Wczytywanie
Teraz jest 20 lis 2018, 20:27

Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 4   [ Posty: 36 ]
Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Bleach
PostNapisane: 01 mar 2010, 21:25 
Niedzielny gracz
Niedzielny gracz

Gra w: Pasjans.
Czym jest "Bleach" pisać nie będę - zainteresowani bez problemu mogą podejrzeć wiki. Moja historia z tą mangą zaczęła się już dobre dwa lata temu. No zgoda, nie oszukujmy się, zacząłem od anime :) Gęsty, klaustrofobiczny klimat, okraszony niesamowitą, psychodeliczną muzyką. Właśnie dlatego od długiego czasu "Bleach" zajmuje stałe miejsce w moim grafiku, a ja z utęsknieniem czekam na kolejne rozdziały. W odróżnieniu od innych serii, wyżej wspomniana wydaje się być o wiele mroczniejsza, doroślejsza. Z biegiem fabuły autor jednak "spuszcza z tonu" i swoista indywidualność mangi gdzieś tam zanika, lecz dalej broni się wartką akcją i nieprzewidywalną fabułą (mówta co chceta, większość wydarzeń przyjąłem z karpikiem i oczami jak pięciozłotówki). "Bleach" jest epicki w każdym calu - począwszy od historii, kończąc na genialnej kresce Kubo Tite. Ja to kupuję, a Wy? ;)

Tytuł: Re: Bleach
PostNapisane: 01 mar 2010, 23:06 
GameWalk.pl

ja może trochę pooftopuję, a so...
Pamiętam jak ładnych parę lat temu wciągnąłem się w animkę Naruto, właśnie wychodził chyba 3 odcinek. Później zorientowałem się, że regularnie w sieci pojawiają się skany tejże mangi. No i ją ściągałem, bo tego stopnia sięgnęło moje uzależnienie. Gdzieś na 100 odcinku pojawiła się nowa seria, Bleach właśnie. Obejrzałem skacząc co 2 minuty i wyłączyłem. Moje pierwsze wrażenia to "niezbyt przekonujący bohaterowie i bajka dla dzieci", i tak moja historia z Bleach się zakończyła. Jakież było moje zdziwienie, kiedy zmuszając się do obejrzenia któregoś-set epka Naruto z kolei, zauważyłem gdzieś w rankingach popularności, że Bleach wspiął się na szczyt. Nomen omen Naruto również wytrwale piastował to miejsce przez dłuższy okres czasu. Wtedy też zacząłem sobie pluć w twarz, że nie zdzierżyłem tej wstępówki, a na dwu- czy nawet trzy- cyfrowym numerku najnowszego odcinka Bleach było już dla mnie za późno...

Do jakiego starszego anime/mangi można porównać Bleach? Z tych nowszych to niestety nie jestem już w temacie.

PostNapisane: 01 mar 2010, 23:19 
Niedzielny gracz
Niedzielny gracz

Jeżeli chodzi o samą fabułę jest to typowy Shōen czyli głównie naparzanka. Fakt faktem, nie jest zbyt głęboka fabularnie, ale została przedstawiona w mistrzowski sposób. Najtrafniejsze porównanie to "Dragon Ball na miecze". Sam Kubo Tite, autor mangi, przyznaje, że jest wielkim fanem DB i garściami czerpie ze znanych pomysłów. Warto powiedzieć, że jest też świetnym kreatorem postaci - Uluqiorra, Gin, Aizen czy Byakuya (kto czyta ten wie) są postaciami "żywymi" z własną historią, przekonaniami i charakterem.

Jeżeli chodzi o "Naruto" to także jestem na bieżąco. Tam akcja niemiłosiernie zwalnia, a wszystko kręci się wokół Sharingana. Do tego stopnia, że powstają kwiatki typu Danzo i jego ręka. "Bleach" jest lepiej skonstruowane i pomimo tego, że też ciągle mamy jeden wątek to na każdym kroku zaskakuje i nie nuży. Przynajmniej mnie.

PostNapisane: 01 mar 2010, 23:33 
GameWalk.pl

"Dragon Ball na miecze" - czyli wyszedł zabójczy miks. Bo równie dobrze mogła powstać profanacja DB, a także przegięcie stereotypu Siedmiu Samurajów. A może nieudolna kopia Final Fantasy?

OK, nie powinienem przytaczać wyssanych z palca porównań, kiedy to nie jestem wtajemniczony.

W każdym bądź razie, dobrze, że powstało coś nowego, a nie Dragon Ball AF (tak... prędzej będzie Duke Nukem Forever na Ipoda).

PostNapisane: 02 mar 2010, 15:37 
Niedzielny gracz
Niedzielny gracz

Bez przesadyzmu. "Bleach" jest na tyle oryginalny, że nie godzi w żadną inną serię. Są pewne zapożyczenia, ale nie jest to monstrum z przyszywanych kawałków różnych mang. "Final Fantasy" raczej też odpada, bo autor bardzo sprawnie łączy konwencje i w tym przypadku mamy masę zapożyczeń z kultury hiszpańskiej (vide Arrancarzy).

I tutaj warto wstawić link do genialnego soundtracka, w klimatach Spanish.
Clavar La Espada.
I moja ulubiona Nube Negra.
No i podobno najbardziej psychodeliczny kawałek ever - On the Precipice of Defeat.

PostNapisane: 08 mar 2010, 17:35 
Pierwszy gamepad
Pierwszy gamepad

Gra w: Życie
Bleach jest naprawdę wart uwagi, o ile z mangą jestem lekko opóźniony (gdzieś na 360 chapterze) to z anime na bieżąco. W sumie to od niego zacząłem przygodę z anime, nie licząc oczywiście DB. Cały świat Soul Society wydaje się być bardzo dobrze wykreowany wraz z Shimigani - bogami śmierci. Obecnie trwają fillery - zmora wielu fanów. Bo ja wiem, czy to Db na miecze. W pewnych momentach owszem ale nie zawsze.

Gwardia Honorowa Bleachsoul.pl | Junior Admin G.Up | Redaktor Risen.info

PostNapisane: 08 mar 2010, 17:43 
Niedzielny gracz
Niedzielny gracz

Radzę nadrobić chaptery bo od 360 sporo się wydarzyło. Nie będę spoilerował, ale powiem, że to co aktualnie wyprawia Kubo (dwa, może trzy chapy do tyłu) jest n-i-e-s-a-m-o-w-i-t-e. Ostatnio np. wyjaśniła się tajemnica Wonderweissa, wcześniej widzieliśmy najmocniejszych Espada w akcji ;)

PostNapisane: 08 mar 2010, 20:36 
Pierwszy gamepad
Pierwszy gamepad

Wiem mniej więcej co się dziej później. Za miesiąc się wezmę za mangę, jak będzie wystarczająco duża ilość chapterów. bo mam w zwyczaju wchłaniać po - niekiedy - kilkadziesiąt dziennie. Jak mam czas of course. O Wonderweissie słyszałem od paru osób już. W każdym razie czekam na animowaną wersję mangi. Nie ukrywam, wolę anime od mangi. To wygląda ciekawie:

http://www.youtube.com/watch#!v=87VV77X ... re=related

PostNapisane: 11 mar 2010, 22:12 
Niedzielny gracz
Niedzielny gracz

Walka Ichigo z Uluqiorrą na pewno będzie świetna, ale czekam aż będzie dane mi zobaczyć pojedynek...
Spoiler:

PostNapisane: 11 mar 2010, 23:02 
Pierwszy gamepad
Pierwszy gamepad

Dobra biorę się za czytanie mangi. Niedużo chapterów, do jutra się wyrobię. Obejrzałem dzisiaj najnowszy odcinek anime. Trochę te fillery mnie nużą, mimo, że sprawa Zanpaktou jest ciekawa. Przeciągają już za bardzo. Troszki za dużo ckliwych tekstów. Fillery chyba pierwszy raz pojawiły się w DB, nie?

Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 4   [ Posty: 36 ]
Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona