Wczytywanie
Teraz jest 13 lip 2020, 21:26

Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 2   [ Posty: 19 ]
Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Hobbit
PostNapisane: 05 lis 2012, 17:21 
Fechmistrz krzyżaka
Fechmistrz krzyżaka

Witam

Jak myslicie czy to bedzie hit czy kit? Piscie tutaj co oczekujecie od filmu .

Tytuł: Re: Hobbit
PostNapisane: 05 lis 2012, 20:44 
Pierwszy gamepad
Pierwszy gamepad

Gra w: Fable TLC, Fable 2 Wiedźmin 2, Gothic 2 Assassin's Creed 1,2 Brotherhood Fable 3 CoD MW3
Kit? Jak to może być kit? :D
Oczywiście, że będzie to HIT! Jeżeli przeczytał ktoś trylogie Władcy i nadal mu mało (podobnie jak mi ;) ) to polecam książkę Hobbit naprawdę świetna. A wracając filmu to bankowo pójdę do kina ;)

PostNapisane: 05 lis 2012, 21:04 
Fechmistrz krzyżaka
Fechmistrz krzyżaka

Ja tak samo ;d Ale po co czytac ksiazke skoro jest film ? Chyba nie nadarmo dalem 200zl za trylogie :p Ciekawe czy hobbit z premiera puszcza u mnie w miescie .

PostNapisane: 05 lis 2012, 21:06 
Mistrz pada
Mistrz pada

Gra w: Seria TES, HoMM 3, strategie Paradoxu, seria ME, seria DA, seria AC, P:T
Patrzę chłodnym okiem i się nie emocjonuje, filmy akcji to filmy akcji, arcydzieła na pewno nie będzie ;) Zwyczajna nawalanka z ładnymi krajobrazami i stosami zielonego tła, pusta w środku.

PostNapisane: 05 lis 2012, 21:13 
Pierwszy gamepad
Pierwszy gamepad

Gra w: Fable TLC, Fable 2 Wiedźmin 2, Gothic 2 Assassin's Creed 1,2 Brotherhood Fable 3 CoD MW3
Yyyy... Hobbit nawalanką? No cóż, widać nie każdy rozumie filmy i nie każdy jest dość rozwinięty emocjonalnie do takich filmów, a jak po co czytać książkę skoro jest film? Książka od filmu jest 100 razy lepsza, zresztą fajniej się ogląda film znając treść książki.

PostNapisane: 05 lis 2012, 21:34 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: Minecraft, Mount&Blade Warband, Zanzarah, Heroes V, i za niedługo Divinity II
Omg. Hobbita przeczytałem kilkanaście razy. Film... Z jakiegoś powodu wersja demonstracyjna nie przypadła mi do gustu. Te krasnoludy są takie jakieś dziwaczne. Nie oczekuję na adaptację i uważam, że lepiej zrobiliby nie robiąc jej. Z drugiej strony, film Władcy Pierścienic całkiem mi się spodobał i jest zdecydowanie lżej strawny od książki.

@Frost Polecam Autostopem przez galaktykę film i książkę. Nie żałuję ani sekundy z kilkukrotnego obejrzenia go, natomiast książka...

@Liu Hobbit nawalanką. I co jeszcze powiesz? Może sci-fi jest bardziej wartościowe od fantasy, a space opera to fantasy? Co dalej? Porównasz Eragona do Lema? Czytałeś Hobbita? Kiedy się tam bili? Trolle, gobliny w górach, sami siebie w beczułkach, potem jedna strzała zabijająca smoka i bitwa, którą Bilbo przespał. Jeśli oni się tam nawalają, to Skyrim jest bezkrwawą grą dla 3-latków.

Inną sprawą jest, że z interpretacją różnie u ludzi bywa. Raz przeczytałem opinię, że Hobbit to opowieść o przyjaźni i wyborach - Bilbo musi wybrać pomiędzy spokojnym życiem a pójściem za przyjaciółmi na wyprawę (jakby ktoś nie wiedział to zna ich od jednego wieczoru...)

PostNapisane: 06 lis 2012, 07:27 
Pierwszy gamepad
Pierwszy gamepad

Ja hobbita przeczytałem tylko dwa razy i też nie żałuje zresztą tak samo jak władce, a film ze 100x widziałem :D

PostNapisane: 29 gru 2012, 17:22 
Pierwszy gamepad
Pierwszy gamepad

Gra w: Morrowind
Czyżbym był pierwszym, który spełnił swój obowiązek ortodoksyjnego tolkienisty i wybrał się posłusznie obejrzeć pierwszy film z nowej trylogii Tolkien-Jacksona ^^ ? Biorąc pod uwagę profil forum jestem zaskoczony... Cóż, mniejsza o to. Skoro już byłem, przeżyłem, przetrawiłem i zwyciężyłem, to mogę podzielić się uwagami.

Pierwsze wrażenie - czuć cień dłoni Del Toro. Poważnie. Jeśli ktoś jest obeznany z twórczością Guillerma, to natychmiast poczuje w Hobbicie powiew jego ducha. Efekty specjalne są... oszałamiające, totalne, rozbuchane, ale jednocześnie nie kiczowate i śmieszne. Styl Del Toro jak się patrzy, podobnie było w drugim HellBoy'u. Drugie wrażenie - mówią cytatami z książki :lol: ! Potem były już następne, i następne...

Doskonałe dzieło. Naprawdę bardzo, bardzo dobry film. Jestem w szoku - przed seansem byłem nastawiony naprawdę mocno negatywnie do tego obrazu. Wyszedłem urzeczony. Było tam właściwie wszystko za co kochamy przeniesiony na ekran sześcioksiąg Tolkiena - oraz więcej. Klimat kompletnie inny niż Władca, ale to przecież też o to chodziło, prawda? Krasnoludy śpiewają, gobliny są odpowiednio zabawne, Gandalf odpowiednio czarodziejski. Nawet Elrond się uśmiecha ;) ! Zapewne ciężko było do tego zmusić Weavinga... Oczko puszczane do wiernych fanów Tolkiena jest właściwie cały czas - ostatnie spotkanie Białej Rady, Radagast, Saruman mówiący o Istarich, Błękitni Czarodzieje, czarnoksiężnik z Dol Guldur, mniam, mniam, mniam... Jeszcze! Można co prawda narzekać na konwencję - wszystko było t-o-t-a-l-n-e, od drzew aż po górskie olbrzymy, patetyzm wszędzie, wstawki moralizatorskie... ale na miłość Eru! To jest Hobbit!

Nowy standard? Świetny, pogłębiał immersję. 3D? Najlepsze wykorzystanie od czasów niesławnego Avatara. Krajobrazy? Nie mam słów. Gra aktorska? Nie zostałem powalony, ale było doskonale, na zwyczajowym poziomie (tylko Lee się niestety starzeje :( ).

Obrazek

PostNapisane: 29 gru 2012, 18:03 
Wiedźma z Głuszy

Gra w: Wiedźmin, DA, Skyrim
Cóż, przyznam się, że szłam wczoraj do kina z pewną dozą nieśmiałości lecz wychodząc z niego z czystym sumieniem mogłam powiedzieć - było warto :)
Zastanawiałam się przed obejrzeniem "Hobbita", czy twórcy rozbijając tę historię na trzy części nie dadzą ciała, tworząc niepotrzebne dłużyzny, zostałam jednak pozytywnie zaskoczona. Nie odczułam w żadnym momencie trwania filmu najmniejszego przestoju w akcji, było pięknie, zabawnie, żywiołowo, widowiskowo i... nie mogę doczekać się kolejnych części ekranizacji.
Żeby nie przedłużać - podpisuję się ręcyma i nogyma pod wypowiedzią Virgil'a, a jedyny minus techniczny, jaki udało mi się dostrzec, to delikatna rozbieżność w obrazie pomiędzy scenami rzeczywistymi, a animacjami komputerowymi przy dynamicznych scenach z udziałem różnorakich stworów. Poza tym minusów żadnych nie odnotowałam.
Polecam wersję z napisami (jakoś nie mogę wyobrazić sobie tego filmu z dubbingiem), no i oczywiście 3D - naprawdę, szkoda przegapić takie wydarzenie filmowe jak "Hobbit".

Obrazek

PostNapisane: 13 sty 2013, 19:53 
Fechmistrz krzyżaka
Fechmistrz krzyżaka

Oj bylo warto . Najlepszy moment ? Piosenka krasnoludow u bilbo :P

Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 2   [ Posty: 19 ]
Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona