Wczytywanie
Teraz jest 20 lis 2018, 14:04

Napisz wątekOdpowiedz Strona 2 z 4   [ Posty: 36 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Bleach
PostNapisane: 11 kwi 2012, 21:07 
Niedzielny gracz
Niedzielny gracz

Gra w: League of Legends - Team Fortress 2
I stało się Bleach się skończył , waszym zdaniem zakończenie było godne dla tego Anime ?

PostNapisane: 19 kwi 2012, 16:11 
Niedzielny gracz
Niedzielny gracz

Gra w: Skyrim , ME 3
Bleach się nie skończył , ma dłuuuższą przerwę ...

PostNapisane: 18 sie 2012, 01:33 
Pierwsza zarwana nocka
Pierwsza zarwana nocka

fajny serial , najbardziej mnie rajcowało ratowanie kuchiki w 1 sezonie i walka kolejno z kapitanami !!
ale następne to już coraz mniej , niby ten ichigo robi się coraz silniejszy i tak dalej , ale wpada tam rutyna .
nadchodzi nowy wróg , który zagraża i nagle ichigo i reszta zbierają się do kupy by go pokonać .
i jak zwykle na początku jest za silny i kładzie innych bez problemu , to potem wszyscy zaczynają trening i na końcu pokonują wroga i to wszystko powtarza się w każdym sezonie i przy każdym wrogu jaki się pojawia !!
po prostu rutyna i przewidywalność , dlatego najbardziej lubię 1 serie ( ratowanie kuchiki )

PostNapisane: 22 gru 2013, 23:34 
Adept analogów
Adept analogów

Gra w: Skyrim, Fallout 3
Mi się właśnie nie spodobała proporcja sił. Kiedy Ichigo poszedł z innymi uratować Rukię i trafił na Zorakiego to pokonał go bez większych problemów. Co prawda dostał i to mocno, jednak po krótkim czasie bycia zastępczym shinigami, od tak sobie prawie zabił ponoć najsilniejszego kapitana Gotei 13... Zdarzają się momenty gdzie akcja aż tryska zajebistością, ale są też i te gorsze momenty.

PostNapisane: 25 gru 2013, 09:59 
Stand User

Gra w: wojny psychologiczne
No, a potem Zaraki skopał Nnoitrę - 5 z Espady - któremu Truskawa nie mógł dać rady... Ale przyznać trzeba, że ostatnią anime-wątek z Fullbring pod względem fabuły był naciągany. Tylko, że w "Bleach" jest normalny schemat: Zjawia się megatrudny przeciwnik, Truskawa trenuje, pokonuje złego... i tak w kółko :P Ale w sumie w większości anime to tak wygląda. W "Death Note" jeszcze się miało nadzieję, ale... wyszło, jak zawsze ^^

Obrazek

Spoiler:

PostNapisane: 03 sty 2014, 16:14 
Nałogowiec
Nałogowiec

W ostatnich dniach zaliczyłem sobie, gdzieś lekko ponad sto odcinków tego "Bleach" oraz kilka rozdziałów mangi. I mam dość. Może cztery epizody przypadły mi do gustu, a ze wszystkich postaci polubiłem jedynie dwie, no, trzy - i wcale nie należą one do ścisłej czołówki (tj. nie są to osoby występujące zawsze, bądź prawie).
Na tę negatywną ocenę "Bleach" zapracował poprzez następujące cechy:
  • mnożenie tych samych gagów, które prędką nudzą, by następnie denerwować swoją nachalnością, infantylnością.
  • powielanie schematu scenariusza, o czym wspomina wyżej Mihtein I. Ledwo zakończy się obijanie pysków, już zaczyna się następne, bo kolejny 'badass' postanowił się ujawnić.
  • zbyt duża przepaść pomiędzy doborem seiyū. Z jednej strony naprawdę fajnie dobrane głosy do charakterów, a z drugiej piskliwe dziewczynki o poziomie inteligencji równej zeru.
  • osnowa jest zbytnio spłycona. Wszystko praktycznie dzieje się w jednym miasteczku gdzieś w Japonii, a niby dotyczy całego świata. Gdzieś padło jednoznaczne stwierdzenie, że jeden Shinigami ma przypadać na pięćdziesiąt tysięcy malkontentów, tfu, ludzi. Jedno nie pasuje do drugiego, bo scenariusz jest prowadzony liniowo.
  • 'dusze', czyli mieszkańcy 'Soul Society' są zbytnio spersonifikowani. Wygląda to tak, jak gdyby zaświaty były drugą ziemią, zamieszkaną niemal wyłącznie przez ludzi. Do tego miejsce to, w niczym od świata realnego się tak naprawdę nie różni. Takie same podziały, takie same problemy, krew taka sama.
    Główne postacie to niby "bogowie śmierci". To czemu dalej umierają? czemu boją się śmierci? czemu ich większość jest tak żałosna? Czemu są TAK ludzcy? Odpowiedź jest prosta: twórcom "Bleach" brakuje wyobraźni.
  • za dużo gadania. Rozumiem, że dusza musi być pewną esencją, ale ciągłe paplanie o sprawiedliwości, prawdzie, filozofiach, istnieniu.. doprowadza widza do szału. Nawet Zaraki Kenpachi w pewnym momencie zaczął więcej myśleć i gadać, niż ciąć swoją brzytwą...
  • zbędne efekciarstwo zamieniło "Bleach" w kolejne m&a, jakich wszędzie pełno. Ekran migocze, bo kamera chce być "wszędzie i nigdzie" naraz. Postacie latają, lewitują, znikają i pojawiają się, a pomiędzy to wpleciono wybuchy sam nie wiem czego. Głupia zasada, że im twardszy przeciwnik, tym więcej efektów specjalnych i paplania.
  • wizualnie jest coraz gorzej, co dotyczy także wielu innych produktów na rynku. Mniej rysunku, więcej symulacji komputerowych. Nie ma stylu, jest brzydko.

Prawda jest taka, że kiedyś próbowałem się w to wkręcić, ale odrzucił mnie już pierwszy epizod - za dużo dopatrzyłem się w nim powtórek. Dałem temu szansę po raz drugi, ponieważ nie miałem się czym zająć ;).

PostNapisane: 12 mar 2014, 11:27 
Casual
Casual

Bleach manga sie nieskonczyla.. natomiast anime tak - moze i lepiej bo i tak fillerow bylo odgroma (zapychacze), twardo natomiast ogladam one piece, w ktorym animacja to loteria. Uwielbiam natomiast log horizon i sao :)

PostNapisane: 23 kwi 2014, 22:34 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: Papers please, Dirt 3, World of Tanks, OSU!
Bleach powróci. 366 odcinek zakończył tylko pierwszą serię, lecz anime jako tako ma być kontynuowane. To jest za dobre anime aby tak to się skończyło. Nie została nawet rozwiązana do końca sprawa z Nelliel co bardzo mnie rozczarowało.

Osobiście szacuję rozpoczęcie drugiego sezonu na najwcześniej III kwartał 2015 roku. Wnioskuje tak po tym, gdyż już pierwszy kwartał skończył się miesiąc temu a nawet nie wiadomo nic konkretnego a produkcja jednego odcinka to ok. 2-4 miesiące. A przynajmniej tak pisało pod jedną z serii na www.wbijam.pl

PostNapisane: 24 kwi 2014, 13:55 
Stand User

Gra w: wojny psychologiczne
Rozmawiałem an ten temat ze znajomym, to według niego "manga straciła poziom z poprzednich części" i może przez to równie dobrze nie wyjść. Prawdą jest, ze przedłużanie czegoś na siłę do tego w końcu prowadzi, że ludzie od danej pozycji odchodzą. Co więcej, Bleach charakteryzował się dużą ilością fillerów, które (choć to moje osobiste zdanie) nie były bardzo wciągające (może jeszcze bunt Zanpakutou był znośny :mysli:). Czyli uważasz, ze Bleach może być jednym z "anime 2015 autumn"? W sumie, to też chętnie bym się dowiedział, co dalej w tym anime będzie, bo po sadze Fullbring nadal czuję niedosyt :D

Obrazek

Spoiler:

PostNapisane: 24 kwi 2014, 21:17 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: Papers please, Dirt 3, World of Tanks, OSU!
Moim zdaniem będzie to jedne z najbardziej wyczekiwanych anime roku zaraz po Shingeki no Kyojin, które zostało potwierdzone na 2015 rok. A w lipcu rusza Gun Gale Online czyli drugi sezon Sword Art Online. Mam bardzo złe przeczucie że Kirito i Asuna nie będą brali w tym udziału... Szykuje się jeszcze na Susei no Gargantia. Bardzo mi się spodobało i czekam na kontynuacje, która będzie na jesieni 2014 i będzie w postaci niestety prawdopodobnie tylko dwóch odcinków trwających po 50 min. Nowa bohaterka dojdzie ;)

Napisz wątekOdpowiedz Strona 2 z 4   [ Posty: 36 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona