Teraz jest 22 paź 2019, 08:59

Napisz wątekOdpowiedz Strona 2 z 11   [ Posty: 101 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Multiplayer - dyskusja ogólna
PostNapisane: 06 mar 2017, 01:31 
Pierwsza zarwana nocka
Pierwsza zarwana nocka

@Dragon05
Mam nadzieję, że Twój toster da rady z Andromedą :D. Ja swój za około 2 tygodnie dokładnie wyczyszczę, sformatuję i jak będzie trzeba, to troszkę podkręcę procka.

@xsas7
Powiem Ci, że latający Drack umknął mojej uwadze. Chyba, że go widziałem i wziąłem za jakiś ciężki myśliwiec :P. Te jetpacki są dobrze zakamuflowane w niektórych strojach i tak po screenach czy urywkach gameplay'u ciężko wywnioskować, czy dana postać ma go na wyposażeniu (no chyba, że go używa). Jeśli każda postać w multi by go miała, to ciekawe, czy by się czymś różniły, np. prędkością lotu, czy długością użycia.

Co do kupna gry, to powiem Ci, że gdyby nie multik, to w życiu nie dał bym tylu pieniędzy na premierę. Poczekałbym pewnie na GOTY. Jednak patrząc na to, ile godzin spędziłem w multiku ME3 i zakładając, że w ten pogram choć połowę tego czasu, jestem w stanie te 300zł dać za edycję deluxe. Wiadomo, że jak kupisz taką grę rok później, to najlepsze czasy tryb sieciowy będzie miał już najprawdopodobniej za sobą. Swoją drogą też przed premierą ME3, gdy usłyszałem o wbudowanym multi, pomyślałem, że jest trochę nie na miejscu. Minęło niemal 5 lat, a zdarza się jeszcze pograć. Trochę się też godzinek nazbierało - 1600h (a mam znajomych, co mają więcej %)). No i kredytów tyle, że nie jeden voluski kupiec dostałby czkawki ;).

Obrazek

Obrazek

PostNapisane: 06 mar 2017, 02:34 
Adept analogów
Adept analogów

Czesc wszystkim :). Omg ile to już minęło... jakieś 5 lat przerwy od ME. Właśnie kończę po raz n-ty ME2 i zabieram się za ME3 raz jeszcze. Chcę dobrze wejść w klimat Mass Effect zanim opalę Andromedę :). Tak się zastanawiam, którą z wersji wybrać. Myślicie, że wersja Super Deluxe jest warta tej ceny ze względu na Pakiety Doładowań Wieloosobowych?
Ok, wracam do gry - czas przekroczyć Omega 4 relay - team ready ;).

PostNapisane: 06 mar 2017, 12:41 
Pierwsza zarwana nocka
Pierwsza zarwana nocka

Hejo.
Co ja Ci mogę powiedzieć kolego? Dla jednego warto, dla innego nie. Kto ma rację? Zapewne obaj :D. Mogę jednak przedstawić kilka punktów, które powinny ułatwić podjęcie decyzji:

1. Czas gry jaki poświęcisz na multi. Jak masz dużo czasu, to pakiety wydają się zbędne, bo sam na nie zarobisz w grze. Jeśli masz chęć na multi, ale gorzej z czasem, możesz się wtedy zastanowić nad droższą edycją.

2. Pieniądze, a ściślej mówiąc różnica między wersją DE, a SDE - 80zł. Dla jednych dużo, dla innych grosze. Za 80 zł raczej na pewno kupisz sobie jedno fabularne DLC do tej produkcji. No ale to Twoje pieniądze i Ty będziesz wiedział najlepiej, w co je zainwestować :).

3. Te 20 paczek w wersji SDE będziesz dostawał po 1 przez 20 tygodni. Znając życie, cena takiej paczki w grze będzie oscylować w cenie 2 zaliczonych "złotek" lub jednej "platyny". No ale jeśli zależy Ci na szybkim wymaksowaniu ekwipunku, to na pewno takie dodatkowe paczki nie zaszkodzą. Inna sprawa, że dla niektórych to wada, bo po zebraniu wszystkiego, trochę brakuje celu w multi :P

4. Jak wspomniał kiedyś użytkownik xsas7, zawsze możesz dokupić paczki za prawdziwą walutę już z poziomu gry.

Osobiście celowałem w wersję SDE, gdy różnica między nią, a DE wynosiła 20zł. Jednak gdy ta bogatsza podrożała, zmieniłem zdanie i biorę Deluxe Edition.

----------------------------------------------------------------------------------------------------
Duży edit [13:55 / 06-03-2017]:

MISJE MULTIPLAYER

W trybie sieciowym Mass Effect: Andromeda, pojawią się misje. Będą to zadania typu: lokalizowanie zasobów, eliminacja handlarzy nielegalną bronią czy zdobywanie technologicznych prototypów. Co ciekawe na wykonanie tychże zadań, będziemy mieli ograniczony czas, jednak autorzy gry mają dodawać dziennie po kilka nowych. Jeśli nie będzie chciało się nam robić jakiejś misji, można wysłać na nią zespół NPC-ów, lecz będą one miały wyliczane prawdopodobieństwo ukończenia zadania, więc nie zawsze wrócą z pełnymi plecakami :P. Za ukończenie zadań dostaniemy nagrody które wykorzystamy w singlu jak i w multi.

Jak dla mnie, brzmi to dosyć ciekawie. W końcu będzie jakieś urozmaicenie względem poprzedniej edycji trybu multiplayer. Ciekawe jeszcze, czy zaimplementują system podobny do N7HQ?

Na koniec jeszcze screen: klik!

Obrazek

Obrazek

PostNapisane: 06 mar 2017, 14:32 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: Warframe, Stellaris, czeka na MEA
"Go for the eyes"... gdzie ja taki tekst słyszałam? :D

I ciekawe czy w kajucie na Tempeście będzie akwarium dla andromedańskich rybek :D

Polecam gierkę ;)

Shep: Ha!
Kasumi: Znalazłeś próbkę DNA?
Shep: Nie, kartę kredytową.

PostNapisane: 06 mar 2017, 16:26 
Pierwsza zarwana nocka
Pierwsza zarwana nocka

Gra w: ...gry
@Nexeve
Podejrzewam, że funkcjonalność jetpacka będzie jak w singlu. Wydłużenie czasu korzystania z niego, szybkości ładowania itp. Ciekaw jestem jak będzie z punktami do rozdysponowania na moce. Jakoś nie chce mi się wierzyć, że będzie możliwość przełączania profili, bo wtedy nie potrzebowalibyśmy tylu postaci. Tak więc pewno wzorem ME3 będą postacie z przypisanymi do nich mocami.

Mimo wszystko wydaje mi się, że 200zł* (EP) to dużo za dużo. Nie wiem też czy będę miał tyle wolnego czasu na grę w multi (kiedyś to były inne czasy, gdzie można było poświęcić tyle godzin na granie) Jedynie co mnie może skłonić do zakupu gry niedługo po premierze, to właśnie środowisko ludzi skupionych wokół tego uniwersum, które mogłem poznać dzięki multi ME3 (oraz forom wszelakim ;) )
BTW. Multi ME3 do tej pory jakoś się trzyma - co prawda z tego co wiem pojawiło się mnóstwo cheeterów i moderów, ale jeśli ktoś umawia się na konkretną grę w danym gronie to nie ma problemu. Także wydaje mi się, że multi Andromedy też będzie się mocno trzymał, zwłaszcza, że kolejna część za szybko nie wyjdzie (tuż po ME:A pojawi się nowy projekt BW oraz później DA4)
Swoją drogą BW nic nie wspomina o wyłączeniu multi ME3 - czyżby mimo multi Andromedy, nie wyłączyli tego z ME3?

*może na Wielkanoc dadzą jakąś promocję :D

@Dragon05
Wiemy już, że jak kupi się Edycję Deluxe, to otrzymasz kosmiczną małpkę - pyjaka. Ciekawe czy będzie równie zabawny jak ta z filmu "Zagubieni w kosmosie" ;)

Obrazek
N7/I HQ

PostNapisane: 06 mar 2017, 16:45 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: Warframe, Stellaris, czeka na MEA
@xsas7,
o pyjaku wiem, tylko jak sam napisałeś to dla osób z edycją Deluxe, tam samo było z Mecha psem w ME3, a rybki były dostępne od początku w ME2 i ME3. Chomik zresztą tak samo.

Polecam gierkę ;)

Shep: Ha!
Kasumi: Znalazłeś próbkę DNA?
Shep: Nie, kartę kredytową.

PostNapisane: 06 mar 2017, 17:09 
Pierwsza zarwana nocka
Pierwsza zarwana nocka

@xsas7
Co do postaci, możesz sobie obejrzeć screen z menu wyboru. Widać tam, że w "skills" są 3 moce, więc pewnie będzie podobnie jak w poprzedniej części.

200 zł za podstawkę w przypadku takiej gry to faktycznie kupa kasy. Wystarczy porównać z takim GTA V które kosztowało w granicach 179zł o ile dobrze pamiętam. Nie dość, że ładne pudełeczko, to w środku mapa (a to przecież zwykła edycja) i kolekcja 7 płytek DVD. Nie mówiąc już o poprzednim ME3, którego limitowaną edycję kolekcjonerską miałem szczęście zdobyć. Wtedy myślałem, że 200zł za bądź co bądź dość ubogą kolekcjonerkę to dużo. Ale było fajne pudełko, steelbook, bardzo przyjemny artbook, jakiś komiks, naszywka N7, litografia Normandii i chyba bonusowa z Shepardem. Niby niewiele, ale porównując z tym co teraz odwalili, to tamten zakup wydaje się teraz przynajmniej rozsądny.

Co do kondycji multi to chodziło mi bardziej o to, że w stosunku do ilości ludzi którzy grali przez pierwszy rok, a tych, co grają teraz, jest w sumie bardzo mało. Wiadomo, że jak się gra z własną ekipą, to nie robi to różnicy. Jednak na początku tylu znajomych grało, że wchodziłeś na TSa z 4 osobami, a po paru minutach była już grupa 10-12 ludzi i trzeba było się dzielić :D. Druga sprawa - wyzwania weekendowe. Niby nic takiego, najwyżej w nagrodę paczuszka z unikalną bronią albo bannerek, ale zawsze miło się wypełniało takie dodatkowe aktywności. No i trzecia sprawa, dawkowanie nowej zawartości poprzez DLC. Fajnie było dostawać nową zawartość co jakiś czas, bo chciało się wypróbować coś innego. Jak na początku multi był naprawdę dosyć ubogi w postacie i mapy - które znaliśmy zresztą z singla - tak w późniejszej fazie dostawało się ciekawych bohaterów z unikalnymi mocami, których w pojedynczej rozgrywce próżno szukać (np. Cień N7 i jego atak z ukrycia) oraz nowe mapy, których nie doświadczyliśmy grając Shepardem. Po roku twórcy przestali wspierać grę i pozostali już tylko najwierniejsi fani komandora. Pamiętam, że jak były informacje, że DLC do multi na horyzoncie, to zaciskało się pasa i odkładało kredyty, by od razu po premierze przytulić kilka nowych pukawek czy postaci. Ile było śmiechu na premierę volusów :D.

@Dragon05
Może rodzeństwo Ryderów woli kolekcjonować kamienie %)

Obrazek

Obrazek

PostNapisane: 06 mar 2017, 20:40 
Adept analogów
Adept analogów

Wielkie dzięki za sugestie i te obszerne "za i przeciw" SDE. Z czasem będzie trochę krucho, więc skuszę się na SDE...właściwie zrobię to zaraz po tym poście zanim zmienię zdanie:).
Wspomniałeś Nexeve o złocie i platynie.... poziomy trudności będą takie jak w me3? Ach właściwie.... z niecierpliwością poczekamy, zobaczymy...kurczę jeszcze tyle dni :/.

Tak jak zacząłem ostatnio znowu grać w ME2 na singlu i mając podgląd na listę znajomych.... 95% jest non stop nieaktywna, a pamiętam jak ci ludzie cisnęli grę dniami i nocami. Na początku, tak jak Nexeve słusznie zauważyłeś, jest zawsze obłożenie więc cóż, trzeba będzie poświęcić czas i wydusić z trybu multi ile się da, zanim znowu z czasem ludzie się powykruszają :)
BTW, jakie są wasze ulubione klasy postaci? Osobiście lubię szpiega, żołnierza ;)

PostNapisane: 06 mar 2017, 23:04 
Pierwsza zarwana nocka
Pierwsza zarwana nocka

Gra w: ...gry
@Nexeve
Na pewno będzie podobnie do ME3, tylko wtedy można było mieć bodaj 5 mocy, ale np. słabo rozwinięte. Teraz w Andromedzie jest się ograniczonym do 3 mocy, więc nie da się rozwinąć 5 słabych (mniejsza o zasadność takich działań)

Otóż to! Już przy kolekcjonerce ME3 te 200zł wydawało się dużą kwotą, ale teraz w porównaniu z Andromedą, gdzie za tyle dostaje się jedynie edycję zwykłą, to tamta kwota wydaje się śmiesznie niska jak na kolekcjonerkę. Stąd też wynikają moje opory w zakupie ME:A - zwłaszcza widząc jej wątpliwą jakość...
Gdyby to edycja deluxe kosztowała te 200zł, to pewnie miałbym mniejsze opory aby taką kwotę wydać. Niestety jest sporo osób które albo zamówiły pre-order, albo kupią na premierę - tak więc EA nic to nie da do myślenia i możemy się spodziewać jedynie wzrostu cen i to za wątpliwej jakości, bądź okrojone produkty.

