Wczytywanie
Teraz jest 10 gru 2018, 23:35

Napisz wątekOdpowiedz Strona 2 z 7   [ Posty: 62 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Propozycja rozwoju forum
PostNapisane: 02 lut 2014, 22:38 
RON

Gra w: Banowanie ;]
Słabo, jak Ktoś przyjdzie z jakimś problemem, to będzie musiał naspamować, aby założyć wątek.

PostNapisane: 02 lut 2014, 22:46 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: Batmen
Mimo wszystko trzeba to rozważyć. Nawet min.3 posty.

PostNapisane: 02 lut 2014, 23:00 
Nałogowiec
Nałogowiec

Takie rzeczy wprowadza się na forach warezowych, a nie serwisach o tym profilu. Blokowanie podstawowych funkcji forum mija się z celem; to takie wrzucanie wszystkich użytkowników do jednego worka, bo pewien procent łamie regulamin. Nie podoba ci się, że Kowalski zakłada konto, tylko po to aby o coś zapytać, a potem zniknąć? Aby okiełznać to zjawisko potrzeba bardzo aktywną kadrę techniczną (m.in. moderatorów) oraz zwięzły regulamin. Piszą żywe osoby, a nie boty i trzeba do tego podejść nie statystyką, nie skryptami, a własnymi rękami.

PostNapisane: 02 lut 2014, 23:09 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: Batmen
Jest jakiś procent pijanych kierowców, ale to wszyscy muszą mieć alkomaty w samochodach.
Dałem jedynie propozycje. Modzi mają więcej pracy.

PostNapisane: 03 lut 2014, 11:24 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: Wiedźmin, Dragon Age
Trudno, przeżyjemy ;) Co jakiś czas trzeba jakiegoś trolla pogonić.

Obrazek

"Walkę kończy śmierć, każda in­na rzecz walkę je­dynie przerywa." - Ciri

PostNapisane: 08 lut 2014, 16:33 
Nałogowiec
Nałogowiec

Cytuj:
W obrębie forum obowiązuje całkowity zakaz reklamowania stron i forów internetowych spoza sieci GameWalk. Jeżeli posiadasz wątpliwości przed dodaniem linka, skontaktuj się z administracją forum.

Mam drobną sugestię odnośnie ostatniej części. skontaktuj się z administracją forum - czyli z kim?

Szansa, że któryś administrator będzie na forum, kiedy pojawi się ktoś z wątpliwościami, jest dość niewielka. Jak zatem dojść, do kogo należy zaadresować swoje zapytanie (i uzyskać odpowiedź w sensownym czasie)? Oczywiście można wejść sobie do zakładki "użytkownicy" i przeglądnąć kilkaset stron. Można także zjechać na sam dół serwisu i doszukać się w legendzie odpowiedniego odsyłacza, ale on też nie rozwiązuje zupełnie kwestii. Do kogo pisać? Kto odpowie możliwie najszybciej? Bo o to chyba każdemu będzie chodzić.

Zwracam uwagę na to, że jeśli regulamin odsyła czytelników w tzw. próżnię, to wtedy zwiększa się szansa, że coś powstanie, albo nie. Forum tak czy siak na tym traci.
Podobnie jest w kwestii banowania. Skrypty bardzo często odsyłają zainteresowanych "do administracji". Zgaduj zgadula, gdzie złota kula.

Proponuję wyznaczyć aktywne jednostki do pewnych zadań i wyraźnie to zaznaczyć w odpowiednich miejscach. Spamu jest coraz więcej (choć nie tylko spamu) i trzeba możliwie ułatwić poruszanie się po podstawowych źródłach informacji. Dla własnej wygody i czyjejś.

PostNapisane: 08 lut 2014, 17:16 
Status Widmo

Gra w: AC 1-4, Mass Effect 1-3, Resident Evil 1-6, Silent Hill 1-4
loneirus, wielu administratorów i moderatorów jest online każdego dnia. Nie ma też co oczekiwać, że każdy z nas będzie na zawołanie kilku tysięcy potencjalnych użytkowników, którzy chcą spytać o dany link. Trzeba też się liczyć z tym, że administrator ma też inne rzeczy na głowie nie wspominając o życiu prywatnym. Użytkownik musi się wykazać cierpliwością. Nie widzę potrzeby wyznaczania konkretnych osób jeśli każdy z administracji ma kompetencje do decydowania o dodawaniu linków przez forumowiczów i ponad połowa jest aktywna, będąc na forum przynajmniej raz dziennie, a to w zupełności wystarcza do odpowiadania na zapytania użytkowników. I jak sam napisałeś w swoim poście tzw. odsyłacz w zupełności wystarczy, by rozwiązać tą kwestię, jeśli komuś się nie chcę nawet tam klikać zawsze zostaje spis osób online, gdzie zawsze znajdzie odpowiednią osobę do zadania pytania.

PostNapisane: 08 lut 2014, 19:25 
Nałogowiec
Nałogowiec

No niestety, ale administrator i moderator, to role, które są na zawołanie, ponieważ to jest forma służby. GameWalk.pl nie jest serwisem dla wybranych, nie jest serwisem zamkniętym, a wręcz przeciwnie. Jeśli chcesz utrzymać się na rynku, musisz włożyć w prace swój czas i to dużo. W żaden sposób nie przemawia do mnie sucharek pt. "życie prywatne". Jeśli tworzysz forum, to jest ono częścią tego życia, a nie jakimś modułem zewnętrznym, który możesz odłożyć na półkę. Dlatego wyznaczono w społeczeństwach pozycje sekretarzy czy konsulów. Aby kontakt z tymi, którzy forum tworzą był płynny i aby był porządek co do kontaktów. Nie. Nie polega to na tym, aby podporządkowywać cały swój czas jednemu przedsięwzięciu, ale by w pewien sposób je zautomatyzować i uprościć, co przełoży się na mniejsze "wycieki" cennych minut w przyszłości.

GW nie ma żadnych "potencjalnych tysięcy" użytkowników, ma to co widzisz obecnie. A na dzień dzisiejszy liczby porażające nie są, powiedziałbym nawet, że jest tendencja spadkowa i to widać. To nie są jakieś "DobreProgramy" z potężnym peerem, a serwis, który ma jeszcze wszystko przed sobą.

Jakie kompetencje ma członek grupy "Administracja", jest być może dla większości użytkowników niewiadomą; nie spotkałem się ze źródłem, które jednolicie mówiłoby o tym 'kto, gdzie i jak'. Zazwyczaj pozycja dotyczy osób, które w jakiś sposób współtworzą lokalną sieć, choćby redaktorów naczelnych przyległych stron. Np. niejaki Juventin. I ktoś np. wyśle do niego zapytanie - zgodnie z tym co podano choćby w regulaminie ("skontaktuj się z administracją forum"). I co? I nic, bo Juventin ostatnio odwiedził forum pół roku temu. A może ktoś wyśle do roelki, bardzo aktywnej swojego czasu. Efekt ten sam. Tak, petent musi znaleźć obecnie listę, musi znaleźć na niej najbardziej aktywnego członka i dopiero słać zapytanie, nadal mając na karku niepewność, czy dobrze czyni. To zbędnie wydłuża proces, kiedy inne serwisy podają takie dane na tacy. A nie ma się co oszukiwać, że to również przekłada się na wizerunek. Owszem, forum nie jest dla tzw. idiotów, acz nikt nikogo tak nie nazwie bezpośrednio. Wiemy dobrze jak bardzo szukanie dzisiaj - czegokolwiek - "boli". Spam pojawia się nie tylko przez słabe zabezpieczenia, czy lenistwo, ale także dlatego, że jest prościej wysłać post, niż znaleźć potencjalnego adresata.

Moja sugestia wynika z realizmu. Widziałem post, w którym osoba zwróciła uwagę na fakt, że nie doczekała się na odpowiedź od administracji (i nie mam tu na myśli rozgorączkowania, czy przesady). Ha, miałem nawet takie dwa przypadki swojego czasu na skrzynce pw. To już trzy przypadki, a ile zaobserwowali inni?

Składając wszystkie te powyższe literki w coś krótszego, powiem tak: im prostsza procedura, tym mniej czasu zje obu stronom, a i imidż na tym zyska.

PostNapisane: 08 lut 2014, 19:56 
Status Widmo

Gra w: AC 1-4, Mass Effect 1-3, Resident Evil 1-6, Silent Hill 1-4
loneirus, Twoja sugestia wynika z nudy, a nie realizmu :) To co proponujesz zamiast ułatwiać to tylko komplikuje sprawy. Jest regulamin, jasny, uszczegółowiony bardziej od poprzedniego i nie widzę powodu do tworzenia kolejnych zawiłości, osobnych osób odpowiedzialnych za odpowiadanie na pytanie o linki, gdzie może to każdy mod i admin zrobić.
Nie przemawia do Ciebie sucharek o życiu prywatnym, bo widocznie go nie masz :) Ale są tutaj osoby, które pracują, studiują i mają inne jeszcze zajęcia, a i tak sporo poświęcają czasu forum i stronom, które prowadzą. Dlatego nie masz prawa nawet myśleć, że ktoś tutaj nie poświęca odpowiedniej ilości czasu dla dobra forum i jego użytkowników.
Zresztą to tylko moje zdanie, ale jeśli jest jakiś moderator czy administrator chętny do zajmowania się odpowiadaniem na takowe pytania może oczywiście wziąć to na głowę. Ja uważam, że każdy dostępny moderator i administrator powinien udzielać pomocy w jakiekolwiek sprawie użytkownikom, a nie dzielić wszystkich. Użytkownik powinien również się wykazać odrobiną wysiłku w znalezieniu odpowiedniej osoby do zadania pytania. Każdy każdemu powinien wychodzić na przeciw. Po za tym jak jest w regulaminie " W obrębie forum obowiązuje całkowity zakaz reklamowania stron i forów internetowych spoza sieci GameWalk", więc jasno wynika z tego, że zabronione jest publikowanie jakichkolwiek linków. Dlatego zapytań o nie będzie nie na tyle, by wiązać z tym jakieś osoby specjalnie do tego oddelegowane, bo jak sam twierdzisz GameWalk ma niezbyt porażającą ilość członków.
Jeżeli ktoś z administracji ma inne zdanie i jest chętny do podjęcia tego obowiązku jednocześnie zwalniając z niego innych zawsze może zgłosić się do Heviego i możemy uzupełnić regulamin o taką adnotację.
Nie ma też co dyskutować o tym dalej i wałkować robiąc offtop, teraz może i tak o tym w głównej mierze zdecydować Hevi czy takie wyznaczenie osób jest konieczne i w czymkolwiek pomoże.

PostNapisane: 08 lut 2014, 20:09 
RON

Gra w: Banowanie ;]
Cytuj:
Użytkownik powinien również się wykazać odrobiną wysiłku w znalezieniu odpowiedniej osoby do zadania pytania.

Powiem Ci Mordin, że ja to chyba po 3 miesiącach od rejestracji odkryłem, że mamy coś takiego jak "Strona głowna forum" :D (głównie na początku siedziałem tylko na Skyrim). Dla nowych userów nie będzie łatwe odnalezienie odpowiedniej osoby do zadania pytania, a przekopywać się przez spore grono osób i znaleźć odpowiedniego Admina/Moda aktywnego to też będzie sztuka.
Powiem tak, ja bywam na forum codziennie po kilka razy na dzień, więc śmiało mogę zostać "konsultantem" od linków ;)

Napisz wątekOdpowiedz Strona 2 z 7   [ Posty: 62 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna strona