Teraz jest 20 lip 2019, 03:35

Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 11   [ Posty: 101 ]
Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Multiplayer - dyskusja ogólna
PostNapisane: 05 mar 2017, 15:04 
Pierwsza zarwana nocka
Pierwsza zarwana nocka

Witam siły APEX :D. Na forum póki co mały ruch, więc postanowiłem założyć ogólny temat multiplayer'owy, co by sobie trochę pogawędzić o tym miłym dodatku do Mass Effect: Andromeda.

Poprzednie wcielenie tegoż trybu zyskało sobie wielu zwolenników jak i przeciwników. Ludzie którzy nie preferują rozgrywek sieciowych, nie mieli by raczej problemu z tym trybem, gdyby nie jego wpływ na główną fabułę gry (a mówiąc ściślej - na zakończenie). Tym razem ma on nie ingerować w naszą opowieść, a jedynie dać nam bonusy w kampanii dla jednego gracza. Zakładam, że będą to takie rzeczy, jak zasoby, ekwipunek czy zwiększenie zdatności planet do kolonizacji. Słyszałem, że ma być jakieś fabularne powiązanie multika z singlem, ale pewnie chodzi tu właśnie o to, aby uzasadnić działania sił APEX w Andromedzie, by nie były odseparowane od wydarzeń z Andromedy. Taki zabieg był zastosowany również w Mass Effect 3, gdzie różnymi rasami stawialiśmy opór żniwiarzom, podczas gdy Shepard zbierał siły do głównego ataku.

Co by nie mówić, tryb wieloosobowy znany z Mass Effect 3 był bardzo powtarzalny, co w teorii nie zachęcało do dłuższego obcowania z nim. Dlaczego więc tak wiele osób spędziło w nim setki godzin? W swoim życiu grałem w naprawdę dużo produkcji sieciowych, gdzie rozgrywka była dziesiątki razy bardziej rozbudowana, dynamiczna i satysfakcjonująca. GTA V, seria Battlefield, Call of Duty to tylko nieliczne przykłady. Jednak to w trybie sieciowym ME 3 spędziłem chyba najwięcej godzin. W moim przypadku przyciągnęło mnie samo uniwersum, możliwość pogrania innymi rasami, spojrzenie na konflikt z perspektywy zwykłych żołnierzy. Jednak nie spędził bym tylu godzin w multi, gdyby nie ludzie których poznałem właśnie w tym trybie. Fajnie było w końcu pograć i pogadać z kimś, kto dzieli Mass Effectową pasję :). Dyskusje prowadzone na forum, przeniosły się komunikatory głosowe, a samo dziesiątkowanie wrogów stało się przyjemniejsze. Po dziś dzień zdarza się raz na jakiś czas rozegrać dwa czy trzy meczyki, a już niedługo nowa galaktyka i nowe możliwości :P.

Szkoda, że nowy multiplayer nie będzie troszkę bardziej rozbudowany niż poprzedni. Mam nadzieję, że będzie jednak wspierany przynajmniej dwa razy dłużej, co pozwoli cieszyć się nim na długo po premierze. Już 10 marca, startują targi PAX East 2017. Odbędzie się na nich pokaz trybu sieciowego Andromedy, więc może wkrótce zobaczymy jakiś konkretny gameplay.

Na koniec jeszcze kilka screenów, jeśli ktoś nie widział:
- wybór postaci, wybór postaci 2, personalizacja, bonusy do statystyk, rozgrywka/HUD, kroganin szturmowiec z tarczami zamiast barier

Jakie są Wasze oczekiwania względem multika? Jak wspominacie poprzedni? Może coś się Wam nie podoba w nadchodzącej wersji? Zapraszam do dyskusji ;).

Obrazek

Obrazek

Tytuł: Re: Multiplayer - dyskusja ogólna
PostNapisane: 05 mar 2017, 15:23 
Adept analogów
Adept analogów

Witam, witam, melduję się!

Skoro ten multiplayer jest tak podobny do poprzedniego to ja bardziej czekam na fabułę singla. Fale, zadania, mapy, umiejętności... jak na razie wszystko wygląda tak samo. Ciekawe nowym nas zaskoczą. (btw ta turianka ze screena wygląda....okropnie)
No i wiesz Nex, mam wrażenie, że pierwszego dnia po kilku meczykach pójdziemy na "platynę" :DD

PostNapisane: 05 mar 2017, 15:24 
Nałogowiec
Nałogowiec

Paradoksalnie, prócz wspólnej gry, wielu z nas poświęciło też sporo godzin na solowanie multika ;)

PostNapisane: 05 mar 2017, 17:39 
Pierwsza zarwana nocka
Pierwsza zarwana nocka

@verte
Najpierw trzeba nazbierać medi-żelki na platynę, a gdzie, jak nie na brązie :D.

@benioxxl
Jak akurat nie ma znajomych pod ręką, to solowanie jest dobre do szlifowania swoich umiejętności. Co by nie mówić, poziom trudności w singlu był znacząco niższy niż na multiku. Więc jak ktoś lubi wyzwania, to od czasu do czasu taka solóweczka powinna zaspokoić jego potrzeby :P.

Obrazek

Obrazek

PostNapisane: 05 mar 2017, 19:14 
Adept analogów
Adept analogów

Jestem też ciekawa jaki wpływ na rozgrywkę będzie miał odrzutowy plecak. Teoretycznie można łatwo uciec od gromady wrogów, ale z drugiej strony....hej, wszyscy cię widzą!

PostNapisane: 05 mar 2017, 19:30 
Pierwsza zarwana nocka
Pierwsza zarwana nocka

Wydaje mi się, że nie wszystkie postacie będą miały taki plecaczek. Weź takim kroganinem lataj. Musiałabyś podczepić mu Tempest'a albo inną Normandię, żeby to unieść :D

Obrazek

Obrazek

PostNapisane: 05 mar 2017, 19:36 
Adept analogów
Adept analogów

No to wiadomo. Jednak jest potwierdzone, że u niektórych postaci taki plecaczek będzie ;) Mam wrażenie, że to bardzo ułatwi grę, ale przecież to multi, nie do końca w to wierzę :D

PostNapisane: 05 mar 2017, 19:44 
Pierwsza zarwana nocka
Pierwsza zarwana nocka

No, no. Szybciej niż wzbijesz się w powietrze, to bezwładnie odpadniesz wołając pomocy :P.

A tak na serio to sporo zależy od projektu poziomów. Tak sobie wyobrażam, jakbym miał taki plecaczek w ME3, to na kondorze sporo by się latało, głównie w kierunku przeciwnym niż wrogowie %).

Obrazek

Obrazek

PostNapisane: 05 mar 2017, 21:14 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: Warframe, Stellaris, czeka na MEA
Jak Andromeda mi ruszy i nie będzie takich problemów z dołączaniem do znajomych jak w ME3 to chętnie pobiegam po planetach nowej galaktyki.

Polecam gierkę ;)

Shep: Ha!
Kasumi: Znalazłeś próbkę DNA?
Shep: Nie, kartę kredytową.

PostNapisane: 05 mar 2017, 23:59 
Pierwsza zarwana nocka
Pierwsza zarwana nocka

Gra w: ...gry
Nexeve napisał(a):
Wydaje mi się, że nie wszystkie postacie będą miały taki plecaczek. Weź takim kroganinem lataj. Musiałabyś podczepić mu Tempest'a albo inną Normandię, żeby to unieść :D

Na niektórych gameplayach z Andromedy (np. lojalka Peebee) Drack ma jetpacka i nie ma problemów z lataniem. :P
Plecak odrzutowy to mimo wszystko nieodłączna część nowej mechaniki walki w Andromedzie, więc każda postać powinna go posiadać. Inna sprawa, to mix mocy - jeśli będzie jak w singlu (przełączanie profili w locie) to można zapomnieć o wybieraniu konkretnych postaci, aby się "uzupełniać" na polu walki.
P.S. Jeżeli na PAX multiplayer mi się spodoba, to byłbym w stanie kupić Andromedę niedługo po premierze - ironia losu, bo zawsze w ME zależało mi na singlu i z tego powodu te gry kupowałem. Początkowo byłem przeciwny multi w ME3 (zwłaszcza jak padła informacja o jego powiązaniu z singlem) jednak przy okazji dema i możliwości zagrania w multi, zmieniłem zdanie (licznik godzin na N7HQ też mówi sam za siebie)

Obrazek
N7/I HQ

Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 11   [ Posty: 101 ]
Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Następna strona