Wczytywanie
Teraz jest 13 lip 2020, 20:52

Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 4 ]
Autor Wiadomość
 Tytuł: [film] Shooter
PostNapisane: 15 mar 2010, 22:59 
Pierwszy gamepad
Pierwszy gamepad

Gra w: Życie
Obrazek

Cytuj:
Kino rozrywkowe od wielu lat przeżywa poważny kryzys, którego końca nie widać. Myli się jednak ten, kto myśli, że nie jest to jakiś szczególny problem, gdyż filmowa rozrywka znaczy dziś wciąż bardzo wiele. Filmy służące tylko i wyłącznie zabawie, napędzające publiczność do kin, od zarania X muzy były i są sensem tego biznesu, pożywką gawiedzi i utrapieniem krytyków z przerostem ambicji. Jakby nie patrzeć, to właśnie takie produkcje w mniej lub bardziej pośredni sposób umożliwiają ocieranie się kina czasami nawet o sztukę. Tymczasem ostatnia dekada przyniosła prawdziwy pomór talentów kina sensacyjnego, fundamentu filmowej rozrywki. Wygląda jednak na to, że czas posuchy zaczyna mijać.

Intryga w „Strzelcu” jest dość prosta, ale już od pierwszej sceny zapowiada się smakowicie. Amerykański snajper i komandos Bob Lee Swagger (konstrukcja nazwiska podobna do Lee Harveya Oswalda jak najbardziej zamierzona, do Schwarzeneggera także) w misji tajnej i oczywiście nielegalnej, zajmuje się odstrzeliwaniem złych chłopaków w Etiopii. W akcji ginie jego partner i Bob odchodzi ze służby. Kilka lat później zostaje zwerbowany przez FBI w celu udaremnienia zabójstwa samego prezydenta. Kto widział zwiastun filmu, ten zorientował się, że bohater zostanie wrobiony w próbę zamachu i stanie się kozłem ofiarnym spiskowców. W sumie to nic nowego ani świeżego, ale jak się człowiek naogląda głupot pokroju „X-Menów” i „Spider-Manów”, to taka sensowna i z polotem napisana historia od razu wzbudza życzliwe zainteresowanie. Bo film wciąga od samego początku, a to dziś w kinie tego gatunku egzotyka.

Jeden z najlepszych filmów akcji jakie ostatnio przyszło mi oglądać. Prawie 2 godzinna dawka wybuchów, pościgów, strzelanin okraszona dobrą grą Wahlberga (Max Payne mu nie wyszedł). choć od razu przewidywalna fabuła, da się oglądać bez żadnego znużenia czy zniesmaczenia. Romans był, jak przewidziałem, Opening z akcją w Estonii bardzo dobrze zrobiony. Sceny z użyciem karabinów snajperskich ostatnio mnie urzekają pomijając fakt, że film to rozrywka nie mająca nic wspólnego z rzeczywistością. Także polecam do obejrzenia tą produkcję

Gwardia Honorowa Bleachsoul.pl | Junior Admin G.Up | Redaktor Risen.info

Tytuł: Re: [film] Shooter
PostNapisane: 16 mar 2010, 19:06 
Pierwszy gamepad
Pierwszy gamepad

A ja w sumie obojętnie do tego filmu podchodzę. Początek klimatyczny, potem mocna średnia. Jeżeli kogoś satysfakcjonują takie typowe filmy, to może obejrzeć.

http://www.wrotafable.pl

PostNapisane: 04 gru 2010, 22:36 
Adept analogów
Adept analogów

Ten film bardzo mi się podobał. %) (lubię takie)

I' am Psycho - Redaktor/Newsman CrysisCore

PostNapisane: 31 gru 2010, 15:24 
Pierwsza zarwana nocka
Pierwsza zarwana nocka

Najbardziej w tym filmie spodobało mi się profesjonalne podejście do działania snajpera. Czytałem, że Mark Wahlberg do roli głównego bohatera przygotowywał się pod czujnym okiem prawdziwych snajperów.

Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 4 ]