Wczytywanie
Teraz jest 15 lip 2020, 11:01

Napisz wątekOdpowiedz Strona 3 z 4   [ Posty: 36 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Gra o Tron - serial
PostNapisane: 02 cze 2014, 20:27 
Casual
Casual

Widzę, że moje wrażenia z serialu są podobne jak wasze. Ja również uważam, ze mocno przesadzili z tymi scenami seksu, żeby to jeszcze był normalny seks... ;P
Sezon trzeci rozwlekał się miejscami niemiłosiernie i nużył, ale myślę, że nowy sezon trochę to zrekompensował i zaczęło się dziać wiele ciekawych rzeczy :) Z niecierpliwością czekam na dzisiejszy odcinek :D Mam nadzieję tylko, że nie zamordują w ostatnim odcinku kolejnych moich ulubionych bohaterów (nie czytałam książki to nie wiem ;) ) xD

PostNapisane: 03 cze 2014, 11:59 
Niedzielny gracz
Niedzielny gracz

Gra w: Plemiona, Wolfenstein: Enemy Territory, League of Legends
Dzisiejszy (wczorajszy odcinek) był już w internetach rano :lol:

Ogólnie nieźle, jak zwykle najlepsze akcje na koniec (czyli mniej więcej 3 ostatnie odcinki).

Z bohaterów jestem za 4, a 3 już odpadło :omg:

PostNapisane: 03 cze 2014, 18:34 
Free Company of Alinor

Gra w: śmierć
Ulredo napisał(a):
Dzisiejszy (wczorajszy odcinek) był już w internetach rano :lol:

Śmiem wątpić w legalność tego rozwiązania, ale co ja się tam znam.

Odcinek 8 to kupa. Reżysera należy wrzucić do wody z kamiennymi ludźmi, a następnie zrobić to co Smoki Quentinowi. Zepsucie najlepszego momentu w książce to jedno, ale na cholerę tak bardzo zmieniać fabułę. Rozumiem, trzeba oszczędzać czas, ale na cholerę dodawać 10 innych wątków, które i tak nic nie znaczą. Jeśli dwa następnie odcinki będą na podobnym poziomie, to mój TV poleci przez księżycowe wrota.

PostNapisane: 03 cze 2014, 22:59 
Casual
Casual

Oglądam serial na HBO w TV, wolę poczekać i obejrzeć w dobrej jakości ;)

Generalnie odcinek mi się podobał, ale końcówka to masakra (dosłownie i w przenośni), która wszystko mi zepsuła. Czy naprawdę "Wszyscy muszą umrzeć" _-_ (pytanie retoryczne, proszę nie spoilerować :P)?

PostNapisane: 05 cze 2014, 13:46 
Pierwsza zarwana nocka
Pierwsza zarwana nocka

Gra w: Skyrim, Battlefield 4
Co sądzicie o walce? Moim zdaniem była bardzo dobrze zrobiona, lecz szkoda, że tak krótka :P
Czytelnik choć wiedział co się stanie to i tak miał nadzieję.

Tak odnośnie ostatniego odcinka:
Obrazek

Kliknij w sygnaturę!

PostNapisane: 05 cze 2014, 13:51 
Free Company of Alinor

Samwise napisał(a):
Co sądzicie o walce? Moim zdaniem była bardzo dobrze zrobiona, lecz szkoda, że tak krótka :P
Czytelnik choć wiedział co się stanie to i tak miał nadzieję.

Była żałosna, nudna. Mała zgodność z książką. Zakończyli to soczyście, ale tylko dlatego, żeby zamaskować resztę średniawego odcinka. Ale walka przypominała mi Dark Souls. Nawalasz salta dookoła wroga, dźgasz go po 50 hp. A jak zostanie mu centymetr paska HP to ten cię ściąga na hita.

PostNapisane: 09 cze 2014, 10:00 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: Wiedźmin, Dragon Age
Ciastek, twoje porównanie do gry zajefajne ;)

Ale bez przesady. Jak ci się serial nie podoba, to po co oglądasz? ]:->

Obrazek

"Walkę kończy śmierć, każda in­na rzecz walkę je­dynie przerywa." - Ciri

PostNapisane: 09 cze 2014, 10:26 
Pierwsza zarwana nocka
Pierwsza zarwana nocka

Gra w: Skyrim, Battlefield 4
Ja tam ze względu na dobrą książkę będę bez względu na wszystko oglądał dalej. Nie podoba mi się niestety, że twórcy tak zmieniają film.

Dzisiaj będzie dobry (jeśli niczego nie pominą) odcinek B)

Ooo tak :D

Kliknij w sygnaturę!

PostNapisane: 13 mar 2015, 21:54 
Adept analogów
Adept analogów

Gra w: Dragon Age ME3.2,1, M&B Warband, Wiedźmin1, 2
Przepraszam za "odgrzewane kotlety", jednak zbliża się sezon V "Gry o Tron"-i tu mała uwaga- Game of Thrones powinna być tłumaczona jako Gra o Trony- w liczbie mnogiej. Ponieważ jest siedem królestw i władający żelaznym tronem Król siedmiu królestw, obrońca etc. nie siedzi na jednym żelaznym tronie- siedzi na tronach wszystkich siedmiu królestw, a żelazny tron symbolizuje wszystkie te królestwa.
Ale, dlaczego akurat teraz napisałem w tym temacie? Otóż, ostatnio miałem trochę wolnego czasu, a że powyższy serial cieszy się opinią "serialu z największą widownią na świecie", postanowiłem wyrobić sobie własną opinię na jego temat.
Tak więc w cztery dni obejrzałem cztery sezony serialu.
Jako, że nie czytałem książek, ograniczę się tylko do serialu.
Większość z Nas zna jakieś seriale realizowane przez zespół HBO. Przywołać tu można "Rodzinę Soprano", "Kompanię Braci" itd, tak więc nie można mieć wiele do zarzucenia jeśli chodzi o warsztat i "technikalia".
Weźmy się zatem za sam serial.
Pierwszy sezon zaczyna od mocnego uderzenia- patrol nocnej straży natyka się na prastare zło, o którym myślano, że już więcej nie powróci. Jakiś początek to jest. Następnie Rob Stark ścina dezertera z nocnej straży powołując się na "prawo" nawet go wnikliwie nie przesłuchując.
Następnie mamy 39 odcinków, które prowadzą do jednego- na północy obudziło się zło, które zagraża wszystkim. Wiedźma pretendenta "zobaczyła" to w ogniu po spaleniu wiadomości od komendanta nocnej straży.
Ja wiem, serial ma swoje prawa- jeśli jest popularny no to trzeba cisnąć do oporu, podsuwać nowe wątki, które zostaną wyjaśnione za np. dwa sezony.
I teraz taka mała dygresja na temat, który na tym forum został poruszony- seks. Otóż scena seksu kosztuje wielokrotnie mniej niż scena batalistyczna. W scenie seksu mamy góra kilka osób- w tym serialu zauważyłem, że największy "gruppensex" liczył cztery osoby, tak więc dwóch aktorów i dwie aktorki, którzy dla roli w tak popularnym serialu i tak zrobiliby to za darmo.
Do nakręcenia sceny walki, bitwy-należałoby zatrudnić ludzi, którym trzeba zapłacić. Następnie zatrudnić studio od efektów specjalnych, które obrobi cały materiał na obraz przystępny dla przeciętnego widza. A to rodzi koszty i to nie małe.
Mogę wymieniać to wszystko bez końca. Wszelkie błędy niedoróbki, brudne zagrania producentów.
Jako rozrywka- te ok 35 jak do tej pory godzin- pomijając czołówki i retrospekcje od trzeciego sezonu- oglądało się fajnie, ale z sezonu na sezon- tak od drugiego- zacząłem odczuwać znużenie tymi "wypełniaczami"- niektórymi scenami seksu w kilku z odcinków, trzech minut milczenia dwóch osób w innych, lub też kilku minut "wędrówki" bohaterów w kolejnych.
Ale to jest "SHOW BUSINESS"- parafrazując jednego z CAT6- "I love show business"
Reasumując- treści w tym serialu jest co najwyżej na 2-3 dwugodzinne filmy pełnometrażowe- czyli jakieś sześć godzin. Razem z V sezonem czeka Nas co najmniej 50 godzin oglądania "najpopularniejszego serialu w dziejach telewizji", choć skłaniam się do tego, że będzie jeszcze sezon VI, VII, VIII, IX itd- dopóki ktoś za to zapłaci.
Wyrażam tutaj moje osobiste zdanie, którego nie zmienię. Tak więc wszelkie obelgi, stwierdzenia- "nie znasz się, głupi jesteś gówno wiesz" itd. i robienie nonsensownego offtopu, a także próby argumentacji do zmiany mojego zdania są z góry skazane na porażkę.

PostNapisane: 14 mar 2015, 16:16 
Free Company of Alinor

Czy to tłumaczyć jako "Gra o Trony" czy może jakoś w stylu "Gra Tronów" to już sprawa dyskusyjna. Ale po co tłumaczyć dosłownie tytuł kiedy nie ma on jakiegoś kluczowego znaczenia. Ale trzeba pamiętać że GoT jest niezłym serialem, będącym beznadziejną adaptacją świetnej serii. Fabuła i tu i tu jest z grubsza taka sama, ale ze względu na jej przedstawienie w książce, tam po prostu potrafi ona wciągnąć. Coś co mnie martwi to wycinanie sporej części contentu z książek, niektórych kluczowych postaci itd. Dodatkowo pewne jest że serial skończy się przed książką i to co mnie martwi to jak rozwiążą problem zakończenia. Osobiście liczę, że dostaniemy niekanoniczne i niezależne zakończenie (albo cliffhanger mówiący "przeczytaj książkę"). Jeśli jednak okaże się że serial zaspoileruje książkę (a znając poziom umysłu większości fanów serialu wtedy już po sieci będą latać spoilery. My możemy się wstrzymać z spoilerami całe lata, ale oni nie potrafią wytrzymać kilku godzin.) Coś co ratuje PLiO w tej sytuacji to fakt, że fabuła jest, że tak powiem sprawą drugorzędną w wielu wątkach (no bo de facto tylko to co się dzieje z Branem, Davosem i Samem to jedyne co w pewnym stopniu fabularnie wciąga). Smutne jest też to, że z "startowej" puli postaci w jakikolwiek sposób rozwinęli się tylko Bran, Arya, Jon i Dany, z czego Dany stałą się po prostu irytującą ciapcią a co do Jona to wiadomo. No a z serialu wytną teraz wiele świetnych postaci, które fabule dodały nieco świeżości. Czyli nie zobaczymy już córki Dorana, nie zobaczymy Zimnorękiego (a był z nim związany chyba najbardziej klimatyczny motyw) nie zobaczymy Młodego Gryfa. To może oznaczać że te postacie nie odegrają już kluczowej roli w fabule książki bo przecież GRRM podzielił się pełną wersją historii z twórcami. Dlatego polecam wszystkim pierwszy sezon, bo jest świetnie zrealizowany i w 100% wierny książce, a potem radzę złapać za część 2 (albo i pierwszą) wersji pisanej bo jest tego warta.

Napisz wątekOdpowiedz Strona 3 z 4   [ Posty: 36 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona