Teraz jest 26 wrz 2018, 05:02

Napisz wątekOdpowiedz Strona 4 z 4   [ Posty: 37 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Dobroczyńca
PostNapisane: 21 maja 2017, 00:45 
Nałogowiec
Nałogowiec

Szakal napisał(a):
A my to co? Też nie znamy zasady działania krypt, wiemy jedynie "który guzik nacisnąć".

Tylko, że jeśli Dobroczyńca okazałby się jaaradaninem, to w razie czego może nam pomóc z kryptami.

Szakal napisał(a):
Twoim zdaniem jaardanowie przelecieli z galaktyki do galaktyki w ile lat? Dwadzieścia, dziesięć, pięć? Nie, to nie jest możliwe. Nawet jeśli są bardziej zaawansowani niż Żniwiarze, w co wątpię, to różnica technologiczna nie byłaby aż tak duża.

Postawiłbym bym na 50 lat. Wydaje mi się, że taki okres czasu podróży można by uznać z w miarę prawdopodobny jeśli zakładamy, że jaardanowie są bardzo zaawansowaną rasą techniczną.

KP - SWO

KP - TTP

KP - PŻ

KP - UŚ

PostNapisane: 21 maja 2017, 07:46 
Nałogowiec
Nałogowiec

Cytuj:
Tylko, że jeśli Dobroczyńca okazałby się jaaradaninem, to w razie czego może nam pomóc z kryptami.

To czemu nie pomógł angarom, albo innej rasie z Andromedy?
Po wszystkim co widziałem nie wydaje mi się, aby jaardanowie byli altruistami. Wręcz przeciwnie, agresywne zachowanie Porzuconych, wskazuje, że inne rasy nigdy nie miały wejść do krypt. Bardzo możliwe, że angarowie mieli mieć możliwość rozwijania się tylko do pewnego poziomu w ściśle określonych warunkach, niczym zwierzęta w kosmicznym zoo.

Cytuj:
Postawiłbym bym na 50 lat. Wydaje mi się, że taki okres czasu podróży można by uznać z w miarę prawdopodobny jeśli zakładamy, że jaardanowie są bardzo zaawansowaną rasą techniczną.

To jest sześć razy szybciej niż Żniwiarze i dwanaście razy szybciej niż rasy Drogi Mlecznej. Wydaje się mało prawdopodobne, aby jaardanowie poruszali się aż tak szybko.

PostNapisane: 25 maja 2017, 22:19 
Nałogowiec
Nałogowiec

Szakal napisał(a):
To czemu nie pomógł angarom, albo innej rasie z Andromedy?

Trzymając się teorii z jaardaniem, to nie mógł im pomóc bo do Andromedy wrócił dopiero z Inicjatywą.

Szakal napisał(a):
Po wszystkim co widziałem nie wydaje mi się, aby jaardanowie byli altruistami. Wręcz przeciwnie, agresywne zachowanie Porzuconych, wskazuje, że inne rasy nigdy nie miały wejść do krypt. Bardzo możliwe, że angarowie mieli mieć możliwość rozwijania się tylko do pewnego poziomu w ściśle określonych warunkach, niczym zwierzęta w kosmicznym zoo.

Wcale bym się nie zdziwił. Zwłaszcza po rozmowie z ich SI. Nas też mogą wykorzystywać jako narzędzie jeśli teoria z jaaradniem okazałby się prawdziwa.

Szakal napisał(a):
To jest sześć razy szybciej niż Żniwiarze i dwanaście razy szybciej niż rasy Drogi Mlecznej. Wydaje się mało prawdopodobne, aby jaardanowie poruszali się aż tak szybko.

Mało prawdopodobne, ale przecież nie niemożliwe.

KP - SWO

KP - TTP

KP - PŻ

KP - UŚ

PostNapisane: 29 maja 2017, 10:13 
Nałogowiec
Nałogowiec

Cytuj:
Trzymając się teorii z jaardaniem, to nie mógł im pomóc bo do Andromedy wrócił dopiero z Inicjatywą.

To w końcu był jeden jaardanin czy wielu? Czy w takim razie nie oznaczałoby to, że ściągniecie do Halejosa ras z innej galaktyki nie było z góry zaplanowane? Jeśli był jeden to jak przetrwał w pojedynkę podróż z Andromedy do Drogi Mlecznej?

Cytuj:
Mało prawdopodobne, ale przecież nie niemożliwe.

Za dużo tu takich mało prawdopodobnych rozwiązań. Jest tylko "może", "prawdopodobnie", "możliwe że" itd.
A wszystko to przez jedną, jedyną notatkę w grze, która moim zdaniem została źle zinterpretowana.

PostNapisane: 30 maja 2017, 21:02 
Nałogowiec
Nałogowiec

Szakal napisał(a):
To w końcu był jeden jaardanin czy wielu? Czy w takim razie nie oznaczałoby to, że ściągniecie do Halejosa ras z innej galaktyki nie było z góry zaplanowane? Jeśli był jeden to jak przetrwał w pojedynkę podróż z Andromedy do Drogi Mlecznej?

No raczej nie było. Wiele wskazuje na to, że to jest raczej plan awaryjny. Możliwe, że jaardanin dostał po prostu wiadomość od swych ziomków by sprowadzić do Andromedy stworzenia z naszej galaktyki. Inną opcją jest, że jaaradanin działa samodzielnie i tylko on wie dlaczego nas sprowadził do Andromedy.

Szakal napisał(a):
A wszystko to przez jedną, jedyną notatkę w grze, która moim zdaniem została źle zinterpretowana.

Możliwe, że w notatce jest mowa o innym Dobroczyńcy niż ten nasz, ale to by było trochę dziwne, bo przecież skojarzenie z tym, który wspomógł Inicjatywę finansowo nasuwa się samo.

KP - SWO

KP - TTP

KP - PŻ

KP - UŚ

PostNapisane: 31 paź 2017, 16:54 
Niedzielny gracz
Niedzielny gracz

Gra w: Mass Effect, Dragon Age, Wiedźmin, GTA V, rFactor
A ja uważam, po kolejnym przejściu gry i dzięki moim nowym przemyśleniom, że będzie to prawie na pewno postać z Drogi Mlecznej, nieznana jak dotąd ani z Trylogii ani z Andromedy, mająca jedynie jakiś daleki związek z kimś z Trylogii (najprawdopodobniej związek rodzinny - brat, ojciec, syn [wpisz co uważasz] -kogoś kogo już znamy, co przy okazji ma być puszczeniem oczka do fanów Trylogii i easter eggiem). Uważam również, że Dyrektor Tann ukrywa przed nami pewną wiedzę (również o Dobroczyńcy). Dość szybko i łatwo neguje jego istnienie i twierdzi, że to już nieważne bo Garson nie żyje. Widać to za każdym razem gdy z nim rozmawiamy, że zna on wiele tajemnic i z niejednego chlebaka chleb jadł. Najbardziej mnie jego zachowanie zdziwiło wtedy, gdy próbujemy rozwikłać problem śmierci Jien Garson. On po prostu jest mocno zamieszany w to wszystko, być może też w jej śmierć. Uważam, że wręcz nierealnym jest aby zwykły księgowy był tak wysoko w hierarchii IA, aby być już 8. osobą w kolejce do dyrektorskiego stołka po samej Garson. Nowe światło rzuca też lektura książki o buncie (choćby fakt, że to on posiadał odpowiednie kody, których wszyscy poszukiwali).

Teorie o tym, że Dobroczyńcą jest ktokolwiek z Andromedy (Jaardan, Kett, ktoś z nieznanej jeszcze rasy) jest zbyt naciągana, prawie niemożliwa. Ledwo się to wszystko trzyma przysłowiowej "kupy" i jest zbyt skomplikowane. Nigdy w grach Bioware nie było aż tak pokręconych historii jak przedstawiona powyżej.

Czy to może być TIM? Nie wiem, nie jestem przekonany co do tego... Jednak jest to osoba, która miała naprawdę sporą wiedzę lub dojścia. To nie mógł być zwykły miliarder... Handlarz Cieni by tu mocno pasował gdyby nie inne problemy z przypasowaniem tutaj tej postaci.

Jest jednak też pewien mały trop - kiedy Alec rozmawia z Dobroczyńcą zmieniającym co kilka sekund swe oblicze na ekranie (mowa o drugiej rozmowie z nim, tej zaraz po rozmowie z ojcem Garrusa) jest również mowa o tym, że Dobroczyńca wiedział dużo wcześniej o Żniwiarzach: "Years ago, you mentioned salvation for a lot of people. You knew this was coming", a ten/ta odpowiada "I knew something was coming. Shepard made it real".

To mnie przekonało na 100 %, że musi być to osoba o potężnej wiedzy i z Drogi Mlecznej. O Żniwiarzach nie wiedział jeszcze wtedy każdy na ulicy, tylko naprawdę garstka. A co Wam mówi ten fragment przytoczony powyżej? Jakie są Wasze przemyślenia?

PostNapisane: 06 lis 2017, 16:54 
Adept analogów
Adept analogów

Gra w: MassEffect,Wiedźmin,CS:GO,LoL
Czyli jednak to może być TIM. Akurat to zdanie musiało mi umknąć podczas przechodzenia gry, albo po prostu nie było go w polskiej wersji XD.

Napisz wątekOdpowiedz Strona 4 z 4   [ Posty: 37 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4