Wczytywanie
Teraz jest 10 gru 2018, 22:23

Dział zablokowanyOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 9 ]
Autor Wiadomość
 Tytuł: Wiedźmin +18
PostNapisane: 12 mar 2014, 18:01 
Niedzielny gracz
Niedzielny gracz

Gra w: Wiedźmin 2, Skyrim assassin brotherhood
Jednego nie rozumiem, ostatnio jestem może nie atakowany ale zwrócono mi kilka razy uwagę odnośnie mojego dolnego wpisu "Na k*rwich d*pach do raju!" i zastanawia mnie postawa niektórych forumowiczów, skoro wiadomo, że Wiedźmin zarówno książka jak i gra, a zwłaszcza gra jest kierowana dla osób +18! Do tego uważam, że to dodaje temu dodatkowego smaczku zarówno w książkach jak i w grach, a tu widzę sami kulturalni ludzie. Więc moje pytanie brzmi. Po co gracie i czytacie rzeczy, które są przeznaczone dla osób pełnoletnich i jeszcze czujecie zgorszenie jeśli ktoś je cytuje? Zastanawia mnie to po prostu rozumiem regulamin itp. żeby to trzymało się w jakieś kupie, ale skoro to dotyczy wiedźmina powinno być wskazane. Takie jest moje zdanie. Pozdrawiam i zapraszam do dyskusji bo to mnie mocno zaintrygowało, a wiadomo, że W3 za rok więc warto o czymś pogadać na tym forum bo ma spore możliwości. Tak uważam.

Tytuł: Re: Wiedźmin +18
PostNapisane: 12 mar 2014, 19:00 
Nałogowiec
Nałogowiec

Więc jednak umiesz się wysławiać?

Nie wszyscy znają "Wiedźmina" - choć może wydawać ci się to nieprawdopodobne. Co więcej nie wszyscy na forum mają te osiemnaście lat. Ale czy trzeba być "pełnoletnią" osobą, by móc sięgnąć po dany tytuł?
Oznaczenia typu PEGI, pełnią jedynie rolę informacyjną, a nie egzekucyjną.

Uważasz, że w swojej sygnaturze masz przytoczenie? Sięgnij najpierw po słownik i dowiedz się co to jest cytat, czemu ma służyć i jak się go odznacza. Publiczne forum nie jest "grą", ani "książką".

Prawdziwą tajemnicą, jest natomiast sam ten temat. Po co pytasz, skoro równie dobrze odpowiedzi innych cię "nie obchodzą"?

PostNapisane: 12 mar 2014, 19:05 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: Wiedźmin, Dragon Age
Otóż to. Kultura obowiązuje wszystkich, zarówno tych poniżej, jak i powyżej "osiemnastki". Jak to się ma do grania i czytania "Wiedźmina"? - Ano prosto. Czy jeśli Andrzej Sapkowski włożył w usta niektórych swoich bohaterów słowa niecenzuralne, to takie same chciałbyś usłyszeć od niego w prywatnej rozmowie? Może Ty tak, ale inni niekoniecznie. I nie chodzi tu o to, kto się zgorszy, a kto się nie zgorszy. Jedną z zasad dyskusji na forum jest powstrzymanie się od wulgaryzmów. Większość użytkowników nie ma z tym żadnego problemu. Naprawdę tak ciężko jest okazać szacunek wobec dyskutantów przez przestrzeganie ogólnych zasad? A może ciężko znaleźć zamienniki dla ordynarnych wyrazów? Myślę że jednak nie.

Podobna sytuacja występuje np. w dziale sesji RPG. Jeżeli zechcesz zagrać postać prostackiego krasnoluda i okraszać jego wypowiedzi "po krasnoludzku" - jak najbardziej można robić to w temacie gry (potraktuj to jako swobodę literacką). Jednak już w dyskusji między graczami, a nie postaciami (w komentarzach), wulgaryzmów nie używamy. Zwykłe zasady kultury, jaka przydałaby się i na co dzień, na przysłowiowej ulicy.

Mam nadzieję, że trochę wyklarowałam ;)

Obrazek

"Walkę kończy śmierć, każda in­na rzecz walkę je­dynie przerywa." - Ciri

PostNapisane: 12 mar 2014, 19:56 
Niedzielny gracz
Niedzielny gracz

Oczywiście kultura jak najbardziej, jednak podpisów dotyczących Wiedźmina i z Wiedźmina moim zdaniem nie powinno się krytykować ponieważ dotyczą one głównego tematu tego forum.

PostNapisane: 12 mar 2014, 20:08 
Nałogowiec
Nałogowiec

Jak słusznie zauważył loneirus, nawet nie masz oznaczone to jako cytat. Poza tym w regulaminie jasno jest napisane, że także w informacjach dotyczących konta wulgaryzmy są zakazane. Regulamin nie zostanie zmieniony przez Twoje widzimisię.

Obrazek

PostNapisane: 12 mar 2014, 20:57 
Niedzielny gracz
Niedzielny gracz

Ale po co od razu w takim agresywnym ironicznym tonie?

PostNapisane: 12 mar 2014, 21:13 
Nałogowiec
Nałogowiec

W dosadnym, chociaż bez przekleństw. Bo, jak widać, na łagodniejsze uwagi, żeby usunąć bluzgi nie reagujesz.

Obrazek

PostNapisane: 25 mar 2014, 11:25 
Casual
Casual

Moim zdaniem zarówno idoljames, jak i wszyscy pozostali macie po trochu racji, jednak uważam, że mimo iż, jak wiadomo, w grze i książce występuje wiele przekleństw to nie trzeba się nimi dzielić publicznie, szczególnie na forum, gdzie nie wszyscy użytkownicy są pełnoletni. Trochę taktu i wyrozumiałości dla innych

PostNapisane: 26 mar 2014, 06:53 
Wiedźma z Głuszy

Gra w: Wiedźmin, DA, Skyrim
Zasady obowiązujące na forum są proste - wystarczy zapoznać się z treścią regulaminu (w tym wypadku pkt 1), na którego przestrzeganie zgadza się każdy użytkownik zakładający konto na GameWalk. Cytowanie wulgaryzmów nie zmienia faktu, że nadal są one wulgaryzmami.
Wszelkie dyskusje na ten temat uważam zatem za bezzasadne, wątek zamykam.

Obrazek

Dział zablokowanyOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 9 ]