Nabój: 5,56x45 mm Nato
Szybkostrzelność: 700-950 strz/min
Celność: +1

Cena: 13 000

FN F2000


Spoiler:


Belgijski karabinek szturmowy firmy Fabrique Nationale. System indywidualnej broni strzeleckiej F2000 powstał na przełomie XX i XXI wieku w firmie Fabrique Nationale. Został on po raz pierwszy zaprezentowany na targach IDEX 2001 w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Jest to broń modułowa, zbudowana w układzie bullpup. Podstawowym modułem jest karabinek kal. 5,56 mm. Oryginalnym rozwiązaniem jest usuwanie łusek z komory zamkowej nie bezpośrednio przez okno wyrzutowe, ale do specjalnego kanału biegnącego wzdłuż prawej strony lufy. Dopiero po wystrzeleniu 4-5 pocisków pierwsza łuska wypada przez okno wyrzutowe umieszczone w pobliżu przedniego końca łoża. Takie rozwiązanie sprawia, że jest to pierwszy karabinek w układzie bullpup, który jest równie łatwy w obsłudze dla strzelców prawo- i leworęcznych.

Kaliber: 5,56 mm
Magazynek: 30 naboi
Nabój: 5,56x45 mm Nato
Szybkostrzelność: 850 strz/min
Celność: +2
Poręczność: +1

Cena: 21 000

Typ 95


Spoiler:


Chiński karabin automatyczny w układzie bullpup. Wchodzi w skład systemu broni QBZ-95. karabin produkowany od połowy lat 90., po raz pierwszy został zaprezentowany podczas defilady Chińskiej Armii Ludowo-Wyzwoleńczej z okazji powrotu Hongkongu do Chin. Wraz z nowym karabinem do uzbrojenia wprowadzono jego wersję skróconą Typ 95B. Poza tym powstały dwa inne karabiny o zbliżonej konstrukcji: karabin wyborowy Typ 88 i ręczny karabin maszynowy Typ 95. Karabin Typ 95 został wprowadzony do uzbrojenia, ale wkrótce zaczęły się pojawiać krytyczne opinie o nowej broni. W odróżnieniu od innych karabinów w układzie bullpup nie posiada żadnej możliwości przystosowania do strzelania przez strzelców leworęcznych. Krytykowany był także brak zatrzasku zatrzymującego zamek w tylnym położeniu po wystrzeleniu ostatniego naboju i umieszczenie przełącznika rodzaju ognia obok stopki kolby.

Kaliber: 5,8 mm
Magazynek: 30 naboi
Nabój: 5,8x42 mm
Szybkostrzelność: 650 strz/min
Poręczność: +1
Celność: +1

Cena: 18 000

Tar-21


Spoiler:


Izraelski karabin szturmowy produkowany przez koncern Israel Military Industries Ltd. Na początku lat 90. dowództwo izraelskich sił lądowych postanowiło wprowadzić do uzbrojenia nowy karabin, który po roku 2000 zastąpiłby w uzbrojeniu Galile i M16. Zadanie opracowania nowej broni powierzono firmie Israel Military Industries Ltd. Do prac włączono też specjalistów z firmy Formtech, którzy mieli się zająć zewnętrzną formą nowego karabinu. Na tym etapie prac podjęto decyzję, że nowa broń będzie zbudowana w układzie bullpup. Prace nad prototypem rozpoczęto w 1991 roku, ale były one utrzymywane w tajemnicy. Pomiędzy 1991 a 1993 rokiem wyprodukowano partię prototypową karabinów. Zostały one przekazane do jednostek wojskowych w celu przetestowania. 10 sierpnia 1993 roku karabin został po raz pierwszy zaprezentowany. Produkcję karabinu rozpoczęto ok. 2000 roku.

Kaliber: 5,56 mm
Magazynek: 30 naboi
Nabój: 5,56x45 mm
Szybkostrzelność: 750-900 strz/min
Celność: +1
Poręczność: +1

Cena: 19 500

G36


Spoiler:


Karabin automatyczny produkowany przez niemieckie przedsiębiorstwo Heckler und Koch Gmbh. Obecnie przepisowa broń żołnierzy armii niemieckiej i hiszpańskiej. Brak decyzji został wykorzystany przez firmę HK. Po bankructwie została ona kupiona przez koncern British Aerospace (obecnie BAe Systems). Nowe kierownictwo firmy przeprowadziło reformę firmy i w 1990 podjęło decyzję o rozpoczęciu prac nad nowym karabinem. Głównym konstruktorem broni, której zostało nadane oznaczenie HK50, był Ernst Mauch. Postawiono przed nim zadanie zbudowania karabinu, który będzie tani w produkcji, a jednocześnie zachowa zalety poprzednich karabinów firmy HK. W 1996[1] roku HK50 został przyjęty do uzbrojenia Bundeswehry jako karabin G36.

Kaliber: 5,56 mm
Magazynek: 30 naboi
Nabój: 5,56x45 mm
Szybkostrzelność: 750 strz/min
Celność: +2
Poręczność: +1

Cena: 20 000

AN-94


Spoiler:


Rosyjski karabin szturmowy. Produkowany przez Zakłady Mechaniczne w Iżewsku. Duża energia części ruchomych powodowała, że karabiny Kałasznikowa były bardzo niezawodne, ale przy strzelaniu seriami ruch zespołu ruchomego o dużej masie powodował, że broń dość silnie drgała, co zwiększało rozrzut. Mając na względzie tę wadę, na początku lat osiemdziesiątych ogłoszono w ZSRR konkurs o kryptonimie Projekt Abakan na nowy karabin szturmowy. Nowy karabin miał nadal strzelać nabojem 5,45 × 39 mm, ale rozrzut pocisków przy strzelaniu seriami miał być 5-10 razy mniejszy niż w przypadku AK-74.

Kaliber: 5,45 mm
Magazynek: 30 naboi
Nabój: 5,45x39 mm
Szybkostrzelność: 600 strz/min
Celność: +1
Rozrzut (w porównaniu do poprzednich AK): -3

Cena: 10 500

H&K 417


Spoiler:


Karabin automatyczny zaprojektowany w amerykańskiej filii zakładów Heckler und Koch firmie HK Defence. Karabin HK417 jest przystosowaną do zasilania nabojem 7,62 mm NATO wersja karabinku automatycznego HK416 i podobnie jak on działa na zasadzie odprowadzania gazów prochowych przez boczny otwór w lufie. Tłok gazowy o krótkim skoku, zamek ryglowany przez obrót. Pierwszy zaprezentowany w 2006 roku prototyp miał lufę długości 320 mm i był zasilany z magazynków od karabinu G3. Ponieważ magazynki te nie zapewniały zatrzymania zamka w tylnym położeniu po wystrzeleniu ostatniego naboju, pod koniec roku zaprezentowano nowe, polimerowe magazynki których podajnik współpracuje z zatrzaskiem zamka.

Kaliber: 7,62
Magazynek: 20 naboi
Nabój: 7,62 mm Nato
Szybkostrzelność: 600 strz/min
Obrażenia: +1
Celność: +1

Cena: 17 000

AS Wał


Spoiler:


Rosyjski karabin szturmowy wyposażony w integralny tłumik dźwięku przeznaczony dla oddziałów Specnazu. Używany przez jednostki specjalne armii rosyjskiej, MWD i FSB. Do lat 80. uzbrojenie radzieckich oddziałów specjalnych stanowiły głównie karabiny AKM przystosowano do montażu tłumików dźwięku i strzelające specjalną wersją amunicji 7,62 x 39 mm z ciężkim pociskiem. Coraz większe rozpowszechnienie kamizelek kuloodpornych sprawiło że taka broń mogła okazać się nieskuteczna. Dlatego w ZSRR rozpoczęto prace nad specjalną amunicją o dużej przebijalności, optymalizowana do stosowania w broni wytłumionej. Efektem tych prac był nabój 9 x 39 mm SP5. Po skonstruowaniu nowej amunicji rozpoczęto projektowanie zasilanej nią broni: karabinu wyborowego WSS Wintoriez i automatycznego AS Wał.

Kaliber: 9 mm
Magazynek: 20 naboi
Nabój: 9x39 mm SP5 i SP6
Szybkostrzelność: 900 strz/min
Celność: +1
Obrażenia (SP5): +1
Obrażenia (SP6): +4
Dźwięk: -6

Cena: 14 000

AEK-971


Spoiler:


Rosyjski karabin szturmowy skonstruowany pod kierownictwem Stanisława Kokszarowa. Będący modelem broni dopuszczonym do testów jako następca AK-74. Używany w niedużych ilościach przez formacje podporządkowane MWD. W 1987 odbyły się dwie tury prób prototypów, w wyniku których do uzbrojenia wszedł karabin AN-94. Jedną z odrzuconych ówcześnie konstrukcji był skonstruowany przez S. Kokszarowa karabin AEK-971 w którym zmniejszenie rozrzutu uzyskano poprzez zastosowanie przeciwmasy poruszającej się w przeciwnym kierunku niż zamek. Pomimo niewdrożenia rezultatów Projektu Abakan prace nad AEK-971 kontynuowano.

Kaliber: 7,62 mm
Magazynek: 30 naboi
Nabój: 7,62x39 mm
Szybkostrzelność: 800-900 strz/min
Celność: +1
Obrażenia: +1

Cena: 10 500

AK-107


Spoiler:


Rosyjski karabinek automatyczny opracowany w zakładach Iżmasz w latach 90. XX wieku. Na podstawie karabinu AK-107 opracowano również wersję przystosowaną do amunicji 5,56 mm x 45 mm NATO, znaną jako AK-108.

Kaliber: 5,45 mm
Magazynek: 30 naboi
Nabój: 5,54x39 mm
Szybkostrzelność: 850 strz/min
Celność: +1
Zamontowany granatnik GP-30 - 40 mm

Cena: 11 800

OC-14-4A


Spoiler:


Rosyjski modułowy karabin szturmowy. Karabin OC-14 Groza powstał jako broń modułowa, która może być łatwo dostosowywana do bieżącej sytuacji. W skład systemu wchodzi karabinek automatyczny, granatnik podlufowy, osłona lufy z chwytem przednim, celownik optyczny i tłumik dźwięku.

Kaliber: 9 mm
Magazynek: 20 naboi
Nabój: 9x39 mm
Szybkostrzelność: 700 strz/min
Celność: +1
Obrażenia: +1
Poręczność: +1

Cena: 15 300

FAMAS


Spoiler:


Francuski karabin szturmowy zbudowany w układzie bullpup. Obecnie standardowy karabin armii francuskiej, używany także przez armie Dżibuti, Gabonu, Senegalu i ZEA. Zespół konstruktorów, którym kierował Paul Tellie, rozpoczął prace w 1967. W 1971 roku był gotowy prototyp nowego karabinu. W latach 1972-1973 odbywały się próby nowego karabinu. W 1973 roku miała także miejsce na targach SATORY pierwsza publiczna prezentacja prototypowej broni.

Kaliber: 5,56 mm
Magazynek: 25 naboi
Nabój: 5,56x45 mm
Szybkostrzelność: 900-1000 strz/min
Celność: +1
Poręczność: +1

Cena: 14 000

G36C


Spoiler:


Niemiecki karabin automatyczny produkowany przez firmę Heckler & Koch od 2001 roku, jedna z odmian karabinu G36 będącego na wyposażeniu wojsk niemieckich i hiszpańskich.

Kaliber: 5,56 mm
Magazynek: 30 naboi
Nabój: 5,56x45 mm
Szybkostrzelność: 750 strz/min
Celność: +1

Celność: 13 600

G3


Spoiler:


Niemiecki karabin automatyczny, wersja karabinu automatycznego CETME Modelo B. Od 1959 roku przepisowy karabin Bundeswehry, od 1997 roku zastępowany przez karabin G36. W 1956 roku rozpoczęto produkcję seryjną karabinu CETME Modelo A. W uruchomieniu produkcji pomagali pracownicy firmy Heckler und Koch. W zamian za pomoc otrzymała ona prawa do licencyjnej produkcji karabinu CETME. W 1956 roku partię 400 sztuk Modelo A zakupiła do testów Bundeswehra.

Kaliber: 7,62 mm
Magazynek: 20 naboi
Nabój: 7,62x51 mm
Szybkostrzelność: 500-600 strz/min
Celność: +1
Obrażenia: +1

Cena: 10 200

FN FAL


Spoiler:


Belgijski karabin samoczynno-samopowtarzalny zaprojektowany i produkowany w belgijskiej firmie Fabrique Nationale d'Armes de Guerre w Herstal. W lutym 1948 roku w belgijskiej firmie uzbrojeniowej Fabrique Nationale d'Armes de Guerre rozpoczęto prace nad karabinem samoczynno-samopowtarzalnym przystosowanym do niemieckiego naboju pośredniego 7,92 mm, a następnie do angielskiego naboju pośredniego 0,280 cala. Gdy na początku lat pięćdziesiątych wprowadzono w armiach państw należących do NATO znormalizowany nabój karabinowy 7,62 x 51 mm, konstruktorzy zmodyfikowali tę konstrukcję, której nadali nazwę FAL

Kaliber: 7,62 mm
Nabój: 7,62x51 mm
Magazynek: 20 naboi
Szybkostrzelność: 650-700 strz/min
Celność: +1
Obrażenia: +1

Cena: 12 000

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Operacja Monolit - Wyposażenie
PostNapisane: 04 lip 2015, 21:33 
Nałogowiec
Nałogowiec
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 kwi 2014, 16:54
Posty: 2750
Lokalizacja: Mentalnie Yokio
Gra w: Papers please, Dirt 3, World of Tanks, OSU!
Karabiny snajperskie


WSS Wintoriez


Spoiler:


Radziecki wytłumiony karabin wyborowy. WSS Wintoriez jest zasilany specjalną amunicją 9 × 39 mm z ciężkim, ważącym 16 g, pociskiem SP5 (zwykły) lub SP6 (przeciwpancerny z rdzeniem z węgliku wolframu). Nabój ze snajperskim pociskiem SP5 daje na 100 m skupienie serii 5 pocisków w kole o średnicy 70 mm. Pocisk SP6 jest w stanie przebić z odległości 100 m większość kamizelek kuloodpornych lub 6-milimetrową płytę stalową – pociski przeciwpancerne są jednak mniej celne niż snajperskie SP5.

Kaliber: 9 mm
Magazynek: 20 naboi
Kaliber: 9x39 mm SP5 i SP6
Szybkostrzelność: Pojedynczy ogień lub seria (nie znalazłem info o strz/min)
Obrażenia (SP6): +3
Dźwięk: -6
Zasięg: 400 m

Cena: 15 000

SWD


Spoiler:


Skonstruowany w latach sześćdziesiątych XX wieku radziecki samopowtarzalny karabin wyborowy. Do karabinu skonstruowano specjalną odmianę naboju 7,62 x 54 R oznaczoną jako 7N1. Pocisk naboju 7N1 miał rdzeń ołowiany i stalowy penetrator. Dzięki odmiennej konstrukcji pocisk posiadał lepsze własności przy strzelaniu na duże odległości.

Kaliber: 7,62 mm
Magazynek: 10 naboi
Nabój: 7,62x54 mm R
Celność: +1
Zasięg: 800 m

Cena: 18 400

SW-98


Spoiler:


Rosyjski karabin wyborowy bazujący na sportowym karabinie Rekord-CISM. Używany przez jednostki specjalne armii rosyjskiej i jednostki podporządkowane MWD. SW-98 jest bronią powtarzalną, z zamkiem czterotaktowym. Zasilanie z wymiennego magazynka dziesięcionabojowego. Ciężka lufa samonośna zakończona tłumikiem płomieni. SW-98 jest wyposażony łoże i kolbę drewniane, z integralnym chwytem pistoletowym. Kolba ma regulowaną długość i wysokość. W przedniej części łoża można zamocować dwójnóg . SW-98 jest wyposażony w celownik optyczny. Dodatkowo posiada mechaniczne przyrządy celownicze.

Kaliber: 7,62 mm
Nabój: 7,62x54 mm R
Zasięg: 1 000
Celność: +2

Cena: 20 000

SWU


Spoiler:


Rosyjski samopowtarzalny karabin wyborowy zbudowany w układzie bullpup, skrócona wersja karabinu SWD. Karabin SWU powstał na przełomie lat 80. i 90. XX wieku. Według planów miał zastąpić SWD w wojskach powietrznodesantowych, jednak ostatecznie nie został przyjęty do uzbrojenia armii rosyjskiej. Zainteresowanie ta bronią wykazało MWD Federacji Rosyjskiej które zakupiło pierwsze karabiny tego typu w 1993 roku. Pierwsza publiczna prezentacja tej broni miała miejsce rok później w 1994 roku.

Kaliber: 7,62 mm
Magazynek: 10 naboi
Nabój: 7,62x54 mm R
Zasięg: 700 m
Celność: +1
Poręczność: +1

Cena: 16 000

Karabiny maszynowe


PKP Pecheneg


Spoiler:


Współczesny rosyjski uniwersalny karabin maszynowy opracowany w zakładach CNIIToczMasz, stanowiący rozwinięcie konstrukcji karabinu PKM. Karabin zaprojektowano w oparciu o doświadczenia z walk w Afganistanie dla jednostek taktycznych takich jak Specnaz, do działań w terenie z dużą ilością przeszkód w prowadzeniu. PKP jest standardowym karabinem PKM pozbawionym możliwości szybkiej wymiany lufy, zaopatrzonym w stały dwójnóg montowany bliżej wylotu lufy i bardziej efektywny tłumik płomienia. Broń przystowana jest do amunicji 7,62 × 54 mm R.

Kaliber: 7,62 mm
Taśma nabojowa: 100 lub 200 naboi w puszcze
Nabój: 7,62x54 mm R

Cena: 13 500

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Operacja Monolit - Wyposażenie
PostNapisane: 04 lip 2015, 21:37 
Nałogowiec
Nałogowiec
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 kwi 2014, 16:54
Posty: 2750
Lokalizacja: Mentalnie Yokio
Gra w: Papers please, Dirt 3, World of Tanks, OSU!
Granaty


Granat F-1


Spoiler:


Radziecki ręczny granat obronny. Radziecki granat F-1 był kopią francuskiego granatu o tej samej nazwie, używanego podczas pierwszej wojny światowej. Był to typowy granat obronny wzorowany na brytyjskim granacie No.5 Tego rodzaju granaty posiadały powierzchnię korpusu naciętą podłużnymi i poprzecznymi rowkami. Ułatwiały one fragmentację granatu na odłamki, których liczba dochodziła do 1000. Duże odłamki mają bardzo duży zasięg i stanowią zagrożenie dla rzucającego. Granat F-1 był używany przez Armię Czerwoną w czasie drugiej wojny światowej i Polskie Siły Zbrojne sformowane w ZSRR, a po jej zakończeniu stał się podstawowym granatem obronnym armii Układu Warszawskiego.

Opóźnienie: 3,2 - 4 s.
Zasięg: 34-45 m.
Obrażenia: +1

Cena: 300

Granat RGD-5


Spoiler:


Radziecki i rosyjski odpowiednik amerykańskiego granatu odłamkowego M67. Przeciętny żołnierz rzuca nim na odległość około 40 metrów. Odłamki mogą ranić na odległość około 15 metrów, zabijają w promieniu 5 metrów od centrum wybuchu.

Opóźnienie: 4 s.
Zasięg: ok 40 m

Cena: 150

Granat M84


Spoiler:


Amerykański granat hukowo-błyskowy. Granat ogłusza, nie zabijając przeciwnika. Detonacja daje efekt oślepiającego błysku i głośnego huku. Na mutanty działa on różnie. Te słabsze uciekają w przerażeniu, natomiast te inteligentniejsze i silniejsze jedynie bardzo drażnią. Nie zmienia to faktu, że w obu przypadkach, przeciwnik jest ogłuszony i zdezorientowany przez co najmniej kilka sekund. Gdy człowiek znajdzie się w polu rażenia granatu M84, traci słuch i jest ogłuszony przez co najmniej kilka sekund. Efekt mija po około 10 sekundach.

Opóźnienie: 4 s.
Zasięg: ok 35 m

Cena: 750

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Operacja Monolit - Wyposażenie
PostNapisane: 04 lip 2015, 21:39 
Nałogowiec
Nałogowiec
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 kwi 2014, 16:54
Posty: 2750
Lokalizacja: Mentalnie Yokio
Gra w: Papers please, Dirt 3, World of Tanks, OSU!
Broń ciężka


RPG-7


Spoiler:


Radziecki, ręczny granatnik przeciwpancerny, używany w państwach Układu Warszawskiego oraz wielu innych krajach, głównie Trzeciego Świata. RPG-7 i jego poprzednik RPG-2 są naramiennymi wyrzutniami granatów z napędem rakietowym. Granatnik był podstawowym środkiem przeciwpancernym drużyny piechoty zmotoryzowanej. Prostota obsługi, niski koszt i efektywność sprawiły, że stał się najpopularniejszą bronią w swojej klasie. Obecnie używa go około czterdziestu krajów i jest produkowany w różnych wariantach w dziewięciu krajach. Swą popularność zdobył również w siłach nieregularnych, partyzantce i ugrupowaniach terrorystycznych. Był powszechnie stosowany przez tego rodzaju organizacje w ostatnich konfliktach w Somalii, Afganistanie i Iraku.

Skuteczny zasięg: 300-500 m
Kaliber: 40 mm

Cena: 15 000

Karabin Gaussa


Spoiler:


Pierwsze projekty karabinu Gaussa pochodzą z laboratoriów X8 ulokowanych w Zonie. Jest to broń oparta na zasadzie przyśpieszenia pocisku za pomocą pola elektromagnetycznego. Funkcjonuje jedynie w trybie ognia pojedynczego. Karabin Gaussa wymagał wielkiego źródła energii i był zbyt niebezpieczny dla rutynowych badań i prac, w związku z czym wstrzymano jego produkcję. Wiadomo jedynie, że Monolit jest w posiadaniu sprawnej, prototypowej sztuki.

Celność: +5
Obrażenia: +5

Cena: 50 000 (niedostępne)

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Operacja Monolit - Wyposażenie
PostNapisane: 04 lip 2015, 21:44 
Nałogowiec
Nałogowiec
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 kwi 2014, 16:54
Posty: 2750
Lokalizacja: Mentalnie Yokio
Gra w: Papers please, Dirt 3, World of Tanks, OSU!
Ubranie


Kombinezon Wojskowy Flecktarn Bundeswehr


Spoiler:


Kombinezon zapinany za pomocą dwustronnego zamka błyskawicznego. W pasie oraz przy mankietach rękawów posiada sciągacz. U dołu nogawek znajdują się dodatkowe suwaki. Na wysokości barków umieszczony jest otwór zapinany za pomocą rzepu.

Kieszenie:

2 na wysokości bioder
2 na wysokości pasa
2 na wysokości ud

Cena: 500

Kurtka Parka PCS Helikon-Tex Czarna


Spoiler:


Obszerny krój kurtki z możliwością dopasowania, pozwala na wygodne użycie warstw ocieplających. Cechy produktu: Zapinana na dwukierunkowy zamek błyskawiczny z listwą termiczną i patką, suwaki wentylacyjne pod pachami, guziki kanadyjskie, velcro na ramionach dla łatwej personalizacji, pagon na piersi, elastyczna regulacja dołu i talii kurtki, regulowane mankiety. Kurtka wykonana jest z wysokiej jakości materiału w składzie 60% bawełna, 40% poliester.

Kieszenie:

2 u dołu
2 skośne na ramionach
2 obszerne, ocieplane polarem na klatce piersiowej

Cena: 300

Kurtka Parka PCS Helikon-Tex Oliwna


Spoiler:

Obszerny krój kurtki z możliwością dopasowania, pozwala na wygodne użycie warstw ocieplających. Cechy produktu: Zapinana na dwukierunkowy zamek błyskawiczny z listwą termiczną i patką, suwaki wentylacyjne pod pachami, guziki kanadyjskie, velcro na ramionach dla łatwej personalizacji, pagon na piersi, elastyczna regulacja dołu i talii kurtki, regulowane mankiety. Kurtka wykonana jest z wysokiej jakości materiału w składzie 60% bawełna, 40% poliester.

Kieszenie:

2 u dołu
2 skośne na ramionach
2 obszerne, ocieplane polarem na klatce piersiowej

Cena: 300

Kurtka Gore-Tex


Spoiler:

Wodoodporna kurtka zapinana za pomocą dwustronnego zamka błyskawicznego zakrywanego materiałową wstawką z rzepami. U dołu rękawów znajdują się ściągacze. Z tyłu kurtki, w miejscu bioder znajduje się ściągacz w postani gumki. Wszystkie szwy kurtki są dodatkowo podklejone.

Kieszenie:

1 na wysokości piersi
2 na wysokości bioder na rzepy
2 w miejscu rękawów na rzepy

Cena: 150

Kurtka Smock KSK


Spoiler:


Wodoodporna kurtka zapinana na dwustronny suwak firmy YKK i dodatkowo na guziki. U dołu i wewnątrz na wysokości pasa umieszczono sznurek ściągający. Kaptur wyposażony jest w metalowe wzmocnienie co ułatwia układanie kaptura.
Kieszenie:

2 po wewnętrznej stronie zamykane na suwak
2 duże po wewnętrznej stronie u dołu pleców
1 ogromna z tyłu pleców
2 małe na ramionach
cztery na wysokości klatki piersiowej
4 na wysokości bioder, z czego dwie zapinane na suwak, a dwie na guziki

Cena: 500

Kamizelka taktyczna Recon BLK


Spoiler:


Wykonana na bazie mocnej, przewiewnej siatki daje nam wysoki komfort użytkowania dzięki przepuszczaniu wilgoci z ciała na zewnątrz. Dodatkowo taka konstrukcja sprawia, że kamizelka jest bardzo lekka. Można też na nią założyć inne oporządzenie taktyczne, zasobnik hydracyjny czy plecak.

3 ładownice, każda na 2 magazynki do karabinów AK lub innych
Kabura na pistolet średniej wielkości z lewej strony
Kieszeń średniej wielkości na klatce piersiowej
2 małe kieszenie na granaty, latarki i inne długie i wąskie rzeczy

Cena: 300

Kamizelka taktyczna od 8FIELDS


Spoiler:


Szybkowyczepna, gdyż jej elementy składowe połączone są za pomocą stalowej linki. W krytycznej sytuacji (np. wpadnięcie do wody) jednym ruchem, chwytając za uchwyt, można się z niej wyswobodzić. Zintegrowana, ponieważ posiada kieszenie umożliwiające zamontowanie wkładów balistycznych zarówno miękkich jak i twardych, a jednocześnie dzięki pokryciu całej zewnętrznej powierzchni kamizelki palsami molle, można ją dowolnie skonfigurować w osprzęt taktyczny i potrzebne ładownice.

5 ładownic, każda na 2 magazynki do karabinów AK lub innych
2 małe ładownice na granaty lub po 2 magazynki do broni krótkiej
1 kieszeń średniej wielkości na klatce piersiowej
Mała torba po lewej stronie na suwak
Wbudowana kamizelka kuloodporna
Ochrona przed obrażeniami (z kamizelką kuloodporną): +3

Cena: 5 800

Cena (bez kamizelki kuloodpornej): 500

Kamizelka taktyczna typu CIRAS LAND


Spoiler:


Solidnie uszyta z oryginalnego materiału Cordura® 1000D kamizelka taktyczna Force Recon produkcji TMC. Dzięki zastosowaniu cordury kamizelka jest kilkukrotnie mocniejsza od odpowiedników z nylonu i nawet do kilkudziesięciu razy trwalsza od wykonanych z poliestru i bawełny, charakteryzując się jednocześnie niską wagą. Co więcej zastosowana cordura posiada w pełni oryginalny kamuflaż Multicam.

6 ładownic, każda na 2 magazynki do karabinów AK lub innych
2 torby po bokach na suwaki
1 średnia kieszeń na klatce piersiowej
2 ładownice na magazynki do pistoletów lub granaty
1 większa torba na rzep z tyłu prawej strony
Wbudowana kamizelka kuloodporna
Ochrona przed obrażeniami (z kamizelką kuloodporną): +3

Cena: 5 700

Cena (bez kamizelki kuloodpornej): 640

Kamizelka Chest Rig Condor Recon


Spoiler:


Recon Chest Rig renomowanej firmy Condor Outdoor jest to lekka kamizelka taktyczna wykonana z Cordury Crye Precision w kamuflażu Multicam obszyta taśmami molle dzięki czemu jest możliwość podpięcia dowolnych ładownic mocowanych w systemie molle.

6 ładownic, każda na 2 magazynki do karabinów AK lub innych
1 duża kieszeń wewnętrzna

Cena: 300

Kamizelka kuloodporna


Spoiler:


Specjalny ubiór wykonany w formie mniej lub bardziej przypominającej kamizelkę, mający chronić przed pociskami wystrzelonymi z ręcznej broni palnej krótko- i długolufowej, takiej jak rewolwer, pistolet, karabin i strzelba.

Możliwość założenia pod ubranie
Ochrona przed obrażeniami: +3

Cena: 5 000

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Operacja Monolit - Wyposażenie
PostNapisane: 04 lip 2015, 21:46 
Nałogowiec
Nałogowiec
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 kwi 2014, 16:54
Posty: 2750
Lokalizacja: Mentalnie Yokio
Gra w: Papers please, Dirt 3, World of Tanks, OSU!
Kombinezony


Kombinezon najemników


Spoiler:


Kombinezon stalkerów-najemników. Zaprojektowany w oparciu o kombinezony używane w armiach zachodnich przez siły specjalne. Dzięki specjalnemu przygotowaniu materiału kombinezon ten ma zwiększoną trwałość w trakcie ruchu poszczególnych płyt. Właściwości ochronne są nieznacznie lepsze od tych, które posiadają wojskowe kombinezony kuloodporne PSZ-7.

Jeden pojemnik na artefakt
4 ładownice, każda na 2 magazynki do karabinów AK lub innych
1 średnia kieszeń z lewej strony klatki piersiowej
2 małe ładownice na magazynki pistoletowe lub granaty
2 kieszenie w spodniach
1 średnia kieszeń przypinana do uda
1 kabura pistoletowa przypinana do uda

Ochrona przed obrażeniami: +2
Ochrona przed anomaliami: +1

Cena: 15 000

Kombinezon Świt


Spoiler:


Kombinezon stalkerów stworzony przez “znajomych rzemieślników”. Skuteczne połączenie lekkiej wojskowej kamizelki kuloodpornej oraz kombinezonu z gumowanego materiału. Wzmocniono go płytami kevlarowymi, więc zapewnia dobrą ochronę przed słabym ostrzałem. Zaleca się założenie na nią jakieś kamizelki taktycznej. Podsumowując – wysoce nieskuteczny do wypadów i poważnych operacji przeprowadzanych w głębi Zony.

1 torba podwieszana pod pas
Kabura na pistolet
Dwa pojemniki na artefakty
Ochrona przed obrażeniami: +3
Ochrona przed anomaliami: +2
Wbudowana kamizelka kuloodporna

Cena: 9 000

Kombinezon CS3


Spoiler:


Stworzony przez ludzi z Czystego Nieba. Jest przystosowany do działań na terenach o małej aktywności anomalii. Wbudowana kamizelka kuloodporna zapewnia ochronę przed ostrzałem. Jest bardzo charakterystyczna, gdyż ma kamuflaż niebieskiego moro. Doceniony przez swoich wszystkich stalkerów, którzy mieli go na sobie.

Kamizelka taktyczna CIRAS LAND
Jeden pojemnik na artefakty
Ochrona przed ogniem: +2
Ochrona przed anomaliami: +2
Ochrona przed obrażeniami: +3

Cena: 15 000

Pancerz PSZ-9D


Spoiler:


Wyprodukowana przez jeden z instytutów badawczych w Kijowie i oddana do użytku dla “Powinności”. Jest tak samo prosta i niezawodna jak standardowy model PSZ-9, lecz dzięki wykorzystaniu nowych materiałów, zapewnia skuteczną ochronę przez różnymi obrażeniami, łącznie z obrażeniami od ognia.
1 torba podwieszana pod pas

Kabura na pistolet
Dwa pojemniki na artefakty
Ochrona przed obrażeniami: +3
Ochrona przed anomaliami: +2
Ochrona przed ogniem: +2

Cena: 10 000

Kombinezon PSZ-9MD


Spoiler:


Wspaniały kombinezon ochronny jak na warunki panujące w Zonie. Stalkerzy go doceniają, gdyż chroni przed anomaliami oraz kulami. W jego skład wchodzi kombinezon PSZ-9d, aparat tlenowy o obiegu zamkniętym oraz zintegrowany system tłumienia pól anomalii.

Kabura na pistolet
1 torba podwieszana pod pas
Zamknięty obieg tlenowy na 6 godzin
Dwa pojemniki na artefakty
Ochrona przed obrażeniami: +3
Ochrona przed anomaliami: +4
Ochrona przed ogniem: +2

Cena: 15 000

Kombinezon Monolitu


Spoiler:


Kombinezon stalkerów z Monolitu. Nie wiadomo, kto go wyprodukował. Ochrona, jaką daje, jest odrobinę słabsza niż wojskowej kamizelki kuloodpornej PSZ-9a. Z zewnątrz przypomina popularny wśród neutralnych stalkerów kombinezon składający się z kamizelki kuloodpornej i kombinezonu przeciwpromiennego. Zapewnia dobrą ochronę przed ostrzałem. Ma niski poziom ochrony przed anomaliami, gdyż brak w nim systemu filtrowania powietrza.

Kabura na pistolet
1 torba podwieszana pod pas
Jeden pojemnik na artefakt

Ochrona przed obrażeniami: +3
Ochrona przed anomaliami: +2
Ochrona przed ogniem: +1

Cena: 10 000

Powiew Wolności


Spoiler:


Lekki kombinezon stalkera stworzony przez rusznikarzy z “Wolności”. Składa się z lekkiej wojskowej kamizelki kuloodpornej wzmocnionej kevlarem. Chroni przed słabą bronią. Materiał, z którego został wykonany, potraktowano specjalną mieszanką zwiększającą odporność na aktywność anomalii.
Dwa pojemniki na artefakty

Ochrona przed obrażeniami: +3
Ochrona przed anomaliami: +3
Ochrona przed ogniem: +1

Cena: 12 000

SSP-99 Ekolog


Spoiler:


Kombinezon SSP-99 do ochrony chemicznej stworzony specjalnie do warunków panujących w Zonie. Używają go ekspedycje naukowe i współpracujący z nimi ekostalkerzy. Ma zintegrowany system filtrowania powietrza i klimatyzacji. Jest odporny na wysoką temperaturę i elektryczność, zapewnia dobrą ochronę przed promieniowaniem oraz anomaliami biologicznymi. Odporny na agresywne chemicznie otoczenie. Nie został stworzony do walki, więc nie zapewnia ochrony przed kulami ani przed odłamkami.

Zamknięty obieg tlenowy na 9 godzin
Dwa pojemniki na artefakty

Ochrona przed ogniem: +3
Ochron przed elektrycznością: +3
Ochrona przed promieniowaniem: +3
Ochrona przed anomaliami: +5
Ochrona przed promieniowaniem radioaktywnym: +5

Cena: 17 000

SEVA


Spoiler:


Kombinezon ten wyprodukowano w jednym z instytutów badawczych w Kijowie i stanowi on świetną alternatywę dla ręcznie robionych kombinezonów stalkerów. To świetne połączenie kamizelki kuloodpornej, aparatu tlenowego o obiegu zamkniętym oraz zintegrowanego systemu tłumienia pól anomalii. Dzięki świetnemu doborowi materiałów to idealny wybór – jedyną jego wadą jest cena.

Ochrona przed obrażeniami: +4
Zamknięty obieg tlenowy na 9 godzin
Trzy pojemniki na artefakty

Ochrona przed anomaliami: +3
Ochrona przed ogniem: +2
Ochrona przed promieniowaniem radioaktywnym: +5

Cena: 28 000

Kombinezon Beryl-5M


Spoiler:


Kombinezon sił specjalnych Beryl-5M ulepszony na potrzeby Zony. W jego skład wchodzą wojskowa kamizelka kuloodporna PSZ-9a pokryta berylem oraz hełm Sfera-08. przeznaczony do operacji szturmowych na terenach o wysokim stężeniu promieniowania.
Kamizelka taktyczna CIRAS LAND
Ochrona przed obrażeniami: +3
Ochrona przed promieniowaniem radioaktywnym: +2
Ochrona przed anomaliami: +2
Maska przeciwgazowa

Cena: 14 000

Wojskowy kombinezon pancerny


Spoiler:


Kuloodporny wojskowy kombinezon Skat-9M został stworzony do operacji szturmowych na terenach, gdzie wykryto anomalie. W jego skład wchodzi ciężki wojskowy kombinezon kuloodporny PSZ-12p, zintegrowany kombinezon kompensacyjny oraz hełm Sfera-12M. Zapewnia idealną ochronę przed kulami i odłamkami oraz nie ogranicza ruchów żołnierza. Posiada zbalansowany system ochrony przed anomaliami.

Ochrona przed obrażeniami: +4
Ochrona przed anomaliami: +3
Ochrona przed promieniowaniem radioaktywnym: +2
Maska przeciwgazowa

Cena: 27 000

Egzoszkielet


Spoiler:


Prototyp wojskowego egzoszkieletu. Nie rozpoczęto masowej produkcji ze względu na wysoki koszt i błędy projektowe. Produkuje się go jednak w niewielkiej liczbie w małych, nielegalnych fabrykach poza Ukrainą. To trzecia generacja egzoszkieletu. Wyeliminowano błędy projektowe, które ograniczały swobodę ruchu, a ponadto kombinezon został wzmocniony. Zapewnia świetną ochronę przed kulami i odłamkami oraz średnią ochronę przed anomaliami.
Jeden pojemnik na artefakt

Ochrona przed obrażeniami: +6
Ochrona przed anomaliami: +3
Ochrona przed promieniowaniem radioaktywnym: +3
Maska przeciwgazowa

Cena: 45 000

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Operacja Monolit - Wyposażenie
PostNapisane: 04 lip 2015, 21:49 
Nałogowiec
Nałogowiec
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 kwi 2014, 16:54
Posty: 2750
Lokalizacja: Mentalnie Yokio
Gra w: Papers please, Dirt 3, World of Tanks, OSU!
Leki i medykamenty


Apteczka


Spoiler:


Jednorazowy zestaw medyczny ogólnego zastosowania. Służy on do leczenia rozmaitych obrażeń – ran, stłuczeń, zwykłych i chemicznych oparzeń, a także różnych typów trucizn. Ceniony przez stalkerów.

Zatrzymanie krwawienia

Cena: 200

Apteczka wojskowa


Spoiler:


Specjalistyczny zestaw medyczny, zapewniający pierwszą pomoc rannym w walce. Zawiera on środki wspomagające krzepnięcie krwi oparte na menadionie, antybiotyki i immunostymulanty, a także narzędzia służące do usuwania pocisków i odłamków z ciała. Apteczka ta jest wydawana personelowi wojskowemu jako standardowe wyposażenie. Niekiedy jest także używana przez siły Powinności.

Krzepnięcie krwi: +3
Zatrzymanie krwawienia

Cena: 500

Apteczka naukowców


Spoiler:


Zestaw medyczny zaprojektowany z myślą o użyciu w Zonie. Zawiera on materiały służące do leczenia ran, a także do ochrony przed zatruciem promieniowaniem i redukcji stopnia napromieniowania organizmu. W odróżnieniu od innych apteczek, zawiera wikasol, batilol i nafazolinę.

Zatrzymuje krwawienie
Krzepnięcie krwi: +2
Ochrona przed promieniowaniem: +2
Promieniowanie: -2

Cena: 900

Bandaż


Spoiler:


Zwykły bandaż, który służy do tamowania krwawienia.

Cena: 50

Leki przeciwpromienne


Spoiler:


Oparte na meksaminie leki przeciwpromienne w formie strzykawki, są często spotykane w Zonie. Po użyciu lekarstwo powoduje skurcz obwodowych naczyń krwionośnych i deprywację tlenową, co pozwala na leczenie i ochronę przed promieniowaniem. Nie ma ono silnych skutków ubocznych, ale wiadomo o odosobnionych przypadkach lekkich nudności, zawrotów głowy, skurczy i bólu brzucha.

Promieniowanie: -3

Cena: 150

Radioprotektor


Spoiler:


Radioprotektor B190, znany też pod nazwą indralina, wchodzi w skład apteczek wydawanych personelowi elektrowni jądrowych. Jest on używany w Zonie zamiast silnie toksycznego hydrochlorku cystaminy PC1, którego częste użycie może spowodować śmierć. Osłabia wpływ promieniowania gamma na żywą tkankę. Najlepiej przyjąć go przed wystawieniem na działanie promieniowania, ponieważ efekty nie są natychmiastowe. Efekty działania tego lekarstwa są długotrwałe.

Ochrona przed promieniowaniem: +3
Promieniowanie -1

Cena: 250

Antidotum


Spoiler:


Antytoksyna IP2 to złożone lekarstwo, w skład którego wchodzą różne rodzaje antidotów, w tym metoklopramid, tiamina, ryboksyna i inne substancje. Lek wprowadza do krwiobiegu szereg antybiotyków, których zadaniem jest neutralizacja naturalnych trucizn, a także pochłaniacze trucizn syntetycznych. IP2 nie jest szczególnie popularne w Zonie, ponieważ większość stalkerów woli polegać na masce przeciwgazowej i kombinezonie ochronnym. Są jednak tacy, którzy przechowują ukryte opakowanie tego antidotum. Efekty działania tego lekarstwa są długotrwałe.

Ochrona przed chemikaliami i toksynami: +3

Cena: 200

Bloker psioniczny


Spoiler:


Lekarstwo, które blokuje lawinowy natłok impulsów nerwowych. Użycie go wywołuje krótkotrwałą utratę wszelkich emocji. Używane wyłącznie w Zonie w celu przeciwdziałania polom psionicznym obecnym w anomaliach. Efekty działania tego lekarstwa są długotrwałe.

Ochrona przed działaniem psionicznym: +3

Cena: 500

Ukraińskie Wikasolum


Spoiler:


Sztuczny odpowiednik witaminy K. Głównym zadaniem tego lekarstwa jest zwiększanie tempa krzepnięcia krwi. Jest bardzo poszukiwany przez stalkerów, którzy chcą, aby wolno gojące się rany zadawane przez mutanty zasklepiały się szybciej. Efekty działania tego lekarstwa są długotrwałe.

Krzepnięcie krwi: +3

Cena: 450

Eksperymentalny Antybiotyk


Spoiler:


Ekperymentalny lek stworzony przez prof. Oziorskiego dla zespołów badawczych pracujących w Zonie. Jego głównym składnikiem jest tetrodotoksyna, zwana potocznie „proszkiem zombi”, powodująca całkowite wstrzymanie działania centralnego układu nerwowego, co umożliwia przeżycie emisji bez osłony. Lek nie był testowany klinicznie, dlatego też jego skuteczność i skutki uboczne pozostają nieznane.
Brak aktywności mózgu oraz wszystkich nerwów powoduje tymczasową śmierć. Po bliżej nieokreślonym czasie wracamy do życia w pełni zdrowi. Teoretycznie...

Cena: 1 500

Herkules


Spoiler:


Główny składnik tego środka to anaboliczny androgen, sztuczny steryd, którego skład przypomina testosteron. Jest on często używany przez stalkerów podczas dłuższych wypraw, aby zmniejszyć zmęczenie mięśni. Znacząco zwiększa siłę mięśni. Efekty działania tego lekarstwa są długotrwałe.

Cena: 350

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Operacja Monolit - Wyposażenie
PostNapisane: 04 lip 2015, 21:51 
Nałogowiec
Nałogowiec
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 kwi 2014, 16:54
Posty: 2750
Lokalizacja: Mentalnie Yokio
Gra w: Papers please, Dirt 3, World of Tanks, OSU!
Żywność


Chleb


Spoiler:


W Zonie nigdy nie stwierdzono obecności piekarzy, ale ten bochenek chleba nie jest skażony ani radioaktywny. Wprost przeciwnie, wygląda na trochę czerstwy, ale smaczny. Przynajmniej na razie nie pojawiły się żadne zażalenia. Zapewne sprowadzany przez nowych stalkerów lub przemytników. Stąd jego cena.

Głód: -3

Cena: 400

Kiełbasa


Spoiler:


Na dobre i na złe, ta kiełbasa – mieszanka kurczaka i sojowego substytutu – często stanowi śniadanie, obiad i kolację stalkera w jednym. Może być przechowywana przez długi czas ze względu na wysoką zawartość konserwantów. Również sprowadzana z poza Zony

Głód: -2

Cena: 350

Konserwa


Spoiler:


Przypuszczalnie, konserwy zostały zrabowane przez stalkerów z wojskowego składu racji żywnościowych. Ciężko być pewnym, ponieważ na puszce bardzo często brakuje etykiety. Niemniej, jednak powinna nadal nadawać się do zjedzenia, oczywiście jeśli wierzyć podanej dacie przydatności do spożycia. Niektóre również są sprowadzane.

Głód: -3

Cena: 150

Energetyk


Spoiler:


Często używany przez stalkerów wyruszających na dłuższe wyprawy, w trakcie których nie można pozwolić sobie na odpoczynek. Napój zawiera łatwostrawne węglowodany, a także substancje powodujące wydzielanie adrenaliny do krwiobiegu. Ten produkt również jest "importowany" przez przemytników do Zony. Ze względu na zdecydowanie najlepszy smak na jaki można sobie pozwolić w Zonie, cena jest bardzo wysoka jak na puszkę napoju.

Kondycja: +1

Cena: 350

Wódka


Obowiązkowy przedmiot w każdym rosyjskim domu. W Zonie jest to zapewne pozostałość po ZSRR, lub po prostu fakt, że po ciężkim dniu w Zonie, dobrze jest się napić. Wchodzi bez zagryzki i znacznie zmniejsza skutki promieniowania. Należy pić ją z umiarem.

Promieniowanie: -1

Cena: 120

Stek z dzika


Spoiler:


Mała porcja steku, grillowana oraz doprawiona solą i pieprzem. Najbardziej popularny ciepły posiłek wśród stalkerów. Problemem jest jego radioaktywność. Co prawda podczas grillowania zdecydowana większość szkodliwych substancji została zniszczona, jednak mięso zmutowanego dzika nigdy nie będzie w pełni zdrowe. Po porządnym posiłku zaleca się wziąć leki przeciwpromienne.

Promieniowanie: +3
Głód: -4

Cena: 70

Tłusty boczek


Plastry ociekającego tłuszczem bekonu ze zmutowanych świń znanych jako mięsacze. Tak samo jak każde inne mięso z Zony ma w sobie większą lub mniejszą dawkę promieniowania.

Promieniowanie: +3
Głód: -3

Cena: 65

Kotlet z psa


Niewielki grillowany kotlet z psa, którego dużo osób przyprawia cebulą, pieprzem i grzybami. Podawany jest zazwyczaj w blaszanych pudłach lub prowizorycznych talerzach. Tania alternatywa dla steku z dzika, lecz wiąże się to z mniejszym zaspokojeniem głodu.

Promieniowanie: +1
Głód: -1

Cena: 50

Szaszłyk z gryzonia


Małe, nadziane na patyk, grillowanie gryzonie, często doprawiane solą i chili. Najtańszy ciepły posiłek w Zonie.

Promieniowanie: +0.5
Głód: -1

Cena: 40

Kotlet z nibypsa


Grillowane mięso z nibypsa. Dzięki potężnym mięśniom zwierzęcia, ma wysoką zawartość odżywczą

Promieniowanie: +2
Głód: -2

Cena: 60

Zastrzyk glukozy


Spoiler:


Zastrzyki glukozowe używane są przede wszystkim w leczeniu poważnych przypadków hipoglikemii w przebiegu cukrzycy, ale można je także stosować jako stymulanty. Możliwe użycie w warunkach bojowych ze względu na dogodny sposób wprowadzenia do organizmu.

Senność: +1
Głód: -3
Cena: 350

Wojskowa racja polowa


Spoiler:


Śniadanie, obiad i kolacja w jednym, zamknięte w gumowym opakowaniu. W jego skład wchodzi wiele różnych produktów żywnościowych, które zapewniają organizmowi wszystkie potrzebne minerały i składniki odżywcze, przyrządy kuchenne, a także inne przedmioty ułatwiające użycie w warunkach polowych. Opakowanie składa się z trzech części. Odpowiednio na śniadanie, obiad i kolację. Zabezpiecza jedzenie przed niebezpiecznym wpływem środowiska

Głód: +5

Cena: 1 500

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 2   [ Posty: 12 ]
Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style by Daniel St. Jules