Wczytywanie
Teraz jest 17 gru 2018, 20:53

Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 4 ]
Autor Wiadomość
 Tytuł: [Problem] newsy kolidujące z menu konta i opcjami forum.
PostNapisane: 10 sie 2014, 20:01 
Fechmistrz krzyżaka
Fechmistrz krzyżaka

Gra w: Wei-ch'i
Problemem dla którego postanowiłem założyć temat, są newsy umieszczone w górnej części forum, które kolidują z opcjami:
Użytkownicy
Szukaj
Twoje Konto
Nowe Wiadomości
Tak wygląda to w moim przypadku:
Obrazek
Nie wiem czy problem występuje tylko w moim przypadku, czy winna jest przeglądarka (Mozilla FF 31.0) czy może istnieje opcja zwinięcia tekstu tudzież zespoilowania go, o której mi nie wiadomo ? Wiem, że za pomocą opcji "zbadaj element" mogę zablokować to okno:
Obrazek
jednakże nie chcę całkowicie rezygnować z tych newsów, IMO przydał by się suwak i ograniczone okno do przeglądania wspomnianych wiadomości. Być może dodatek NoScript mógłby stanowić alternatywę, wpierw jednak chciałbym dowiedzieć się czy jest to sprawa możliwa do rozwiązania z panelu konfiguracji użytkownika?

Tytuł: Re: [Problem] newsy kolidujące z menu konta i opcjami forum.
PostNapisane: 10 sie 2014, 20:15 
Wiedźma z Głuszy

Gra w: Wiedźmin, DA, Skyrim
U mnie takiego problemu nie ma , a również śmigam na lisku, na identycznej wersji.
Spróbuj usunąć ciasteczka - nie wiem czy pomoże, ale nie zaszkodzi ;)

Obrazek

PostNapisane: 11 sie 2014, 09:39 
Fechmistrz krzyżaka
Fechmistrz krzyżaka

Gra w: Wei-ch'i
@waber,
dzięki za szczerą chęć pomocy, ale usunięcie ciasteczek zarówno tych utworzonych przez forum jak i całości ciasteczek przeglądarki - nie przyniosło oczekiwanego rezultatu. Zrobiłem natomiast inny "motyw" z edycją stylu dla forum. Opiszę w kilku punktach swoje rozwiązanie, które jest może nieco prymitywne, aczkolwiek działa.
Sprawa podstawowa - każdy osobiście musi dostosować ustawienie tekstu do własnej rozdzielczości (manipulacja wartościami pkt.4). W moim przypadku jest to 1920 x 1080 px.
. Pobieramy plugin do przeglądarki: Stylish 1.4.3, umożliwiający zdefiniowanie własnego stylu dla każdego z for czy witryn internetowych. O ile wcześniej ów dodatek nie był mi potrzebny, o tyle okazał się nieodzowny w przypadku konieczności automatycznego ładowania zdefiniowanej przez nas zawartości.
. Postępujemy w sposób następujący:
    1. Zaznaczamy problematyczny tekst, klikając na opcję "Zbadaj element".
    Spoiler:

2. Otworzy się okno "inspektora" w którym zaznaczony tekst zostanie zlokalizowany. Otrzymujemy zatem informację jaki styl edytować. Tutaj jest to style.php:54
    Spoiler:

3. Klikając na konieczny do edycji styl, otwiera się okno "Edytor stylów", w którym interesujący nas obszar edycyjny to wiersze od 54 do 56.
    Spoiler:

4. Nie musimy tutaj zapisywać edycji, ale warto edytować wartości dla wybrania optymalnego ustawienia, które zmienia się dynamicznie wraz z wprowadzonymi wartościami. Tekst w polach od 54 do 56 kopiujemy do pliku .txt, zapisując zmiany.
    Poniżej wersja pierwotna:
    Kod:
    #topNavWrapper { text-align:center; z-index:1000; position:absolute; top:0; left:10%; right:10%; }
    #topNavWrapper img { margin:-5px 0 0; }
    #topNav { margin:0 auto; width:558px; }

5. W górnym prawym rogu przeglądarki powinien znaleźć się zainstalowany dodatek "Stylish" reprezentowany przez wyraźną ikonę "S". Klikamy na niego LPM wybierając opcję "Napisz nowy styl" - pojawi się okno rozwijane, wybieramy "dla http://www.gamewalk.pl... W tym momencie pojawi się okno umożliwiające skopiowanie zmodyfikowanej zawartości z pliku .txt. Uwaga: przy kopiowaniu działa polecenie Ctrl + V. Nadajemy nazwę dla naszego stylu.
    Spoiler:

6. Zapisujemy zmiany - sprawdzając efekt, pamiętajmy iż dodatek musi być aktywowany w przeglądarce. U mnie po edycji stylu newsy kolidujące z opcjami forum znalazły się na dole strony.
    Spoiler:

Nie jest to niestety idealne rozwiązanie, przykładowo otwierając pole edycji posta, tekst jest znacznie poniżej układu strony. Zaletą natomiast jest możliwość dopasowania rozwiązania do swoich potrzeb i edycja stylu "na bieżąco" oraz oczywiście - odblokowanie opcji wcześniej zastawionych przez tekst.
Inna z opcji to - zamiast przeniesienia tekstu, jego rozciągnięcie poprzez edycję wiersza:
Kod:
#topNav { margin:0 auto; width:558px; }

zmiana do postaci:
Kod:
#topNav { margin:0 auto; width:1380px; }

skutkuje rozciągnięciem tekstu, który nie koliduje już z opcjami. Edycja wartości "top" w sekcji:
Kod:
#topNavWrapper { text-align:center; z-index:1000; position:absolute; top:0; left:10%; right:10%; }

daje efekt w postaci przemieszczenia tekstu w orientacji pionowej. Wartość podajemy w %, które w pierwotnym zapisie zostały usunięte.

PostNapisane: 11 sie 2014, 17:32 
Wiedźma z Głuszy

Gra w: Wiedźmin, DA, Skyrim
Nie wiem z czego wynikają Twoje problemy, bo widziałam w innych tematach że masz ich kilka ;) ale ewidentnie coś z przeglądarką u Ciebie nie hula jak trzeba (może za dużo jakichś wtyczek i innych cudów, które mogą przy okazji bruździć).
Obsługuję forum na kilku różnych komputerach (w pracy, w domu, mobilnie na lapku) na różnych systemach (win7, XP) i nigdy się z czymś takim jak u Ciebie nie spotkałam (oczywiście wszędzie używam liska) i aż Ci współczuję, że tak się musisz namęczyć, żeby nasza strona była u Ciebie czytelna.
Dziękuję, że podajesz robocze rozwiązania problemów, bo mogą się przydać potomnym.

Obrazek

Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 4 ]