Wczytywanie
Teraz jest 13 lis 2018, 00:57

Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 2 ]
Autor Wiadomość
 Tytuł: One Piece
PostNapisane: 29 sie 2011, 18:58 
Casual
Casual

Gra w: League of Legends
Znajdują się na tym forum fani Luffy'ego?

Arrrr! :p2:

Tytuł: Re: One Piece
PostNapisane: 11 kwi 2012, 21:43 
Nałogowiec
Nałogowiec

Temat wydaje się ogólny, więc chyba nie będę posądzony o wstecznictwo, archeologię, marazm..

Obejrzałem równo całe anime, za wyjątkiem speciala z ostatniego tygodnia I szczerze MUSZĘ (po prostu) powiedzieć, że 'OP' to obecnie straszne GÓWNO. Nie znajduję słowa mniej pejoratywnego, po zapoznaniu się z tym tytułem.

O ile w pierwszych stu odcinkach, można było znaleźć elementy ciekawe, elementy zabawne, tak do chwili obecnej mamy literalnie telenowelę (z tą różnicą, że emisja ma miejsce raz na tydzień, JEŚLI nie zostanie przesunięta, o kolejne siedem dni z jakiś powodów, co jest już normą).
Twórcy serialu najwyraźniej myślą, że widzowie, to idioci i tym tokiem myślenia, po trwającym ponad dwie minuty openingu (rodem z "tasiemców") za każdym razem ma miejsce przypomnienie, co działo się dwadzieścia odcinków wcześniej, aż do 'teraz'. Po tym praniu mózgu, pozostaje 2/3 czasu na fabułę, którą rozwleka się do potęgi i oblewa sosem ala filler. Ostatnie kilka odcinków oglądałem z ręką na myszce, przesuwając co chwilę pasek postępu, gdyż starałem się znaleźć cokolwiek wartego uwagi (zazwyczaj jest to jedna minuta, tuż przed napisami końcowymi).

'One Piece' był fajną karykaturą, wyśmiewającą imperialistyczne zapędy ludzi i ich naturę, względem wszystkiego co staje na drodze; obecnie niewiele z tego zostało. Praktycznie nie zmienił się tylko jeden wątek - szukanie wyspy na krańcu "Grand Line", a raczej "New World", ponieważ twórca w pewnym momencie uznał, że zawsze można stworzyć coś bardziej irracjonalnego, od tego co już jest.

Fabuła jest przewidywalna i sztampowa, postacie zmieniają wyłącznie odzienie oraz denerwują swoimi powtarzającymi się ciągle archetypami, a miejscówki im dalej, tym brzydsze i bardziej "komputerowe" (3D). Myślę, że po następnych paru odcinkach ostatecznie zrezygnuję z poświęcania swojego czasu na rzecz tego "dzieła", są o wiele lepsze (choćby 'Lupin III').
Jeśli ktoś zapyta czemu 'zgubiłem' na to ponad dwieście godzin, odpowiem: nie wiem, nudziło mi się, nie miałem alternatywy.

Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 2 ]