Wczytywanie
Teraz jest 13 lip 2020, 19:49

Napisz wątekOdpowiedz Strona 3 z 7   [ Posty: 62 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Ulubione filmy
PostNapisane: 07 maja 2012, 09:38 
Pierwszy gamepad
Pierwszy gamepad

Lubię także wszystkie filmy z udziałem Mela Gibsona ,Bruca Willisa i Jerzego Sthura.

PostNapisane: 10 maja 2012, 10:10 
Casual
Casual

Ja z kolei uwielbiam i polecę Wam filmy z Alem Pacino takie jak: Adwokat Diabła, Życie Carlita czy z nowszych The Son of No One

PostNapisane: 10 maja 2012, 13:28 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: Zawal przed czterdziestką
Chyba każdy widział ,,Adwokata Diabła'' to klasyk ;) .

Obrazek

AG - BÓG IMPERATOR

CLICK

PostNapisane: 31 maja 2012, 14:58 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: Dragon Age, Mass Effect, Skyrim, Wiedźmin
- Wywiad z Wampirem
- Brave Heart
- Piraci z Karaibów
- Zabójczy Numer
- Sucker Punch

Graciella Feriel ○ Constantin Reynold ○ Felinne Velanne
Jesfis Raisa ○ Rayla Blades
Lillith

PostNapisane: 03 cze 2012, 00:00 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: Wiedźmin 3
-"Piraci z Karaibów
-"Harry Potter
-"Shrek
-"Szkoła Uczuć
-"Beowulf
-"Opowieści z Narni
-"Gladiator
-"Starcie Tytanów
-"Sherlock Holmes
-"Asterix i Obelix na Olimpiadzie
-"Avatar
-"Kwiat Pustyni
-"Punisher"
-"Kołysanka"
-"Jak się pozbyć cellulitu"
-"Dzieciak"

To tyle :P

||AG - Szermierz||
Kitajcowe Twory

PostNapisane: 08 cze 2012, 12:09 
Pierwszy gamepad
Pierwszy gamepad

Miłość,szmaragd i krokodyl
Zabójcza broń
Szklana pułapka
Gdzie jest generał?
Tato z Bogusławem Lindą
Dirty Dancing z Patrickiem Swayze
Na dobre i na złe
Na Wspólnej
Pierwsza miłość
Vabank
Seksmisja

PostNapisane: 28 sie 2012, 20:53 
Pierwsza zarwana nocka
Pierwsza zarwana nocka

klątwa 1 i 2
resident evil
harry potter
ogniem i mieczem
krzyżacy
titanic
britanic
shrek
bleach
full metal alchemist
full metal panic
dead note
mlp
generał daimos
i wiele innych :p3:

PostNapisane: 15 wrz 2012, 17:56 
Fechmistrz krzyżaka
Fechmistrz krzyżaka

Gra w: skyrim, oblivion (z dodatkami), każde fajne RPG
Było by genialnie gdyby zrobili film na podstawie the elder scrolls. :D

Najlepsze 5:
1.Władca pierścieni (ogólnie)
2.Star Wars
3.Shrek
4.obłędny rycerz
5.goście goście

PostNapisane: 15 wrz 2012, 19:10 
Mistrz pada
Mistrz pada

Gra w: Seria TES, HoMM 3, strategie Paradoxu, seria ME, seria DA, seria AC, P:T
A co tam, i się wezmę i wypowiem. :P

A więc jak dla mnie kompletnie poza wszelką kwalifikacją, ponad wszystkimi innymi jest od lat, niezmiennie wspaniałe dzieło Kubricka ,,Mechaniczna Pomarańcza", cudo, klasyk, geniusz, film kocham.
Dalsza numeracja, przydzielanie miejsc itd. jest jak dla mnie za trudna, bo po prostu widziałem w swoim życiu dosyć sporo dobrych filmów i posegregowanie ich od najlepszego do najgorszego byłoby dosyć niełatwym zadaniem. Dalej będzie więc kompletnie losowo, bez określonego porządku.
- ,,Bękarty wojny", mój ulubiony film Tarantino :D Za bezbłędne dialogi, Brada Pitta mówiącego po włosku, bezbrzeżną absurdalność fabuły i wyśmienitą rolę Christopha Waltza. Z Tarantino jeszcze bardzo lubię ,,Wściekłe Psy", mam abiwalentny stosunek do ,,Pulp Fiction", (nie jest złe, nie rozumiem tylko całego hype'u wokół niego) ,,Kill Billa" nie oglądałem.
- prawie wszystkie filmy braci Coen, zdarzały im się średniaki, (,,Prawdziwe męstwo", ,,Hudsucker Proxy") ale za takie cudeńka jak ,,Big Lebowski", ,,To nie jest kraj dla starych ludzi", ,,Człowiek, którego nie było" ,jak dla mnie najlepszy ,,Poważny Człowiek" i powiedzmy, że ,,Barton Fink"(choć jak dla mnie był on taką łamigłówką, kostką Rubika, którą można ułożyć, ale nic oprócz satysfakcji i intelektualnego ćwiczenia z tego nie wyniknie) bracia Coen są w ścisłej czołówce obecnie żyjących reżyserów.
- filmy Herzoga: ,,Fitzcarraldo", ,,Nosferatu wampir", ,,Zagadka Caspara hausera", ,,Aguirre, gniew boży" i chyba najlepszy ,,Stroszek", film ,,sławny" z tego, że Ian Curtis z ,,,Joy Divison" popełnił samobójstwo po jego obejrzeniu. ,,Stroszek" jest najbardziej depresyjnym, przygnębiającym filmem jaki w życiu widziałem, a po końcowej scenie sam miałem myśli samobójcze. Pozostałe filmy też są na bardzo wysokim poziomie, ale chyba tylko ,,Fitzcarraldo" jest bardziej optymistyczny.
- ,,Biała wstążka" - jedyny film Hanekego jaki oglądałem, jednocześnie jeden z najlepszych w moim życiu. Zarówno treść jak i forma jest na najwyższym możliwym poziomie, zwłaszcza pod względem formy odstaje ona od nowoczesnych (nawet jeśli dobrych fabularnie) filmów, nie używa się tego przeklętego ,,kręcenia z ręki", obraz jest statyczny, czarnobiały, każde ujęcie jest wysmakowane do granic możliwości, kompozycja jest bezbłędna.
- większość filmów Bergmana, szczególnie mnie ubodła ,,Siódma Pieczęć" i ,,Twarz", a tuż za nimi ,,Fanny i Aleksander". Niektórych może czasem drażnić pewna teatralność jego filmów, widoczna zwłaszcza w dialogach, pod innymi względami - niezrównany mistrz, choć zdarzały mu się pomyłki.
- Tarkowski i jego oniryczny ,,Stalker", nie oglądałem jeszcze niestety ,, Ofiarowania" i ,,Rublowa", są na pierwszych miejscach mojej listy ,,Filmów do obejrzenia", natomiast ,,Solaris" choć było dobre to nie było wybitne.
- ,,Rocky Horror Picture Show", ,,Skrzypek na dachu" i ,,Hair", czyli wielka trójca musicali, najlepsze z najlepszych. Pierwszy kocham za Tima Curry'ego, Riff Raffa i ,,Time Warp", drugi za Topola, ,,Lechaim", pokazanie kultury żydowskiej i za wspaniałą choreografię, a trzeci za piosenkę tytułową i subkulturę Hippisów z którą sympatyzuję. ;)
- wszystkie filmy niedocenianego polskiego reżysera Piotra Szulkina. Ma on w sobie ten pierwiastek szaleństwa, zjadliwość myśli, świeżość, która sprawia, że każdy jego film jest po prostu inny od większości tego co reprezentuje kinematografia. ,,Ubu król" to jest jak dla mnie najlepsze na świecie podsumowanie polskiej polityki, aktualne do dzisiaj, mimo, że oryginalna sztuka została stworzona za czasów rewolucji francuskiej, ,,O-bi, O-ba: Koniec cywilizacji", przykład który powinen zostać po wsze czasy pokazywany każdemu początkującemu reżyserowi jak z symbolicznym budżetem zrobić arcydzieło sci-fi, ten film jest chyba jego najlepszym. Poza tym jest jeszcze ,,Ga-ga: Chwała bohaterom", satyra na współczesny świat oraz ,,Wojna światów. Następne stulecie" (nie sugerować się tytułami, przeważnie nie mają nic do treści filmu) film o cenzurze i mediach, również bezbłędny.
- ,,Dobry, zły i brzydki', bo lubię westerny, a ten jest jednym z najlepszych :P Jedyny porównywalny z nim to jest chyba tylko ,,Bez przebaczenia", choć to jest western w troszkę innym stylu, choć też z Clintem Eastwoodem.
- filmy Kieślowskiego, naprawdę, naprawdę światowy poziom, tuż obok Bergmana, Herzoga, Tarkowskiego. Jego ,,Dekalog", a zwłaszcza 1. i 5. część, choć każda z nich to jest małe arcydzieło, a także ,,Przypadek" i ,,Amator" to jedne z moich ulubionych filmów, aż dziw, że ich wcześniej sobie nie przypomniałem. Wielka szkoda, że dzisiaj już w Polsce takich nie ma, Zanussi niby jest, ale jak dla mnie to on jest o klasę gorszy od Kieślowskiego
- ,,Danton", mój ulubiony film Wajdy i jedyny, który znajduje się na tej liście. Wajda ma poziom bardzo nierówny, czasami produkuje gnioty pokroju ,,Katynia", a czasami perełki właśnie w rodzaju ,,Dantona", rola Robespierra jest chyba rolą życia dla Pszoniaka, udało mu się zawrzeć całe skomplikowanie, całą złożoność natury ,,Nieprzekupnego" w dwugodzinnym filmie, podziwiam go za to. Poza tym mamy Depardieu jako Dantona i wspaniale akcentowane, ze ślicznie wymawianym ,,r" ,,Revolution" przewijające się przez cały film, a to też nie jest byle co.

To by chyba było na tyle, naj-najlepszych wypisałem, więcej mi się nie przypomina. Oczywiście to nie są wszystkie filmy które lubię, nie ma tutaj chociażby bardzo lubianego przeze mnie Tima Burtona, czy Marka Koterskiego, ale gdybym uwzględnił jeszcze i tych to bym chyba limit słów przekroczył :P

PostNapisane: 16 wrz 2012, 01:26 
Pierwsza zarwana nocka
Pierwsza zarwana nocka

no z seriali to jeszcze bym mógł dopisać :
13 posterunek
co ludzie powiedzą
świat według bundych !!!!
czas honoru
czterej pancerni i pies
stawka większa niż życie
i większość anime i MLP !! :P