Wczytywanie
Teraz jest 26 mar 2019, 21:32

Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 27   [ Posty: 263 ]
Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 27  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: [Komentarze] Szczęśliwy Człowiek
PostNapisane: 24 wrz 2016, 20:04 
Nałogowiec
Nałogowiec

W tym temacie możecie pisać swoje (a jakże) komentarze, uwagi, sugestie czy pytania. To jest też odpowiedni wątek do rozmów na temat Sesji oraz mających w niej miejsce wydarzeń.

Obrazek
Aby dołączyć, kliknij w obrazek.

Free Company of Alinor- Ktoś

Tytuł: Re: [Komentarze] Szczęśliwy Człowiek
PostNapisane: 24 wrz 2016, 20:37 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: gry
Ehh, w sumie to niby ciekawie się zapowiada, ale mam wrażenie, że mogę się nie odnaleźć w świecie sesji i może mi nie przypaść do gustu, pomijając już fakt, że nie mam pojęcia kim mógłbym zagrać

PostNapisane: 24 wrz 2016, 20:46 
Nałogowiec
Nałogowiec

A mi ten świat wpadł do głowy jako właśnie taki ciekawy eksperyment. Chciałem zobaczyć jak można by osadzić tu postaci, jak ludzie by się w to wczuli i tym podobne. No i oczywiście fabuła ma w sumie coś pokazać, ale to wszystko wyszłoby w toku.

Obrazek

PostNapisane: 24 wrz 2016, 20:53 
Nałogowiec
Nałogowiec

Właśnie nie wiem, jaką postacią grać, tym bardziej, że nie ma określonych konkretnych "klas" postaci, wykształcenia jakie może mieć postać też nie ma w sumie (w sensie, dziedzin, które mogą się tam znaleźć czy tam umiejętności)

PostNapisane: 24 wrz 2016, 21:07 
Nałogowiec
Nałogowiec

Ciężko mi było narzucać konkretne klasy- tym bardziej, że nie ma tu czegoś takiego co mogłoby je usystematyzować, jak u Par. Może Ci wpadnie jakiś pomysł do głowy ;) Możliwości, jak mi się wydaje, trochę jest.

Obrazek

PostNapisane: 25 wrz 2016, 11:51 
Nałogowiec
Nałogowiec

Jest dużo możliwości. Mam dwa pomysły. Albo przekształcę Elle (bo uwielbiam El), albo stworzę artystkę z prawdziwego zdarzenia.

Bardzo różna od mojej, a za razem widzę wiele podobieństw. Ciekawie będzie patrzeć na oba światy równolegle.

Mam też pytania:
Porozumienie Oświecenia - czy istnieje?

Jak jest tam z identyfikacją osoby? Dokumenty, chipy, elektronika?

"Stara się dbać o to, aby nikt nie musiał przejmować się pomniejszymi sprawami jak dostępność jedzenia czy mieszkania." A co z nieletnimi? Uciekinierami, bezdomnymi, sierotami?

Co się dzieje z zawodnością technologii? Ludzie choć nie szanują technologii, polegają na niej. Muszą być więc prawdziwi spece, którzy ją kontrolują i naprawiają.

Czy ludzi jest teraz mniej? Trudno zarządzać miastami-państwami wielkości kontynentu.

Jak jest z językami obcymi? Wciąż istnieją różne języki, czy ludzie mówią jednym?

Czy monitoring jest powszechny?

"Kwantowe sieci rządowe- Brzmi skomplikowanie, jednak jest to w gruncie rzeczy nowy sposób przesyłu danych, który zapewnia ich całkowite bezpieczeństwo. Jeżeli ktoś próbował je przechwycić, ulegają one nieodwracalnemu zniszczeniu." Całkowite? Jak w: nie ma szans? każdy system, nieważne jak doskonały ma jakieś wady.

Aaron Smithson. Co on zrobił? Jak przekonał wszystkie narody do współpracy?

Błąd Czasu
Jedz jak oni.
Kochaj to co oni.
I żyj tak jak oni.
Ubieraj się jak oni.
Jedź razem z nimi.
I bądź razem z nimi.