Weekendowe treści były faktycznie ciekawym urozmaiceniem i podtrzymaniem multi. I przyznam, że bardziej mnie cieszyły bannery, niż paczuszki - zwłaszcza jak się klepało boty na platynie i nie narzekało na kredyty. ;)
BTW. skoro rozłożyli sobie paczki z SDE na 20 tygodni (~5 m-cy) to chyba tyle będzie trwać pełne wsparcie. Czy dłużej? trudno powiedzieć.

Odnośnie edycji gry, to wydaje się, że głównie rozchodzi się o pieniądze. U mnie też jest mało czasu na ew. gry w multi ME:A, ale raczej na SDE bym się nie zdecydował (co najwyżej DE) Głównie rozchodzi się przecież o paczki - kupując standard, można kupić paczki kiedy się chce (czyt. kiedy masz czas na grę) No ale to jest akurat moje podejście do "opłacalności" wyboru edycji. ;)

@Kazuya
Pytanie na ile zmieni się rozgrywka w Andromedzie. Może się okazać, że jak dobrze grało się szpiegiem w ME3, tak teraz całkowicie zmieni się specyfika tej postaci. Swoją drogą, to już widzę jaką rozwałkę będą robić szturmowcy mając do dyspozycji jeszcze jetpack. Już w ME3 Szturmowiec+Nova robił spore zamieszanie - team w ME:A złożony z takich postaci i wszystko dookoła będzie latać w powietrzu. :lol:

Obrazek
N7/I HQ

PostNapisane: 06 mar 2017, 23:59 
Pierwsza zarwana nocka
Pierwsza zarwana nocka

@xsas7
Chyba już troszkę dawno w multi grałeś ;). Z tymi mocami w ME3-MP jest tak, że masz 2 pasywki - tarcze/walka wręcz i obrażenia od broni/mocy - które posiada każda postać. Pozostałe 3 moce, to moce aktywne typu kamuflaż czy szarża i to one definiują postać. Na tym screenie z Andromedy pokazane są właśnie moce aktywne. Zakładam, że te dwie pasywki będą na 100%. Może właśnie one będą zawierały jakieś dodatkowe boosty do jet-packa?

EA przydał by się kubeł zimnej wody, w postaci masowych zwrotów Andromedy czy innej ich ważnej produkcji. Nie tak dawno No Man's Sky odnotowało przecież taką porażkę. Oczywiście Andromeda musiała by być wtedy totalnie słaba i nie spełniać praktycznie żadnych obietnic twórców. Jednak wtedy EA straciłoby zaufanie wielu graczy i pewnie liczba przyszłych pre-orderów (przynajmniej po takich cenach) drastycznie by spadła. Mimo wszystko mam nadzieję, że Andromeda będzie grą przynajmniej 8/10 :P.

Co do wsparcia, to myślę, że długość przyznawania pakietów premium z SDE nie będzie miała znaczenia na długość wspierania samego multika. Skoro ME3-MP był wspierany rok, a kiepski multi z inkwizycji nawet nie wiem, czy nie dłużej (zadania weekendowe), śmiem twierdzić, że rok rozwijania multiplayera do Andromedy to minimum.

@Kazuya
Twórcy powiedzieli, że poziomy trudności będą, ale nie podali jeszcze detali. Po prostu chciałem Ci przybliżyć, jak prawdopodobnie będzie to wyglądało ;).

Zanim zagrałem w tryb sieciowy, grałem tylko i wyłącznie żołnierzem. Nigdy nie lubiłem bawić się zbędnymi mocami, tylko ja i karabin szturmowy/snajperski :D. Multi otworzył mnie na różnorodność i sprawił, że polubiłem inne klasy. Teraz szpieg jest moją ukochaną profesją, choć ulubioną postacią jest Furia - adeptka.

Obrazek

Obrazek

Napisz wątekOdpowiedz Strona 2 z 11   [ Posty: 101 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Następna strona