Wczytywanie
Teraz jest 19 gru 2018, 15:20

Napisz wątekOdpowiedz Strona 2 z 3   [ Posty: 30 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: GameWalk v2
PostNapisane: 08 sty 2012, 17:22 
GameWalk.pl

Trzeba mierzyć siły na zamiary, bo nawet gdybyśmy mieli podobną platformę technologiczną co gry-online (lub inny tego typu portal), to do rozwijania treści potrzebni są ludzie dostępni full-time. Codziennie pojawia się kilkanaście grubych newsów z różnych gier, dlatego ogarnięcie tego przez 3-4 osoby poświęcające swoje 2h dziennie to jednak za mało, bo i tak nie dogonimy innych. A do tego dochodzi jeszcze uzupełniania katalogu gier i dodatkowe materiały. Dlatego IMHO nie tędy droga, trzeba czegoś nowego, wyszukać swoją niszę.
Bardziej skłaniałbym się ku idei rozwinięcia pomysłu ze społecznością i blogami graczy, których publicystyka pojawiałaby się na głównej. Ale to też nic nowego, bo CDA ma blogi, o gramsajtach już nie wspinając.

PostNapisane: 08 sty 2012, 18:25 
Nazi Zombie

Gra w: komputer :P
@roelka
Mam już tutaj na myśli wychwytywanie wszystkich ważnych wiadomości ze świata gier. Nie ma sensu zamykać się na konkretne tytuły, bo byłoby to nic innego jak rozszerzona wersja naszego obecnego portalu. Mam też na myśli pełną otwartość na wszystkie platformy, nie tylko PC, bo jakby nie było konsole cieszą się coraz większą popularnością.

@Heavy
Jak zwykle sceptyczny ;) Trzeba myśleć nieco bardziej perspektywicznie na tego typu projekty, a przede wszystkim zadać sobie pytanie czy traktujemy to jako naszą (na razie charytatywną) pracę czy tylko hobby ;)
Niekoniecznie musiałyby być osoby, które 24h śledzą sieć w poszukiwaniu nowinek, wystarczy grupa -nastu osób, która mogłaby śledzić strony źródłowe dyżurami. Wystarczy znaleźć ludzi, którzy tak jak ja będą widzieli potencjał przyszłej strony i z zaangażowaniem będą dążyć do celu. O tym jak ich zachęcić potem ;)
Czy nie zastanawiałeś się kiedyś jakby to było, gdybyś nie musiał opłacać abonamentów za serwer i domeny z własnej kasy? Całkiem kusząca perspektywa ;) i wbrew pozorom wcale nie tak wyjęta z kosmosu. Siedzisz w tym biznesie już trochę czasu i wiesz zapewne jak zbawienna jest rola sponsorów w tworzeniu stron. Wystarczy mieć ich wystarczająco dużo i zaproponować im takie warunki, aby stała współpraca z nimi pokrywała nasze koszta i dała nam budżet na realizowanie innych spraw.
Nie myślę tutaj tylko o przyziemnych sprawach jak samo tworzenie witryny, ale chciałbym to także rozwinąć to regularnego wystawiania naszej redakcyjnej reprezentacji na zlotach graczy, pokazach gier i konwentach. Relacje z takich imprez są nadal w modzie. Pokazując nasze facjaty na realnych imprezach nadaje respektu dla samego projektu, a gdyby jeszcze tak mieć koszulki z firmowym logo, to już inaczej patrzeliby na nas ludzie ;)
Video-recenzje, inne filmikowe pierdoły z naszym udziałem, w tym jest przyszłość.

A teraz powrócę do samego tematu gry-online.pl. Ich redakcja składa się z kilkudziesięciu osób, we własnej firmie i czerpie z tego całkiem przyzwoite zyski. My działamy obecnie w rozproszeniu, a wykonujemy dokładnie taką samą robotę co oni, do tego jeszcze każdy ma swój zawód/szkołę/studia itd. Gdyby teraz na prawdę spiąć poślady, ale tak solidnie i opracować konkretny plan działania, to możemy hobby zamienić w coś bardziej poważnego. Nie mówię za, że teraz, albo za rok... Ale to ma sens ;)

Zawsze zmianę wortalu możemy ograniczyć tylko do wizualnej metamorfozy, ale nadal pozostaniemy tylko redakcją, która robi to tylko dorywczo ;)

PS: Gramsajty przy naszych wortalach tematycznych to tylko blogi :P

facebookowy fanpage Armii Call of Duty:

https://www.facebook.com/pages/Armia-Call-of-Duty-callofdutywarfarepl/1543483715885010?fref=ts

PostNapisane: 08 sty 2012, 19:35 
GameWalk.pl

Milo, wiem, że grupka kilkunastu osób poradziłaby sobie z dziennym nawałem newsów, ale tutaj też chodzi o ich jakość. A o jakość trudno bez kasy, bo profesjonaliści się cenią ;)
Z dziadkowego doświadczenia wiem, że rotacja wśród newsmanów byłaby naprawdę duża, co wymagałoby ciągłej rekrutacji. Ja mogę jedynie obiecywać jakieś kieszonkowe w przyszłości, gdyby portal nagle zaczął na siebie zarabiać.
Ja sam pracuję cały dzień i obawiam się, że niestety przy GW nie miałbym możliwości kierowac tym wszystkim z oddaniem, jakie chciałbym osiągnąć. Dlatego bardziej tutaj upatruję przyszłość w elementach społecznościowych.
Oczywiście nie wykluczam, że nie będziemy newsowac o innych grach - to jest jak najbardziej jeden z naszych celów

PostNapisane: 08 sty 2012, 20:18 
Nazi Zombie

Co nie stoi na przeszkodzie, aby rozejrzeć się za sponsorami w postaci wydawców gier i innych firm z branż pokrewnych, którzy wspomogliby nasz projekt w zamian za to co potrafimy najlepiej, czyli recenzowanie i reklamę ich gier ;). My rekomendujemy ich produkty, oni dostarczają nam środki i materiały. Kilka dobrych artykułów rozmieszczonych w czasie jest lepszą reklamą niż oczoje*ny banner na stronie ;) Ostatnio coraz częściej widuje się takie formy współpracy.

Pierwszym krokiem do rozpoczęcia poszukiwań poważnych sponsorów jest oficjalne zarejestrowanie internetowej redakcji. Nie wiem jak jest z tym u nas, bo nigdy się Ciebie nie pytałem, ale wiele poważnie myślących stron przybiera właśnie taki status. Poprawi to także relacje z ewentualnymi przedstawicielami, którzy od razu poważniej do nas podejdą.

Jak będzie kasa to i Tobie będzie lżej na portfelu i redakcja się poszerzy ;)
Jeżeli chodzi o samo dodanie różnych społecznościowych funkcji to jestem jak najbardziej za. Dodawanie własnych recenzji gier przez użytkowników też jak najbardziej pozwoli czytelnikom aktywnie brać udział w życiu portalu. W takim wypadku nasza encyklopedia gier sama rozrastałaby się dzięki użytkownikom i nie wymagałoby to dużej ilości redaktorów.

Na początek, póki nie mamy sponsorów:
Proponuję dalej kontynuować rozwijanie kanału z trailerami gier, bo był to bardzo dobry pomysł.
Nie odrzucałbym zupełnie tego pomysłu z Encyklopedią, bo daje to duże pole manewru na przyszłość. W ramach tego zaczęlibyśmy pisać zapowiedzi głośniejszych gier i recenzje najważniejszych tytułów minionego roku. Jeżeli forma się przyjmie, a ludziom dobrze będzie się czytało tego typu rzeczy, to znaczy, że będzie trzeba wdrożyć ;) Później można pomyśleć o ewentualnych sekcjach redakcyjnych piszących o FPS'ach, RPG'ach itd.

Na chwilę obecną strona główna GW to jedynie łącznik informacyjny pomiędzy poszczególnymi wortalami. Ja mam pomysł, aby zrobić z niego rasowy portal, który stanowi centrum dla reszty naszych stron.

https://www.facebook.com/pages/Armia-Call-of-Duty-callofdutywarfarepl/1543483715885010?fref=ts

PostNapisane: 08 sty 2012, 20:41 
GameWalk.pl

Milo, prośba o egzemplarz recenzencki to jeden mail - formalność. Nawet teraz nie byłoby z tym problemu mimo że nie mamy dedykowanej kategorii z recenzjami. Tutaj nie potrzeba szukania jakichś sponsorów, więc nie wiem dlaczego aż taki nacisk na to kładziesz ;)
Ale z tymi recenzjami to mi podsunąłeś pomysł. Co Wy na to, żeby zrobić polski metacritic?

PostNapisane: 08 sty 2012, 23:36 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: Dragon Age
Heavy Metal napisał(a):
Co Wy na to, żeby zrobić polski metacritic?

Pomysł nawet nawet. Ciekawe tylko czy się przyjmie

PostNapisane: 09 sty 2012, 14:38 
Nazi Zombie

@Heavy

Ja tylko głośno myślę i wyrzucam z rękawa wszystkie swoje propozycje ;) Znalezienie sponsorów potraktuj jako coś zupełnie odrębnego, nie związanego z modernizowaniem portalu ;)
Polski metacritic? Czemu nie? W połączeniu z kilkoma innymi, bardziej społecznościowymi funkcjami da to całkiem ciekawe połączenie.

PostNapisane: 13 sty 2012, 15:41 
Nazi Zombie

Widzę, że temat zastygł. W razie jednak jakiegokolwiek poruszenia służę pomocą na przyszłość ;)

PostNapisane: 15 sty 2012, 15:07 
Oficer Armii CoD

Gra w: Call of Duty: Modern Warfare 3 || Dragon Age: Początek || League of Legends
Mimo, iż jestem tutaj nowy i zaczynam dopiero pomagać Milo na stronie o Call of Duty, chętnie Wam pomogę w jakikolwiek sposób. Jeżeli tylko przyjdą mi jakieś pomysły do głowy, to natychmiast tutaj napisze :)

"Na wojnie ten wygrywa, kto najmniej błędów popełnia" - Napoleon Bonaparte

PostNapisane: 22 sty 2012, 15:48 
Fechmistrz krzyżaka
Fechmistrz krzyżaka

Więcej postów na stronę. Chociaż 20.

Napisz wątekOdpowiedz Strona 2 z 3   [ Posty: 30 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona