Wczytywanie
Teraz jest 15 lis 2018, 11:28

Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 3   [ Posty: 29 ]
Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Polecane Anime
PostNapisane: 08 mar 2010, 20:50 
Pierwszy gamepad
Pierwszy gamepad

Gra w: Życie
Temat w którym pragniemy innym zaprezentować te anime które oglądaliśmy i uznaliśmy je wartych polecenia innym.

Zaczynamy, w swej karierze widza anime obejrzałem parę produkcji. Oto one:
Darker than Black
Obrazek

Reżyser: Tensai Okamura
Studio: Bones
Stacja telewizyjna: Japonia MBS, TBS, Animax
Premierowa emisja: 5 kwietnia 2007 – 28 sierpnia 2007
Liczba odcinków: 25 + 1 OVA

Na 10 lat przed wydarzeniami w Tokio pojawiło się paranormalne pole, zwane Bramą Piekieł, które postanowiono odizolować od miasta odgradzając go ogromnym murem, a wraz z nim szereg tajemniczych zjawisk. Firmament nieboskłonu został zasłonięty sztucznymi gwiazdami, a w tym samym czasie pojawili się ludzie z nadprzyrodzonymi zdolnościami. Informacja o nich została zatajona, jednak nic nie powstrzyma miejskich plotek. Ci ludzie, zwani Kontraktorami (ang. Contractors, jap. Keiyakusha), w zamian za swoją moc utracili emocje, dzięki czemu mogą zabijać bez żadnych skrupułów, przez co ludzie się ich obawiają. Jednakże za każdym razem, gdy użyją swojej mocy, muszą wykonać pewną określoną zapłatę. Syndykaty i rządy na całym świecie wykorzystują ich jako zabójców i szpiegów w celu zdobycia różnych informacji, które często przeradzają się w krwawe konflikty. Każda z fałszywych gwiazd na niebie przypisana jest jednemu Kontraktorowi i kiedy on używa swoich mocy, jego gwiazda wibruje. Kontraktorów nazywa się często Kodem Messier'a przypisanym do ich gwiazdy. Wraz z nimi pojawili się także ludzie zwani Marionetkami (ang. Dolls), którzy są mediami pozbawionymi własnej woli.

Historia jest opowiadana z punktu widzenia zespołu złożonego z dwóch Kontraktorów, Marionetki i zwykłego człowieka - pośrednika, który przekazuje im rozkazy od Syndykatu, dla którego pracują. Odcinki od 1 do 22 to krótkie dwuodcinkowe historie, luźno powiązane ze sobą, które potem wiążą się ze sobą w większą całość.

Anime bardzo dobrze się ogląda. Oprawa muzyczna stoi na bardzo przyzwoitym poziomie. Fabuła rozwija się powoli co wprawnemu umysłowi pozwoli szybko domyślić się zakończenia bądź dalszego ciągu

Dostępne do obejrzenia na: kreskowka.pl
Blood+
Obrazek

Rodzaj produkcji: seria TV
Rok wydania: 2005
Czas trwania: 50×24 min
Tytuły alternatywne:
* ???????
Tytuły powiązane:
* Blood the Last Vampire
Gatunki: Dramat, Horror;
Postaci: Wampiry;
Rating: Przemoc;
Miejsce: Ameryka, Azja, Europa, Japonia;
Czas: Przeszłość, Współczesność;
Inne: Supermoce;

"Pojawienie się tej serii udowodniło powszechną wśród zagorzałych fanów tezę, że Blood: The Last Vampire był jedynie mocno okrojonym epizodem większej historii, wymyślonej przez Mamoru Oshii. Po pięciu latach wierni widzowie wreszcie mogli zapoznać się z całością wizji legendarnego reżysera. Co ciekawe, ta długa seria została jednak zrealizowana przez kogoś zupełnie innego: pieczę nad jej powstawaniem (od reżyserii przez szkielet scenariusza, nadzór nad pracą scenarzystów, aż po wskazówki dla kompozytora muzyki) sprawuje Junichi Fujisaku, długoletni współpracownik Mamoru Oshii i scenarzysta tak Ghost in the Shell, jak i innych znanych i udanych produkcji (jak seria Otogizoushi, czy filmy kinowe: xxxHOLiC: Manatsu no Yoru no Yume i Tsubasa Chronicle: Torikago no Kuni no Himegimi).

Wszystkie odcinki znajdziecie pod tym adresem... http://bloodplus.dbv...es.php?cat_id=1
ofc najpierw trzeba założyć konto.
lub na youtube ale bez polskich napisów (eng sub)

Gwardia Honorowa Bleachsoul.pl | Junior Admin G.Up | Redaktor Risen.info

Tytuł: Re: Polecane Anime
PostNapisane: 08 mar 2010, 21:54 
Niedzielny gracz
Niedzielny gracz

Gra w: Pasjans.
Pierwsze co wypada mi napisać w tym miejscu - biorąc pod uwagę to co mam zamiar napisać poniżej - jest podziękowanie Elethionowi aka Dante z GS za hinta na temat tego anime ;)

Obrazek

Death Note. Mieliście kiedyś marzenie, żeby móc kierować ludzkim życiem? Czy mieliście kiedyś ochotę zadać komuś ból, a potem bez skrupułów go zabić? Baliście się konsekwencji tego czynu? Jeżeli na wszystkie powyższe pytania odpowiedź brzmi tak, mam dla was jedną radę - notatnik śmierci. Co powiecie na to, że posiedliście notes, w którym wystarczy zapisać nazwisko osoby aby ta po chwili umarła? Light, główny bohater anime dostał właśnie taką sposobność. Może planować zbrodnie idealne, bez konsekwencji za swoje czyny. Tak zapewne by było, gdyby nie fakt, że na drodze nastolatka staje najlepszy detektyw świata - tajemniczy i szalenie inteligentny L. Do tego wszystkiego dochodzi jeszcze fakt, że posiadacza Death Note prześladuje Shinigami, który na różne sposoby może wpływać na jego decyzje.

L, did you know shinigami eat only apples?

Jak dla mnie wirtuozeria.

PostNapisane: 11 mar 2010, 23:24 
Pierwszy gamepad
Pierwszy gamepad

Gra w: Życie
Full Metal Alchemist: Brotherhood (Hagane no Renkinjutsushi)

Obrazek

Reżyser: Yasuhirio Irie
Kompozytor: Akira Senjū
Studio: BONES
Stacja telewizyjna: Japonia, MBS-TBS,
Premierowa emisja: 5 kwietnia 2009 - Lipiec 2010
Ilość odcinków: 63

Cytuj:
Akcja toczy się w alternatywnym świecie, podobnym do rzeczywistego, w roku 1914. Technologia jest zasadniczo analogiczna do istniejącej wówczas w świecie rzeczywistym, zatem brak komputerów czy internetu, choć istnieją np. pociągi i telefony.

Podstawową różnicą między tym i naszym światem jest istnienie alchemii, która jest formą nauki. Wymaga ona dużej wiedzy i zdolności. Jak każda nauka i alchemia rządzi się swoimi prawami, podstawowym jest zasada równowartej wymiany (jap. tōka-kōkan): aby coś uzyskać, należy w zamian poświęcić coś o tej samej wartości. Alchemia wykorzystywana jest zarówno w dobrych celach, takich jak tworzenie i ratowanie, jak i złych – niszczenie i zabijanie. Dlatego istnieją specjalne jednostki wojskowe, w których szkoleni i zatrudniani są wyselekcjonowani najlepsi alchemicy, których podstawowym zadaniem stało się wspomaganie żołnierzy podczas konfliktów zbrojnych. Nazywani są oni państwowymi alchemikami; z racji swych unikatowych umiejętności każdy z nich już na początku swej kariery otrzymuje stopień równy stopniowi majora.

Główni bohaterowie to bracia Edward Elric i Alphonse Elric, mieszkający sami z matką Trishą, ponieważ ojciec, Van Hohenheim – poważany alchemik – opuścił ich, gdy byli mali. Jako początkujący alchemicy odnosili pewne sukcesy w alchemii. Pewnego dnia ich matka zachorowała, a niedługo potem zmarła. Transmutacja ludzi była niezbadaną, niebezpieczną dziedziną alchemii i była surowo zakazana przez prawo. Mimo to, Edward i Alphonse zdecydowali się na podjęcie ryzyka i przywołanie matki do życia.

Wynik ich działania okazał się tragiczny dla obu braci, mających wówczas odpowiednio 11 i 10 lat. Transmutacja zakończyła się porażką. Bracia otworzyli tzw. Bramę – twór widziany tylko przez tych, których dotyczyła ekstremalna wymiana; w zamian za pokazanie braciom "Prawdy" w myśl zasady równowartej wymiany zabrała lewą nogę Edwarda, a Alphonsa wciągnęła w całości w siebie. Edward chcąc ratować Alphonsa, w ostatniej chwili poświęcił swoją prawą rękę, aby zatrzymać duszę brata – udało mu się ją osadzić w starej zbroi stojącej nieopodal kręgu, który nakreślili.

Zaklęty w zbroję Alphonse uratował brata niosąc go do domu przyjaciółki Winry Rockbell, która wraz z babcią Pinako specjalizowała się w tworzeniu automatycznych zbroi – mechanicznych protez utraconych kończyn. Z powodu otrzymanych kończyn Ed otrzymał później przydomek Stalowego Alchemika (jap. Hagane no Renkinjutsushi). Ed postanowił naprawić swój błąd i przywrócić ciało brata. W dalszym ciągu upatrywał swoją szansę w alchemii, dlatego też postanowił zaciągnąć się do wojska i pracować dla niego na kontrowersyjnym stanowisku państwowego alchemika, aby mieć swobodny dostęp do zbiorów biblioteki wojskowej.

Podczas swoich wędrówek Edward i Alphonse natrafiają na trop Kamienia filozoficznego, substancji pozwalającej na ominięcie podstawowego prawa równowartej wymiany (brak potrzeby dania czegoś w zamian). Odkrywają jednak, że nie zawsze dostaje się to, czego się pragnie.

[url=wikipedia.org]Źródło[/url]

Gwardia Honorowa Bleachsoul.pl | Junior Admin G.Up | Redaktor Risen.info

PostNapisane: 16 maja 2010, 20:08 
Niedzielny gracz
Niedzielny gracz

Gra w: Pasjans.
Hellsing

Cytuj:
Wielka Brytania, czasy współczesne. Podlegająca Królowej organizacja Hellsing zajmuje się likwidacją wampirów, które żyją między ludźmi. Na czele jej stoi Integra Farburke Wingates Hellsing, dziedziczka arystokratycznego rodu. Doradcą i służącym Integry jest wampir Alucard, który zajmuje się najtrudniejszymi zadaniami. Oprócz wielokrotnie kopiowanego w innych produkcjach motywu walki ludzi z wampirami, Hellsing porusza również dużo głębsze zagadnienia, jak np. istota człowieczeństwa. Trzynastoodcinkowa seria anime, luźno powiązana z mangą, opowiada tylko jeden jej wątek (Alucard i Alexander Anderson). Manga rozwija ten wątek, oraz opowiada dużo szerszą historię, organizacji Millenium, która prowadzi do III Wojny światowej i ataku nazistów na Londyn.

Źródło (Wikipedia)
Obrazek
Od siebie dodam tylko, że jest to najbardziej sugestywne anime jakie widziałem. Szczególnie polecić mogę serię OVA. Jest to coś niesamowitego, piekielnie działa na psychikę. Muszę przyznać, że sam miałem w pewnym momencie opory by dokończyć to anime, ale dałem radę. Faszyzm, profanacja, seks. Jest tu wszystko co najgorsze :P Polecam.

PostNapisane: 08 lis 2010, 09:01 
Niedzielny gracz
Niedzielny gracz

Gra w: DRAGON AGE, STARCRAFT,LEFT 4 DEAD, CRYSIS,C-S
Moim zdaniem najlepsze anime jakie widziałem to COWBOY BEBOP.

Oto link do tego amnime : http://www.sonypictures.com/cthe/cowboybebop/

PostNapisane: 16 maja 2011, 23:02 
Pierwszy gamepad
Pierwszy gamepad

Widząc takie zestawienia mam ochotę przypomnieć o jednym tytule: Ruchomy zamek Hauru. Dla mnie cudo.
Obrazek
Szczególnie polecam tym, którzy są zmęczeni pompatycznymi i wydumanymi pierdołami.

http://www.wrotafable.pl

PostNapisane: 26 sty 2012, 11:52 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: Dreamfall Chapters
Z pełnometrażowych anime zdecydowanie pozycją obowiązkową jest Grobowiec Świetlików. Smutna historia rodzeństwa rozgrywająca się w czasach II wojny światowej. Warto dodać, że anime jest na podstawie prawdziwej historii.
Obrazek
Obrazek
Obrazek

PostNapisane: 05 mar 2012, 10:29 
Casual
Casual

Ja polecam Mirai Nikki.
Na pewno spodoba się to anime, każdemu kto oglądał Death Note.
Opowiada o grupie osób które posiadają "notatniki przyszłości", dzięki którym są w pewnym stopniu są w stanie przewidzieć przyszłość.
Aha i cała akcja toczy się w tym że ci użytkownicy notatników muszą się nawzajem zabić czyli jest to walka mocy notatników gdyż każdy notatnik posiada nieco inne właściwości.

Link do obejrzenia: http://mirai-nikki.kreskowka.pl/

Na prawdę polecam szczególnie jeśli spodobało ci się Death Note.

PostNapisane: 11 kwi 2012, 22:46 
Nałogowiec
Nałogowiec

mm, niewiele mam na "koncie", ale dzięki temu (chyba), nie zaliczyłem zbyt wielu bólów zębów związanych z marnymi produkcjami. Polecę co pamiętam.

"The Mysterius Cities of Gold" - leciało na "kraterze", potem polonii 1.. no dawno to było. Na allegro można sobie dzisiaj kupić całe wydanie ("Tajemnicze Złote Miasta").
Krótkie, zwięzłe, fajne. Luźna interpretacja historii podboju "Nowego Świata", która NIE nudzi. Klasyk i już.

"Dash Kappei" - znów relikt, który do nas trafił z bloku zachodniego (włochy). Pokurcz zwany Gigi, przyjeżdża ze Stanów do Tokio i wprowadza swoje "rządy" w okolicy. Poczucie humoru tutaj, to arcydzieło.

"Yattaman" - miało lekko ponad sto odcinków, z czego ja polecam pierwsze trzydzieści, reszta to już kalka schematu. Anime, którego silną stroną są tzw. czarne charaktery, bo to dla nich siadało się przed ekranami. Pociągająca "panna Dronio", chuderlawy "Cwaniak" i kurdupel zwany "Grubasem" na usługach tajemniczego doktora "Dokrobelle" szukają fragmentów kosmicznego artefaktu.

"Lupin III" - o sympatycznym złodzieju-dżentelmenie i jego perypetiach w świecie pieniądza.

"Inuyasha" - opowieść autorstwa Rumiko Takahashi, Japonia nowożytna zderza się z Japonią feudalną. Recenzja już dawno napisana.

A jak ktoś woli pełnometrażowe, ambitne kino, to niech się przyjrzy produkcjom Ghibli, oraz H. Miyazakiego.

PostNapisane: 18 sie 2012, 01:41 
Pierwsza zarwana nocka
Pierwsza zarwana nocka

większość tytułów już wymienionych widziałem i popieram , są zajeb.... , ale co powiecie na "Generał daimos " ?
pamiętacie tego gigantycznego robota i ludzi ze skrzydłami na plecach ??
chyba każdy kiedyś widział tę produkcję , ja się na niej wychowałem !!

Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 3   [ Posty: 29 ]
Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona