Wczytywanie
Teraz jest 14 gru 2018, 10:25

Napisz wątekOdpowiedz Strona 2 z 2   [ Posty: 16 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: protest
PostNapisane: 13 wrz 2015, 11:18 
Pierwsza zarwana nocka
Pierwsza zarwana nocka

Gra w: Skyrim, Orcs Must DIe, Dungeon Siege III, Deus Ex: Bunt Ludzkości, Super Meat Boy
Tylko Heavy posiada dostęp do serwera, chyba że coś się zmieniło. Mimo wszystko sieć jest niezłym zapleczem do pozycjonowania, więc nie ma co się dziwić, że pojawiają się i boty jak i ludzie od marketingu szeptanego. Wortal o ELEX wyniosłem w miesiąc na drugie miejsce na tylko dwóch linkach - na GW i na RI. Do reszty nie mam aktualnie dostępu. Ale jeżeli ktoś z innych wortali to czyta, będę wdzięczny za umieszczenie linku
Kod:
<a href="http://elex.info.pl" title="elex">elex</a>

PostNapisane: 14 wrz 2015, 10:32 
ShadowCaster

@Skeczor
Pewne gry się wypalają szybciej, inne wolniej.
Np. taki Skyrim to niekończąca się opowieść, ponieważ codziennie wychodzi do niego co najmniej kilka nowych modów, a wraz ze wzrostem zasobów moderskich będzie ich jeszcze więcej i będą jeszcze lepsze. Na forach trwa wartka dyskusja, bo przy okazji gra jest mocno zabugowana.
Niestety, jeśli jakiś tytuł nie jest rozwijany przez scenę moderską lub DLC to faktycznie trudno o nim długo pisać, trzeba przerzucić się na inną grę, zakładać nowe wortale. Gamewalk jest dobrą platformą do tego.
Trzeba coś robić i będzie efekt, wiadomo-jest akcja, jest reakcja, vide elex.info.

PostNapisane: 29 paź 2015, 01:10 
Nałogowiec
Nałogowiec

nie wiem tylko czy zdajecie sobie sprawę, że to może pociągnąć za sobą relacje, które budowaliście przez lata. mogą zmarnieć tak samo jak miejsce, w którym się ogniskowały. są osoby, którym taki stan rzeczy wisi i to jest smutne. zawsze jednak są.

statystyki, cyferki, pozycjonowanie - to jak zapłon silnika, jednorazowa czynność nim się zacznie jechać. tak się mówi, że wortale, dopływ nowej krwi zapewnią 'nowe' życie maszynie. guzik prawda. co da samo dolanie paliwa, kiedy kierowca dociska ciągle pedał gazu, przez co wszystko wyciera i ulatnia się szybciej. pojazd dłużej pożyje, jeśli jego użytkownicy będą o niego dbali. inaczej pójdą piechotą, a wiem z doświadczenia, że dzisiejsi ludzie chodzić albo nie lubią, albo nie umieją.

moja rada na dzisiaj: stworzyć alternatywne forum i podłączyć do tych wortalów, które dychają i zechcą odciąć się od tonącego kowadła. administracja na podobnej zasadzie, tj. każdy wortal ma jednego przedstawiciela, a kluczowe decyzje podejmuje się głosowaniem, większością (mając na myśli zasadę "wszystkich uszczęśliwić się nie da"). takie forum będzie znacznie mniejsze i będzie musiało zacząć praktycznie od zera. lepszy jednak dryf, niż opadanie. na waszym miejscu nie martwiłbym się tym co ma być za tydzień, ale tym co będzie jutro. wszystkiego uratować się nie da (tj. popularności), acz w grę wchodzi zachowanie relacji. im więcej, tym lepiej.

PostNapisane: 21 lis 2015, 13:22 
Nałogowiec
Nałogowiec

bump!

PostNapisane: 21 lis 2015, 14:00 
ShadowCaster

jeżeli to forum w twojej opinii dryfuje i traci na popularności to jaki mechanizm spowoduje wzrost zainteresowania zupełnie nowym forum? To nie jest z mojej strony podważenie twojej opinii, to jest pytanie.
Na popularność forum o grach składa się zainteresowanie daną grą oraz forumowy klimat. Na rynku pojawiło się kilka ważnych tytułów, jedne gry odchodzą inne wschodzą. Gamewalk może tracić na znaczeniu tylko przez brak nowych wortali. Zainteresowania nie brakuje, brakuje chętnych do ich zakładania i prowadzenia.
Jest tutaj kilka aktywnych inicjatyw, których z pewnością nie należałoby zatapiać, vide- sekcja RPG oraz moderski support na Skyrim.
Jeśli zaproponujesz własną inicjatywę poprowadzenia eksperymentalej orbity wortalowej, to oferuje swoją pomoc. Pytanie co na to pozostali.

PostNapisane: 21 lis 2015, 17:11 
Nałogowiec
Nałogowiec

powiedziałbym raczej, że płynie. oj tak, do przodu. ale jest całkiem możliwe, że woda dostaje się do środka. tym samym ma miejsce śladowe, ale widoczne opadanie. kapitan ponoć zostaje do końca. ale kto tutaj jest kapitanem? gdzie pierwszy oficer i sternik? mostek wygląda na opuszczony. przypomina to nieco sytuację opisywaną jakiś czas temu w mediach, kiedy głównodowodzący opuścił pokład, zostawiając na pastwę losu pasażerów i swoich podkomendnych.

co społeczność gamewalk.pl zrobi w przypadku np. końca umowy na świadczenie usługi hostingowej? dowiadujemy się, że dostęp ma osoba, której praktycznie nie ma. znaczy to tyle, że techniczne "być albo nie być" zależy od dobrej woli widma.
na dzień dzisiejszy problem masowego spamu nie został nawet rozwiązany, więc i odpowiedzialność za przejrzystość działów spada na innych. zbędna odpowiedzialność, co pragnę podkreślić.

jak wspomniałem ~miesiąc temu, nie warto teraz myśleć zbyt dalekosiężnie. są problemy "teraz i tu" i od nich trzeba zacząć. na co myśleć o przyszłym kontencie, skoro wszystko może prysnąć? w takim wypadku zapanuje jeszcze większy chaos, gdyż brakuje wyjść awaryjnych. nieliczni skupią się wtedy wokół działających wortali, inni trochę się znają, więc będzie kontakt bardziej bezpośredni, ale większość uzna, że miejsce przepadło.
ja to już widziałem kilka razy, dlatego zabieram głos. przede wszystkim relacje warto zachować. walczyć o nie. a najprostszą formą ich ogniskowania jest wspólne forum. trzeba zatem wiedzieć czy miejsce zapewnia komfort a przede wszystkim czy jest bezpieczne.

Napisz wątekOdpowiedz Strona 2 z 2   [ Posty: 16 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2