Wczytywanie
Teraz jest 14 gru 2018, 10:58

Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 3   [ Posty: 24 ]
Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: \m/etal!
PostNapisane: 26 gru 2011, 23:10 
Adept analogów
Adept analogów

Obrazek

Ten wątek poświęcony będzie wszelkiej dyskusji na temat muzyki \m/etalowej! ]:->

Jaka jest wasza ulubiona kapela? Gustujecie w klasyce czy raczej wolicie brzmienie nu metalu? Jakie piosenki najbardziej lubicie?

W moim guście na czas obecny jest Metallica, Motley Crue, Iron Maiden, Black Sabbath, Korn, SOAD, Slipknot i pare innych.
Moje ulubione piosenki to:
1. Mötley Crüe – Shout At The Devil
2. Metallica - Dirty Window
3.Iron Maiden – Como Estais Amigos
4. Black Sabbath – War Pigs
5. Iron Maiden – Fear Of The Dark

Podawajcie linki do swoich last fm jeśli takowe posiadacie. :diablo:

Tytuł: Re: \m/etal!
PostNapisane: 27 gru 2011, 00:54 
Adept analogów
Adept analogów

Gra w: komputer
Jak można ograniczać kategorie wiekowe metalu od klasyki do nu metalu? =D

Pamiętam te czasy gdy na forach, epulsach czy myspaceach wypisywało się multum tytułów piosenek, które się znało, które się podobały. Szukało się akceptacji, wśród osób, które mają na pierwszy rzut oka wydawać się hardymi huliganami, bo w końcu te buciory, te kurtki, te kudły! To pozowanie na takich arrrgh! Kiedyś to było z jajem. Życzę Ci również byś szybko zdała sobie sprawę z pewnych rzeczy. Musiałem potrącić te sprawy bo nie wytrzymuję jak coś takiego widzę. Oczywiście bez wrogości a z przyjacielską chęcią pomocy :D

A trzymając się tematu to największa dla mnie legenda to doom grany przez Thergothona. Koniec bajki. Ja czuję te muzykę. Ja płaczę gdy wsłuchuje się w nią, puszczając ciągle do spania te same płyty. Kolesie wypuścili pierwsze demo (moją najukochańszą płytkę) w rok moich narodzin. Byli pierwszym zespołem, który tak na prawdę spowodował, że zdałem sobie sprawę, że metalu da się słuchać nie tylko do machania głową. Okładkę "Stream From The Heavens" mam na każdym moim telefonie na pulpicie już od przeszło dziesięciu lat!! Używam jako dźwięk sms'a akustyczną kwestię z utworu Elemental (5:45-6:19), do którego link zamieściłem niżej. Sam jestem tą muzyką, jestem utożsamiony z tą astralną grozą, która gdzieś w mroku się czai, bądź pięknem i delikatnością osadzoną w brutalnym, ponurym i krwistym mroku. Mogę słuchać tam rapu, hardcoreu, disco, reggae i całego cznianego stuffu ale zawsze w głębi, w samym rdzeniu mojej duszy, będzie to filtrowane przez wszystkie utwory, jakie grał Thergothon, twórczość tych ludzi a także dzieła Lovecrafta. Nigdy o nich nie zapomnę. To jest prawdziwa miłość do metalu! Nie musi to być zespół sławny jak maideni, zajebiści jak Metallica w nieprzerwanym paśmie ich minionej chwały, i bezczelny jak Slipknot. Nie trzeba mieć długich włosów (te ściąłem już dawno temu), nosić glanów, skóry, ciągle mieć w słuchawkach maidenów czy czegokolwiek tam chcecie. Ja kurczę łzawię pisząc to, mimo iż mistrzem przemówień nie jestem.

Podsumowując: kocham ich bardziej niż swoją kobietę, z którą planuję żyć do śmierci.

Elemental, który ciężko może wam wejść na początku i z początkowych minut, mnie osobiście podoba się każda sekunda. http://www.youtube.com/watch?v=Y8-bm3B1rFM
The twilight fade. Przepiękne słowa w drugiej zwrotce. Kto zna klimat Lovecrafta zrozumie. http://www.youtube.com/watch?v=CLH8koomjaE
The summoning through the crimson. http://www.youtube.com/watch?v=cEr9bsAcC5s nie jest to utwór Thergothona oficjalnie, a solowy utwór jednego z członków teamu, gdy zaczynał się powolny i bolesny rozpad zespołu

Oceńcie kuźwa sami.

Ostatnio edytowano 27 gru 2011, 13:14 przez Wilczan, łącznie edytowano 1 raz

PostNapisane: 27 gru 2011, 09:11 
Joker

Aktualnie mam kilka płytek moich ulubionych zespołów metalowych na półce. Leży tam Metallica, Black Sabbath, Motorhead, Motley Crue, Iron Maiden, Rammstein i Apocalyptica (metal symfoniczny).
Moje ulubione utwory:
1. Metallica - One
2. Black Sabbath - Paranoid
3. Apocalyptica - Not Strong Enough
4. Motorhead - Ace of Spades
5. Iron Maiden - The Talisman
6. Motley Crue - Shout At The Devil
7. Rammstein - Weidmanns Heil

Sczerze powiedziawszy to bardziej gustuję w hard rocku, a metalu posłucham od czasu do czasu ;d

Wilczan napisał(a):
Podsumowując: kocham ich bardziej niż swoją kobietę, z którą planuję żyć do śmierci.

To było piękne! Jesteś moim idolem!

PostNapisane: 27 gru 2011, 11:29 
Aedd Gynvael

Gra w: WoW, Trylogia Mass Effect, DA:Początek, Przebudzenie, DA II, Wiedźmin 1 i 2, Fable II.
Jak jeszcze nałogowo słuchałem metalu, bo skończyłem zaledwie 3 tygodnie temu, to na mojej półeczce i kompie znalazło się sporo płyt świetnych zespołów. Więc ja tu sobie mogę całe płyty wymieniać, niż tylko piosenki, ale pozostańmy przy nich. No to tak:

1. Iron Maiden- Fear of the Dark - Pierwsza metalowa piosenka którą usłyszałem. Klasyk, ale piękny klasyk <3
2. System of a Down- Chop Suey
3. System of a Down- Toxicity
4. System of a Down- Fuck the System (tej piosenki jakiś czas nie mogłem za bardzo na YT znaleźć... :C)
5. Judas Priest- Angel
6. Manowar- Kings Of Metal
7. Iron Maiden- Run to the Hills
8. King Diamond- Abigail
9. King DIamond- Arrival
10. Judas Priest- Painkiller

Ten wykonawca z 8 i 9 jakoś mało znany w naszym kraju jest, a szkoda! Utwory ma świetne, cieszące ucho, prawdziwie metalowe!

Obrazek

Fire and Blood!

PostNapisane: 27 gru 2011, 13:15 
Adept analogów
Adept analogów

King Diamond? Nie żartuj. Kto na poważnie bawi się w przygodę z metalem nie może ich pominąć ;)

PostNapisane: 27 gru 2011, 15:49 
Aedd Gynvael

Gra w: WoW, Trylogia Mass Effect, DA:Początek, Przebudzenie, DA II, Wiedźmin 1 i 2, Fable II.
Racja, nie powinien. Ale niestety zdarzają się takie przypadki. Mam kilku kumpli, uważających się za metalów na maxa, a o King'u nie słyszeli. A to właśnie jest prawdziwy, ciężki metal ^.^

Obrazek

Fire and Blood!

PostNapisane: 27 gru 2011, 19:28 
Adept analogów
Adept analogów

Wilczan napisał(a):
ak można ograniczać kategorie wiekowe metalu od klasyki do nu metalu? =D

Pamiętam te czasy gdy na forach, epulsach czy myspaceach wypisywało się multum tytułów piosenek, które się znało, które się podobały. Szukało się akceptacji, wśród osób, które mają na pierwszy rzut oka wydawać się hardymi huliganami, bo w końcu te buciory, te kurtki, te kudły! To pozowanie na takich arrrgh! Kiedyś to było z jajem. Życzę Ci również byś szybko zdała sobie sprawę z pewnych rzeczy. Musiałem potrącić te sprawy bo nie wytrzymuję jak coś takiego widzę. Oczywiście bez wrogości a z przyjacielską chęcią pomocy(...)

Po 1 nie ograniczyłam kategorii metalu, to raczej ty masz strasznie ograniczony tok rozumowania. Miałam wypisać każdy gatunek metalu jaki znam włącznie z jakimiś nikomu nieznanymi zespołami i gatunkami w stylu super black emo power ultra giga szatan tylko dla tru metali metal? Dałam dwa dla przykładu, a twoja 'pomoc' jest mi w zupełności nie potrzebna. Czy w każdym wątku, przy każdym poście i na każdej stronie musi znaleźć się 'truu very truu metal' komentujący z niezwykle przyjacielską pogardą każdy możliwy post wytykając innym jak bardzo nie są tru metalowi? Widzę, że hołdujesz nowej subkulturze czyt mega metalowy znający nawet długość gumki od majtek swojego ulubionego wykonawcy czy członków zespołu wytykają wszystkim jacy to nie są tru i hołdujący hipsterkim zasadom 'jak ktoś zna mój zespół to przestaje go słuchać, a każdy popularny zespół to nie jest metalowy zespół', a swoją drogą to współczuje twojej kobiecie. Po 2 naprawdę daruj sobie te wielkie przemowy i wytykanie każdej osobie, która to coś napiszę, że nigdy nie będzie tak tru metalowa jak ty. Ja też nie mam mega długich metalowych tru włosów, nie nosze glanów 24/7, nie mam kostki, która była na każdym możliwym metalowym koncercie świata i w mojej torbie nie mieści się 200 tanich win, słucham tej muzyki, jest częścią mojego życia, w pewnym sensie jest ono jej podporządkowane, ale nie muszę trąbić w tą i w tamtą, że jestem mega super tru metalowa i kocham metal bardziej niż mojego faceta(to już jest chore) i nie słucham 24/7 Iron Maiden, w moich słuchawkach to i czasem Fasolki czy Britnej Spirs(nie wiem jak to się pisze) zaleci, więc proszę zlituj się i nie pisz nam jak strasznie płaczesz kiedy usłyszysz najcichszy dźwięk metalowy, a gdyby Cie wokalista tych Thergothona poprosił to byś porzucił swoją kobietę przywiązaną do drzewa w lesie w środku nocy. Dziękuję, dobranoc.

PostNapisane: 27 gru 2011, 21:47 
Adept analogów
Adept analogów

TheSuperSejtan

Nie uważam się za metalowca to po pierwsze.
Nie zrobiłbym idiotyzmu dla Thergothona, bo wspomniałem o tym co czuje do nich moja dusza, nie że jestem jakimś męskim groupie. Po prostu nie da się tak uwielbiać czyjejś twórczości, jak robię to ja (przez tyle lat). Nikt nie płacze, znowu odnajdując sens życia i wiarę w świat jak ja, gdy włączam sobie ich po czasem nawet kilkumiesięcznej przerwie na wieży, do spania. I tylko wtedy, gdy mam szansę na spokojne wsłuchanie się w muzykę. Nie mówię, że dostaję erekcji, ale też nie ryczę za każdym razem jak ich słyszę. Musi być klimat. Zupełnie jak z kulturalnym ogarnianiem zielska.
Żaden inny człowiek, czy band, nigdy tak się u mnie nie dowiercił w serce jak oni.
I trochę chaotycznie napisałaś swojego posta, że nie wiem na co jak odpowiedzieć, a nie mam czasu na głębszą analizę. Powiem, że twój bulwers jeno dał mi wiarę, że jesteś w porządku :)

PostNapisane: 27 gru 2011, 21:54 
Adept analogów
Adept analogów

Nadal uważam za głupotę to co napisałeś w pierwszym poście, ale teraz się trochę poprawiłeś, więc może źle to wszystko zrozumiałam. No i przepraszam, że tak się bulwersuje ale mam stan napięcia przedmiesiączkowego i jak to baba na wszystkich krzyczę :P

PostNapisane: 06 sty 2012, 21:53 
Nałogowiec
Nałogowiec

Mam zajebiście dużą kolekcję muzyki pokroju rock/metal. Ostatnio jednak na dobre wróciłem do starego dobrego Slipknota \m/ Poza tym Korn, Megadeth, Metallica, Slayer, Black Sabbath, Stone Sour, Iron Maiden, Amon Amarth, In Flames, Vesania...próbuję sobie przypomnieć jak najwięcej.

King Diamond? Cholera, nie znam. To znaczy, że nie mogę nazywać się tró metalem? ;/

Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 3   [ Posty: 24 ]
Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona