Teraz jest 25 wrz 2018, 13:47

Napisz wątekOdpowiedz Strona 23 z 25   [ Posty: 245 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25  Następna strona

Podobało Ci się zakończenie Andromedy?
Tak 69%  69%  [ 20 ]
Nie 31%  31%  [ 9 ]
Liczba głosów : 29
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Dyskusja po ukończeniu Andromedy [UWAGA SPOILERY]
PostNapisane: 07 maja 2017, 14:09 
Nałogowiec
Nałogowiec

Wrogowie respawnujący się na mapie to jeden z poważnych wad Andromedy. Osobiście zazwyczaj omijam, lub szybko przejeżdżam przez posterunki wrogów. Wtedy strzelania w Andromedzie nie jest wcale więcej niż w poprzednich odsłonach. a wystarczyło zrobic tak jak np. w Far Cry, gdzie po zdobyciu jakiegoś posterunku wrogów pojawiali się w nim nasi sojusznicy...
Kettowie to odpowiednik gethów z pierwszego ME. Myślę, że dopiero poznamy głównego wroga w kolejnej odsłonie serii.

PostNapisane: 07 maja 2017, 15:27 
Free Company of Alinor

Gra w: Lepiej nie będę się przyznawać
Właściwie to już częściowo poznaliśmy. Pod koniec okazało się, że Archon (chyba tak on się nazywał) i jego kettowie, to tylko jakaś mała grupka kettów, którzy wcale nie są popierani przez szeroko pojętą władzę kettów. Tak przynajmniej ja to zinterpretowałem :D No chyba, że reszta kettów nie będzie już tak negatywne do nas nastawiona.

PostNapisane: 07 maja 2017, 16:17 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: Warframe, Stellaris, czeka na MEA
Primm napisał(a):
No chyba, że reszta kettów nie będzie już tak negatywne do nas nastawiona.

Raczej będzie, Primus w trakcie którejś z misji powiedziała, że "pewnego dnia wszyscy będziemy rodziną" i że rolą Archonta jest poddanie apoteozie całej gromady. Z datapadów, nagrań i rozmów pomiędzy kettami wynika, że chcą zkettować wszystkie gatunki, że taki jest ich główny cel i rozkazy dotyczące tego pochodzą z "samej góry".

Polecam gierkę ;)

Shep: Ha!
Kasumi: Znalazłeś próbkę DNA?
Shep: Nie, kartę kredytową.

PostNapisane: 07 maja 2017, 18:55 
Nałogowiec
Nałogowiec

Może będzie możliwość się z nimi dogadać. Bardzo mało wiemy o kettach i ich motywach, po za tym, że stworzyli wielkie imperium i asymilują inne rasy. Hmm, to w sumie nie brzmi jakby byli skłoni do rozmów, ale np. turianie też stworzyli imperium i podporządkowywali sobie inne rasy.
Jestem zdania, że głównym wrogiem będą istoty odpowiedzialne za stworzenie Plagi.

PostNapisane: 07 maja 2017, 20:47 
Nałogowiec
Nałogowiec

Szakal napisał(a):
ale np. turianie też stworzyli imperium i podporządkowywali sobie inne rasy.

Które rasy? Bo jeśli chodzi o volusów to sami się na to zgodzili. W zamian za ochronę ze strony Hierarchii oferowali oni swoje usługi w sferze bankowości i rachunkowości. Nie oznacza to też, że zostali volusowe zostali podporządkowali turianom, wciąż byli w znacznej mierze niezależni, w końcu posiadali własną ambasadę na Cytadeli (co prawda dzielili ją z elkorami, ale jednak). Wśród kettów nie widać czegoś takiego, bardziej coś w stylu "albo was zkettujemy albo was zniszczymy".

Polecam gierkę ;)

PostNapisane: 07 maja 2017, 22:05 
Nałogowiec
Nałogowiec

Są wzmianki o rasach klienckich turian w leksykonie. Jednak bodajże tylko jedna z takich ras, oprócz volusów, została wymieniona z nazwy. Nazywa się auxilie.

PostNapisane: 07 maja 2017, 22:09 
Free Company of Alinor

Gra w: Lepiej nie będę się przyznawać
@Dragon05
Skoro tak, to rzeczywiście zanosi się na to, że kettowie jeszcze nie powiedzieli ostatniego słowa. Nie można też zapomnieć o tej rasie, która stworzyła Meridian i sieć krypt. Grając w ME:Andromeda miałem wrażenie, że ich intencje były raczej szczytne. Ukryli Meridian żeby nie posłużył jako broń siejąca zniszczenie, do tego tworzyli życie. Są jakieś poszlaki co mogło się z nimi stać? W grze chyba nie natknąłem się na żadne szczegółowe informacje o tej rasie.

@Szakal
A mnie ciekawi czy do Helejosa razem z quarianami przylecą też vorche. Rasa od początku wydawała mi się co najmniej... ciekawa :D

PostNapisane: 08 maja 2017, 03:54 
Nałogowiec
Nałogowiec

Szakal napisał(a):
Nazywa się auxilie.

To nazwa lekkiej jednostki piechoty złożonej głównie z ras nie-turańskich, a nie nazwa jednej z ras klienckich.
Primm napisał(a):
Są jakieś poszlaki co mogło się z nimi stać? W grze chyba nie natknąłem się na żadne szczegółowe informacje o tej rasie.

Jedyne co wiadomo to to, że Jardanowie opuścili gromadę Helejosa z zamiarem powrócenia kiedyś do niego. To czy wciąż istnieją czy nie jest w sferze domysłów.

Polecam gierkę ;)

PostNapisane: 08 maja 2017, 07:18 
Nałogowiec
Nałogowiec

Cytuj:
Turianie rekrutują żołnierzy jednostek pomocniczych spośród podbitych ras. Auxilie to zwykle jednostki lekkiej piechoty lub pancernej kawalerii, odpowiedzialne za zwiad i wsparcie dla głównych jednostki turian.

Nie wiem jak dla Was, ale dla mnie to brzmi raczej jak nazwa rasy, a nie jednostki wojskowej. Tak zawsze uważałem, ale w sumie to nie ma jakiegoś ogromnego znaczenia. Nie zmienia to faktu, że turianie przed przystąpieniem do rady podbijali inne pomniejsze rasy. I na temat tych pomniejszych ras nie ma konkretnych informacji.

PostNapisane: 08 maja 2017, 13:39 
Nałogowiec
Nałogowiec

Nie ma co się oszukiwać, ale wojsko turian jest zorganizowane w podobny sposób jak legiony Cesarstwa Rzymskiego.
Cytuj:
Auxilia („wsparcie”) były to wojska pomocnicze w armii rzymskiej. W okresie republiki auxilia stanowione były przez armie sojuszników, a ich głównym zadaniem było wspieranie legionów rzymskich.

Dlatego właśnie auxilie w wojsku turiańskim to nie rasa, a jedna z formacji pomocniczych. Ech... cholerna łacina....

Polecam gierkę ;)

Napisz wątekOdpowiedz Strona 23 z 25   [ Posty: 245 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25  Następna strona