PostNapisane: 25 wrz 2016, 12:56 
Nałogowiec
Nałogowiec

To tak- Porozumienie z pewnością nie istnieje jako normalnie działająca organizacja. Co jakiś czas pojawiają się osoby twierdzące, że do niego należały, jednak przejrzały na oczy. Mimo wszytko w mediach raczej unika się tego tematu.

W kwestii identyfikacji- każdy ma przypisaną sobie bazę danych. Można wszczepić pod skórę czip, lub posługiwać się autoryzowanym programem działającym na mobilnych urządzeniach.

Większość ludzi mieszka obecnie w miastach. Populacja jest nieco mniejsza niż obecnie, jednak nie jest to zbyt odczuwalne w postaci luźniejszych miast, ponieważ wszystko jest bardziej skupione.

Języki istnieją, jednak jako uniwersalne przyjęte są chiński oraz angielski.

Sieć monitoringu obejmuje ulice oraz miejsca publiczne. W prywatnych obiektach nie ma obowiązku montowania kamer czy innych rejestratorów.

Jeśli chodzi o sieci kwantowe- inspirowałem się konceptem transmisji kwantowej. Na takiej zasadzie ma działać wystrzelony niedawno austriacko- chiński satelita. Z grubsza chodzi o to, że niemożliwe jest odczytanie przez osoby niepowołane danych na etapie transferu, ponieważ zaburzona zostaje wtedy równowaga kwantowa i dane są nie do odzyskania- nawet dla adresata. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by przejąć dostęp do urządzenia odbiorczego, próbować je imitować czy robić cokolwiek co nie jest próbą ingerowania w sam proces przesyłu.

Inżynierowie oczywiście istnieją. Są potrzebni do obsługi i konserwacji sprzętu. Tyle tylko, że szkoły techniczne nie mają statusu uniwersytetów a zajmowanie się techniką jest odbierane jako podejrzane oraz zwyczajnie dziwne.

Aaron Smithson był wielkim człowiekiem.
W pewnym momencie świat pogrążył się w chaosie. Brat stanął przeciwko bratu i dzieci przeciw rodzicom. Ludzi zaślepiła ślepa nienawiść, napędzana przez pęd i możliwości techniki. Rozpętała się straszliwa wojna w której zginęła znaczna liczba ludzi. Najwięcej w Azji, Europie oraz obu Amerykach. Wydawało się, że nie ma już nadziei, kiedy pojawił się Aaron. Początkowo jedynie z garstką popierających go zwolenników. Razem z nimi starał się bronić bezbronnych cywili oraz dostarczać im edukację i podstawowe zasoby życiowe. Przełomem okazało się zdobycie przez oddolnie zorganizowany oddział cywili radiowej stacji nadawczej i przekazanie jej w ręce Smithsona. Od tamtej pory powoli, na każdym kontynencie zaczęły pojawiać się zorganizowane grupy ludzi deklarujące, że podążają za jego głosem. Ostatecznie większość prowodyrów konfliktu pozabijała się wzajemnie a ludzie mogli zająć się odbudową zjednoczeni ideami swojego przywódcy.

A przynajmniej tak piszą we wszystkich książkach i przypominają we wszystkich mediach.

Pododaję co ważniejsze z tego posta do leksykonu.

Obrazek

PostNapisane: 25 wrz 2016, 13:03 
Nałogowiec
Nałogowiec

Hmm... Można grać funkcjonariuszem Służby Pokoju?

PostNapisane: 25 wrz 2016, 13:17 
Nałogowiec
Nałogowiec

Można. Tylko wiesz, może nie kontynentalnym komendantem :p

Obrazek

PostNapisane: 25 wrz 2016, 13:20 
Nałogowiec
Nałogowiec

Bardziej chodziło mi o zwykłego funkcjonariusza, ewentualnie członka Sokołów (ale to też zwykły, a nie jakiś dowódca czy coś)

Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 27   [ Posty: 263 ]
Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 27  Następna strona