Wczytywanie
Teraz jest 15 lip 2020, 10:23

Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 2   [ Posty: 11 ]
Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Harry Potter i Insygnia Śmierci
PostNapisane: 16 lip 2011, 21:17 
Joker

Niedawno wróciłem z kina i naszło mnie chęć założenia tego wątku.

Wikipedia napisał(a):
Harry Potter i Insygnia Śmierci. Część I (ang. Harry Potter and the Deathly Hallows. Part I) – amerykańsko-brytyjski film na podstawie powieści autorstwa J. K. Rowling o tym samym tytule. Jest on siódmym obrazem z serii o Harrym Potterze.
Ostatni tom powieści został podzielony na dwie odrębne części. Światowa premiera części pierwszej odbyła się 11 listopada 2010, a premiera części drugiej 7 lipca 2011. Scenariusz do obu filmów napisał Steven Kloves, a reżyserią zajął się David Yates.
Pierwsza część jest zrealizowana tylko w technologii 2D[3], natomiast druga będzie zrealizowana w technologii 3D.
Krótki opis fabuły:
Harry, Ron i Hermiona wyruszają na niebezpieczną podróż, w celu poszukiwania Horkruksów. Nie mają pojęcia, gdzie mogą być, lecz nikt im nie może pomóc - zdani są tylko na siebie.
Voldemort przejął kontrolę nad Ministerstwem Magii. Jego poplecznicy – Śmierciożercy – terroryzują wszystkich, którzy sprzeciwiają się Czarnemu Panu. Harry ściga się z czasem. Musi znaleźć i zniszczyć horkruksy, zanim Voldemort znajdzie jego. Ten, Którego Imienia Nie Wolno Wymawiać przygotowując się na ostateczne starcie z „Wybrańcem”, szuka tytułowych Insygniów Śmierci (tj. Czarnej Różdżki, Kamienia Wskrzeszenia i Peleryny-niewidki), które uczynią go władcą życia i śmierci.
Pierwsza część filmu kończy się w momencie gdy Lord Voldemort wykrada Czarną Różdżkę z grobu Dumbledore'a.

Na temat części drugiej nie było informacji.
Premiera miała miejsce 15 lipca. Dzisiaj byłem w kinie i szczerze przyznaje, że jest to jeden z najlepszych - pod względem efektów specjalnych i nie tylko - film, który kiedykolwiek widziałem. Aktorzy są prawie idealnie dopasowani do roli. Jest kilka momentów z których można się 'pośmiać'. Akcja - git. Przynajmniej połowa scen z filmu to bitwy 'na różdżki'. Zwięźle: wszystko trzymało się kupy.
Jakie są wasze opinie na temat tego filmu?

Tytuł: Re: Harry Potter i Insygnia Śmierci
PostNapisane: 16 lip 2011, 21:40 
Wiedźma z Głuszy

Gra w: Wiedźmin, DA, Skyrim
Również dzisiaj miałam przyjemność zapoznania się z ostatnią częścią H.P. i podzielam opinię przedmówcy - bardzo dobre efekty specjalne, wartka akcja, trochę dowcipu i gra aktorska na wysokim poziomie (z resztą żadnej z ekranizacji tego cyklu nie mam nic do zarzucenia, no, może oprócz "Księcia Półkrwi", w którym zawarto dużo mniej informacji niż w książce).

Oczywiście dużo więcej emocji wykrzesały ze mnie wersje literackie, dzięki którym niemal od początku zafascynowała mnie postać profesora Snape'a, którego uwielbiam (odkrywając jego prawdziwą historię ryczałam o 3 nad ranem nad książką :D ), a Ron bawił mnie do rozpuku. To moje dwie ulubione postacie w całej tej historii i uważam, że w ekranizacjach zostały odegrane rewelacyjnie.

Gorąco polecam.

Obrazek

PostNapisane: 15 sie 2011, 22:54 
Morelowaa Dziffka

Takim konkretnym fanem H.P. nie jestem - przeczytałem co prawda "Kamień filozoficzny" i obejrzałem wszystkie filmy, ale nic poza tym. Ale kiedy wyszedłem z sali kinowej po seansie "Insygni śmierci" trzymałem banana na ryju przynajmniej przez godzinę. Fim jest fenomenalny! Efekty specjalne, umieszczenie fabuły, humor, atmosfera...dzięki temu filmowi jestem pewien, że za rok na półce będę miał wszystkie egzemplarze Harry'ego Potter'a. Przeczytane.

PostNapisane: 05 wrz 2011, 16:08 
Casual
Casual

Ja się przyznam, ze się podśmiewałam z fanów HP, dopóki sama nie zajrzałam do filmu i się dałam wessać. Strasznie fajny, ostatnio na jego kanwie zrobili też jakieś gry online, no fabuła swietna, a efekty pierwsza klasa.

PostNapisane: 15 wrz 2011, 12:12 
Mistrz pada
Mistrz pada

Część I Insygni dla mnie była nudnawa, nic praktycznie mało się działo, książka wywołała większe emocje ;) Całość ratowały efekty specjalne.
Za to w drugiej części już się rozkręciło i mnie wciągnęło, a bitwa o Hogwart na długo zostanie w mojej pamięci :)

PostNapisane: 31 paź 2011, 22:26 
Casual
Casual

Gra w: Runes of Magic, Homefront ,
Ja przeczytałem wszystkie książki Harrego Pottera (3 razy ;P) i obejrzałem wszystkie filmy . I wywnioskowałem z tego że film nigdy nie będzie w stanie równać się z książka. Żaden film harrego nie spodobał mi się tak jak książka a zwłaszcza część 7 bo straciła swój "potterowy" klimat.

PostNapisane: 16 wrz 2012, 16:42 
Niedzielny gracz
Niedzielny gracz

Oglądałem jak na razie film na kompie bo w tv go jeszcze nie było a wiadomo że w tv ogląda się lepiej ale film jest świetny jak dla mnie jest to najlepszy film oczywiście jak wszystkie pozostałe części również

PostNapisane: 26 sty 2013, 17:03 
Casual
Casual

Oglądałem wszystkie części i najlepsza według mnie ostatnia właśnie ale z książkom porównując to film to dno książka lepsza :D

PostNapisane: 17 lut 2013, 17:29 
Adept analogów
Adept analogów

Gra w: trylogia Mass Effect, Wiedźmin
Ja właściwie wychowywałam się na tej serii, więc oczywiste, że przeczytałam wszystkie książki i oglądnęłam wszystkie filmy. Pierwszą częścią "Insygniów Śmierci" byłam zawiedziona, prawie nic tam się nie działo, niemal nic nie pamiętam z niej, ale drugą byłam już zachwycona. Nigdy nie marzyłam, że mogliby tak świetnie zakończyć filmową serię o Harrym. Jednak książki i tak są najlepsze, filmy, choć nie wiadomo, jak by były dobre, nie dorównają oryginałom. Dlatego, jeśli komuś się podobały filmy, to migiem ma się zabierać za książki! ; )

PostNapisane: 21 lut 2013, 20:51 
Fechmistrz krzyżaka
Fechmistrz krzyżaka

Gra w: TES V : Skyrim ; Prototype ; Plemiona ; AC:Brotherhood
Także wychowałem się na tym, przeczytałem wszystko co możliwe, same części 1-7 po 4 razy :D IŚ skończyłem w 2 dni i dokładnie jak waber ryczałem, tyle że koło 24. Wszystkie filmy tak samo jak książki, choć to nie to samo bo wiele zostało pominięte, a ja wolałbym mieć 6h filmu i wszystko a i tak bym oglądał :D Teraz czuje pewien niedosyt, bo brakuje mi nowych książek i filmów także. Chciałbym coś jeszcze co jest oparte na przygodach Harrego albo może coś z młodości jego rodziców itp. Polecam do pogrania też gry, jedyne które mnie trochę zawiodły do Czara Ognia i Książę Półkrwi, ale i tak były świetne :D

Co ma być to będzie, a jak już będzie, to trzeba stawić temu czoło.
J. K. Rowling

Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 2   [ Posty: 11 ]
Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona