Wczytywanie
Teraz jest 10 gru 2018, 22:23

Napisz wątekOdpowiedz Strona 2 z 2   [ Posty: 18 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Jacek Kaczmarski
PostNapisane: 14 paź 2012, 12:50 
Wiedźma z Głuszy

Gra w: Wiedźmin, DA, Skyrim
Pamiętam czasy, gdy w dobrym tonie było słuchanie utworów Kaczmarskiego, już wtedy dostawałam mdłości, gdy słyszałam "Mury", bo namiętnie śpiewali to wszyscy pseudointelektualiści.
Nie mniej jednak umiłowałam sobie dwa utwory pana Jacka: "Sen Katarzyny II" i "A my nie chcemy uciekać stąd", które do dzisiaj mi się nie znudziły.

Obrazek

PostNapisane: 21 paź 2012, 17:46 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: TESV TESIV DiabloIII AssasinCreed Wiedźmin DragonAgeII RO2 Wargame:ZW CoH2 SniperElite2
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1034813,tit ... caid=1f62a
Gintrowski nie żyje

Niecierpliwe wielkich czynów i przelanej krwi
Nie ma nigdy w sercach naszych ani cienia trwogi
A dla wrogów też litości nie ma ani krzty"

PostNapisane: 28 paź 2012, 19:14 
Pierwsza zarwana nocka
Pierwsza zarwana nocka

Wollannd napisał(a):
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1034813,title,Zmarl-kompozytor-i-muzyk-Przemyslaw-Gintrowski,wid,15026130,wiadomosc.html?ticaid=1f62a
Gintrowski nie żyje

Wiem, niestety ; ( Został nam już tylko Łapiński...

Ale wracając do tematu, to jestem wielkim fanem (jeśli w ogóle można tak powiedzieć) twórczości Kaczmarskiego, i też jest on dla mnie swego rodzaju mentorem życiowym. Jeśli miałbym wybierać ulubione wiersze/utwory to z pewnością byłyby to Jan Kochanowski, Epitafium dla Włodzimierza Wysockiego, 1788, Nasza Klasa, Wojna postu z karnawałem, Teodycea, Pochwała Łotrostwa, Obławy (wszystkie cztery)... W sumie mógłbym tak długo wymieniać...

PostNapisane: 04 lis 2012, 00:09 
Mistrz pada
Mistrz pada

Gra w: Seria TES, HoMM 3, strategie Paradoxu, seria ME, seria DA, seria AC, P:T
@UP: A i Łapiński jest już cieniem siebie, lata alkoholizmu swoje zrobiły, przestał pić po udarze, teraz już się kompletnie nie udziela. Lubię człowieka strasznie, i za ciekawy głos, nie melodyjny, nie nadający się na barda, ale o bardzo interesującej barwie, a także za jego świetne kompozycje, jak chociażby tranwestycja ,,Sarabandy" w ,,Nad spuścizną po przodkach deliberacje".

Poza tym - podobnie jak u Ciebie Kaczmarski jest cholernie ważnym człowiekiem w moim życiu, zainteresowałem się nim w podstawówce i, mimo że byłem jeszcze wtedy nierozumnym dzieciuchem, to siłą rzeczy się ukulturalniłem, Kaczmarski popchnął mnie też w kierunku mojej pasji, historii. Nie mam jakiejś tej jednej, ulubionej piosenki, ale za największe dzieła uważam ,,Autoportet Witkacego", ,,Epitafium dla Włodzimierza Wysockiego", ,,Śniadanie z Bogiem" i ,,Rechot Słowackiego" (to mi w tej chwili na myśli przychodzi :P) Brak nam w Polsce kogoś takiego, komentatora rzeczywistości, polityki, tego wszystkiego - wyobraź sobie coby Kaczmarski napisał o tym co się teraz w Polsce dzieje.

Co do Gintrowskiego - tak się złożyło, że razem z jego śmiercią odkryłem 2 utwory, na często przeze mnie słuchanej jego płycie, które są jednymi z najlepszych, a których wcześniej nie słuchałem. o_O Mowa o płycie ,,Kamienie" i utworach ,,Margrabia Wielopolski" (najlepszy obok ,,Machiavelli") i ,,Karol Levittoux". Oba te utwory są dobre pod względem zarówno muzycznym jak i tekstowym, (początkowo myślałem, że ,,Karol Levittoux" jest Herberta, a to bardzo, ale to bardzo dobrze świadczy o Jerzy Czechu, twórcy tego wierszu) rymy trochę tylko czasami kuleją, polecam też zaznajomienie się z postaciami historycznymi o których wiersze opowiadają, bo oboje zasługują na uwagę:

PostNapisane: 04 lis 2012, 00:18 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: TESV TESIV DiabloIII AssasinCreed Wiedźmin DragonAgeII RO2 Wargame:ZW CoH2 SniperElite2
Ja Kaczmarskiego słucham od 2 klasy szkoły podstawowej :) :)

A z Gintrowskiego polecam "Epitafium dla Sergiusza Jesienina".

PostNapisane: 05 gru 2012, 15:21 
Nałogowiec
Nałogowiec

Karol Levittoux Jerzego Czecha w wykonaniu Jacka Kaczmarskiego- wspaniałe!
Jestem pod wielkim wrażeniem, drugie miejsce po "Epitafium dla Sergiusza Jesienina".
Trzecie miejsce co ma nie wiem. "Wilki" Herberta fajne. Takie smutne, podniosłe utwory Gintrowskiemu najlepiej wychodziły. Miał do tego głos!

Swoją drogą co było powodem napisania "Wilki" przez Herberta? To prawda że idzie tu o NSZ? Mam nadzieję że nie.

Wspaniały utwór. Swoją drogą wiele w tym utworze to przerobione do wiersza cytaty Machiavelliego. Ten utwór w zasadzie doskonale oddaje tok rozumowania Machiavelliego. Moim zdaniem Machiavelli był po prostu geniuszem!

PostNapisane: 12 gru 2012, 15:38 
Pierwszy gamepad
Pierwszy gamepad

Teksty na czasie, mimo, że lata lecą. Widocznie podejrzewał jakie będzie wg Niego "jutro", podobnie jak w piosenkach Czesława Niemena.

PostNapisane: 17 sty 2014, 16:37 
Casual
Casual

Takie produkcje będą zawsze na czasie. Jednak to było coś innego niż aktualnie.

Napisz wątekOdpowiedz Strona 2 z 2   [ Posty: 18 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2