Wczytywanie
Teraz jest 10 lip 2020, 06:39

Napisz wątekOdpowiedz Strona 2 z 2   [ Posty: 19 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Hobbit
PostNapisane: 17 sty 2013, 01:58 
InSkyrim

Gra w: Mass Effect, Dead Space, Dragon Age, Wiedźmin, TES, Assassin's Creed, Prince of Persia,
Mnie szczerze powiedziawszy trochę zdziwił motyw z Azogiem, bo jak powszechnie wiadomo Azog dokonał żywota pod bramami Morii, więc mnie zaskoczyło, że Jackson jednak go nie uśmiercił, ale w sumie jest dobrze :) I z polskim tłumaczeniem, to dostaje palpitacji, jak widzę Radagast BURY O.o W filmie wszyscy Istari mają normalnie swoje kolorki przetłumaczone, a biednemu Radagastowi zamiast dać "Brązowy" dowalili burego :<

A ogólnie jako fan Tolkiena, i Jacksona z czystym sumieniem daję 10/10 i <3 :D

Po Hobbicie tylko czekać na Silmarillion (o ile to się da filmem ogarnąć), Dzieci Hurina (paczka chusteczek obowiązkowa), i na resztę opowieści z "Niedokończonych Opowieści" :)

PS: Musiałem się wysilić żeby to coś naskrobać, bo w kwestii Tolkiena jestem bardzo samolubny i bardzo osobiście przeżywam te wszystkie książki i filmy (a historię krasnoludów to już w ogóle) xDD

YouTube: Assgard vas Neema
Steam: Assgard vas Neema Origin: Zwilku92 Uplay: Zwilku92 Xfire: Zwilku92

PostNapisane: 19 sty 2013, 23:11 
Free Company of Alinor

Gra w: śmierć
Co do "Dzieci" i "Silmarilionu". Jak dla mnie NIE DA SIĘ przedstawić na ekranie Piątej Bitwy. Ale to moje zdanie.
Co do filmu i samej książki: do Hobbita mam ogromny sentyment (pierwsze fantasy z jakim miałem styczność - pamiętam jak Mama mi to czytała) i film nie zawiódł mnie prawie w cale. Zarzucić mu mogę jedynie niewykorzystany potencjał 1szej części wyprawy, Czyli Shire ---------> Trole. Myło tam kilka smaczków, ale liczyłem na więcej. Ale poza tym czuję się w 100% usatysfakcjonowany z filmu. Opłacało się iść na przedpremierę do IMAXa.

PostNapisane: 01 lut 2014, 15:32 
InSkyrim

A ja, powiem szczerze, nie jestem fanką Jacksona. Władca Pierścieni był jako taki, ale Hobbit jest jak dla mnie zdecydowanie bardziej "na kasę". Zbyt długi, to na pewno. Jeśli chodzi o 2 część to nie przypominam sobie np. stopienia złotego posągu z książki. Dawno czytałam, wiec jeśli się mylę, to mój błąd. Nic jednak nie potrzebuje książek, tak już jest.

— Terry Pratchett, The Carpet People

PostNapisane: 02 lut 2014, 09:24 
Stand User

Gra w: wojny psychologiczne
Assgard vas Neema napisał(a):
Mnie szczerze powiedziawszy trochę zdziwił motyw z Azogiem, bo jak powszechnie wiadomo Azog dokonał żywota pod bramami Morii, więc mnie zaskoczyło, że Jackson jednak go nie uśmiercił, ale w sumie jest dobrze :) I z polskim tłumaczeniem, to dostaje palpitacji, jak widzę Radagast BURY O.o W filmie wszyscy Istari mają normalnie swoje kolorki przetłumaczone, a biednemu Radagastowi zamiast dać "Brązowy" dowalili burego :<

A ogólnie jako fan Tolkiena, i Jacksona z czystym sumieniem daję 10/10 i <3 :D

Po Hobbicie tylko czekać na Silmarillion (o ile to się da filmem ogarnąć), Dzieci Hurina (paczka chusteczek obowiązkowa), i na resztę opowieści z "Niedokończonych Opowieści" :)

PS: Musiałem się wysilić żeby to coś naskrobać, bo w kwestii Tolkiena jestem bardzo samolubny i bardzo osobiście przeżywam te wszystkie książki i filmy (a historię krasnoludów to już w ogóle) xDD

Wydaje mi się, że w Polsce "Dzieci Hurina" nie będzie. Zauważmy, że pojawia się tam problem, jak w wyniku fatum ciążącego nad rodem Hurina - jego dzieci żyją ze sobą nieświadomie i to całkowicie (nawet maja razem dziecko). Jakoś mi się nie wydaje, żeby to w Polsce przeszło, bo się od razu co poniektóre środowiska zbulwersują i zaczną grzmieć o deprawacji nieletnich, itp. <_< Obawiam się, ze jeżeli zekranizują "Dzieci Hurina", to legalnie się tego tutaj nie obejrzy :(

Obrazek

Spoiler:

PostNapisane: 06 lut 2014, 22:01 
Free Company of Alinor

Gra w: śmierć
Dzieciu Hurina są generalnie najbardziej poważną częścią.

@icyvel
A z "Władcy Pierścieni" pamiętasz powrót do uroczego Shire'u? Bo ja nie :) Nie ma co gadać. Zarówno "Władca" jak i "Hobbit" są świetnymi filmami, ale jako adaptacje sprawdzają się średnio.

@Mih
Przeszło by. "Król Edyp" jest obowiązkową lekturą, a tam też masz kazirodztwo.

PostNapisane: 07 lut 2014, 08:37 
InSkyrim

@up

po prostu uważam, że Hobbit jako film jest średni i tyle.

— Terry Pratchett, The Carpet People

PostNapisane: 07 lut 2014, 17:55 
Stand User

Biszkoptex napisał(a):
Dzieciu Hurina są generalnie najbardziej poważną częścią.

@icyvel
A z "Władcy Pierścieni" pamiętasz powrót do uroczego Shire'u? Bo ja nie :) Nie ma co gadać. Zarówno "Władca" jak i "Hobbit" są świetnymi filmami, ale jako adaptacje sprawdzają się średnio.

@Mih
Przeszło by. "Król Edyp" jest obowiązkową lekturą, a tam też masz kazirodztwo.

Z tym, że "król Edyp" jest właśnie lekturą - ekranizacji sam nie miałem okazji oglądnąć. Obecnie wiadomo, że młodzież chętniej filmy na podstawie książek ogląda, niż sama przeczyta (i nie, nie twierdzę, że wszyscy - po prostu znaczna część). Czyli, że "Dzieci Hurina" jako adaptację z cała pewnością obejrzałoby więcej osób, niż w przypadku, gdyby mieli to przeczytać.

Obrazek

Spoiler:

PostNapisane: 09 lut 2014, 15:45 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: Wiedźmin, Dragon Age
Mihtein I, dobre żarty ;) Bo mam nadzieję, że tylko żarty... Ciężko sobie wyobrazić, aby na poważnie myśleć, że mamy taką cenzurę, gdy wystarczy z ciocią lub babcią pooglądać parę mydlanych oper, a tam wszelkie warianty (łącznie z kazirodztwem) zobaczysz. Całkowicie legalnie, w TV i nie w godzinach "po 22" :P

Obrazek

"Walkę kończy śmierć, każda in­na rzecz walkę je­dynie przerywa." - Ciri

PostNapisane: 09 lut 2014, 16:45 
Stand User

Vadzia - wiadomo, ze żarty. 50% tego, co mówię to z reguły żarty, kpiny bądź złośliwe komplementy ;)
I owszem, moja babcia to ma 4-5 tych oper, z czego większość to polska produkcja... a ja wpokoju mam cienkie ściany niestety i słyszę, ze "Magda nie zabiła Janka, tylko okazało się, że to Janek strzelał do Waldka, który trzymał klatkę Magda, która walnęła z rykoszetu - tak, jak przepowiedziała wróżka, która była ciotką wujka siostry żony z drugiego małżeństwa brata swojej własnej siostry - i go zabiła, wcześniej raniąc Staszka, który uznał to za atak na rodzinną firmę produkującą podeszwy do butów i rozpoczął wojnę o opanowanie sektora usług w organizacji wycieczek górskich...
No, w każdym razie na pewno się "yntelygenci z polityki" co poniektórzy zbulwersowaliby na to, że taki film miałby premierę w Polsce - tego akurat jestem pewien. Ale ukazałby się na pewno :P Osobiście bym to oglądnął chętnie, bo osobiście muszę przyznać, że sposób pisania Tolkiena - choć naprawdę dobry - po prostu nie trafia w moje gusta.

Obrazek

Spoiler:

Napisz wątekOdpowiedz Strona 2 z 2   [ Posty: 19 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2