Wczytywanie
Teraz jest 11 gru 2018, 17:18

Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 3   [ Posty: 30 ]
Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: GameWalk v2
PostNapisane: 31 gru 2011, 15:10 
GameWalk.pl

W styczniu planujemy rozpocząć pracę nad nową wersją portalu. Odrzucamy stary CMS i stworzymy zupełnie nową platformę od zera.
Jako że stary CMS trochę nas ograniczał i będziemy opracowywać całkowicie nową architekturę, prosiłbym, abyście zgłaszali swoje wszelkie pomysły. Jaką funkcjonalnością powinien się cechować portal, jakie powinien mieć moduły, czym powinien się odróżniać od konkurencji i w końcu - jakie powinien przyjąć sprawdzone pomysły.
Liczymy na Waszą kreatywność! :)

Tytuł: Re: GameWalk v2
PostNapisane: 31 gru 2011, 15:18 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: Dragon Age
Ooo to bardzo fajnie.

Moim zdaniem powinniśmy być bardziej zauważalni w kraju. Do tego mogłoby przyczynić się patronowanie różnych imprez związanych z grami w Polsce(w ostatnich latach pojawia się ich coraz więcej). Może nawiązanie współpracy z jakimiś wydawnictwami, które w swoich ofertach mają książki związane z grami i pisanie ich recenzji.

Ogólnie musimy bardziej dać o sobie znać wydawcom. Jak powoli zauważam firma Cenega i EA Polska powoli się do nas przekonują. Ale zawsze można więcej, prawda? Może wtedy będziemy mieli dostęp do specjalnych materiałów promocyjnych i informacji o przedstawianych przez nas grach.

Świetnym pomysłem było założenie kanału GameWalkTrailers, który radzi sobie całkiem dobrze, jednakże w ostatnich dniach został nieco zaniedbany.

PostNapisane: 31 gru 2011, 15:30 
GameWalk.pl

Sev, jak najbardziej będziemy rozwijać naszą współpracę z partnerami i wydawcami, ale w tym temacie chodzi mi bardziej o pomysły odnośnie bardziej funkcjonalnych rzeczy, technicznych - moduły, relacje między nimi itp. Przykładowo:
1. Recenzje i Zapowiedzi
-> stworzenie modułu Karta Gry z zakładkami do w/w nowych kategorii, aktualności, video
2. Tagi
3. Powiązane artykuły
4. Pasek doświadczenia użytkownika a'la 1up.com
5. Powiazanie konta z forum z portalem i przeniesienie rejestracji na portal.
6. Blogi użytkowników?

Jeśli chodzi o GameWalkTrailers to jest to praca na cały etat, a ja mam dziesięć takich, więc musiałem zarzucić upload. Popularność kanału nie przełożyła się na zauważalny wzrost odwiedzin portalu.

PostNapisane: 02 sty 2012, 20:05 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: DA, ME, TES, TLJ
Czy jeśli się tutaj wbiję jako zwyczajny użytkownik, to czy zostanę zakrzyczana, czy mogę rzucić małą propozycją?

W każdym razie skoro już tu jestem, to napiszę - nie będę sobie żałować :)

Czy dałoby radę zrobić w nowej odsłonie powiadomienie o nadchodzącej wiadomości? Nic trudnego, tylko żeby, przykładowo, w lewym dolnym rogu wyskakiwał komunikat: "Ktoś cię kocha, masz 1 nową wiadomość". Albo coś mniej wylewnego :)

Obrazek

Dubhenn haern am glǎndeal, morc'h am fhean aiesin.

PostNapisane: 02 sty 2012, 21:13 
GameWalk.pl

Chodzi o takie powiadomienie na forum czy portalu?
Jeśli na forum to... Twoje konto -> Ustawienia forum -> Otwórz dodatkowe okno, gdy nadejdzie nowa PW: Tak
Opcja wyżej (Powiadamiaj mnie, gdy dostaję PW) odpowiada za wysyłanie maili.

PostNapisane: 02 sty 2012, 21:20 
Adept analogów
Adept analogów

Gra w: Wiedźmina 2 na przykład.
Jestem za blogami użytkowników, na takim forum CD-Action świetnie się sprawdza... Do tego bym może na stronę dorzuciła oddzielny dział na fanowską twórczość okołogrową. Założę się, że coponiektórzy mają poukrywane ciekawe rysunki lub perełki literackie.

PostNapisane: 04 sty 2012, 01:58 
Casual
Casual

Gra w: Skyrim, B3, CoD:MW3
Witajcie. Jestem nowym użytkownikiem tego forum, mam nadzieję więc, że nie przeszkodzi to w tym poście. Osobiście zgadzam się z przedmówcą, byłbym nawet jednym z twórcą takiej podstrony fanowskiej. :)

PostNapisane: 04 sty 2012, 08:06 
GameWalk.pl

Witajcie Alfa i Słoneczniku.
Pomysł z fanfickiem to ciekawa sprawa. Po opracowaniu głównej struktury na pewno się nim zajmiemy. Ale muszę uprzedzić, że projektowanie to dość długi i mozolny okres ;)

PostNapisane: 08 sty 2012, 16:53 
Nazi Zombie

Gra w: komputer :P
A więc i ja dorzucę swoje kilka uwag do kotła ;)

Trzeba przede wszystkim zwrócić uwagę na to jak wygląda nasza główna konkurencja. Pozostałe duże serwisy o grach cechuje uniwersalność.
Nasza baza z kolei opiera się jedynie o wortale tematyczne. Nie chcę zostać za chwilę zjedzony za to co powiedziałem ;) bo fakt, że mamy kilkanaście bardzo dobrych wortali, które wiodą prym w swoich kategoriach, to jednak za bardzo zawęziło to nasze pole działań. Ograniczyliśmy się wyłącznie do sfery naszej lokalnej sieci, a jak pewnie wielu z Was zauważyło jest to za mało, aby zadowolić czytelników. Przez ostatnie lata wyrobiliśmy sobie silną markę u ludzi odwiedzających nasze wortale, bo nie owijając w bawełnę reprezentujemy wysoki poziom, jednak pospolity odwiedzający, który szuka uniwersalnych informacji o różnych grach widzi u nas wiadomości o zaledwie kilkunastu tytułach pochodzących z wortali.

O tym, że nie można otwierać tylu wortali na ile mamy tylko ochotę mówić nie muszę, bo Heavy na prawdę płaci kupę kasy, aby to wszystko się kręciło ;)

Mój plan jest taki. Wortale to niewątpliwie nasz najsilniejszy atut, wręcz nasz sztandarowy "produkt" i to nie podlega żadnej ocenie. Chciałbym jednak, aby sama główna strona GameWalku zaczęła żyć także innymi tytułami ze świata gier. Bardzo dobrym pomysłem ku temu było wprowadzenie trailerów z innych gier. Ja do tego dokładam jeszcze pomysł w postaci sformowania grupy osób, które zajmowałyby się wyszukiwaniem nowinek o innych grach, niezwiązanych z wortalami naszej sieci.
Mało tego. Świadomie lub nieświadomie podałeś, Heavy w jednym z poprzednich postów informację o recenzjach. Moglibyśmy stworzyć specjalny dział na naszej głównej, gdzie wędrowałyby recenzje przeróżnych gier, pióra naszych redaktorów i użytkowników. Dokładniej:

Można wdrożyć projekt katalogu gier, coś na kształt encyklopedii, którą uzupełnialibyśmy o kolejne tytuły. Podstawowe informacje, rzetelna recenzja jednego z redaktorów i miejsce, gdzie użytkownicy mogliby dodawać własne komentarze o grze.

Doskonale wiem, że taki pokaźny projekt wymaga dużego nakładu czasu i ludzi, ale znacznie poszerzy spektrum naszych działań. Niewykluczone, że idąc tym tropem moglibyśmy się stać w przyszłości alternatywą dla takiego serwisu jak gry-online.pl ;)

Jeżeli chodzi o mnie to jak najbardziej wyrażam pomoc w realizacji ;)

facebookowy fanpage Armii Call of Duty:

https://www.facebook.com/pages/Armia-Call-of-Duty-callofdutywarfarepl/1543483715885010?fref=ts

PostNapisane: 08 sty 2012, 17:06 
Status Widmo

Gra w: Skyrim, Mass Effect, AC, DA, Wiedźmin, Fallout
Popieram pomysł z pisaniem newsów o innych grach, które nie mają u nas osobnych Wortali. Chętnie zgłosiłabym się do udziału w tym projekcie. :) Mówilibyśmy wówczas tutaj o wszystkich grach czy raczej o konkretniejszych grupach (zależnie od rodzaju, popularności, itp.) ?

Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 3   [ Posty: 30 ]
Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona