Wczytywanie
Teraz jest 14 gru 2018, 10:35

Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 7 ]
Autor Wiadomość
 Tytuł: Własny content
PostNapisane: 20 mar 2010, 22:09 
Niedzielny gracz
Niedzielny gracz

Gra w: Pasjans.
Taka sobie propozycja. Nie do końca przemyślana, ale dla dobra GW rzucę jakimś pomysłem. Każdy wie, że podstawą dzisiejszego internetu jest "uspołecznienie". Pomyślałem, że warto trochę pchnąć stronę w tym kierunku i dać możliwość użytkownikom tworzenia swojego contentu. Bez przesady, nie mam na myśli oddawania serwisu userom jako takiego. Bardziej chodzi mi po głowie coś na modłę blogów, które mógłby utworzyć każdy gracz i w nim przedstawiać swoje przemyślenia. Wszystko oczywiście w temacie okołogrowym. Swojego rodzaju freelancering. Dla jasności - każdy blog w takim samym stylu, ze ściśle określonymi zasadami dodawania treści. Coś jak facebook. Wypowiadajcie się. :)

Tytuł: Re: Własny content
PostNapisane: 21 mar 2010, 08:41 
Pierwsza zarwana nocka
Pierwsza zarwana nocka

Gra w: Skyrim, Orcs Must DIe, Dungeon Siege III, Deus Ex: Bunt Ludzkości, Super Meat Boy
Mi się pomysł podoba, sam kiedyś nad czymś takim myślałem. Imo GW powinien podążać w kierunku serwisu społecznościowego dla graczy zintegrowanego z forum :P

PostNapisane: 21 mar 2010, 10:32 
GameWalk.pl

Pomysł warty przemyślenia, ale w przyszłości. GameWalk.pl to portal dość nowy i najpierw musimy zaskarbić sobie wielokrotnie większą bazę odwiedzin. Samo stworzenie, integracja i testy takiego systemu to przynajmniej 2 miesiące roboty. Niestety teraz jestem sceptycznie nastawiony do tego pomysłu, ponieważ nakłady pracy nie byłyby współmierne do końcowego efektu i zainteresowania.

Mam jednak pewną alternatywę. Moglibyśmy stworzyć na portalu osobną kategorię na felietony i publicystykę (luźno) powiązaną z grami. Dostęp do publikacji w niej otrzymałyby wybrane, zainteresowane osoby. Informacje o takich artykułach pojawiały się też na stronie głównej, ale raczej nie w aktualnościach.

PostNapisane: 22 mar 2010, 17:49 
Pierwszy gamepad
Pierwszy gamepad

Melodia przyszłości, jak dla mnie. Blogi i inne pierdoły to domena dużych serwisów. Jeśli przyciągnie się widownię normalnym sposobem, można pomysleć o nietypowych przedsięwzięciach... chociaż z drugiej strony, to może niestandardowe podejście do użytkowników może wypuścić stronę na szeroką wodę?

Druga część wiadomości kolegi z góry - dobry pomysł.

http://www.wrotafable.pl

PostNapisane: 17 maja 2010, 18:25 
Pierwsza zarwana nocka
Pierwsza zarwana nocka

Gra w: Skyrim, Orcs Must DIe, Dungeon Siege III, Deus Ex: Bunt Ludzkości, Super Meat Boy
No to.. wznawiam temat.

Oto moja propozycja:
dodać elementy portalu społecznościowego na bazie http://www.jomsocial.com/?link=people, demo tu http://www.jomsocial.com/community.html
Zintegrować z forum i serwisem chociaż trochę, by nie zapomnieć o głównym celu czyli informacjach i w ogóle forum, serwisach składowych. Powiązać też jakoś z forum i główną, coby 2 dwóch profilów nie było. Wszystko w 1 miejscu. Też nie można przesadzać. Taki portal społecznościowy dla graczy - na poziomie. Skorzystałbym z mechanizmu mikroblogu/blogu i rozwinięcia przyjaciół/wrogów - na start. Potem można myśleć o czymś więcej.

Pracy mniej, tylko integracja.

Komentować.

PostNapisane: 17 maja 2010, 19:45 
Wiedźma z Głuszy

Gra w: Wiedźmin, DA, Skyrim
Heavy Metal dobrze prawił.
Pozwolę sobie tu wtrącić swoje skromne 3 grosze - z moich obserwacji wynika, że nawet mocno rozbudowane portale (całkiem niegdyś zacne), w których pozwolono użyszkodnikom na zakładanie indywidualnych blogów, czy mniejszych społeczności (zwanych na ten przykład "klubami"), straciły nie tylko swój pierwotny charakter, ale stały się wręcz nieprzyjazne dla nowo napływających. Na ogół powstają wtedy tak zwane "towarzystwa wzajemnej adoracji", które nie tylko nie wnoszą nic nowego do portalu, ale wręcz utrudniają to innym, szykanując ich na różne sposoby i nałogowo łamiąc regulamin. W necie pełno jest stron, gdzie można wrzucać wszystko jak leci i pisać o d*pie maryny, nie widzę więc powodu, żeby zaśmiecać ten portal, a wierzcie mi, że efekt będzie taki, iż oprócz kilku naprawdę twórczych i ciekawych użyszkodników, reszta zrobi tu sobie śmietnik. Jak narazie aktywność na forum jest stosunkowo niska i nie sądzę, żeby akurat np. blogowanie przyciągnęło ciekawe osoby i sprowokowało je do duskusji. Wart uwagi jest natomiast pomysł z osobną kategorią na felietony i publicystykę.
Krótko mówiąc (według mnie) wprowadzając typowe elementy społecznościowe do naszego portalu na obecnym etapie, z góry skazujemy go na zagładę intelektualną- nie niszczmy tego, co dopiero się tak naprawdę tworzy.

Obrazek

PostNapisane: 18 maja 2010, 12:28 
GameWalk.pl

Nawiązując jeszcze do felietonów,
Aktualna struktura szablonu GameWalk.pl jest przyjazna dla newsów, mniej natomiast użyteczności nadaje dłuższym artykułom. Gdyby zebrało się przynajmniej kilka ciekawych artykułów z naszego światka (np. "RPG, Quo Vadis?" ;)), byłbym w stanie przystosować modyfikację obecnego szablonu w następujący sposób: lewa kolumna wypada i część jej boxów wpada do kolumny prawej; pustkę po lewej kolumnie wypełnia środkowy content, gdzie znajduje się treść artykułów; slider również wypada na rzecz tekstu bądź ilustracji dot. tematyki artykułu.

Wydaje mi się, że taka architektura szablonu byłaby najlepsza (w ramach tego, co już mamy).

No to kto chce rozdziewiczyć WYSIWYG na GameWalku? ;)

Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 7 ]