Teraz jest 24 paź 2020, 06:26

Napisz wątekOdpowiedz Strona 8 z 11   [ Posty: 105 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: [TEMAT OGÓLNY] Problemy techniczne
PostNapisane: 09 kwi 2017, 13:00 
Adept analogów
Adept analogów

Gra w: MassEffect,Wiedźmin,CS:GO,LoL
Teraz niestety Microsoft zmusza wszystkich do Win10 bo DX12 i tak czy siak za kilka lat żeby grać w najnowsze tytuły będziemy musieli się przenieść na ten system operacyjny. :/

PostNapisane: 09 kwi 2017, 21:31 
Niedzielny gracz
Niedzielny gracz

Gra w: ME Andromeda
ano tak to jest. mi sie udało bo mam win10 za free ale nawet znalazłem na ebay w uk za 23 funie win10 wiec cenowo jest ok.
teraz moim problemem jest full size screean. gra obecnie włącza sie w oknie i nie chce w żaden sposób wejść na pełny ekran. błąd jest spowodowany najnowszym patchem (u niektórych działa ok) tak wiec poczekam aż błąd naprawią. w oknie gra mi się zawiesza.
na forum EA sporo osób ma ten problem i rozwiązania nie ma. EA musi bład naprawic

PostNapisane: 09 kwi 2017, 22:32 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: ME, DA, AC, Fable, Fallout, TES
@up – spróbuj program Borderless Gaming. On co prawda sprawia, że gra uruchomiona w oknie skalowana jest na pełny ekran i używam go, żeby zaoszczędzić kilka fps-ów, ale może coś zaradzi na ten problem. A jeśli nie, to warto chociaż spróbować.

PostNapisane: 11 kwi 2017, 19:26 
Niedzielny gracz
Niedzielny gracz

Dzięki pottero. działa ale wydaje mi się że to tylko tymczasowe rozwiązanie. wywala mnie z gry po jakimś czasie. Może nie tyle co wywala co się zawiesza i wtedy tylko reset bo PC nie reaguje

___
Tak wiec ciąg dalszy tej historii
nadal problem z full screanem jest nierozwiązany. chyba EA musi patch poprawić
moj kolejny problem to taki ze po instalacji win10 gra śmiga płynnie nawet na high ale co jakiś czas gra się zawiesza./ czasami po 5 min czasami,i po 10, 15 min gry. nie ma jakiś ustalonych miejsc po prostu się zacina i PC nie reaguje.
dziś sprawdzałem użycie procka bo może jest za duze obciążenie ale nie. średni mam zużycie 50-60% czasami dojdzie do 90 ale bardzo rzadko, zużycie pamięci ok 50 %.
naprawdę szlag mnie już trafia z tą grą

///Sklejam dwa posty w jeden

PostNapisane: 13 kwi 2017, 06:42 
Fechmistrz krzyżaka
Fechmistrz krzyżaka

Gra w: ME Andromeda, Warframe
U mnie ścinanie się gry ustało całkowicie, gdy partycję na której mam plik wymiany (osobną) zwiększyłem do 15 GB i pozwoliłem, żeby wielkością pliku zarządzał system. Wcześniej miałem ustawione 8 GB "na sztywno" i nie mogłem grać w singla w ogóle, bo zwiechę łapałem na każdej dosłownie cut scence.

PostNapisane: 13 kwi 2017, 20:32 
Niedzielny gracz
Niedzielny gracz

hm nie rozumiem dokładnie o co chodzi. plik wymiany?? jak partycje zwiększyłeś?? jak ustawić aby zarządzał system??
ja np przy instalacji windowsa musiałem zmienić partycje na hmm i nie pamiętam nazwy ale system instalacyjny nie pozwala mi zainstalować na tej partycji. musiałem w biosie uefi wyłączyć i wtedy zainstalowałem win7 (później update na win10)

PostNapisane: 14 kwi 2017, 07:15 
Fechmistrz krzyżaka
Fechmistrz krzyżaka

Gra w: ME Andromeda, Warframe
Plik wymiany to miejsce, gdzie dane są tymczasowo zapisywane w momencie, kiedy brakuje pamięci fizycznej. To tak ogólnie, ale widzę, że w Twoim przypadku lepiej nie ruszać tego.
Gdzieś wcześniej pisałeś, że podkręciłeś nieznacznie procesor? Może Twój egzemplarz tego nie lubi?

PostNapisane: 15 kwi 2017, 18:44 
Niedzielny gracz
Niedzielny gracz

chyba rozwiązać problem zawieszania się gry
jako że tylko mój procesor nie spełnia nawet min wymagań to jak pisałem wcześniej sprawdzałem temp i podczas grania temp procesora osiągała średnio ok 95 stopni. kilka minut i zawiecha

Teraz zdjąłem obudowę podstawiłem wiatrak :) i grałem ok godziny i jest ok, jako że problem full screana nadal mam to włączyłem ponownie program do sprawdzania temp i z extra dużym wiatrakiem temp procesora wynosi podczas grania na wysokich ustawieniach graficznych ok 75 stopni i zawiech nie było. dziś nareszcie chyba pogram :)
tak wiec chyba muszę zainwestować w lepszy system chłodzenia procesora.

jako że nie znam sie na tym możecie mi coś doradzić co kupic do mojego procka??
obecnie mam 3 standardowe wiatraki w obudowie
moj procek to AMD A10-7890K na płycie Gigabyte F2A78M-HD2

PostNapisane: 15 kwi 2017, 18:48 
Status Widmo

Gra w: Sci-Fi
Twój procek spełnia wszystkie wymagania tylko po prostu nie jest wpisany na tamtej stronie (którą uważam za idiotyzm)... masz pewnie fabryczne chłodzenie procesora które u AMD jest żałosne. Kup jakiś SilentiumPC Grandis i wszystko bedzie git.

PostNapisane: 15 kwi 2017, 18:57 
Adept analogów
Adept analogów

Gra w: MassEffect,Wiedźmin,CS:GO,LoL
szkoda, że w późniejszej fazie nie sledzilem tego tematu bo bym Ci pewnie pomógł... osobiście mam radka r7 370 4gb i na styk mieści się w mojej obudowie i na Nexusie po pierwszej misji temperatura dochodziła do nawet 98 stopni... (doswiadczylem przy tempersturze powyzej 90 stopni spadki fpsow) czytałem na forum to i owo i z racji tego, że gram z 3-4 godziny dziennie mój radek miałby krótki żywot. Musialbym wychodzić z gry co 20min i robić przerwe 2minutowa co byloby irytujace. Więc zdjalem pokrywke, kupilem mały wiatrak na biurko i chlodzi mi pcta :p Karta ma teraz max 65 a fpsy nigdy nie spadły mi poniżej 30fps a gram na wysokich (mój set spelnia nisko/średnie. Scinki też zadnej nie doswiadczylem a tak to zdarzala mi sie jak jakis podzespol byl za bardzo zagrzany..

W PIGUŁCE DLA TYCH KTÓRZY MAJĄ ŚCINKI/SPADKI KL/S:
Zrobcie tak, żeby wasze podzespoły nie osiągały wysokich temperatur!

P.S. Odkryta pokrywka = cotygodniowe odkurzanie wnętrza z kurzu - to też pomaga przy temperaturze i wydajności

Ostatnio edytowano 15 kwi 2017, 19:00 przez mrwrobelos, łącznie edytowano 1 raz

Napisz wątekOdpowiedz Strona 8 z 11   [ Posty: 105 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Następna strona